Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 11 от 28 ПървиПърви ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 275 от общо 688
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Америка бе америка когато преди 25 години рентата за студио flat бе 300 долара в големите градове и галон бензин бе 1 долар . Сега няма смисъл . Тo леит
    Грешна ти е информацията, преди само 20г галона е бил 0.30 цента, това ми го каза шеф на бензиностанция.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Грешна ти е информацията, преди само 20г галона е бил 0.30 цента, това ми го каза шеф на бензиностанция.
    Аз работех в америка тогава . Бях там

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мои размисли и мисли

лорде не ти ли идват размисли и мисли след като станете на 55 години с съпругата да отидете да купите имот някъде на топло и да останете там завинаги
    Не е лоща идея... нищо не се знае... Португалия, Испания са хубави места и топли.... Флорида също....поживьом увидим, както се казва.
    Все си мисля, деца..как да ги зарежеш.... и забегнеш някъде.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не е лоща идея... нищо не се знае... Португалия, Испания са хубави места и топли.... Флорида също....поживьом увидим, както се казва.
    Моя син като стана на 20 години си хвана приятелка от Германия и отиде там . Така че децата ти като станат на 20 ти си свободен за Португалия или Испания . Ако продадете имота в лондон с 400 000 паунда би бил не lord а крал в Португалия или Испания

5. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

лорде не ти ли идват размисли и мисли след като станете на 55 години с съпругата да отидете да купите имот някъде на топло и да останете там завинаги
    Добре де, що искаш да изпъдиш Наско??? Толкова ли го мразиш?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Известно е, че българи и англичани са в двете крайности относно грижите за децата.
    Ако англ. хлапе се спъне и падне, още преди да ревне, родителите само спират и с настоятелен тон казват "ставай, няма ти нищо"... Бил съм свидетел многократно.
    При нас още в момевнта на падането хлапето е ревнало и двамата родители се сблъскват над него да го вдигат...
    В общия случай нгличаните издържат детето докато иска да учи (ако могат) и след това то излиза на кавартира, работи, издържа се и дъртите хукват по екскурзии.
    В много случаи при нас детето живее при и разчита на родителите и до 35-40-50 г...
    Знам майка в Англия, която плаща квартирата и всички разходи на 33г си син, който никога не е работил и не иска да работи. Занимава се с всякакви полузаконни и незаконни далаври и лентяйство, пиянство. (за дрогата не знам)
    Та, истината би трябвало да е по средата, но не знам в коя държава са в средата...

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    То аз може да си пиша и от чужбина във форума!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    тъй като в испания с 400 000 паунда освободени от имота в лондон би си купил огромен имот за 200 000 паунда в некое селце близо до бенидорм на брега на морето . И в последствие и пенсията му би била толкова колкото в Англия 600 паунда = 600 евро в испания този имот би бил поне с 20 стаи . С заведение вътре и 8 месеца сезон . Да приема туристи от Англия .България и тн Нека бъдат 10 стаи пак стигат . Взима некои стар имот с голям двор и го преустройва . Работници от България колкото искате . Прави го на едно ниво всяка стая с баня и тоалетна . Едно скромно заведение и е готов .
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-02-2018 на 10:06

Град
    Post Thanks / Like

тъй като в испания с 400 000 паунда освободени от имота в лондон би си купил огромен имот за 200 000 паунда в некое селце близо до бенидорм на брега на морето . И в последствие и пенсията му би била толкова колкото в Англия 600 паунда = 600 евро в испания този имот би бил поне с 20 стаи . С заведение вътре и 8 месеца сезон . Да приема туристи от Англия .България и тн Нека бъдат 10 стаи пак стигат . Взима некои стар имот с голям двор и го преустройва . Работници от България колкото искате . Прави го на едно ниво всяка стая с баня и тоалетна . Едно скромно заведение и е готов .
    Ако успея и да ви купя и друга къща тук да давам под наем и с наема от нея в Испания живот... Трявба да науча испански май!

На почивка
    Post Thanks / Like

Ако успея и да ви купя и друга къща тук да давам под наем и с наема от нея в Испания живот... Трявба да науча испански май!
    Другия имот в лондон би го купил с ипотека . Колко години ипотека ти остават по стария имот . Рисковано е да се дава под наем ипотекиран имот . Ако спрат да дават пари наемателите или стане криза и трудно се намират наематели . Нова ипотека е риск . С сигурност в Испания е много гот слънце море палми . готини мадами по бански . Аз мога да освободя само 250 000 евро и аз съм под въпроса : А сега накъде ?
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-02-2018 на 10:52

