Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 186
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Мои размисли и мисли

Пиша си всеки ден и във фейса и тук ще пускам мои размисли и мисли! Който иска може да чете...Който не му харесва да чете да не чете.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Днес научих че съм успял българин в Англия! Прочетох тази мисъл"Успял в Англия е този, който не се прибира в България , за да си оправи зъбите!"
    Преди около 5-6 години започна да ми се подува бузата, без да ме боли, мислих си че е нещо венец, гаргари си правих наложи се дори антибиотик да пия . Оказа се, че било зъб ми умъртвили преди години в България и сега се получава инфекция.
    Отидох на моя NHS зъболекар прегледа ме и ми каза че трябва да направя Rooth canal процедура. Да изчистят корена и после да го запълнат и коронка да се сложи.
    Каза ми аз не съм специалист по тези неща ще ти струва 80 паунда за процедура и още там 30-40 за пломба и ти давам 70 процента гаранция за успех. Каза ми ако отидеш при специалисти които правят тези процедури и които са учили за това 2 години допълнително имат и микроскопи гаранцията за успех ще е 95%. Цената обаче е около 600 паунда.
    Като чух, че може да ми струва колкото една седмична заплата си казох О НЕ.
    Такива пари няма да дам.
    Консултирах се с една приятелка медицинска сестра към зъболекар, тя ми каза, ако искаш да си запазиш зъба не ходи при NHS зъболекар. Те и иглите ползват по няколко пъти и други неща риска е голям.
    Послушах я и плана да го направя при NHS зъболеакр отпадна.
    Остана както някои хора си мислят зъболекар в Родината. Там щеше да ми излезе може би около 60-70 паунда, но в Родината ако не познаваш някой който да си сигурен, че няма да те излъже да ти вземе паричките, всеки ще ти каже да да ще го направим няма проблем. И после ако не стане както трябва губиш зъба.
    Направих си сметка 70 паунда за зъба в България, билети за самолет да кажем 100 = £170 пътуване до летище тук, пътуване от и до летище България станаха едно 200 паунда минимум. ще загубя и поне 2 дни от работа което е да кажем 300 паунда и ето ти едно 500 паунда, което се приближава до английската сума. А тази сума тук я даваш за супер специалист и за отлично качество материали, нещо което в България нямаш гаранция. Пресмятайки вариантите реших да направя лечението си на частен лекар във Великобритания
    Частния лекар тук ми даде и безплатен контролен преглед след 6 месеца . Направи ми процедурата успешно, след 6 месеца отидох и резултата бе перфектен. Вече толкова години по късно все още висчко е ОК.
    За съжаление когато имах този проблем не познавах още доктор Maria Marcheva инаше щеше да отида при нея. Веднъж като си говорихме по тази тема и и показах снимката която имам качена тук тя ми каза, че съм направил правилния избор и че работата по зъба ми е свършена чудесно.

Та като прочетох онази мисъл за преуспелия българин в Великоритания си казах е разбрах днес, че и аз съм успял.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik liked this post
    Recommend chikshirik recommended this post
    Град
    Post Thanks / Like

Не е лесно, но не се отказвам! Остават само 6.9 килограма да загубя!
    Преди година и нещо бях на килограми от 96 до 100 варирах рекорда близо 102. Сега съм в границите 82-85. излъгах уж тялото да си хареса тази килограмова граница, но не е лесно да го излъжа да слезе още малко надолу, ама не се и отказвам!

5. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

останалити можели да споделяме наши мисли или тириторията е запазена само затебе

7. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    останалити можели да споделяме наши мисли или тириторията е запазена само затебе
    Направете си тема за вашите си мисли и си споделяйте.

9. БЛАГОДАРЯ Ego sum, chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Днес научих че съм успял българин в Англия! Прочетох тази мисъл"Успял в Англия е този, който не се прибира в България , за да си оправи зъбите!"
    Това правило е манипулативно и е на крайните англофили. Твоят частен случай не е правило, защо да се омаловажават качествата на БГ зъболекари? Мнозина от тях работят и в UK успешно. Добри/лоши зъболекари може да има и в БГ и в UK.
    Не мога да се съглася с неадекватно високите цени на тази услуга в UK и как този бранш си е извоювал това...Вероятно са сложили сложни процедури/пречки, за да не може лесно чужденец да си направи частна практика и да ги подбие с качество/бързина/цена.
    Спекулира се с факта, че когато те боли зъб, си притиснат и плащаш каквато и да е цена...както и да е -търсене/предлагане.
    Та аз не съм успял. Моят пример:
    Още от БГ до сега не съм имал проблем със зъбите, но имах два липсващи кътника отдолу и преди 3-4г реших да ги оправя, не, че ми пречеше, бях свикнал. Трябваше да се направят два моста и в UK всеки един струваше £1500. Не съм ходил на преглед, но питах двама различни зъболекари за груба оценка. За времето не знам, но не ми беше важно, но вероятно ще го разтягат, за да оправдаят цената/сложността на работата.
    Отидох си в БГ на редовна ваканция и се обадих на бившата ми лична зъболекарка от едно време (вече има собствен кабинет и оборудване). Едно ходене, малко пилене и мярка, 2-3 дена за изработка, второ ходене за поставяне и така за 4 дена беше готово. От другата страна -същото на следващото ходене в БГ (2 пъти годишно).
    Моста обхваща съседните 2 зъба, та общо са три- 3X50лв=150x2=300лв, т.е 10 пъти по-евтино и до сега нямам проблеми.
    Сега в БГ цените и двойни да са станали, все едно, несъизмеримо е с тук...
    (ако някой има възможност, да пита дали сега цената за такъв мост е 1500 или приблизително )
    За това разумните (не успели) хора ходят в БГ когато не е спешно, а и чужденци ходят в БГ на зъболекарски туризъм.

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Първото посещение на ЮК зъболекар/дентист е паметен момент в живота на имигранта. Всеки устисква както може, но все някога се налага вече. В Boots дори продават базови зъболекарски инструменти. Аз устисках около 6-7 години тук (лекувах се в България), но се наложи да посетя тукашен Лондонски зъболекар един ден по спешност. Красива клиника, внимателно отношение, модерна апаратура, асистент индиец, който успя да разлее хлор по тениската ми. Професионализъм на ниво. Чак да ти стане приятно да кихнеш 500-600 паунда. Шефа на клиниката ти разказва истории за приключенията му с дилъра на Порше а ти се усмихваш и мислиш от какво да се откажа първо - от новият лаптоп или телефон. Ех, спомени....

13. ХАРЕСВАМ! Мила, chikshirik, zhb liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

[FONT="]Днес научих че съм успял българин в Англия! Прочетох тази мисъл „Успял в Англия е този, който не се прибира в България, за да си оправи зъбите!"[/FONT]
    Ето ти е още една мисъл - „Успял в България е този, който все още има зъби.“
    „Но, ако няма пломби, мостове или протези - ще бъде привлечен под административна и наказателна отговорност“ - уточняват от Българския зъболекарски съюз (БЗС)

Сега малко по-сериозно. Преди няколко години (в ЮК) моя син беше ходил на зъболекар. Та той му беше казал в прав текст:
    - Ако имате познати в България или Полша - отидете да си оправите зъбите!!!
    Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    ... а ти се усмихваш и мислиш от какво да се откажа първо - от новият лаптоп или телефон. Ех, спомени....
    Не се отказвам нито от едното, нито от другото. Просто излизайки от търговския обект (където съм си ги напазарувал) се усмихвам и си мисля:
    „Дано не ме проверят. Пък ако ме хванат и бият - ще го изтърпя. Но ако решат и да ме е@ат - дано да е оня сладур, по-високия!!!“
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Това правило е манипулативно и е на крайните англофили. Твоят частен случай не е правило, защо да се омаловажават качествата на БГ зъболекари? Мнозина от тях работят и в UK успешно. Добри/лоши зъболекари може да има и в БГ и в UK.
    Не мога да се съглася с неадекватно високите цени на тази услуга в UK и как този бранш си е извоювал това...Вероятно са сложили сложни процедури/пречки, за да не може лесно чужденец да си направи частна практика и да ги подбие с качество/бързина/цена.
    Спекулира се с факта, че когато те боли зъб, си притиснат и плащаш каквато и да е цена...както и да е -търсене/предлагане.
    Та аз не съм успял. Моят пример:
    Още от БГ до сега не съм имал проблем със зъбите, но имах два липсващи кътника отдолу и преди 3-4г реших да ги оправя, не, че ми пречеше, бях свикнал. Трябваше да се направят два моста и в UK всеки един струваше £1500. Не съм ходил на преглед, но питах двама различни зъболекари за груба оценка. За времето не знам, но не ми беше важно, но вероятно ще го разтягат, за да оправдаят цената/сложността на работата.
    Отидох си в БГ на редовна ваканция и се обадих на бившата ми лична зъболекарка от едно време (вече има собствен кабинет и оборудване). Едно ходене, малко пилене и мярка, 2-3 дена за изработка, второ ходене за поставяне и така за 4 дена беше готово. От другата страна -същото на следващото ходене в БГ (2 пъти годишно).
    Моста обхваща съседните 2 зъба, та общо са три- 3X50лв=150x2=300лв, т.е 10 пъти по-евтино и до сега нямам проблеми.
    Сега в БГ цените и двойни да са станали, все едно, несъизмеримо е с тук...
    (ако някой има възможност, да пита дали сега цената за такъв мост е 1500 или приблизително )
    За това разумните (не успели) хора ходят в БГ когато не е спешно, а и чужденци ходят в БГ на зъболекарски туризъм.
    Никой не омаловажава качеството на бг зъболекари. Даже напротив сега ако ми се наложи да го направя в Англия ще отида на бг зъболекар тук. Идеята е друга. Може би не я разбираш.
    Темата я пуснах на шега заради мисълта която видях, която не е моя...

16. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Първото посещение на ЮК зъболекар/дентист е паметен момент в живота на имигранта. Всеки устисква както може, но все някога се налага вече. В Boots дори продават базови зъболекарски инструменти. Аз устисках около 6-7 години тук (лекувах се в България), но се наложи да посетя тукашен Лондонски зъболекар един ден по спешност. Красива клиника, внимателно отношение, модерна апаратура, асистент индиец, който успя да разлее хлор по тениската ми. Професионализъм на ниво. Чак да ти стане приятно да кихнеш 500-600 паунда. Шефа на клиниката ти разказва истории за приключенията му с дилъра на Порше а ти се усмихваш и мислиш от какво да се откажа първо - от новият лаптоп или телефон. Ех, спомени....
    За пръв път посетих зъболекар в Англия, когато бях на една година тук и изкарвах около 200 паунда на седмица. Ядох дъвчащ бонбон( Зъболекарите много ги обичат, бая работа им отварят) и малката ми полмба която имах падна привлечена от дъвчащия бонбон.
    Ядосах се много и май не ям вече дъвчащи бонбони. Отидох на най близкия зъболекар до мястото където живех и платих около 30 паунда за пломба. При заплата от 200 паунда на седмица да платиш 30 е Ок.
    Да чукна на дърво имам здрави зъби и още от ученик всяка година съм на зъболекар профилактично.
    Сега ходя всяка година на контролен почистване на събен камък и това е нищо друго не ми е правено освен този корен и коронка.

18. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

[FONT="]Днес научих че съм успял българин в Англия! Прочетох тази мисъл"Успял в Англия е този, който не се прибира в България , за да си оправи зъбите!"[/FONT]
    [FONT="]Преди около 5-6 години започна да ми се подува бузата, без да ме боли, мислих си че е нещо венец, гаргари си правих наложи се дори антибиотик да пия . Оказа се, че било зъб ми умъртвили преди години в България и сега се получава инфекция.[/FONT]
    [FONT="]Отидох на моя NH[/FONT][FONT="]S зъболекар прегледа ме и ми каза че трябва да направя Rooth canal процедура. Да изчистят корена и после да го запълнат и коронка да се сложи.
    Каза ми аз не съм специалист по тези неща ще ти струва 80 паунда за процедура и още там 30-40 за пломба и ти давам 70 процента гаранция за успех. Каза ми ако отидеш при специалисти които правят тези процедури и които са учили за това 2 години допълнително имат и микроскопи гаранцията за успех ще е 95%. Цената обаче е около 600 паунда.
    Като чух, че може да ми струва колкото една седмична заплата си казох О НЕ.
    Такива пари няма да дам.
    Консултирах се с една приятелка медицинска сестра към зъболекар, тя ми каза, ако искаш да си запазиш зъба не ходи при NHS зъболекар. Те и иглите ползват по няколко пъти и други неща риска е голям.
    Остана както някои хора си мислят зъболекар в Родината. Там щеше да ми излезе може би около 60-70 паунда, но в Родината ако не познаваш някой който да си сигурен, че няма да те излъже да ти вземе паричките, всеки ще ти каже да да ще го направим няма проблем. И после ако не стане както трябва губиш зъба.
    Направих си сметка 70 паунда за зъба в България, билети за самолет да кажем 100 = £170 пътуване до летище тук, пътуване от и до летище България станаха едно 200 паунда минимум. ще загубя и поне 2 дни от работа което е да кажем 300 паунда и ето ти едно 500 паунда, което се приближава до английската сума. А тази сума тук я даваш за супер специалист и за отлично качество материали, нещо което в България нямаш гаранция. Пресмятайки вариантите реших да направя лечението си на частен лекар във Великобритания
    Частния лекар тук ми даде и безплатен контролен преглед след 6 месеца . Направи ми процедурата успешно, след 6 месеца отидох и резултата бе перфектен. Вече толкова години по късно все още висчко е ОК.
    За съжаление когато имах този проблем не познавах още доктор Maria Marcheva инаше щеше да отида при нея. Веднъж като си говорихме по тази тема и и показах снимката която имам качена тук тя ми каза, че съм направил правилния избор и че работата по зъба ми е свършена чудесно.

Та като прочетох онази мисъл за преуспелия българин в Великоритания си казах е разбрах днес, че и аз съм успял.

[/FONT]
    Фала, лепо!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

На английски зъболекар доверие нямам, дори не говорим за пари.
    обикновените т.нар заъболекари не са доктори по смисъл както са в БГ. Способностите им стигат за пломба, почистване и вадене ако не е сложно . Иначе те пращат в клиниката им, където уж са малко по способни.

ако е за пломба,вадене не бих се вдигнала да ходя до БГ.

но дали съм успяла, като хем отидох в БГ , хем си работих оттам, хем вместо 30k лечение тук ми излезе 3k в БГ. На такова нещо в моята работа му викат cost savings project и дават солиден бонус на края на годината.

иначе чуждата мисъл е по скоро за show off, отколкото критерий дали си успял.

21. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, zhb, Ego sum, RNOH, Charlotte liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    На английски зъболекар доверие нямам, дори не говорим за пари.
    обикновените т.нар заъболекари не са доктори по смисъл както са в БГ. Способностите им стигат за пломба, почистване и вадене ако не е сложно . Иначе те пращат в клиниката им, където уж са малко по способни.

ако е за пломба,вадене не бих се вдигнала да ходя до БГ.

но дали съм успяла, като хем отидох в БГ , хем си работих оттам, хем вместо 30k лечение тук ми излезе 3k в БГ. На такова нещо в моята работа му викат cost savings project и дават солиден бонус на края на годината.

иначе чуждата мисъл е по скоро за show off, отколкото критерий дали си успял.
    Абе, успяла си и ти, ама не колкото бащицата...
    И нали знаеш, аку ти не харесва, може да ти кажат да не четеш...
    Тейк кеъ...

Град
    Post Thanks / Like

Всеки ден ми хрумват идеи за нови стати и видеа покрай проблемите, които научавам от клиентите си. Казвам си , ако имаше тази информация по рано на видео може би този човек нямаше да има този проблем. Записвам си ги тези идеи и леко по леко ще ги правим видеата при първа възможност. За съжаление отнема доста време и може само по около едно видео на седмица да правим... вече имам няколко готови сценария да запишем. Току ще сънародник се свърза с мен трудова злополука. Мислих си да направя едно видео за как можем да се препазим ако се случи нещо и останем без работа. Има хиляди сънародници които се борят всеки ден за насъщния и всичко като сметки зависи само от тях. Те са самонаети не им се полагат болнични и ако останат без работа за малко по-дълго време заради злополука и са в безизходица.
    И си казвам закъснял съм малко. Сънародникът ни се е свързал с адвокати и дано те успеят да му помогнат, ако се докаже, че вината не е негова. Ще направя видео по тази тема и по много други, за банковите сметки ще е много много полезно и добро, едно за детегледачки подготвям, друго за чистачки, трето за камериерки... идеите не спират.
    Само където като гледам последните седмици как някои видеа направо биха всякакви рекорди по-гледаемост и си казвам дали новото ще е популярно и харесвано.
    В началото започнах малко на шега... и като направих 100 гледания си казах ура... после за 4 месеца това видео стигна 2000 гледания и си казах много добре.
    Последните ми 2 видеа направиха 2000 гледания за 1 ден. Което е своеобразен рекорд! Това още повече ме кара да се старая и правя нещата още по добри. Планирам да си взема и малко микрофонче което да закачам на дрехата си за да подобря звука.
    Иначе имаше един коментар от човек които не ми
    е фен( смята ме за конкуренция със сайтовете ми) който нарече видеата, най-смешните домашни видеоклипове.
    Посмях се от коментара и си казах, това, което правя е правилно трябва да продължавам в този дух и да ставам по-добър и по полезен!

24. БЛАГОДАРЯ chikshirik, Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, Ego sum, ktamen liked this post
    Recommend chikshirik, Ego sum recommended this post
    Post Thanks / Like

[FONT="]Всеки ден ми хрумват идеи за нови стати и видеа покрай проблемите, които научавам от клиентите си. Казвам си , ако имаше тази информация по рано на видео може би този човек нямаше да има този проблем. Записвам си ги тези идеи и леко по леко ще ги правим видеата при първа възможност. За съжаление отнема доста време и може само по около едно видео на седмица да правим... вече имам няколко готови сценария да запишем. Току ще сънародник се свърза с мен трудова злополука. Мислих [/FONT][FONT="]си да направя едно видео за как можем да се препазим ако се случи нещо и останем без работа. Има хиляди сънародници които се борят всеки ден за насъщния и всичко като сметки зависи само от тях. Те са самонаети не им се полагат болнични и ако останат без работа за малко по-дълго време заради злополука и са в безизходица.
    И си казвам закъснял съм малко. Сънародникът ни се е свързал с адвокати и дано те успеят да му помогнат, ако се докаже, че вината не е негова. Ще направя видео по тази тема и по много други, за банковите сметки ще е много много полезно и добро, едно за детегледачки подготвям, друго за чистачки, трето за камериерки... идеите не спират.
    Само където като гледам последните седмици как някои видеа направо биха всякакви рекорди по-гледаемост и си казвам дали новото ще е популярно и харесвано.
    В началото започнах малко на шега... и като направих 100 гледания си казах ура... после за 4 месеца това видео стигна 2000 гледания и си казах много добре.
    Последните ми 2 видеа направиха 2000 гледания за 1 ден. Което е своеобразен рекорд! Това още повече ме кара да се старая и правя нещата още по добри. Планирам да си взема и малко микрофонче което да закачам на дрехата си за да подобря звука.
    Иначе имаше един коментар от човек които не ми
    е фен( смята ме за конкуренция със сайтовете ми) който нарече видеата, най-смешните домашни видеоклипове.
    Посмях се от коментара и си казах, това, което правя е правилно трябва да продължавам в този дух и да ставам по-добър и по полезен![/FONT]
    Много добре дотука да не ти пука кво мисли конкуренцията следвай мечтите си,ако мога един съвет да ти дам вкарай малко движение във видеата като напримерно се движиш а камерата те следи отзад.Много добре се е получило на видеото за сладкарницата като влизаш като чели всички влизаме заедно,ефекта е поразителен.Като гледам и дар словото не ти е чуждо,така че помисли за серия къси разкази или пътеписи за начало пък после кой знае може и книга!

26. БЛАГОДАРЯ chikshirik, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, zhb liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Много добре дотука да не ти пука кво мисли конкуренцията следвай мечтите си,ако мога един съвет да ти дам вкарай малко движение във видеата като напримерно се движиш а камерата те следи отзад.Много добре се е получило на видеото за сладкарницата като влизаш като чели всички влизаме заедно,ефекта е поразителен.Като гледам и дар словото не ти е чуждо,така че помисли за серия къси разкази или пътеписи за начало пък после кой знае може и книга!
    Да добре е да има движение, но то изисква пътуване о бикаляне а е време... да ще е хубаво ако го има повече.

На почивка
    Post Thanks / Like

Аз все още се надявам, че ще си промени мнението и ще се захване с политиката...
    Наката е човек, който е роден лидер и оратор, плюс това е готов винаги да върви онази "екстра майл", куяту никой друг ни ще...
    пс:
    Ни знам от Пусолството, какво се праят на утрепани, ми не го направят един почетен консул в Кралството!?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от chikshirik Виж мнението
    Аз все още се надявам, че ще си промени мнението и ще се захване с политиката...
    Наката е човек, който е роден лидер и оратор, плюс това е готов винаги да върви онази "екстра майл", куяту никой друг ни ще...
    пс:
    Ни знам от Пусолството, какво се праят на утрепани, ми не го направят един почетен консул в Кралството!?
    Нещо като Стоичков ли?
    Щото човек като е роден с няколко таланта е трудно да избере един!

30. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от chikshirik Виж мнението
    пс:
    Надежда всяка остави! Без политика моля.... има други кадърни и умни хора! Нека те се занимават с това!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В това отношение има какви ли не парадокси. Аз съм ходила в частен кабинет, оборудван по последна дума на техниката и зъболечението, с цени, които са доста по-големи, отколкото по NHS, като се има предвид, че в Шотландия държавата поема 30 процента от зъболечението по NHS. Обаче в този кабинет се лекуваха не само хора, готови да платят по-скъпи такси, а и хора, които са по NHS, но са exempt от плащането на зъболечение - т.е. са на помощи и се лекуват безплатно. Не приемаха плащащи пациенти по NHS Някакси се получава, че това високо качество го получават по-заможните, ако мога да ги обобщя така - и най-бедните. Иначе не съм особено съгласна, че винаги частно е равно на качество, а държавно - на липса на качество. Като сравнявам някои от по-младите, но опитни зъболекари с някои от старата генерация частници - ами тези от старата генерация са като касапи и не винаги се поддържат на ниво, то си е до специалист. Поне в Шотландия всички инструменти, с които се работи, се отварят пред пациента от хартиена опаковка, което някакси не ме кара да съмнявам в хигиената при дезинфекциране. Разбира се, че ще има по-добри и не толкова добри зъболекари, както в ЮК, така и в България и поради разликата в цената на труда ще е по-евтино да се отиде при скъп зъболекар в България и скъп зъболекар в ЮК.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

33. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ........... Не приемаха плащащи пациенти по NHS ............
    кво означава плащащи пациенти по NHS?
    понеже стана въпрос за зъболекари та и аз да се включа с впечатления
    от как съм дошъл ходя в един и същи кабинет. хареса ми това че на всеки 6 м те викат на профилактичен преглед. имам колеги които никога не са викани на профилактичен преглед. в началото беше един шотландец , мммм малко мърляво работеше в смисъл претупваше нещата след това се пенсионира и бизнеса го взе един грък, работят с жена му тя е полякиня, ами разликата е доста осезаема. инвестирал е и в техника също а и старанието което показват си дава резултат явно. сега ако трябва да избирам зъболекар, доста по трудно бих се доверил на тукашни
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    кво означава плащащи пациенти по NHS?
    понеже стана въпрос за зъболекари та и аз да се включа с впечатления
    от как съм дошъл ходя в един и същи кабинет. хареса ми това че на всеки 6 м те викат на профилактичен преглед. имам колеги които никога не са викани на профилактичен преглед. в началото беше един шотландец , мммм малко мърляво работеше в смисъл претупваше нещата след това се пенсионира и бизнеса го взе един грък, работят с жена му тя е полякиня, ами разликата е доста осезаема. инвестирал е и в техника също а и старанието което показват си дава резултат явно. сега ако трябва да избирам зъболекар, доста по трудно бих се доверил на тукашни
    Ох, оспамихме темата, ще местим това май после.

При зъболекаря задават този въпрос - Плащате ли за зъболечението си? Ако си на някои определени помощи, не плащаш, ако не - си плащаш. Оттам нататък, в частните кабинети държавата не поема нищо и те са свободни да си определят цените както пожелаят. Държавата поема 30 % от зъболечението по NHS в Шотландия (в Англия и Уелс е различно, за Сев. Ирландия нямам представа). Освен това, когато си в кабинет по NHS и, да кажем, не си ходил много години, дори и да си плащащ пациент, има таван за цената на едно лечение - т.е. да кажем, имаш много пломби, коренови лечения, коронки и т.н. Правят ти план на лечението, който включва всичко и ако надхвърля един таван, мисля че е 350 паунда или нещо такова, нагоре не плащаш, но трябва първо NHS да каже "да" за този план, зъболекаря го праща за одобрение. Със същата ситуация, ако отидеш на частно, може лечението ти да е и 1000 паунда.

Колегите ти не знам защо не са регистрирани при зъболекар, за да ги викат и тях на 6 м., тук това е практика, която на мен също ми харесва - този преглед се поема от NHS. Не се чака пациентът да го заболи нещо, за да отиде на зъболекар, а виждат нещата още в началото и правят рентгенови снимки. Аз вярно че доста отдавна вече не съм била на зъболекар в България, но преди 11-12 години не беше практика, като се регистрираш при зъболекар, да ти направят рентген на всички зъби, за да излязат невидими с просто око проблеми, ако има такива.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

36. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ох, оспамихме темата, ще местим това май после.

При зъболекаря задават този въпрос - Плащате ли за зъболечението си? Ако си на някои определени помощи, не плащаш, ако не - си плащаш. Оттам нататък, в частните кабинети държавата не поема нищо и те са свободни да си определят цените както пожелаят. Държавата поема 30 % от зъболечението по NHS в Шотландия (в Англия и Уелс е различно, за Сев. Ирландия нямам представа). Освен това, когато си в кабинет по NHS и, да кажем, не си ходил много години, дори и да си плащащ пациент, има таван за цената на едно лечение - т.е. да кажем, имаш много пломби, коренови лечения, коронки и т.н. Правят ти план на лечението, който включва всичко и ако надхвърля един таван, мисля че е 350 паунда или нещо такова, нагоре не плащаш, но трябва първо NHS да каже "да" за този план, зъболекаря го праща за одобрение. Със същата ситуация, ако отидеш на частно, може лечението ти да е и 1000 паунда.

Колегите ти не знам защо не са регистрирани при зъболекар, за да ги викат и тях на 6 м., тук това е практика, която на мен също ми харесва - този преглед се поема от NHS. Не се чака пациентът да го заболи нещо, за да отиде на зъболекар, а виждат нещата още в началото и правят рентгенови снимки. Аз вярно че доста отдавна вече не съм била на зъболекар в България, но преди 11-12 години не беше практика, като се регистрираш при зъболекар, да ти направят рентген на всички зъби, за да излязат невидими с просто око проблеми, ако има такива.
    регистрирани са шотландци са ама явно практиката на техния зъболекар не включва профилактични прегледи
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

38. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    регистрирани са шотландци са ама явно практиката на техния зъболекар не включва профилактични прегледи
    Няма такъв номер - практиката не включва... Всеки има право на 6-месечен преглед. Но едни практики пращат съобщения или напомняния, а други - не. В моята практика никой не напомня, но преди да си тръгна от практиката, ако нямам нищо за правене, веднага ми дават час за след 6 месеца. При някои няма практика да се дават часове толкова напред, явно нямат толкова пациенти, но молят пациента да дойде малко преди 6-те месеца и да си запази час за профилактичен преглед. Той става за 5 минути.
    Гугъл търсачка на форума

40. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

[FONT="]Днес научих че съм успял българин в Англия! Прочетох тази мисъл"Успял в Англия е този, който не се прибира в България , за да си оправи зъбите!"[/FONT]
    [FONT="]Преди около 5-6 години започна да ми се подува бузата, без да ме боли, мислих си че е нещо венец, гаргари си правих наложи се дори антибиотик да пия . Оказа се, че било зъб ми умъртвили преди години в България и сега се получава инфекция.[/FONT]
    [FONT="]Отидох на моя NH[/FONT][FONT="]S .......

[/FONT]
    Каналите добре, ама коронката ми се вижда малко широка
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	22538961_10210525150100748_6147663839747201405_o.jpg
Разглеждания:	126
Размер:	101,2 КБ
ID:	8442
    Ето така изглежда точна коронка.
    За пролекуването зъболекаря може да е бил частен, ама за ортопедията е бил NHS.
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 9422.jpg  

42. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 14:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28