Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 27 от 27 ПървиПърви ... 17252627
Резултати от 651 до 674 от общо 674
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    ..... тогава подарихме много луксозни кухненски съдове за готвене, а и младото семейство си беше много богато и за тях парите не бяха толкова от значение.
    Тогава има риск от натрупване на няколко еднакви/еднообразни подаръци, които са ънуонтед гифт, отиващ на карбута...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Една от основните теми в новините днес е, че Кристиано Роналдо е обявен в изнасилване.
    Като я чух си казах и той ли?
    После пък си викам, тази дето се оплаква все пак има късмет.. малкия дявол, дето му викаме ние в България . Добре, че не бил някой като Harvey Weinstein , който е на снимката по долу и бая жени го обявиха в изнасилване..

Изнасилването не е повод за майтапи.
    Ако на мен бе ми се случило да ме изнасили яката мадама от снимката по-долу нямаше да съм хич щастлив и щях да се оплача, ама ако беше някоя като полегналата кака, ако трябваше да кажа нещо за случката то щеше да се похваля( Ако не бях женен разбира се).

Мъжете ще ме разберат какво имам предвид .
    Сега тази изнасилената от Роналдо, която се оплаква казва че било в хотелската му стая в Лас Вегас.
    Не знам какво е станало в стаята не съм бил там... ама нейните обвинения са малко, като някой влзязал в клетката на лъва и после се оплаква, че бил го ухапал.
    Виж някой да хване някой да влезе в дома му или навън да го изнасили е друга история. Да тръгнеш с някой като Роналдо да влезеш в стаята му ясно е, че няма да те кара да играете футбол а вероятно секс!? При условие, че той е имал избор между тази и няколко други на опашка готови да скочат в леглото му, явно в е повикал с идеята да не да си играят с футболни топки.
    Аз поради тази причина ако ме викне тази полегналата кака в нейната стая в хотела, сега няма да отида, не че ще ме е страх да не ме изнасили, ами да не стане аз да си разваля семейството...������ като не успея да се удържа да не опитам да и дам каквото иска ....��
    Тази уж я изнасилили, плати ли и 270 000 при условие няма да казва....сега 10-тина години по късно похарчила всички пари и иска още!?
    Знам, че ще има хора които ще се засегнат от написаното ми. Против изнасилванията съм, ама пък съм на мнение ако някой влезе в клетката на лъва и го раздразни, после не трябва да се оплаква каквото и да се случи. Какво мислите?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

Няма да коментирам снимките от твоя пост просто защото не всички могат да бъдат тип манекенки.

съмнявам се, ако изобщо е имало нещо да е било насила. Какво прави в хотелската му стая?
    защо мълчи 10 г? Още една жадна за 5 Мин слава плюс пари.

4. ХАРЕСВАМ! mate, lordm liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

6. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

много кариери се съсипват от скълъпени обвинения. за такива измислени обвинения трябва да се лежи в затвор определено. не отдавна и Alex Salmond го обвиниха в sexual harassment . толкова е съмнително и това обвинение, че по скоро ударът идва от посока тереза мей и сие за да елиминират един от идеолозите на шотландската независимост
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    много кариери се съсипват от скълъпени обвинения. за такива измислени обвинения трябва да се лежи в затвор определено. не отдавна и Alex Salmond го обвиниха в sexual harassment . толкова е съмнително и това обвинение, че по скоро ударът идва от посока тереза мей и сие за да елиминират един от идеолозите на шотландската независимост
    Тц, тц, тц...... аз ако бях на мястото на Салмонд щях много да се засегна от поста ти......като мъж ти говоря....Че аз Салмонд не съм бил способен да обладая тая жена тогава....за кво ме смятате за способен сега......??
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 06-10-2018 на 03:52
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Ако не ни искат мнение по-добре да не си го даваме.

Едно от нещата които си заслужава да сложим като бонус в него е да кажем на сънародниците които се запътват към Великобритания или са отскоро тук, че ние идваме тук да работим на англичаните и те искат от нас да вършим работата за която ни плащат.

В Родината сме научени иска, не иска някой мнение, да го даваме, така правим и във Фейсбук групите. Преди в една тема имаше десетки мнения , сънародник питаше едно нещо 99% от отговарящите не знаеха отговора но даваха мнение....
    Сънародника ми се обади, лично да ми благодари за моето мнение и каза, че само то му е били полезно. Не пиша да се хваля, да да кажа, че мнения които са непоискани са излишни и дори може да навредят.

Някой забелязъл ли е да отиде в магазин за дрехи в Англия, да влезе в съблекалня и да се облече дреха и продавачка да го погледне и да му каже, че нещото което облякал много му отива.(все така ти казват за да продадат стоката).
    Не е видял такова нещу тук, няма и да види, тук продавачите не си дават мнение без да ги питаш, за разлика от Родината ни.

Преди 10-тина години поръчваме си пердета в България и им казваме, че ги искаме така както ги правят в Англия с бяла подплата.
    Естествено си плащаме колкото трябва. Продавача взе да обяснява, че разбираш ли нямало смислъл защо сме искали така....
    Абе ние си плащаме....какво значение има, ако искаме и на дупки ще си направим пердетата, наш избор, наши пердета наши пари....

Друг случай в койтона обект викнах току що дошъл в Англия, български майстор.
    Жената, собственичка на жилище което струва сигурно милион , а има и още няколко подобни, иска в банята да се сложи силикон.
    Избрала си е цвета да е кафяв..., Нашенеца, който беше дошъл с преводачка (приятелката му) като чу какво иска жената взе да иска да и обяснява, че така нямало да стои добре по добре да било безцветен...

Абе човек, хората искат това, плащат си за това, ако ще и розов да е силикона, твоята работа не е да избираш цвят а да сложиш силикона?
    Можеш ли да го направиш, прави го не давай акъл...

Естествено има изключения в ситуации като питат те какъв цвят ще подхожда повече и тогава ще кажеш какво мислиш.
    Или пък ако искат нещо невъзможно както при мен се случи преди години да кажеш, че не може и да предложиш вариант.
    При мен искаха вентилатор на вътрешна стена и им казвам на клиентите този вентилатор за да работи трябва да има дупка и тръба да изкарва въздуха навън.��
    Не става от хола да направя дупка към спалнята нали!?
    Или ако искат нешко, което не отговаря на регулациите съм длъжен да го кажа.

Или пък с български фризьор, клиент да ти поиска прическа, но фризьорът да смята, че на теб ще ти ходи по друго или, че този вид прическа която искаш не е е от тези които му харесват и няма да те постриже така.
    Идва при теб клиент и като иска нещо, щом можеш да го направиш прави го, дали ще му ходи или не си е негов проблем..
    Клиента винаги е прав, това е правило което важи с много по-голяма сила тук отколкото в България.
    Знайте тези неща имайте ги предвид и съм убеден, че ще имате повече успехи в това което правите.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението

Едно от нещата които си заслужава да сложим като бонус в него е да кажем на сънародниците които се запътват към Великобритания или са отскоро тук, че ние идваме тук да работим на англичаните и те искат от нас да вършим работата за която ни плащат.

В Родината сме научени иска, не иска някой мнение, да го даваме, така правим и във Фейсбук групите. Преди в една тема имаше десетки мнения , сънародник питаше едно нещо 99% от отговарящите не знаеха отговора но даваха мнение....
    Сънародника ми се обади, лично да ми благодари за моето мнение и каза, че само то му е били полезно. Не пиша да се хваля, да да кажа, че мнения които са непоискани са излишни и дори може да навредят.

Някой забелязъл ли е да отиде в магазин за дрехи в Англия, да влезе в съблекалня и да се облече дреха и продавачка да го погледне и да му каже, че нещото което облякал много му отива.(все така ти казват за да продадат стоката).
    Не е видял такова нещу тук, няма и да види, тук продавачите не си дават мнение без да ги питаш, за разлика от Родината ни.

Преди 10-тина години поръчваме си пердета в България и им казваме, че ги искаме така както ги правят в Англия с бяла подплата.
    Естествено си плащаме колкото трябва. Продавача взе да обяснява, че разбираш ли нямало смислъл защо сме искали така....
    Абе ние си плащаме....какво значение има, ако искаме и на дупки ще си направим пердетата, наш избор, наши пердета наши пари....

Жената, собственичка на жилище което струва сигурно милион , а има и още няколко подобни, иска в банята да се сложи силикон.
    Избрала си е цвета да е кафяв..., Нашенеца, който беше дошъл с преводачка (приятелката му) като чу какво иска жената взе да иска да и обяснява, че така нямало да стои добре по добре да било безцветен...

Абе човек, хората искат това, плащат си за това, ако ще и розов да е силикона, твоята работа не е да избираш цвят а да сложиш силикона?

Естествено има изключения в ситуации като питат те какъв цвят ще подхожда повече и тогава ще кажеш какво мислиш.
    Или пък ако искат нещо невъзможно както при мен се случи преди години да кажеш, че не може и да предложиш вариант.
    При мен искаха вентилатор на вътрешна стена и им казвам на клиентите този вентилатор за да работи трябва да има дупка и тръба да изкарва въздуха навън.��

Или пък с български фризьор, клиент да ти поиска прическа, но фризьорът да смята, че на теб ще ти ходи по друго или, че този вид прическа която искаш не е е от тези които му харесват и няма да те постриже така.
    Идва при теб клиент и като иска нещо, щом можеш да го направиш прави го, дали ще му ходи или не си е негов проблем..
    Клиента винаги е прав, това е правило което важи с много по-голяма сила тук отколкото в България.
    Знайте тези неща имайте ги предвид и съм убеден, че ще имате повече успехи в това което правите.
    Това същия,който не разбира от английски хумор ли е?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението

Лорде, грешиш много , по някога продавачите са длъжни да се намесят, защото после последствията за фирмата са голями и гледат да си спестят проверки от агенцията за защита на потребителите. Например отива някой да си купува климатик, ама чул от някой, че еди кой си модел е супер, цената тънка и никой неможе да обеди, че тоя климатик е нисък клас, има висок разход и зимата температурата, като падне под минус 15,спира да работи.Идва и казва, дай ми тоя климатик и не ме обеждавай,Пешо има същия, доволен е, а аз цял живот съм работил, като инжинер, така че давай. След това като му дойде сметка 300лв и спре да му работи,защото навън е кучи студ, се почва шерване на фирмата в фейсбук, оплакване и т.н , накрая фирмата обира негативите. Аз в момента проучвам за климатици, изчел съм хиляди статии, коментари, форуми, фейсбук групи, но като тръгна да ги купувам, ще се посъветвам пак със продавачите и те да потвърдят, че тия климатици ще ми свършат работа
    Последно редактирано от dimi_m : 15-11-2018 на 05:17
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Лорде, грешиш много , по някога продавачите са длъжни да се намесят, защото после последствията за фирмата са голями и гледат да си спестят проверки от агенцията за защита на потребителите. Например отива някой да си купува климатик, ама чул от някой, че еди кой си модел е супер, цената тънка и никой неможе да обеди, че тоя климатик е нисък клас, има висок разход и зимата температурата, като падне под минус 15,спира да работи.Идва и казва, дай ми тоя климатик и не ме обеждавай,Пешо има същия, доволен е, а аз цял живот съм работил, като инжинер, така че давай. След това като му дойде сметка 300лв и спре да му работи,защото навън е кучи студ, се почва шерване на фирмата в фейсбук, оплакване и т.н , накрая фирмата обира негативите. Аз в момента проучвам за климатици, изчел съм хиляди статии, коментари, форуми, фейсбук групи, но като тръгна да ги купувам, ще се посъветвам пак със продавачите и те да потвърдят, че тия климатици ще ми свършат работа
    Това пък изобщо не е вярно. Продавачът няма никакво задължение да се намеси в избора на клиента, той може да му даде информация и да посъветва, ако бъде попитан, ако не - не дава, особено в големите магазини. Там никой не ти се навира, питат те имаш ли нужда от помощ, ако имаш - ти дават информация, ако нямаш въпроси, ти се махат от главата и изобщо не стигаш до разговор с консултант, просто отиваш на касата и плащаш, никой не обсъжда с тебе покупката. Ако някой си е купил уред, който не му е подходящ, каквото и да шерва в мрежата, никак не го обира фирмата. Ако се оплаче и твърди, че уредът не работи както трябва, му изпращат инженер да гледа уреда и ако се окаже, че уредът си е наред, но просто това са му границите и капацитетът, тогава клиентът плаща дебело за посещението на инженера - да е гледал при покупката.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

А проучи ли колко струва ремонта на такъв климатик който не "спира" да работи на -15 градуса? И каква е разликата в цената на този който "спира" и този който не? Продължавай да четеш по форумите има нужда

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това пък изобщо не е вярно. Продавачът няма никакво задължение да се намеси в избора на клиента, той може да му даде информация и да посъветва, ако бъде попитан, ако не - не дава, особено в големите магазини. Там никой не ти се навира, питат те имаш ли нужда от помощ, ако имаш - ти дават информация, ако нямаш въпроси, ти се махат от главата и изобщо не стигаш до разговор с консултант, просто отиваш на касата и плащаш, никой не обсъжда с тебе покупката. Ако някой си е купил уред, който не му е подходящ, каквото и да шерва в мрежата, никак не го обира фирмата. Ако се оплаче и твърди, че уредът не работи както трябва, му изпращат инженер да гледа уреда и ако се окаже, че уредът си е наред, но просто това са му границите и капацитетът, тогава клиентът плаща дебело за посещението на инженера - да е гледал при покупката.
    Това не е съвсем вярно....работила съм в ритеилс. и точно трябваше да посрещаш с поглед клиента от вратата и да го питаш какво търси, как да му помогнеш и тн.това ни беше е едно от KPI.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Това не е съвсем вярно....работила съм в ритеилс. и точно трябваше да посрещаш с поглед клиента от вратата и да го питаш какво търси, как да му помогнеш и тн.това ни беше е едно от KPI.
    Като цяло - склонен съм да се съглася с разсъжденията и на двете, но ...
    Примера - с климатика - не е най-подходящия. Климатиците, и още доста продукти, са от нещата които те се продават просто така.
    Добрата практика изисква продавача (говоря за фирама като цяло, не отделния служител) да направи проучване на нуждите и да избере подходяща машина - според вида, предназначението, размерите и на помещението пр. След това климатика трябва да се монтира от правоспособен инсталатор.
    Това не е телевизор, пералня или печка - взимаш, слагаш където решиш и ползваш.
    А проучи ли колко струва ремонта на такъв климатик който не "спира" да работи на -15 градуса? И каква е разликата в цената на този който "спира" и този който не? Продължавай да четеш по форумите има нужда
    Разликата (най-често) е, че единия и инверторен - в режим „отопление“ (който е най-логичния при минус 15 градуса) от време на време „обръща“ и започва да „изкарва“ топлина навън. Така предпазва външното тяло от обледяване - основната причина климатика да спре да работи.
    За обледяване обаче е нужно не само ниска външна температура, а и висока влажност на околния въздух.
    Иначе - в климатиците няма масло (смазочно-охлаждаща течност), а вероятността хладилния агент („фреона“) да замръзне е нищожна.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

17. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

От продавач мнение за стоката не взимам, той има интерес да ти продаде това което не върви (ако е собственик) или което е най-скъпо ако е нает (печели и от оборот). Чета форуми на ползватели и разговарям с техници които поддържат...

19. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Примера - с климатика - не е най-подходящия. Климатиците, и още доста продукти, са от нещата които те се продават просто така.
    Добрата практика изисква продавача (говоря за фирама като цяло, не отделния служител) да направи проучване на нуждите и да избере подходяща машина - според вида, предназначението, размерите и на помещението пр. След това климатика трябва да се монтира от правоспособен инсталатор.

Разликата (най-често) е, че единия и инверторен - в режим „отопление“ (който е най-логичния при минус 15 градуса) от време на време „обръща“ и започва да „изкарва“ топлина навън. Така предпазва външното тяло от обледяване - основната причина климатика да спре да работи.
    За обледяване обаче е нужно не само ниска външна температура, а и висока влажност на околния въздух.
    Иначе - в климатиците няма масло (смазочно-охлаждаща течност), а вероятността хладилния агент („фреона“) да замръзне е нищожна.
    Не това разликата между двата типа климатици, но ще оставя дими да я открие. И двата не замръзват или пък да го кажа по друг начин и двата замръзват при определени условия

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Не това разликата между двата типа климатици, но ще оставя дими да я открие. И двата не замръзват или пък да го кажа по друг начин и двата замръзват при определени условия
    Прав си и с двете изречения...

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Трябва да го попиташ и да му предложиш помощ, а не да му се навираш и да му помагаш, ако той ти каже, че няма нужда от помощ.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

23. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Трябва да го попиташ и да му предложиш помощ, а не да му се навираш и да му помагаш, ако той ти каже, че няма нужда от помощ.
    Правилно! Затова е казано - „Никога не прави непоискано добро!“
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

25. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

И кога пък някога някой ти се е навирал? Аз периодично пазарувам бяла техника от най-различни вериги и никога продавач-консултантите не са били прекалено нахални и досадни. Не живей с някакви впечатления от 2001-ва година.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    И кога пък някога някой ти се е навирал? Аз периодично пазарувам бяла техника от най-различни вериги и никога продавач-консултантите не са били прекалено нахални и досадни. Не живей с някакви впечатления от 2001-ва година.
    То в повечето случаи неможеш да ги намериш да те обслужат. Последният път като ходих в технополис, ей голяма мъка, всеки се изпокрили, само момичетата които предлагат на изплащане от някаква банка, само те щъкахя
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

С твойте две изречения за климатиците, направо всичко ми се изясни
    Братчед, не че аз разбирам много , ама гледам, че и ти не си наясно с тия неща, съдейки от което си написал. Не споря, че това не е вярно, но е прочетено отгоре- отгоре, просто да сложиш някакъв коментар за авторитет От климатик до климатик има такава разлика, че нямам време да ти обяснявам. Освен иверторен, има хиперинверторен, сплит системи, термо помпи въздух- вода и т.н.

Старо куче
    Post Thanks / Like

давай давай има още какво да четеш

30. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Мои размисли и мисли

То в повечето случаи неможеш да ги намериш да те обслужат. Последният път като ходих в технополис, ей голяма мъка, всеки се изпокрили, само момичетата които предлагат на изплащане от някаква банка, само те щъкахя
    Ами ти си говориш за България, ние - за Кралството... и затова не си се срещат гледните точки сигурно.

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Никой никога не ми се е навирал, не четеш дискусията, mate. Ставаше въпрос дали продавачът е длъжен или не е длъжен да ти обяснява нещо, ако ти не искаш. Тръгна оттук, където Дими твърди, че били длъжни да ти се намесват и т.н. другите. Аз отговорих на Зара.

Страница 27 от 27 ПървиПърви ... 17252627

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 14:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28