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Трявба да науча испански май!
    И да свикнеш с испанския начин на живот, доста е различен от британския Обаче в някои отношения, по-близък до българския Един приятел се наложи да ми праща мой лаптоп от испанска територия по DHL, каката му казала, че ще трябва да платя мито. Абе какво мито, като лаптопът очевидно е ползван, не е сега купен, просто е оставен на приятел и той ми го връща, има и доказателство за това, защото трябваше да го вземе от летището и има документ за това. Сто пъти се обяснявали, тя не склонила и накрая той се ядосал и го пуснал на стойност 20 паунда, защото явно няма да мине без мито, а той струваше 1500, като го купих преди по-малко от година... колко страх брах, докато пристигне, ама дойде благополучно. След което HMRC се свърза с мен да ми обясни да платя мито за предмета, който съм купила оттам, понеже го беше пуснал за 20 паунда митото беше някъде 2-3 паунда и нещо. Можело да ми го махнат, ама да съм попълнела молба, пък те да я разгледали и не знам си какво, защото служителката там не била отбелязала, че предметът не е нова покупка... Аз платих това мито, щото не мога да си губя времето да попълвам безкрайни молби и да водя кореспонденции за 2-3 паунда, но мисълта ми беше - ако онази патица беше написала каквото й е казал Иън сто пъти... ама това е испанска територия...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Известно е, че българи и англичани са в двете крайности относно грижите за децата.
    Ако англ. хлапе се спъне и падне, още преди да ревне, родителите само спират и с настоятелен тон казват "ставай, няма ти нищо"... Бил съм свидетел многократно.
    При нас още в момевнта на падането хлапето е ревнало и двамата родители се сблъскват над него да го вдигат...
    В общия случай нгличаните издържат детето докато иска да учи (ако могат) и след това то излиза на кавартира, работи, издържа се и дъртите хукват по екскурзии.
    В много случаи при нас детето живее при и разчита на родителите и до 35-40-50 г...
    Знам майка в Англия, която плаща квартирата и всички разходи на 33г си син, който никога не е работил и не иска да работи. Занимава се с всякакви полузаконни и незаконни далаври и лентяйство, пиянство. (за дрогата не знам)
    Та, истината би трябвало да е по средата, но не знам в коя държава са в средата...
    винаги съм искал да съм английско дете ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

С какво пък Испания е по-добра от България за живеене на пенсия? Не само чужденец, а пенсионер-чужденец ще си там.
    Разбирам Тайланд, Камбоджа - все екзотични страни, но пък Испания си е същата сигания като в България.

17. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend steve recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    С какво пък Испания е по-добра от България за живеене на пенсия? Не само чужденец, а пенсионер-чужденец ще си там.
    Разбирам Тайланд, Камбоджа - все екзотични страни, но пък Испания си е същата сигания като в България.
    цигания друг път . Страхотно е . Особено зимата декември януари около 20 градуса и едно готино слънце в валенсия или Бенидорм . Отделно минималната пенсия в Испания е 14×580 евро на година

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Отделно минималната пенсия в Испания е 14×580 евро на година
    Само че трябва да си работил в Испания, за да я вземеш.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

Да трябва 4 години работа или селф и една година безработица . И си готов за пенсия в испания . Имат и ранна пенсия на 55 години . Отделно годините работа в другите страни на ES se zaчитат
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-02-2018 на 14:42

21. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

По цял ден освен, че работя здраво аз и се обучавам. Вие сънародниците, които се свързвате с мен и споделяте проблемите си и търсите информация сте в ролята на учители.
    Да, много често безплатно се опитвам да предоставя информацията, която ви е нужна, но то за е да ви се отплатя за урока, който ми преподавате.
    Благодарение на него аз научавам неща от истински случай, после търся помощ от колега с правно, финансово или друго образование. С информацията се опитвам да помогна на този който ме е потърсил плюс на всички останали, които искат да имат безпроблемен живот във Великобритания.
    Вчера научих за случай за случай в който сънародник го грози глоба над 5000 паунда и месеци затвор, заради това, че е гледал кокошки и петли в двора си! Да и аз си помислих за бабите ни на село... ако и в България имаше такива закони... затворите щяха да бъдат пълни, а селата празни.

Днес пък случай за конфискувано превозно средство на сънародник с много цигари и алкохол.
    Ще се опитам да помогна ако мога на двамата потърпевши с колегата директно или да ги насочим към правилното място, което може да реши проблема им.
    Същевремено ще подготвим материали, които да ви информират какво да не правите за да нямате излишни проблеми, или имайки предвид мисленето ни..." кой е този та ще ми казва какво да правя" ... може би ще трябва да подходя по друг начин.
    Примерно ако искате да ви глобят толкова и вкарат в затвора за толкова направете това и това. Тогава сънародниците ни вероятно няма да го правят и ще имат по малко главоболия и спокоен живот

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

[FONT="]По цял ден освен, че работя здраво аз и се обучавам. Вие сънародниците, които се свързвате с мен и споделяте проблемите си и търсите информация сте в ролята на учители.
    Да, много често безплатно се опитвам да предоставя информацията, която ви е нужна, но то за е да ви се отплатя за урока, който ми преподавате.
    Благодарение на него аз научавам неща от истински случай, после търся помощ от колега с правно, финансово или друго образование. С информацията се опитвам да помогна на този който ме е потърсил плюс на всички останали, които искат да имат безпроблемен живот във Великобритания.
    Вчера научих за случай за случай в който сънародник го грози глоба над 5000 паунда и месеци затвор, заради това, че е гледал кокошки и петли в двора си! Да и аз си помислих за бабите ни на село... ако и в България имаше такива закони... затворите щяха да бъдат пълни, а селата празни.[/FONT]

[FONT="]Днес пък случай за конфискувано превозно средство на сънародник с много цигари и алкохол.
    Ще се опитам да помогна ако мога на двамата потърпевши с колегата директно или да ги насочим към правилното място, което може да реши проблема им.
    Същевремено ще подготвим материали, които да ви информират какво да не правите за да нямате излишни проблеми, или имайки предвид мисленето ни..." кой е този та ще ми казва какво да правя" ... може би ще трябва да подходя по друг начин.
    Примерно ако искате да ви глобят толкова и вкарат в затвора за толкова направете това и това. Тогава сънародниците ни вероятно няма да го правят и ще имат по малко главоболия и спокоен живот[/FONT]
    Най- вероятно някой съсед го е изтропал на RSPCa за круъл отношение към кокошките ....има си изисквания които трябва да се спазват...тук на запад масово гледат кокошки за пресни яйца и имат по 1-2 петела да държат кокошките хапи и в градовете дори.....иначе спазваш ли изискванията, немогат да ти забранят да си имаш курник
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Най- вероятно някой съсед го е изтропал на RSPCa за круъл отношение към кокошките ....има си изисквания които трябва да се спазват...тук на запад масово гледат кокошки за пресни яйца и имат по 1-2 петела да държат кокошките хапи и в градовете дори.....иначе спазваш ли изискванията, немогат да ти забранят да си имаш курник
    що бре да не ги е насилвал?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

25. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    що бре да не ги е насилвал?
    Не съм запознат със случая, може да си е падал сънародника по садо-или пък е нямал петел човека.;;;;;;;Сетих се за един виц: В едно село трябвало да закарат свиня на нерез в съседното село. сънародника имал мотор с кош- качил той свинята в коша сложил и каска на главата и отпрашил към другото село. Нещеш ли точно преди селото- ремонт на пътя айййй, проблем животното разгонено сега, неможе да се отлага.... свалил свинята и я опрашил в храстите.
    За да е сигурно че свинята е станала майка трябва да се води на нерез 3 пъти. На другия ден пак се повторило същото в храстите щото ремонта на пътя продължавал....На 3-та сутрин човека се събужда от викове на жена му:- Мъжоооо, мъжоооо ставай да видиш чудо невиждано....Пено кво стаа ма.... мъжо ела да видиш чудо свинята сложила сама каската на главата и те чака в коша на мотора......
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 02-02-2018 на 23:13
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

27. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Това което ми харесва в размислите и мислите на лорда е че винаги търси качественото инфо . Не се занимава с глупости и винаги е обективен без предрасъдъци . Разбира се перфектни хора няма

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не съм запознат със случая, може да си е падал сънародника по садо-или пък е нямал петел човека.;;;;;;;Сетих се за един виц: В едно село трябвало да закарат свиня на нерез в съседното село. сънародника имал мотор с кош- качил той свинята в коша сложил и каска на главата и отпрашил към другото село. Нещеш ли точно преди селото- ремонт на пътя айййй, проблем животното разгонено сега, неможе да се отлага.... свалил свинята и я опрашил в храстите.
    За да е сигурно че свинята е станала майка трябва да се води на нерез 3 пъти. На другия ден пак се повторило същото в храстите щото ремонта на пътя продължавал....На 3-та сутрин човека се събужда от викове на жена му:- Мъжоооо, мъжоооо ставай да видиш чудо невиждано....Пено кво стаа ма.... мъжо ела да видиш чудо свинята сложила сама каската на главата и те чака в коша на мотора......
    е кво излиза? искат да го глобят човека че кокошките са си сложили каските ли ?
    бъзикаме се тука ама вероятно на човека хич не му е весело

да де ама некакси не мога да си го представя в центъра на лондон да щъкат кокошки из дворовете
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

30. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да де ама некакси не мога да си го представя в центъра на Лондон да щъкат кокошки из дворовете
    Тук виждам само проблем във въображението ти! Ку знаиш, аз какви неща мога (и си) представям...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

32. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Другия имот в лондон би го купил с ипотека . Колко години ипотека ти остават по стария имот . