Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 8 от 20 ПървиПърви ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 176 до 200 от общо 486
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Никъде не виждам да се споменава, че баща и дъщеря делят спалня. Пише че е 5 стайна къща. Може би Светла си има спалня, спалня за Живка и Ивайло, спалня за дъщеря им Криси, спалня за Гавел и 5тата се отдава под наем. Интересно е какво е накарало пусналия обявата да спомене професията само на Светла. Звучи сякаш е нещо от голямо значение, може би и това е определило високата цена.
    Без значение, аз не бих искал 15г. ми дъщеря да дели къща с непознати мъже.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

13 години писане във форума , не е малко постижение.

Вече мога да се определя като човек с много, много опит.
    Мога да правя неще, които други не могат в случая да игнорирам хора и тролове.
    Липсва ми че не мога в БГХелп както във Фейсбук, да кликна да блокирам някого... тук има игноре опцията.

Вече имам няколко потребителя които съм избрал да ингорирам и не чета.
    Ценя си времето и не искам да си го губя с неща, които не са ми приятни....както и няма смисъл да отговярам на хора, които си пишат защото няма какво друго да правят и искат да ме ядосат само.

Ако някой от вас е усетил напоследък, че нещо не му се връзвам на опитите за провокации или каквото и да е там, то то е, защото е игнориран от мен. Каквото си искате пишете, аз няма да го прочета.Ако нарушавате правила просто ще получите предупреждение от адмим.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    13 години писане във форума , не е малко постижение.

Липсва ми че не мога в БГХелп както във Фейсбук, да кликна да блокирам някого... тук има игноре опцията.

Вече имам няколко потребителя които съм избрал да ингорирам и не чета.
    Ценя си времето и не искам да си го губя с неща, които не са ми приятни....както и няма смисъл да отговярам на хора, които си пишат защото няма какво друго да правят и искат да ме ядосат само.

Ако някой от вас е усетил напоследък, че нещо не му се връзвам на опитите за провокации или каквото и да е там, то то е, защото е игнориран от мен. Каквото си искате пишете, аз няма да го прочета.Ако нарушавате правила просто ще получите предупреждение от адмим.
    По предупреждението може да се разбере дали си го прочел,ако ме разбираш.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Без никаква емоция, но аз това нещо го „усвоих“ за много по-малко време. Потребители, които се опитват да ме провокират (става дума за друг форум) - чета какво пишат, но все едно, че ги няма.

Опцията от Фейсбук - да блокираш някого и изобщо да не го чуваш и виждаш - има и минуси.
    Понякога се получава - четеш разговор между някого и .. никого! Тоест - репликите на блокирания липсват.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Без никаква емоция, но аз това нещо го „усвоих“ за много по-малко време. Потребители, които се опитват да ме провокират (става дума за друг форум) - чета какво пишат, но все едно, че ги няма.

.
    Да да така е, на мен ми бе по трудно понеже съм админ...

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Учи за да получаваш пари в момента!
    Имаше и такива времена, в които сънародници и не само, се записваха в колежи и университети с идеята да получават пари докато учат. През тези времена парите са университета се връщаха, когато започнете работа с над определена заплата, но не и парите за издръжка.
    Сега промениха условията и пари за издръжка, се получават по-трудно и се връщат после.

Въпреки това има доста обяви в които се рекламира учете за да ви плащат. Имайте предвид, че това е заем.
    Ако искате да учите висше, правете го за това, не че ще получите заем, а че благодарение на знанията и дипломата един ден ще може да си намерите добре платена работа.
    Предлагайки съдействие за обучение нашиият девиз е:

Учи за да сполучиш!
    Учиш сега за да може да получаваш големи пари някой ден.
    Да направя пояснение, че за да учи човек в британски колеж или универститет трябва да има някакви познания по английски.
    Не можете да учите в английско учебно заведение и да не знаете английски.
    То е като да сте сляп и да искате да шофирате.
    Ако наистина искате да учите за да сполучите може да се свържете с мен на 07786067076 и ще ви съдействаме напълно безплатно за да бъдете приети в колеж или университет.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Да да така е, на мен ми бе по трудно понеже съм админ...
    А, въпрос на навик. Преди четях и като ми възникнеше отговор в главата, го пишех веднага. Сега предимно чета. Отговарям в около 20-30 % от случаите, в които имам какво да кажа. В останалите случаи предпочитам да си запазя мнението за себе си, особено когато човекът, който е писал, се интересува предимно от собственото си мнение и иска да се доказва по някакъв начин. Да дерзае...
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

Лорде образованието в UK е много скъпо . Това от 3000 на 9000 паунда за година е голям скок . В Скандинавието и Германия имаме безплатно образование . В германия има и платено и безплатно

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Лорде образованието в UK е много скъпо . Това от 3000 на 9000 паунда за година е голям скок . В Скандинавието и Германия имаме безплатно образование . В германия има и платено и безплатно
    Че е скъпо - скъпо е, спор няма. Че разликата е много голяма - точно 3 пъти - това също не може да се отрече.

Но...
    1. Ти говориш за цените по програмата за студентски заеми за кандидати от ЕС. Да беше погледнал цените за извън ЕС - свят ще ти се завие.
    2. И въпреки високите такси - за някои специалности има по 80-90 души за едно място!!! Значи - не е въпрос само на пари (дето се дават)!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Днес минах през един хранителен магазин и видях количките с монети и се сетих когато за пръв път попаднах на количка с монета в Англия през 1999.
    В България все още нямаше такива магазини и колички за пазаруване.
    Та отивам с един приятел в магазин и гледаме колички, които искат 1 паунд. Бяхме току що пристигнали от България, с малко пари в джоба. Гледаме колички с монети от 1 паунд и си казваме, а пари няма да даваме ще използваме кошници. Така пазарувахме няколко пъти си с кошници, без да знаем, че всъщност паунда си го връщаш после.
    Сигурно на някои от вас ви се е случвало да имате подобни объркващи та и забавни ситуации при пристигане във Великобритания. Някои от сънародниците ни които идват за пръв път на Острова имат разбирането, че NINo се плаща на Job Centre да си го изкараш, както и да си отвориш банкова сметка се плаща на банката, a всъщност това са безплатни неща.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз още съм изумявам от кранчетата за вода.

Град
    Post Thanks / Like

17. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Щях да кажа „Наздраве“!!! - ама гледам чашата празна бе!!!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

Щях да кажа „Наздраве“!!! - ама гледам чашата празна бе!!!
    Беше пълна ама я изпих!

20. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

То било снимка,пък аз чакам да ми зареди видиото и се нервя,че не започва!Май някакъв хабит съм придобил.

Град
    Post Thanks / Like

Има сънародници в Родината, които никога не са имали късмета да успеят в нещо, да са били някои, някъде.
    Те един ден идват в чужбина и започват своя живот тук. Късмета им да успеят тук понякога е същия като в България и те живеят работят и общо нищо не зависи от тях, продължават да се чувстват никои.
    Те започват работа в компания и един светъл ден при тях се появява друг българин, новобранец. Този старото куче вижда възможността да се докаже, че е успял. Ако му се падне да дава задачи на новобранеца, то той вече е големия шеф и трябва да покаже, че е ГОЛЯМА РАБОТА. Вместо да си помагаме като сънародници, напротив, ние гледаме да направим живота на другите, новобранци гаден.

Такива ситуации се случват често на работното място, както и в квартири.
    Неуспелия сънародник е дошъл на Острова, успял е някак си да вземе квартира от агенция, пуска обява и намира сънародници съквартиранти и вече той е ГОЛЕМИЯ ШЕФ Хазяин… той коли и беси...раздава правила и очаква стриктно изпълнение…

Познавате ли такива “Успели” сънародници?
    Аз имам доста клиенти, който ми се оплакват от такива сънародници…..

По горе ви разказах каква е реалността, за която научавам от мои познати.
    Сега нека споделя какво мисля аз за това..

