Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

Здравейте,
    доскоро бях студент в Англия 4 год., и се интересувам дали мога да кандидатствам за PR, без да съм имал CSI ? Дните ги имам. Звънях в Home office и там ми казаха,че за да ми се признават 4 год. е трябвало да имам CSI или да съм работил. Аз съм правил само платени стажове лятото.

До момента съм ползвал, NHS в следствие на статута ми като студент. И съм ползвал NHS само за настинки. Също следва да кажа,че съм внасял докумнти в НАП и съм с не прекуснати здравноосигуритени права в България.

Също така, когато заминавах преди 4 год. си изкарах Европейска здравноосигурителна карта. Никога не ми се налага да я ползвам, и никога не съм я подновявал(валидвна е за 1 год.). Тук https://www.freemovement.org.uk/comp...-who-needs-it/ пише, че European Health Insurance Card би могла да се изплозва като алтернатива на CSI, въпреки че езика в статията е повече намеква за възможност повече от колкото нещо друго.(EHIC на практика Европейска здравноосигурителна карта ли? ) Някои използвали ли е картата като заместител на CSI? И това,че не съм я изкарвал ежегодно картата би ли било проблем? Защото аз като здравноосигурен в България, е въпрос на формалност винаги да си я изкарам, но просто не ми е трябвало.

Звънях в Здравноосигурителата каса, и там ми казаха, че могат само да ми издадът S104 форма, потвърждаваща,че съм бил осигурен в определен период, но не и документ потвърждаващ че съм имал право на Европейска здравноосигурителна карта.

Някои да е кандидатствал за PR в подобна ситуация?

Благодаря за отделеното време!

П.п. Знам, че преди да кандидатствам ми трябват 5 год.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

Ако си под 26 си вземи документ от Бг и го преведи и легализирай и си готов/а
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

3. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Ако си под 26 си вземи документ от Бг и го преведи и легализирай и си готов/а
    Какъв документ?

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от xonar Виж мнението
    Какъв документ?
    A имате ли пет завършени години престой в Англия?
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    A имате ли пет завършени години престой в Англия?
    След 10 месеца ще имам.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

След 10 месеца ще имам.
    След 10 месеца, вероятно ще има нови правила, пък и да няма то ще изкараш нещо, което после няма да е валидно след Брексит. Изчкай да обявят какво става и тогава действай. Към момента няма защо да го мислиш.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

8. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    След 10 месеца, вероятно ще има нови правила, пък и да няма то ще изкараш нещо, което после няма да е валидно след Брексит. Изчкай да обявят какво става и тогава действай. Към момента няма защо да го мислиш.
    Тези варианти ги има. Но с това темпо на преговорите, няма да е изненада ако се проточат нещата полвин/една година и от март 2019 да стане ноември или 2020, те вече закъсняват от предварителния график. Пък има и логика тези с PR да си запазят статута, или да го подновят. Aз края на 2019 и за паспорт бих могъл да кандидатствам при добро стечение на обстоятелствата...

В техен интерес е да се бавят нещата, за да може да изкопчат възможно най-добрите условия при раздялата. ЕС е наясно какво иска, но Тереза не може да си позволи лошия ПР ако ЕС я унижи.... Да не говорим, че и в темата за емиграцията ще се пазарят и не се знае какво ще излезе. Все пак има и Англичани по Европа.
    Последно редактирано от xonar : 27-10-2017 на 08:50

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Кандидатстване за PR без Comprehensive Sickness Insurance след студентство ?

Пък има и логика тези с PR да си запазят статута, или да го подновят. Aз края на 2019 и за паспорт бих могъл да кандидатствам при добро стечение на обстоятелствата...
    С Хоум Офис аз не разчитам на собствената си логика, препоръчвам да се четат нещата, които те публикуват буквално:

If you already have a permanent residence document it won’t be valid after the UK leaves the EU.
    A new scheme will be available for EU citizens and their family members to apply to stay in the UK after it leaves the EU.
    https://www.gov.uk/eea-registration-...nent-residence

Ако съм на твое място, тези въпроси бих ги задал, когато навърша 6 години тук и мога веднага да подам за гражданство, ако условията дотогава не са се променили.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тези варианти ги има. Но с това темпо на преговорите, няма да е изненада ако се проточат нещата полвин/една година и от март 2019 да стане ноември или 2020, те вече закъсняват от предварителния график. Пък има и логика тези с PR да си запазят статута, или да го подновят. Aз края на 2019 и за паспорт бих могъл да кандидатствам при добро стечение на обстоятелствата...

В техен интерес е да се бавят нещата, за да може да изкопчат възможно най-добрите условия при раздялата. ЕС е наясно какво иска, но Тереза не може да си позволи лошия ПР ако ЕС я унижи.... Да не говорим, че и в темата за емиграцията ще се пазарят и не се знае какво ще излезе. Все пак има и Англичани по Европа.
    И моят съвет тук би бил да се изчака, след като дори и 5 г завършени нямаш.
    От Хоум Офис вече са в стартова позиция да въведат нова онлайн аппликация,с която ще регистрират всички европейци пребиваващи на Острова.
    Може би след това ще можеш да се ориентираш, как трябва да действаш.
    Добре правиш, че се интересуваш от рано, някои хора които познавам пръста не си мръднаха да се поинтересуват дори, как да си оправят статута, а са тук от над 20 г!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какъв документ?
    E104
    Също тска свъжи се с НЗОК и поискай S041 форма, най добре се свъжи чрез е майл.
    От там трябва да те снабдят с документ, който удостоверява че застраховката ти от България пикрива периода за Англия и е неин еквивалент.
    Последно редактирано от koko lino : 28-10-2017 на 21:15

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от koko lino Виж мнението
    E104
    Също тска свъжи се с НЗОК и поискай S041 форма, най добре се свъжи чрез е майл.
    От там трябва да те снабдят с документ, който удостоверява че застраховката ти от България пикрива периода за Англия и е неин еквивалент.
    E104 от кого да го търся? Пак от НЗОК? И също и двата ли да искам S041 и E104? А S104 би ли бил от полза?

И НЗОК да удостоверят,че застръховката ми от България е еквивалент на тази в Англия, не мога да си представя как бих могъл да го посикам от тях това, освен ако някоя от тези форми не описва подробно какво включва здравното ми застраховка. Защото те няма как да знаят какво включва CSI и съответно да ми дадът документ потвържадащ,че застраховката ми от България е еквивалент на CSI. Поправете ме ако бъркам някъде.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Comprehensive Sickness Insurance
    От Stanimir87 във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 01-03-2017, 01:16
  2. Въпроси за Comprehensive sickness insurance и секция 9
    От asmilkov във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-10-2016, 14:32
  3. Отговори: 28
    Последно мнение: 17-10-2013, 01:58
  4. Comprehensive Sickness Insurance за жълта карта
    От eliel във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-09-2011, 18:01
  5. comprehensive Sickness insurance
    От valtrader във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 1
    Последно мнение: 07-03-2010, 18:16