Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 31 от 31 ПървиПърви ... 21293031
Резултати от 751 до 768 от общо 768
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

Кажи за зъбките,риби в морето в винаги ще има!

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Кажи за зъбките,риби в морето винаги ще има!

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Браво за решения проблем, само не разбрах кой е нетрадиционния начин. Обаждане по телефона?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Доволен съм от резултата, който постигнах и че проблемът е решен по нетрадиционен начин.
    Уведомяваш клиента, че е направил проблем и колко ще му струва и това е.
    Иначе добре, че си спестил пари, но колко от твоето време ти е струвало това?

5. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Уведомяваш клиента, че е направил проблем и колко ще му струва и това е.
    Иначе добре, че си спестил пари, но колко от твоето време ти е струвало това?
    Този клиент е доста зле, за 6 г живот в кралството да не може да си направи сам апликацията за поданство
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

7. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Този клиент е доста зле, за 6 г живот в кралството да не може да си направи сам апликацията за поданство
    С други думи този "клиент" не съществува????
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Старо куче Аватара на Rosen77
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    С други думи този "клиент" не съществува????
    Ей,рижавия кукумицин!
    Не се бъзикай с Лорда,защото ми е симпатичен отдавна!
    Иначе ще разбереш,защо мама ме нарича от малък та до днес,Див Петел!

п.с.
    Баш ми е драго да те видя,Лорде!
    Сори за спама.
    НИЩО НЕ Е СЛУЧАЙНО,ЗАЩОТО ВСИЧКО Е СВЪРЗАНО!

Post Thanks / Like

Случвало ми се е да срещна коментар от някой във фейсбук, че бил съм си говорил на детето си или с друг сънародник навън на английски, а не на български.

Бил съм се правил на едно, или друго.
    Естествено, че всеки има право да си говори на какъвто си език на детето си примерно и никой няма право да му държи сметка.

Искам просто да кажа, защо аз не обичам да говоря понякога на български.

На мен не ми е никак приятно, когато сме някъде събрани и има хора около мен, или до мен и те си говорят на някакъв неразбираем за мен език.
    Знам ли дали не си говорят за мен и ме обсъждат мен и семейството ми примерно.
    Щом дадено нещо не допада на мен, аз не го правя на други.
    Няколко други примера.
    Дразня се като чета нещо на шльоковица, а не на кирилица и затова не пиша на шльоковица.
    Дразня се и като пиша на някого имейл или пиша СМС и не ми отговори, за това се старая да отговарам на всеки имейл и СМС, който получавам. Не ми харесва, когато позвъня на някого, който не отговаря, но телефона му звъни и после те не ми върнат разговора. По тези причини се опитвам да върна всички пропуснати разговори които съм имал.
    Мразя някой да ми дава невярна информация, за това се старая всичко, което казвам и пиша да е проверено и достоверно към момента на писането. Естествено и за отговаряне на имейли, смс , телефонни обаждания и информация човек може да допусне грешка, човешко е да се греши, важното е ако го направиш, да се поправиш и извиниш.

Но неща като говоренето на чужд език пред хора, които не го знаят си зависи от мен и принципите ми. Ако сме приятели компания нещо и си говорим на български се старая да не е на нормално ниво , а не да се вдига много врява и околните да ни слушат езика който е неразбираем за тях.

Аз като бях в училище имахме няколко роми в класа и никой от съучениците ми не беше доволен, като те почнат да си говорят на тяхния език когато бяхме заедно.

Та хора, ако решите някога да съдите някой сънародник, защо говорил в заведение или на улица или където и да е там с някой друг българин на английски, няма нужда да изпадате в конспирации от 1001 нощ.
    Може би този сънародник има принципи, като моите - Ако нещо не ти харесва на теб, старай се да не причинаваш същото на другите.
    Като се прибирах в България, на летището една майка се опитваше да говори на английски на детето и ето с какво впечатление останах.
    1- английският и беше супер зле, все едно циганка с четвърти клас говори на български
    2- при по сложни изречения, обръщаше на български
    3- съветвам всички родители, да оставят децата си друг да ги учи на английски, има училища и езикови школи
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Като се прибирах в България, на летището една майка се опитваше да говори на английски на детето и ето с какво впечатление останах.
    1- английският и беше супер зле, все едно циганка с четвърти клас говори на български
    2- при по сложни изречения, обръщаше на български
    3- съветвам всички родители, да оставят децата си друг да ги учи на английски, има училища и езикови школи
    Ти ме разби. Изобщо нямаш идея за какво става на въпрос. Аз също се дразня, особено в БГ като почнат да им говорят на англииски, обаче това не значи, че те ги УЧАТ. Децата които живеят тук говорят по-добре от родителите си. Собствен опит! Въпреки, че аз му говоря и тук на Български, като си идем в БГ му трябва поне 1 седмица, а и малко повече да се отпусне и да говори, понякога и аз използвам английски думи, защото речника му не е богат и обяснявам какво значат, а и той ме пита когато не разбира.
    А за тук да не говорим, дори той ме поправя понякога, за какви езикови школи изобщо говориш, те попиват моментално, трябва им една година за да почнат да говорят.
    А някоя ако се е правила на интересна няма да се възползва от съветите ти.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Ти ме разби. Изобщо нямаш идея за какво става на въпрос. Аз също се дразня, особено в БГ като почнат да им говорят на англииски, обаче това не значи, че те ги УЧАТ. Децата които живеят тук говорят по-добре от родителите си. Собствен опит! Въпреки, че аз му говоря и тук на Български, като си идем в БГ му трябва поне 1 седмица, а и малко повече да се отпусне и да говори, понякога и аз използвам английски думи, защото речника му не е богат и обяснявам какво значат, а и той ме пита когато не разбира.
    А за тук да не говорим, дори той ме поправя понякога, за какви езикови школи изобщо говориш, те попиват моментално, трябва им една година за да почнат да говорят.
    А някоя ако се е правила на интересна няма да се възползва от съветите ти.
    Какви съвети да и давам, че е правилно да се казва тен пенс
    а не тен пенис

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Какви съвети да и давам, че е правилно да се казва тен пенс
    а не тен пенис
    Зависи от темата..., ама дори пенисите да са били 10, пак не е правилно...

14. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Зависи от темата..., ама дори пенисите да са били 10, пак не е правилно...
    Онова къдет си го мислиш е пинас.От бившата го научих, защото и аз не знаех как се казва точно..
    Последно редактирано от dimi_m : 10-08-2019 на 01:00

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Онова къдет си го мислиш е пинас.От бившата го научих, защото и аз не знаех как се казва точно..
    Да, на английски се произнася така, но на англо-български, пък и писмено върви...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Таман сега бях в Приморско и там ромите (почиващи) като се събираха на кръчма помежду си говориха на цигански, а като трябваше да обсъдят нещо прилудно или да викнат на децата играещи наблизо говориха на добър чист български.
    Та сигурно и те така като лордм.

На мен лично спря да и дреме вече. Децата си крещат навън на български, макар и да говорят перфектно на английски. Вкъщи е забранен английският!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Служителите на Home Office които дават статутите са…

За съжаление нямам право да използвам обидни епитети към тях… но ми разбрахте мисълта…. Ще опиша няколко случая за да ме разберете.

Клиент ми подава информация за статут и става така, че при апликацията имената му фамилия и презиме са разменени. Вместо Иван Петров Георгиев, както му е името, в апликацията пишеше Иван Георгиев Петров .

Разбрах това след апликацията и си казах, нали праща лична карта по пощата… те ще видят грешката и я оправят. Да, ама другия път, нищо не са видели, не знам какво гледат ама са пропуснали това. Сега ще оправим проблема по имейл/телефон.

Няколко пъти съм им звънял и информацията която ми дават понякога е неадекватна, един клиент си заключи акаунта и не можем да направим апликацията, звъня им за проблема и ми дават грешен съвет как да го реша.
    Пратих им форма обяснявайки проблема, никой не я чел пишат ми глупости.
    Пак им пратих нова форма ще видим какво ще стане.

Един клиент, чака за статут 3 месеца.. почнал го сам юли месец. Сто процента са го забравили някъде, писахме им разглеждали му случая…да ги обясняват тези на баба ми… някой просто е забравил за случая….

Друг пък клиент им звънял да пита нещо за натурализация и те дори не знаят, че нямат право да дават никакви съвети на хора. Трябва да кажат, че нямат право да съветват, а те са казали може би ще ти откажат. Не няма да му откажат.
    Още много други подобни има….вече нищо не може да ме изненада!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Пиша, пиша, пиша вече 14 години във социалните мрежи!

Общувал съм с хиляди сънародници задочно или лично. Едва ли има тема, която не съм засегнал. Начина ми на мислене и разбирането ми е, че по принцип, човек трябва са се учи от грешките си. Съгласни сте с това нали?

Аз обаче се опитвам да постигна нещо, което е стъпка по напред.
    Да помогна на сънародници да се научат от грешките на другите.
    Всички ние сме българи във Великобритания, които са дошли за едно по добро бъдеще и имаме желанието да сбъднем мечтите си! Ние сме имигранти в чужда държава, която не се слави с любов към имигрантите (БРЕКСИТ).Принудени сме да правим много по различни неща и да се подчиняваме на по различни правила и закони и не можем да разчитаме на връзки.
    Има и още други неща, които са общи между нас българските имигранти на Острова. Общи са и проблемите ни. Още преди 14 години реших, че ако успеем да изолираме дадени проблеми, обясним как да се предпазим от тях как да ги решим, то това ще е в помощ на нас самите. Мога да посоча хиляди примери, които съм пускал и информирал хора, ей така просто м изскочи за това, че отидох на Лидъл в Whaltamstow преди няколко години и видях, че са сменили правила табели и глобяват, ако не си купиш нещо и регистрираш колата.
    Това бе станало преди няколко седмици и въпреки, че има хиляди сънародници живеещи в този район , никой не бе съобщил и да предпази други.
    Убеден съм, че имало дори такива, които са изгорели с глоба, но не са решили да напишат и предупредят. Може би са си казали, защо само мен да глобяват.

Всекидневно използвам мои грешки, успехи и неуспехи, както и такива на клиенти да пиша постове, които са с полезна информация и които да ви помогнат да живеете безпроблемно.
    Това е и причината да имам десетки хиляди последователи във Фейсбук, 5000 приятели и всекидневно да имам нови желаещи да ми станат приятели и следят, това, което пиша.
    Естествени има и такива, които трябва да докажат, че са българи и от завист, кривогледство и какво ли не търсят под вола теле и дебнат случай да джафнат за нещо си.
    Вече не ми пука за тяхното джафкане. Решавам го лесно с бутона за блокиране примерно.
    Част от тези хора си имат проблеми, които не искат не могат да осъзнаят и не искат да приемат. Много по-лесно им е да прехвърлят вината на друг. Те не осъзнават, че това, което правя всекидневно е помощ. За тях помощ е някой да им даде нещо (като пари) безплатно. Пожелавам им късмет да намерят това което търсят… може би го има в Нарния( измислена страна от филм.. в която се влиза през гардероба, да пробват през техния гардероб).

Споделяйки нещата по-горе искам да кажа, че вече някак си съм се настроил да не ми пука, вече не изпитвам състрадание в някои ситуации.

Когато загубя време и напиша нещо, направя видео, предупредя за нещо, дам съвет аз смятам, че съм изпълнил дълга си… пуснал съм снежната топка по нанадолнището и смятам, че ако продължи надолу ще стане лавина. Един единичен пост ако се сподели и прочете от хиляди, със сигурност помага на голяма част от тях.
    Има хора, които или не ползват интернет или живеят в пещера, или слушат съвети на кой ли не или просто си казват, абе аз си знам всичко, няма смисъл някой да ми казва.
    А забравих да кажа има и такива, които са се направили на интересни и са ме обиждали, бъзикали и аз просто съм ги блокирал.

Освен всичките неща онлайн статии и видеоклипове, издавахме списание, сега пък пиша статии за Вестник БГБЕН,, дето се казва….ако човек има желание може да ме открие и следва и да научава грешки и се предпазва.

Когато прочета във Фейсбук, че примерно някой си загубил български документи за самоличност, хич не ми мигва окото, казвам си казвал съм им десетки пъти не си ги носете с вас.
    Отпечатах за няколко стотин паунда и картички с листовки за тази цел, но има хора, които….си го просят.
    Друг път пък видя пост за сънародник, починал и се събират пари за превоз на тяло до Родината…жалко, лека му пръст, съболезнования на семейството и до там. Десетки пъти съм писал за този проблем и че е добре да имате застраховка или план Б.
    Мога да изброявам и изброявам времето няма да ми стигне….

Писах, че броя на приятелите ми във Фейсбук е стигнал максимума, си но хората може да ме четат и без да ми са приятели, мнозинството от постовете ми са отворени за всички в личния ми профил, имам и страничка Атанас Чиков https://www.facebook.com/chikov.co.uk/ чрез която може да ме следвате фирмена страница https://www.facebook.com/help4bg/
    , имам и личен сайт www.chikov.com и фирмен www.help4bg.co.uk. Имам и много фейсбук групи, най-полезната от които е https://www.facebook.com/groups/1948...f=group_header и Youtube канал за който може да се абонирате. https://www.youtube.com/channel/UCsW..._as=subscriber

Който има желание може да научи това, което ще му е полезно… който няма….. ами когато нещо му случи….I don’t give a… Не ми ми пука както се казва.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

20. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Post Thanks / Like

Пиша, пиша, пиша вече 14 години във социалните мрежи!

Общувал съм с хиляди сънародници задочно или лично. Едва ли има тема, която не съм засегнал. Начина ми на мислене и разбирането ми е, че по принцип, човек трябва са се учи от грешките си. Съгласни сте с това нали?

Аз обаче се опитвам да постигна нещо, което е стъпка по напред.
    Да помогна на сънародници да се научат от грешките на другите.
    Всички ние сме българи във Великобритания, които са дошли за едно по добро бъдеще и имаме желанието да сбъднем мечтите си! Ние сме имигранти в чужда държава, която не се слави с любов към имигрантите (БРЕКСИТ).Принудени сме да правим много по различни неща и да се подчиняваме на по различни правила и закони и не можем да разчитаме на връзки.
    Има и още други неща, които са общи между нас българските имигранти на Острова. Общи са и проблемите ни. Още преди 14 години реших, че ако успеем да изолираме дадени проблеми, обясним как да се предпазим от тях как да ги решим, то това ще е в помощ на нас самите. Мога да посоча хиляди примери, които съм пускал и информирал хора, ей така просто м изскочи за това, че отидох на Лидъл в Whaltamstow преди няколко години и видях, че са сменили правила табели и глобяват, ако не си купиш нещо и регистрираш колата.
    Това бе станало преди няколко седмици и въпреки, че има хиляди сънародници живеещи в този район , никой не бе съобщил и да предпази други.
    Убеден съм, че имало дори такива, които са изгорели с глоба, но не са решили да напишат и предупредят. Може би са си казали, защо само мен да глобяват.

Всекидневно използвам мои грешки, успехи и неуспехи, както и такива на клиенти да пиша постове, които са с полезна информация и които да ви помогнат да живеете безпроблемно.
    Това е и причината да имам десетки хиляди последователи във Фейсбук, 5000 приятели и всекидневно да имам нови желаещи да ми станат приятели и следят, това, което пиша.
    Естествени има и такива, които трябва да докажат, че са българи и от завист, кривогледство и какво ли не търсят под вола теле и дебнат случай да джафнат за нещо си.
    Вече не ми пука за тяхното джафкане. Решавам го лесно с бутона за блокиране примерно.
    Част от тези хора си имат проблеми, които не искат не могат да осъзнаят и не искат да приемат. Много по-лесно им е да прехвърлят вината на друг. Те не осъзнават, че това, което правя всекидневно е помощ. За тях помощ е някой да им даде нещо (като пари) безплатно. Пожелавам им късмет да намерят това което търсят… може би го има в Нарния( измислена страна от филм.. в която се влиза през гардероба, да пробват през техния гардероб).

Споделяйки нещата по-горе искам да кажа, че вече някак си съм се настроил да не ми пука, вече не изпитвам състрадание в някои ситуации.

Когато загубя време и напиша нещо, направя видео, предупредя за нещо, дам съвет аз смятам, че съм изпълнил дълга си… пуснал съм снежната топка по нанадолнището и смятам, че ако продължи надолу ще стане лавина. Един единичен пост ако се сподели и прочете от хиляди, със сигурност помага на голяма част от тях.
    Има хора, които или не ползват интернет или живеят в пещера, или слушат съвети на кой ли не или просто си казват, абе аз си знам всичко, няма смисъл някой да ми казва.
    А забравих да кажа има и такива, които са се направили на интересни и са ме обиждали, бъзикали и аз просто съм ги блокирал.

Освен всичките неща онлайн статии и видеоклипове, издавахме списание, сега пък пиша статии за Вестник БГБЕН,, дето се казва….ако човек има желание може да ме открие и следва и да научава грешки и се предпазва.

Когато прочета във Фейсбук, че примерно някой си загубил български документи за самоличност, хич не ми мигва окото, казвам си казвал съм им десетки пъти не си ги носете с вас.
    Отпечатах за няколко стотин паунда и картички с листовки за тази цел, но има хора, които….си го просят.
    Друг път пък видя пост за сънародник, починал и се събират пари за превоз на тяло до Родината…жалко, лека му пръст, съболезнования на семейството и до там. Десетки пъти съм писал за този проблем и че е добре да имате застраховка или план Б.
    Мога да изброявам и изброявам времето няма да ми стигне….

Писах, че броя на приятелите ми във Фейсбук е стигнал максимума, си но хората може да ме четат и без да ми са приятели, мнозинството от постовете ми са отворени за всички в личния ми профил, имам и страничка Атанас Чиков https://www.facebook.com/chikov.co.uk/ чрез която може да ме следвате фирмена страница https://www.facebook.com/help4bg/
    , имам и личен сайт www.chikov.com и фирмен www.help4bg.co.uk. Имам и много фейсбук групи, най-полезната от които е https://www.facebook.com/groups/1948...f=group_header и Youtube канал за който може да се абонирате. https://www.youtube.com/channel/UCsW..._as=subscriber

Който има желание може да научи това, което ще му е полезно… който няма….. ами когато нещо му случи….I don’t give a… Не ми ми пука както се казва.
    А защо лидъл глобяват за такава простотия?Ако влезна например за някаква определена стока и тя е свършила, което много пъти се случва,тогава длъжен ли съм да им плащам глоба?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

... Мога да посоча хиляди примери, които съм пускал и информирал хора, ей така просто м изскочи за това, че отидох на Лидъл в Whaltamstow преди няколко години и видях, че са сменили правила табели и глобяват, ако не си купиш нещо и регистрираш колата.
    Убеден съм, че имало дори такива, които са изгорели с глоба, но не са решили да напишат и предупредят. Може би са си казали, защо само мен да глобяват ...
    „ Британски учени откриха, че никой за нищо не ти е длъжен. 83% от българите са шокирани... “

А защо лидъл глобяват за такава простотия? Ако влезна например за някаква определена стока и тя е свършила, което много пъти се случва,тогава длъжен ли съм да им плащам глоба?
    По този повод ...
    Отдавна съм се убедил, че има ли две страни - почти винаги има конфликт на интереси. И за да се получат нещата - необходими са взаимни компромиси.

Конкретно за паркирането и търговските вериги. Това не е глоба, а такса за паркинг!
    Самия факт, че дадена търговска верига е изградила и поддържа място за паркиране, не е никак маловажен. Но те казват - този паркиг е за нашите клиенти. В случай, че „не си купиш нещо и регистрираш колата“ - на практика не си техен клиент. А явно много хора искат просто, да ползват безплатен паркинг.
    В България, същата верига е избрала друг подход - вместо да ти „гледат в паничката“ (пазарската чанта), ти предоставят 90 минути безплатно паркиране. На входа и изхода на паркингите поставиха бариери. При влизане си взимаш „талон“, при излизане с този талон си „вдигаш“ бариерата и ако престоя е над 90 минути - плащаш.
    Находчивите българи му намериха „цаката“. Когато влизат, за да си приберат автомобила, минават през бариерата и си взимат нов талон. Понеже няма служител, който да следи кой автомобил, колко време е стоял на паркинга.
    Предполагам, че от страна на веригата ще се вземат мерки, защото както гласи третия закон на Нютон - „Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие.“

Пп. Вие можете да си купувате нещо (каквото и да е) или просто на излизане, да си вземате някаква касова бележка.

Ппп. Сещам се и още нещо.
    Преди време, улицата на която живеехме, беше с много страннна организация (поне така мислех в началото). В „час пик“ беше забранено паркирането. За сметка на това - през останалото време паркирането беше безплатно.
    Няколко пъти ми се е налагало да паркирам за по-дълго време - примерно, цял ден. Процедирах така: когато дойде „час пик“ - слизах и премествах автомобила на близкия платен паркинг. Там си плащах за двата часа. След това отново отивах и си я връщах на старото място. Икономисвах малко пари, за сметка на две „разходки“!
    Последно редактирано от jhoro : 28-09-2019 на 08:48
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 31 от 31 ПървиПърви ... 21293031

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 14:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28