Да измерваш успех в това да си живял малко по дълго в една държава е грешно мерило. Това е измислен успех, който е самозаблуда. Така няма да стигнете никъде….Създайте свой бизнес, назначете работници, които да не са българи и това ще е да сте успели.
    Накарайте англичани да ви уважават и оценяват за това, което сте постигнали, да ви повишат в работата, да ви увеличат заплата. Да ви наемат на постоянна работа, да ви плащат и да придобиете квалификации, това е форма на успех… другото е една отживелица от комунизма, която ми напомня на казармите някога.
    Отиваш и си новобранец и си тормозен от стари кучета 6 месеца… после идват новобранци и ти им го връщаш на тях…. Не си харесвал когато са те карали да вършиш нещата като новобранец, но сега караш и другите да го вършат.
    Един ден ти ставаш старото куче и се чувстваш, като много, много преуспял….

Сега е подобно с някои сънародници от по дълго време тук…

Само че разликата с казармата някога е, че тя беше задължителна и те караха насила да бъдеш там.
    Тук никой не те кара насила да идваш, ако не можеш да успееш и да получиш уважение от британци за това, което си, което работиш и правиш, вероятно не си още успял и трябва да продължиш и упорстваш.
    Да се правиш на голямата работа и да използваш/злоупотребяваш със сънародници в работа, квартира или другаде заради факта, че ти си тук от повече време не е успех а самозалъгване!

23. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Най голямата простотия е да отидете на запад примерно в UK (макар да не е единствената западна страна) и да работите за българи или да вземете стая в имот с българи хазяй . А според мен ако не си позволявате самостоятелен имот да наемете . То каква е ползата да сте на запад

Град
    Post Thanks / Like

Не използвайте български имейли във Великобритания
    Пиша този пост и вероятно ще има някои от вас, които няма да са съгласни с мен, затова ще се опитам добре да се обоснова.
    Съветвам всеки един сънародник, който е решил да се устройва във Великобритания да използва не български имейл тук.

Ако имате имейли като abv.bg, mail.bg и подобни избягвайте да ги използвате за институции и фирми тук поради следните причини:

Важни имейли като от HMRC, банки и други има вероятност да попадат в спама ви, понеже българските имейл клиенти не знаят за тези институции и когато получите имейл от тях и то на английски им се струва странно, че получавате имейл и пращат имейл в смапа.

1.Днес имейл от HMRC попадна в спама на abv.bg a a на друг клиент имейл от HSBC попадна в спам кутията на mail.bg. За един ден два важни имейла в спам са достатъчни да ви споделя това.

2.Сигурни ли сте, че искате всяка една служба или фирма да знае, че сте от България? Понякога е лесно ако някой не харесва да кажем българи да ви дискриминира индиректно и само заради един имейл който издава, че сте българин да не получите работната позиция или ви откажат нещо друго. Работодател, когато ви наема на работа няма право да ви пита от коя държава сте, него не го интересува дали сте от България или Румъния, той му трябва само да знае, че имате право да работите във Великобритания. Веднъж в една служба, показвайки им британския си папспорт ме попитаха от къде съм оригинално. Казах им, че това не им влиза в работата и е незаконно да ме питат това и им затворих устата.

3.В друг случай исках да изненадам компанията си и им поръчах торта от българска сладкарница. Исках да бъде изненада и да не занят от кой е всъщност. Но всъщност имейла на фирмата бе abv.bg и ме издадоха, че съм аз човека поръчал тортата, тоест и за нещо друго някога .bg може да ви попречи че го има в имейла.

Иначе има много други имейл клиенти, които са с пъти по-добри от българските такива. Yahoo, Hotmail и Gmail са някои от тях.

Аз самият използвам Gmail, които също има български език като меню и е много, много удобен сигурен и предлага опции които са много удобни. Много добре работи със спама и особено, ако сте с Анроид телефон ще ви е супер удобен. Чрез Gmail може да запазвате контаките си и ги трансферирате между телефони и компютри. С приложението за снимките Photos може да запазвате онлайн всяка една ваша снимка в добра резолюция напълно безплатно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако си мислите че в институции банки и дори при апликации за нова работа не ви знаят че сте българи дори с английски паспорт сте в дълбока заблуда . Навсякъде знаят че сте българи .

27. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Не използвайте български имейли във Великобритания
    Пиша този пост и вероятно ще има някои от вас, които няма да са съгласни с мен, затова ще се опитам добре да се обоснова.
    Съветвам всеки един сънародник, който е решил да се устройва във Великобритания да използва не български имейл тук.

