Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 28 от 31 ПървиПърви ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 676 до 700 от общо 757
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

Точно така,някои хора очакват,че щом веднъж да се качили на пайтона,то селянчето е длъжно да ги преведе през мочурището,да ама не,да стоят там,докато се научат как,какво и колко!-една известна история,погледната от различен ъгъл.

2. ХАРЕСВАМ! milla.g liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Да поясня нещо за някои,които не разбират.

Във Великобритания има едно място където хората получават пари за да говорят с вас на български език и ви дават инфрмация безплатно, това е българското посолство ето неговите данни за контакт. http://bulgarianembassy-london.org/contact-us/
    Всичко други сънародници включително и аз сме фирми и работим не като чарити. Никой не ни плаща да четем неща за вас които ги има написани.
    Редовно ми се обаждат сънародници, които искат да си ходят в Родината и искат информация, как да си оправят документите да получават помощи в България . По тази тема имаме няколко статии, обяснено е всичко. Ако някой няма време да търси статиите, да ги чете и разбере. Можем да свършим това за него срещу заплащане.
    Днес така една жена ми звънна и очакваше да отделя време и да и обясня всичко, обясних и това, което обясних по-горе и тя каза, че не знаела.
    Ами сега вече и тя знае и други ще знаят. Фирмата ни се казва HELP4BG ние помагаме с ценна информация във вида на на статии, видеоклипове, списание, книга .
    HELP4BG не чете безплатно обаче статиите по телефона, на сънародници, които нямат време да четят.
    Тези сънародници....може да се свържат с посолството ни да им свършат работа!
    Ще ми се да съм пазил тоя брой на вестника- август 2004 когато ти в една статия каза: що ние българите не си помагаме а всеки иска да се възползва (да прее.е) новопристигналото си другарче (сънародник) и на базата на това основа БГХЕЛП (с предполагаема нобел идеа)....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Kато гледам какво става с британските политици и Брексит си казвам едно.
    Родители на деца тук във Великобритания, не съжалявайте, че не може да си позволите децата ви да ходят на частно училище тук.

Бившият премиер Дейвид Камерън е бил ученик в най- елитното частно училище Eton Collegе. Язък му за учене и за пари, които са давали родители.
    Това което той причини на Великобритания и най-големите и врагове не могат да направят.

Друг плод на този реномиран Eton Collegе, е Борис Джонсън... нямам думи и за него...
    Това, че някой е завършил частно училище, не означава, че ще има успехи в работата си.
    Тези елитни частни учлилища, май само дават на учениците фалшивао, самочувствие, че са най-добрите.
    Самочувствие без покритие.

Същевремено хора като Симон Каул от Х Фактор не е завършил частно училище, няма и висше и вижте как успя в световен мащаб.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

То лошо няма ама не си съвсем тооооооолкова искрен в това което пишеш,а за това което говориш не знам . Например оная твоя статия за глобите стар/нов собственик така и не я намерих да я пеистна ама беше написана в жанр ужас т.е. плашиш хората и те после ти звънят да ги съветваш за по 20-30 паунда а ?

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    То лошо няма ама не си съвсем тооооооолкова искрен в това което пишеш,а за това което говориш не знам . Например оная твоя статия за глобите стар/нов собственик така и не я намерих да я пеистна ама беше написана в жанр ужас т.е. плашиш хората и те после ти звънят да ги съветваш за по 20-30 паунда а ?
    Щом ти ме познаваш по добре от аз самия, Ок няма да споря.
    За глоби за кола ли говориш!? Изминалата седмица имаме два такива случая, на хора които имат задържани презосни средства заради глоби на други хора.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Твърдението ,че глобите са за предишния собственик са безумно смешни разбери ,че аз пък имам 2 случая в които братовчед ми продава колата след което му идва писмо ,че на следващия ден са снимали колата ,но знаят ,че той вече не е бил собственик просто ако има как да даде инфо за новият такъв . При брат ми същата работа . Имам в предвид ,че от полицията буквално 2 дена след продажбата на колата знаят ,че вече не си собственик . Как пък само ти имаш такива невъзможни случаи ? Просто от моята гледна точка си измисляш невъзможни сценарии да навържеш балъците да се редят да ги съветваш както си му е реда за да си получаваш удовлетворението и възнаграждението .

8. ХАРЕСВАМ! milla.g, Ego sum liked this post
    Post Thanks / Like

Родители на деца тук във Великобритания, не съжалявайте, че не може да си позволите децата ви да ходят на частно училище тук.

Бившият премиер Дейвид Камерън е бил ученик в най- елитното частно училище Eton Collegе. Язък му за учене и за пари, които са давали родители.
    Това което той причини на Великобритания и най-големите и врагове не могат да направят.

Друг плод на този реномиран Eton Collegе, е Борис Джонсън... нямам думи и за него...
    Това, че някой е завършил частно училище, не означава, че ще има успехи в работата си.
    Тези елитни частни учлилища, май само дават на учениците фалшивао, самочувствие, че са най-добрите.

Същевремено хора като Симон Каул от Х Фактор не е завършил частно училище, няма и висше и вижте как успя в световен мащаб.
    Кой казва,че не можем да си го позволим,аз знам за още един съфорумник,на който децата са в частно училище,сигурно има и други.И друг път съм ти казвал,Това което се вижда от твоята дупчица е една нищожна част от света,хората имат различни от твоите(слава богу)критерии и разбирания за живота!
    Камерън бил неуспял,Борис бил неуспял!!!Пука им на всички неуспели,какво мисли атанас.

10. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Много са ми смешни хората с изкривена ценостна система как размахват безсилни юмручета и се зъбят на напълно демократични процеси които по някъв начин не ги устройват- брексит е пресен пример.
    EC=WC
    -George Orwell

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Каквото искаш си мисли.... аз никой не задължавам да ми вярва... аз продължавам да твърдя, това, която твърдя.

Град
    Post Thanks / Like

Някои хора биха си помислили, че е трудно да накараш някой да те следи онлай, чете и харесва.
    Не е никак лесно и да накараш някой, който не те харсва да не може да мине ден без да те следи и си губи времето да пише неща, които не четеш.
    Има някои сънародници... които човек може да им се чуди, как си губят времето и си пишат сами на себе си и го правят вече над година.
    Тяхното е равносилно на някой да си говори сам .... хората с такава диагноза им препоръчват лекарства и ги настаняват в специални здравно заведение.
    Понеже аз ценя времето си, понеже то ми струва пари.Реших да спазя една мъдра поговорка, " няма смисъл да се бориш с прасто... и двамата ще се окаляте, ама на него ще му хареса."
    Та за тези двама потребителя, които умират да търсят телета под вола си казах ясно, те имат нещо лично към мен завиждат ми, че за разлика от тях аз правя приятни и полезни неща едновремено. Няма да си губя ремето с тях и ги игнорирах да не ги чета и да не им отговарям.
    Повече от година не съм им чел мненията и не съм им оговарял и те пишат ли пишат коментират на мое мнение и си говорят с мен виртуално.
    Смилъла в това е като да пикаеш срещу ватъра... нека продължават, няма да получат отговор от мен, понеже не им четя мненията.

Имам доста други неща да правя по приятни и по полезни.
    Последно редактирано от lordm : 04-12-2018 на 20:25

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Кой казва,че не можем да си го позволим,аз знам за още един съфорумник,на който децата са в частно училище,сигурно има и други.И друг път съм ти казвал,Това което се вижда от твоята дупчица е една нищожна част от света,хората имат различни от твоите(слава богу)критерии и разбирания за живота!
    Камерън бил неуспял,Борис бил неуспял!!!Пука им на всички неуспели,какво мисли атанас.
    Лорда е много прав , камерън разказа играта на Ук . А твоето мнение че на камерън не му пука от това е тъпо мнение

Град
    Post Thanks / Like

Ако един мъж и една жена искат да живеят заедно до края на живота си има два варианта според мен.
    Да живеят без брак или да се оженят .

Да се ожените и да искаш да се разведеш, за да може после пак да си живеете заедно почти като преди не е план който може да работи.
    Да искаш от съпругата ти да ти готви, пере, глади и чисти и прави неща в спялнятя когато ти е кеф и след развода, но ти да може да ди ходиш когато искаш по чуждо не мисля, че е вариант, който ще работи!?

Вие как мислите?
    Британците включително, техни политици си мислиха, че ще може да излезат от ЕС, но да си запазят каквото им е изгодно и си правят каквото искат.
    Стана им ясно, че това няма как да стане.

Швейцария и Норвегия имат добри отношения с ЕС, но те никога не са се женили и после развеждали.
    Британците влязоха в Брак, сега разбират, че ако има развод няма да може да си избират това, което искат....
    Странно, че им отне толкова време....

Post Thanks / Like

Ако един мъж и една жена искат да живеят заедно до края на живота си има два варианта според мен.
    Да живеят без брак или да се оженят .

Да се ожените и да искаш да се разведеш, за да може после пак да си живеете заедно почти като преди не е план който може да работи.
    Да искаш от съпругата ти да ти готви, пере, глади и чисти и прави неща в спялнятя когато ти е кеф и след развода, но ти да може да ди ходиш когато искаш по чуждо не мисля, че е вариант, който ще работи!?

Вие как мислите?
    Британците включително, техни политици си мислиха, че ще може да излезат от ЕС, но да си запазят каквото им е изгодно и си правят каквото искат.
    Стана им ясно, че това няма как да стане.

Швейцария и Норвегия имат добри отношения с ЕС, но те никога не са се женили и после развеждали.
    Британците влязоха в Брак, сега разбират, че ако има развод няма да може да си избират това, което искат....
    Странно, че им отне толкова време....

Примера ти не е точен но показва манталитета на ремоънарите.......когато си се женил не са ти казали че женати след 10 години ще започне да ти налага начин на живот който не ти харесва и дотолкова да те командва че да те изнудва като и покажеш документите за развод......изпада в истерия и започва да има претенции за заплатата ти и в бъдеще.....
    EC=WC
    -George Orwell

Град
    Post Thanks / Like

Добре, че англичаните не са като нас българите!
    Ако бяха и те като нас да разсъждават:
    Аз чистенето може да си го направя сама,.
    Градинарството може да си го направа сам.
    Ремонта, боядисване плочки може да си ги направя сам.

То в тази държава нямаше да има работа за нас.....
    А и държавата нямаше да е такава каквато е сега, вероятно щеше да е като България в която всеки от всичко разбира..

18. ХАРЕСВАМ! Lotus_Elise_88 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

То в България затова е толкова "красиво" по улиците, защото всеки сам си е строител...
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	sofia-what-not-do.jpg
Разглеждания:	48
Размер:	438,6 КБ
ID:	8759

20. ХАРЕСВАМ! Zara, lordm liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Хайде пак се почна харчене по българите. Я се замисли, тия англичани щом викат майстори да им сменят контактите, не са ли вързани в ръцете. Имам една колежка,три дена и пили смокинг алармата на главата, защото батерията е за смяна и чака хазяина да я смени.

Post Thanks / Like

А и държавата нямаше да е такава каквато е сега, вероятно щеше да е като България в която всеки от всичко разбира..
    Има много англичани,които са като мен,ама предполагам не са англичаните които ти познаваш.С други думи,българите които познаваш,не са представителна извадка на България,за добро или за зло.

23. ХАРЕСВАМ! mate, Zara liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    То в България затова е толкова "красиво" по улиците, защото всеки сам си е строител...

Ето и побратимения му естейт
    https://goo.gl/images/oBKouY

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението

Това където си го снимал са панелни жилищни комплекси от преди 50г и ако не се лъжа, вече никой не строи такива блокове от много години. Хората си купуват апартаменти в затворени комплекси, с закрити басейни, спа, фризьорски салон, каквото се сетиш. Има един такъв комплекс в Слънчев бряг, монте карло се нарича

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Хич не съм съгласен с горните размисли като ползващ услуги... Ти си от другата страна на барикадата- даваш услуги, за това ти изнася да твърдиш тези неща.
    Истина е, че болшинството англичани се раждат с две леви ръце боднати в г@зъ и за това и услугите са дефицитни и силно надценени... Всеки гордо размахва някакъв сертификат, който въобще не значи, че е добър в занаята, просто има право да го прави законно. Имат опит, защото цял живот само това правят, но липсва сръчност и мисъл...Е, има малко изключения де.
    Не тача и случая:
    Клиент- ама ти го направи за 5мин, а искаш толкоз пари...
    Майстор- ааа, аз цял живот се уча да го правя, за това го правя за 5мин.

Ми вътре да му е, някои се учат и по-бързо...лошото е, че занаятчиите имат силно лоби някъде и държат изкуствено високи цени.

Горните неща пиша не от завист, а от опит/наблюдения и арзбира се съм прав само от моята камбанария, т.е. гл. точка.
    Пресен пример- бойлера протече, отворих го, видях какво е. 2-3 телефонни обаждания и куотейшъна беше £250-300. Че то по-добре нов бойлер...Повредата беше в един клапан, купих от eBay кит с вътрешностите му (елементарни, но бранда не ги предлага, дава само цял клапан). Смених нещата за 45мин и...джоб дън за £17.
    (уважавам тези които са се сетили да произведат/правят бизнес с нещо което производителя на бойлери умишлено не предлага, за да не е евтин ремонта)
    Вярно е, че не всеки би се справил дори само с диагностиката, не казвам и, че трябва да опитва ако не е уверен, но...по форумите има такива, които питат, искат сами да се справят, а занаятчиите предупреждават високомерно и мъдро- дори капака да не отваряте, че не е сейфти...демек- не посягайте на хляба ни...
    И така, не е необходим всеки да е с моето виждане, но аз наистина изпитвам удовлетворение/кеф, когато направя нещо сам с моите ръце (освен икономическата полза).
    Последно редактирано от cibik : 29-01-2019 на 00:40

27. ХАРЕСВАМ! Zara, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Да де ама помисли един такъв с две леви ръце но уверен в себе си да ти ремонтира бойлера.
    Има и майстори които са се надценили, не че не разбират, но си мислят че могат нещото си да го направят по евтино по бързо като правят компромис със сигурността и безопасността. Има такъв случай, българин монтира газов бойлер и решава че заземяването е някаква прищявка на производителя и е излишно да го прави. То и други глупости се оказа после че е надробил , така че винаги има две страни. И съм абсолютно "за" да не пипа всеки в токове и газови бойлери. В бг съм имал такива изпълнения че съм се чудил как са оцеляли. Един такъв майстор решил да си върже газова готварска печка ами така я беше монтирал че дограмата му беше издухана в градината му при опит да ползва печката
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

29. ХАРЕСВАМ! Zara liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Да де ама помисли един такъв с две леви ръце но уверен в себе си да ти ремонтира бойлера.
    Е, аз дадох примера с бойлера, защото ми е пресен, много подобни мога да дам и казах няколко пъти, че не е необходимо всеки да опитва, ако няма опит/знания в областта.
    И в БГ голяма част от майсторите са същите многознайковци.
    Пример:
    Винаги при смяна ми препълват маслото на колата над максимума. Всеки път предупреждавам и пак...-нацупено заявяват- аз цял живот масло сменям, не ми казвай как се сменя...
    Източил, недоизточил, налива колкото литри пише в книгата за модела...и винаги е над максимума, на знаещите е ясно защо. Налага се в къщи да изтеглям с голяма спринцовка излишното. Вече казвам да налеят 3л, а останалото да ми дадат аз да си долея...е вече няма проблем.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Хич не съм съгласен с горните размисли като ползващ услуги... Ти си от другата страна на барикадата- даваш услуги, за това ти изнася да твърдиш тези неща.
    Истина е, че болшинството англичани се раждат с две леви ръце боднати в г@зъ и за това и услугите са дефицитни и силно надценени... Всеки гордо размахва някакъв сертификат, който въобще не значи, че е добър в занаята, просто има право да го прави законно. Имат опит, защото цял живот само това правят, но липсва сръчност и мисъл...Е, има малко изключения де.
    Не тача и случая:
    Клиент- ама ти го направи за 5мин, а искаш толкоз пари...
    Майстор- ааа, аз цял живот се уча да го правя, за това го правя за 5мин.

Ми вътре да му е, някои се учат и по-бързо...лошото е, че занаятчиите имат силно лоби някъде и държат изкуствено високи цени.

Горните неща пиша не от завист, а от опит/наблюдения и арзбира се съм прав само от моята камбанария, т.е. гл. точка.
    Пресен пример- бойлера протече, отворих го, видях какво е. 2-3 телефонни обаждания и куотейшъна беше £250-300. Че то по-добре нов бойлер...Повредата беше в един клапан, купих от eBay кит с вътрешностите му (елементарни, но бранда не ги предлага, дава само цял клапан). Смених нещата за 45мин и...джоб дън за £17.
    (уважавам тези които са се сетили да произведат/правят бизнес с нещо което производителя на бойлери умишлено не предлага, за да не е евтин ремонта)
    Вярно е, че не всеки би се справил дори само с диагностиката, не казвам и, че трябва да опитва ако не е уверен, но...по форумите има такива, които питат, искат сами да се справят, а занаятчиите предупреждават високомерно и мъдро- дори капака да не отваряте, че не е сейфти...демек- не посягайте на хляба ни...
    И така, не е необходим всеки да е с моето виждане, но аз наистина изпитвам удовлетворение/кеф, когато направя нещо сам с моите ръце (освен икономическата полза).
    Нещо подобно и при мен, но в България. Миналата година правих с баща ми окачен таван на тоалетната, ако бях викнал майстори, щеше да ми излезне 250лв, ние за един ден го направихме за 80лв, това струваха материалите. Да ти кажа честно,незнам дали нещо ще замени удоволствието да седнеш на една голяма софра с мешана скара и да полееш добрата свършена работа

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Е, аз дадох примера с бойлера, защото ми е пресен, много подобни мога да дам и казах няколко пъти, че не е необходимо всеки да опитва, ако няма опит/знания в областта.
    И в БГ голяма част от майсторите са същите многознайковци.
    Пример:
    Винаги при смяна ми препълват маслото на колата над максимума. Всеки път предупреждавам и пак...-нацупено заявяват- аз цял живот масло сменям, не ми казвай как се сменя...
    Източил, недоизточил, налива колкото литри пише в книгата за модела...и винаги е над максимума, на знаещите е ясно защо. Налага се в къщи да изтеглям с голяма спринцовка излишното. Вече казвам да налеят 3л, а останалото да ми дадат аз да си долея...е вече няма проблем.
    Не съм от знаещите, стана ми любопитно - защо? Защото не е източил цялото старо масло ли?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не съм от знаещите, стана ми любопитно - защо? Защото не е източил цялото старо масло ли?
    Да, нямат търпение да го изчакат, но дори и да изчакат, все пак остава по магистралите и в главата малко. В книгите е дадено количеството при нов двигател, а доливането става по мерителната пръчка и е добре да е в средата, на на max или мин. (м/у чертичките обикновено е 1л). Не е трудно опита да те научи на това, на времето когато не ме мързеше си го сменях сам, имам гараж с канал...проста работа, с ръкавици дори не се цапаш.

34. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
Страница 28 от 31 ПървиПърви ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 13:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28