Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 16 от 26 ПървиПърви ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 376 до 400 от общо 634
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Какво няма да видите да пусна във Фейсбук!
    [COLOR=#1D2129][FONT=&quot]Днес снимах котката си и направих пост от нея. Очевидно и аз съм един от многото, които обичат да пускат какво ли не.
    СИрИознУ ли бе - не бях забелязал!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Знаете ме, че обичам да си пиша и споделям. Вчеря нали писах как един сънародник ме излъга с 30 паунда и в една друга група един потребител пише " Така ти се пада, ти колко хора си излъгал"

Без да се замисля отговорих 0.

Аз се опитвам да помогна на клиенти по всякакъв начин дори и без пари.

Обажда ми се клиент иска да му помогна да му намеря билет за България. Налага му се спешно да се прибере близък човек е на смъртното ложе, както се казва.

Оказва се че няма много полети, и да има цените им едни направо до небето. Казах му ако мога ще помогна, впрегнах се търсих за един ден за друг ден, една компания, друга компания отне ми няколко разговора и тъсене, може би 2 часа си загубих за всичко. Намерих компанията, после намерих и от къде да се вземе най изгодно билета. Компанията бе България Еър. Бе по евтина и от Райан еър, удобно време и летище пък и чанта от 23 кг безплатно. Купих билета от негово име.

После трябваше да го чекирам също. В процеса на правене на нещата и чекиране имах маклка трудност се сетих, че се познавам с представител на компания България еър. Звъннах му да го питам и му казах че помагам за билет, той ми каза дай аз ще му направя чекирането, ще му избера хубаво място. Ще се види с мен на летището.

Свърших всичко от начало до край на клиента безупречно. Дето се казва дадох 110%. Клиента ми казва какво ти дължа за услугата, казвам му нищо, не се притеснявай, а той не не искам да си платя, чудих се какво да му кажа, човека бе доста доволен от това което свършиш казах му 10 паунда.

Както и да е ...просто една история, която ми се случи, не не съм я направил за да мога да я опиша тук в социалната мрежа.. всеки ден имам много подобни....

Иначе тези които си мислят, че аз лъжа някой си за нещо бих им казал Лъжеца вика дръжте лъжеца...

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. ХАРЕСВАМ! jhoro, zhb liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Знаете ме, че обичам да си пиша и споделям.
    Без да се замисля отговорих.
    Да знаем, че обичаш да споделяш.
    Знаем, и че пишеш - макар малко на принципа „Чукча писател, чукча не читател!“
    За замислянето ... нямаше нужда да го казваш!!! То си личи!!!

Пп. Да не вземеш, да се обидиш!!! Просто ... не можах да се стърпя!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

5. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Post Thanks / Like

Не обичам да взимам пари на заем!

По тази и причина не обичам и да давам пари на заем.
    Налагало ми се е в живота да взема пари на заем от хора два пъти. Единия път мноог близък приятел.

Исках да замина за Англия, струваше на онези времена 4 цифрени суми, само за документи.
    Нямаше как да поискам през 1999 година от някой приятел дай ми 1500 паунда за да пробвам да работя в чужбина. Не ги поискан попаднах на точен приятел, той сам ми ги предложи.

Той знаеше, че искам много да отида в Англия, повярва в мен, каза ми не се притеснявай за пари, ако аз имам и ти ще имаш. Та той ми помогна и после се издължих... не обичам да съм длъжник.

Години по късно поисках пари на заем от много мой близък приятел, който ми е и кум. Трябваха ми пари за кола която исках да си купя. Обадих се на банката отпуснаха ми по телефона заем вднага, но щеше да отнеме дни, докато ми преведат парите. Обадих му се на него, не беша малка сума, казах му трябва ми за 2-3 дни той ми ги даде и после веднага му ги върнах.
    Когато са намесени пари заеми взимане даване между приятели има и големия риск да си развали приятелството човек, за това гледам да избягвам тези неща.

Опитвам се да помагам на мног хора с информация, а информацията е пари. Тя може да спести пари и да ти помогне да направиш пари.
    Вднъж дадох на един случаен човек пари много закъсал, ала бала, после той изчезна. Казах си без мене. Не ми бе за 30 паунда, а лъжата и вярата която загубваш.

Ясно всеки може да закъса, но да поиска пари от приятели, познати, а не от непознати.

Вчера един човек, с който сме си говорили няколко пъти помагал съм му за едно друго с информация и той иска пари да му давам еди колко си за еди какво си.

Хубаво де ако си особено от повече време тук и никой от твоите приятели и познати не иска да ти помогне, нещо не е както трябва!?
    Да останеш и без пукната стотинка дето се казва, освен, ако не си нещо сериозно болен или там какво, е нещо което си е до теб също.
    Идвайки в чужбина човек трябва да промени поне малко начина си на живот. Живял съм в общи квартири виждал съм какво ли не.

Работили сме със съквартиранти подобни работи с подобно заплащане. Аз примерно и другите приятели сме спестявали яли сме какво ли не, гледаме по-евтино, да спестим малко, да си стъпим на краката, а други ги гледам харчат за щяло и не щяло, купуват си това или онова. Видяли се с малко пари и бързат да ги похарчат.

Нямат никакви спестявания, после останат без пари и искат от нас на заем.
    Пазете си бели пари за черни дни както се казва.

Да не говорим за тези които харчат здраво за алкохол и цигари. Има няма работа, от това за тях няма лишение. Аз отказах цигарите преди около 17 години и съм много щастлив от това!

Нека поясня, че нямам право да съдя никой.. всеки си живее живота.
    Правете си обаче сметки…. Винаги пазете едни поне 1000 паунда да имате така, ако стане нещо.
    Ние, които сме тук от над 15 години, ако знаете през какви перипетии сме минавали, че си нямал това да работиш право или онова…че е нямало и информация по интернет… но има много от нас които благодарение, на тежките времена се научихме да мислим и за напред.

Всичко в живота си е с причина, ако вие не може да се адаптирате тук, все нямате работа, нямате пари живеете на заеми… може би не ви е мястото тук. Вероятно живота във Великобритания не ви понася, не е за вас. Не се мъчете, не забавяйте неизбежното…

Пиша ви това защото аз самия бях гурбетчия който се провали. Заминах 1997 в Чехия, един месец бях там не успях да се справя, не бе това което очаквах и се прибрах . Не изкарах пари никакви, даже едвам успях да намеря пари за билет обратно. Не се справи там там, не ме срам да си го призная.
    Направих една крачка назад, но после две напред и тази грешка няма значение.

Ако бях останал там, искал пари на заем и заем, и се мъчил да успея, вероятно щеше да затъна още повече и още повече.

За тези които все им трябват пари на заем, не разчитайте на непознати… помислете си защо вашите познати и приятели не искат да ви дадат пари на заем.
    Замислете се и какво може би ще трябва да промените за да не изпадате в такива ситуации.
    Последно редактирано от lordm : 08-03-2018 на 18:23

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Не обичам да взимам пари на заем!
    По тази и причина не обичам и да давам пари на заем.
    -----------------------
    За тези които все им трябват пари на заем, не разчитайте на непознати… помислете си защо вашите познати и приятели не искат да ви дадат пари на заем.
    Съветите ти са особено валидни за алкохолици/наркомани/комарджии, те просто няма начин някога да се издължат...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Съгласен съм , добре е да имате спестявания за 1-2 месеца живот, но не и повече. Парите трябва да са вложени в нещо истинско, а не на банков депозит.

10. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Съгласен съм , добре е да имате спестявания за 1-2 месеца живот, но не и повече. Парите трябва да са вложени в нещо истинско, а не на банков депозит.
    Съгласен!!!
    Слагането на пари, на депозит е директно признание, че не можете(не смеете) да си управлявате парите сами! И ги давате на банката, с надежда, че... ще има И за Вас нещо!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Парите трябва да са вложени в нещо истинско, а не на банков депозит.
    Теоретично звучи добре, но на практика какво е предложението, може би да купиш биткойни?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По принцип спестяванията на всички тук са толкова мизерни, че за нищо не стават (и моите включително).
    Целта е да бием инфлацията. Биткоини и прочие са твърде рискови и непредсказуеми за да си вложите тежко спестените пари. Така може и на спортни залагания да играете.

При абсолютно всички случаи трябва да играете с пари на други хора за да намажете!

Трейдери, пънтери и прочие спекуланти си трябва много знания и опит за да вземете да въртите чужди пари, а пък и си има риск да се замесите в голямо месиво

Имотите си остават най-добрата инвестиция. Защо? Защото банката ви дава пари и си иска само лихвата - нищо повече. Например купуваш къща за 500к, банката ти дава 400к а ти 100к - демек сте 20/80 ортаци с банката. След 15 години къщата струва 800к - печалба от 400к - цялата е за теб! ROI е 400%, което си е добро 26% на година. Единственият минус, че трудно се купува имот на добро място.

14. ХАРЕСВАМ! lordm, Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Единственият минус, е...
    Не си ли се убедил, че нещата много рядко имат само положителна страна?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Теоретично звучи добре, но на практика какво е предложението, може би да купиш биткойни?
    Стига с тия биткойни и простотии, то затова някои все реват, че ги били лъгали. Като знам едно време хората как си даваха парите по масови приватизации, разни банки с по 40% лева и т.н и после л, ама те мущеници, еми като сте глупаци да ви измъкват парите ще ревете, това заслужавате. Сега с тоя биткойн- супер далавера братче, някой го мързи да бърка бетон и тръгнал да изкарва манги от неща, които не са му ясни.

Град
    Post Thanks / Like

Ако някой познава тази Натали Димитрова нека и предаде!
    Първо в този свят няма нищо на 100 процента.
    Дори презервативите, ако ги използваш дават гаранция 99%.
    Всички антибактериални спрейове и гелове дават 99% гаранция.
    За това, човек не трябва да казва, че нещо е 100% за да не се излага, ако нещо не е така както мисли.
    Натали, чети какво пише, тези пари не са за Убер!

Поста се казва "Колко струва да се изкара лиценз за частен таксиметров шофьор."
    За да работиш в Убер, ти трябва PCO лиценз. Този лиценз е за всяка една компания която упражнавя дейност за Private Hire Driver в Лондон.
    Няма какво да внимавате със сайта. Вие внимавайте като се изказвате неподготвена .

Не е нужно да чакаме до понеделник, не се мъчете да носите нищо...Просто прочетете, какво пише, ако не го разборайте питайте аз ще ви отговоря!
    Не се мъчете да мислите по неща, които не разбирате.

А тези 100 процента Вашите са верни за едно, че Вие сте в грешка.
    Убер няма отнет лиценз! Ако ти отнемат лиценза ти спираш да работиш...Убер отказаха да му удължат лиценза! В момента те са всъдебен процес и си работят без проблем и скоро делото ще свърши.
    То по тази логика прочел непрочел, някой ще си помисли, че и Великобритания е излязла от ЕС. Не част от народа и гласува за Брексит, но още са в ЕС.

Убер с работи в момента и под една или друга форма ще продължи да работи. Ако не е Убер ще е Бубер, но компания за частни превози в Лондон ще има. Има световни компании като Lift и MyTaxi, които ще завземат пазарната ниша!
    Иначе няма лощо да има хора да не разбират някои неща! Никой не е роден научен.. ама да даваш съвети и се изкаш за неща които не разбираш е меко казано излагация!
    Натали аз НИКОГА няма да излъжа сънародник... това не ми е приоритет. Приоритета ми е да докажа, на хора като теб, че има хора, които не мислят като вас, че всичко е лъжа!
    Не всичко е пари!
    Иначе чакаме понеделник, да видим с какво ще ни запознаеш!
    Аз обикновено съветвам три пъти чети веднъж пиши, ама в този случай, май нещо дори и веднъж не сте прочели.
    НЯМА ОТНЕТ ЛИЦЕНЗ, Няма документ за УБЕР да се предлага а за PCO.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Лорде не се ли умори да се занимаваш с чужди ядове.

19. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Стига с тия биткойни и простотии, то затова някои все реват, че ги били лъгали.
    За биткойните беше опит за шега, ама май неуспешен , т.е. очаквах предложение за инвестиции, но не за огромни суми за недвижим имот, а нещо по-дребно...за което не се сещам.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Лорде не се ли умори да се занимаваш с чужди ядове.
    Не, така се разтоварвам!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    За биткойните беше опит за шега, ама май неуспешен , т.е. очаквах предложение за инвестиции, но не за огромни суми за недвижим имот, а нещо по-дребно...за което не се сещам.
    това може би не е лошо за по малки суми
    There are 4 types of ISA:

cash ISAs
    stocks and shares ISAs
    innovative finance ISAs
    Lifetime ISAs
    https://www.gov.uk/individual-savings-accounts
    някой ако има опит с другите видове иса може да сподели, за каш иса имаше отделна тема мисля
    Последно редактирано от deijei : 10-03-2018 на 10:52
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Post Thanks / Like

Пише ми човек в 21.00 часа петък вечер по Фейсбук.
    След като не му отговарям той ми пише "Доста си зает което е обяснимо.".

За това, че съм зает е едно на ръка, но имам и личен живот и семейство.. живея в Англия от 19 години имам доста приятели и познати и обикновенно петък, събота и неделя вечер се виждаме с някой някъде, я у нас я у тях я на заведение.
    Отделно деца, жена да им обърнеш внимание, не може все да съм на компютъра и телефона. Особено Фейсбук, аз ако реша постоянно да пиша и отговарям без да почина не знам колко може да издържа.
    нека поясня, опитвам се да обърна внимание и отговоря на всеки, но ако е късно вечер, ако е уикенда и вие ми пишете, аз го получавам това е ясно, но не го отварям, понеже , ако отворя нещо прочета и не мога да отговоря веднага понеже съм зает, и отделям време на семейство и приятели, до другия ден след като съм получил много други съобщения, вероятно ще пропусна това. Не е като имейл, получаваш виждаш маркираш като непрочетен.
    Стига да не стане някаква грешка от моя страна, пропуск, отговарям на 99.99% от имейли и съобщения и смс-си. Ако нещо се забавя, пишете ми в нормално работно време пак да ме подсетите и ще ви пиша. Бъдете по конкретни с въпросите, разделяйте ги да е лесно.
    Питате ме може ли да помогнете за товаа, колко време отнема, колко струва. аз ще Ви кажа да мога отнема 2 седмици и струва 199.50 .
    Просто пример давам и да споделя, най-добре е да се разберем мога ли да днам информация и после ако мога да се чуем направо и го обсъдим. ПО лесно ще стане и по бързо. Имам безброй минути към номера във UK.
    Последно редактирано от lordm : 10-03-2018 на 15:21

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Мои размисли и мисли

Не, така се разтоварвам!
    Ти се разтоварваш (аз го правя в тоалетната), но ... понякога натоварваш другите!
    Увличаш се ... понякога!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ти се разтоварваш (аз го правя в тоалетната), но ... понякога натоварваш другите!
    Увличаш се ... понякога!!!
    Не натоварвам никого, всеки има избор да чете или не чете. Не е като през 1993, когато си при баба си, която има само радиоточка , която не спира и ти трябва да слушаш нещо насила.

26. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Мои размисли и мисли

Не натоварвам никого, всеки има избор да чете или не чете. Не е като през 1993, когато си при баба си, която има само радиоточка, която не спира и ти трябва да слушаш нещо насила.
    ПраФ си.
    Да допълня - и през 1993, че даже и през 1983/1973 - радиоточката имаше „врътка“.
    Врътваш и ... млъква!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    ПраФ си.
    Да допълня - и през 1993, че даже и през 1983/1973 - радиоточката имаше „врътка“.
    Врътваш и ... млъква!
    Знам ама, ако ти даде баба ти да врътнеш. Тя слуша радиоточката програма Христо Ботев и има и точилка, ако врътнеш, копчето на точката, тя мой ти врътне една точилка!

29. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Човекът от видеоклиповете!
    Вече ме наричат така няколко пъти последните седмици! YouTube e силна медия! Благодарения на нея последите 9 месеца аз споделям полезна информация. Тези клипове помагат на много сънародници, същевременно ме направиха разпознаваем сред българската общност.
    Отивам наскоро на български концерт и няколко човека ми се обадиха познали ме! Други пък гледам ме гледат особено, после веднага казват нещо на човека то тях. Сигурно нещо от рода, това е оня с видоклиповете!
    Преди дни пък говоря с друг клиент, който по гласа ми ме позна и вика, вие не сте ли онзи, който има във Фейсбук един видеоканал.
    Казах му да аз съм. Днес пък друг клиент пак за тези видеоклипове ми казва, кака ги гледал, как научил това или онова.
    Радва ме факта, че хората ги харесват, че помагат и че ме и разпознават!
    Видеото е медията на бъдещето!

31. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Понякога решавам ей така да излеза от комфортната ми зона на неща, които правя.

Обажда ти се клиент, който е в беда, има проблеми с съдии изпълнители, глоби и подобни и ти звъни малко като последна надежда.
    Ще пиша за тези ситуации как да се избягват и как да се решават в една друга тема.

Да, клиента има вина и то много много...казваш си как е могъл да допусне това..
    Човека се обажда с проблемите си изслушвам и си казвам, ще е играчка, ще трябва да се виждаме лично, да се гледат документи…той няма пари много… ще си загубя време в което с почти без усилия ще изкарам повече пари.
    Но същевременно си и казвам, ако се захвана съм сигурен че ще мога да помогна първо. Второ ще имам възможността да разнищя историята му, да видя какво се е случило, как се е случило и благодарение на информацията от един сънародник в беда ще се опитам да направя полезна статия, а защо и не видео.

Ще помогна на един клиент, който ще си плати минимално за услугата ми, и ще се опитам да помогна и на хиляди други да разберат, какво грешки да не правят.

Понякога историите на сънародници на които попадам, някои от вас биха си помислили, че не съществуват.
    Но се оказва, че не е така непознаването на нещата, закони и правила във Великобритания, водят до много проблеми.

Този клиент имаше излишни 4 цифрени суми, да плаща заради незнание.
    След срещата ни днес, той остана доволен. Успях да му свърша това което иска. Имах няколко плана за действие, но още първия заработи. Малко поспорихме, казвах му ще блъфираме със съдиите изпълнители. Те искат едно, но ние трябва да им покажем, че могат да имат това, която ние им дадем. Ще им покажем, че си знаем правата и знаем и техните права и задължения.

Пиша да споделя, какво е интересното за мен. Понякога, да направиш нещо, която не си правил никога, като да си докажеш, че може и в оплетени ситуации да измислиш решение е нещо, което те кара да се чувстваш че не си се предал пред живота.
    И най-важното в такива ситуации е да събера информация, която да обработя и представя на вас.

Няколко пъти ме коментират, че се правя на ГУРУ… честно казано не бях и сигурен на 100% какво точно означава думата…но ни най-малко не искам да бъда такъв.

Бих искал да бъда, човек, който когато може да помага на хората да се учат и от грешките на другите, ако искат разбира се.
    Разумните хора се учат и от грешките на другите… те правят техния живот по успешен ,понеже вървят по утъпкани пътеки… предпазват се и от изкушенията да престъпят закона защото знаят какъв е закона в областите на техния живот.

Няма по добра награда от клиент, непознат човек, който е толкова щастлив от нещо, което си направил ей така, за пръв път без да се е изисквало от теб чак толкова много.
    Така също удовлетворението, че знания които си имал, но не си използвал са влезли в действие и са помогнали на човек.

33. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

В последния ден имам две запитвания от потребители. Отговорих им веднага, но реших да споделя и на вас, в сучай, че някой се чуди същото.
    Първото питане е
    "Как намираш сили,да създаваш всички тези теми в групите,и търпение да обясняваш на всички хора пи отделно"

Отговорих му:
    Интересен въпрос! Не знам... просто ми идва...
    Правя го 13 години.. свикнал съм
    вече е начин на живот

Втория въпрос е
    "Благодаря ви, че се интересувате от толкова неща, засягащи съществуване на българите на острова. Вашият метод наистина ми допада. Интересувам се как успявате толкова добре да подберете темите, за които говорите?"

Отговора ми:
    Здравейте, благодаря ви за хубавите думи! Темите ги подбирам с помоща на хора като вас. Вие ми подсказвате какво ви вълнува и аз споделям какво знам и мисля по него. Когато ви трявба специална инфомация с екипа ми я намираме и превеждаме и правим като статии и видеоклипове.

Страница 16 от 26 ПървиПърви ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 13:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28