Ако имате имейли като abv.bg, mail.bg и подобни избягвайте да ги използвате за институции и фирми тук поради следните причини:

Важни имейли като от HMRC, банки и други има вероятност да попадат в спама ви, понеже българските имейл клиенти не знаят за тези институции и когато получите имейл от тях и то на английски им се струва странно, че получавате имейл и пращат имейл в смапа.

1.Днес имейл от HMRC попадна в спама на abv.bg a a на друг клиент имейл от HSBC попадна в спам кутията на mail.bg. За един ден два важни имейла в спам са достатъчни да ви споделя това.

2.Сигурни ли сте, че искате всяка една служба или фирма да знае, че сте от България? Понякога е лесно ако някой не харесва да кажем българи да ви дискриминира индиректно и само заради един имейл който издава, че сте българин да не получите работната позиция или ви откажат нещо друго. Работодател, когато ви наема на работа няма право да ви пита от коя държава сте, него не го интересува дали сте от България или Румъния, той му трябва само да знае, че имате право да работите във Великобритания. Веднъж в една служба, показвайки им британския си папспорт ме попитаха от къде съм оригинално. Казах им, че това не им влиза в работата и е незаконно да ме питат това и им затворих устата.

3.В друг случай исках да изненадам компанията си и им поръчах торта от българска сладкарница. Исках да бъде изненада и да не занят от кой е всъщност. Но всъщност имейла на фирмата бе abv.bg и ме издадоха, че съм аз човека поръчал тортата, тоест и за нещо друго някога .bg може да ви попречи че го има в имейла.

Иначе има много други имейл клиенти, които са с пъти по-добри от българските такива. Yahoo, Hotmail и Gmail са някои от тях.

Аз самият използвам Gmail, които също има български език като меню и е много, много удобен сигурен и предлага опции които са много удобни. Много добре работи със спама и особено, ако сте с Анроид телефон ще ви е супер удобен. Чрез Gmail може да запазвате контаките си и ги трансферирате между телефони и компютри. С приложението за снимките Photos може да запазвате онлайн всяка една ваша снимка в добра резолюция напълно безплатно.
    Още преди да си им показал Британския паспорт са знаели че си чужденец. Първо по портмонето където си запасал на снимката, 2ро по ниското ниво на Английски и 3то по силния балкански акцент. Аз ползвам АБВ мейл от 15 години и никога не съм имал проблем с тукашните институции.

Post Thanks / Like

Още преди да си им показал Британския паспорт са знаели че си чужденец. Първо по портмонето където си запасал на снимката, 2ро по ниското ниво на Английски и 3то по силния балкански акцент. Аз ползвам АБВ мейл от 15 години и никога не съм имал проблем с тукашните институции.
    В грешка си нещо,на снимката е типичен англо-саксонец,а такива чанти са носили още преди битката при Хейстингс,даже кървавата Мери си е носила атрибутите там,имам предвид водка,доматен сок и гюзум.

30. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Мдаааа с това яке прилича на Тюдорски благородник.
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Ако си мислите че в институции банки и дори при апликации за нова работа не ви знаят че сте българи дори с английски паспорт сте в дълбока заблуда . Навсякъде знаят че сте българи .
    Няма значение какво си мислим. Мен в институция с английски паспорт ме питаха, не защото знаеха , а защото не знаеха. Децата ни са с българска фамилия, но са родени тук и говорят перфектно английски. От къде да знаят аз дали идвам от тази европейска държава това деситилетие или съм роден тук? Ако си българка и си женена за англичанин с английска фамилия и име Мария ще разберат от къде си на куково лято.

33. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Не разбрах за портмонето?
    По ниско ниво на английски имат много други нации не само българи. Говоря за българи в темата.
    Има хора с доста по-добър английски които не са британци по рождение. Казах ти днес на две институции имейлите влязаха в спам...и хората не може да си завършат регистрации и проблеми... Може да е имало случай в които не си знаел за пропуснати имейли.
    Иначе всеки един програмист ще ти каже, че български имейл клиенти не стават за нищо...

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Мдаааа с това яке прилича на Тюдорски благородник.
    Благодаря, радвам се че разбираш от такива неща!

Страница 8 от 20 ПървиПърви ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (1 регистрирани и 2 гости)

1. kanarinapred

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 13:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе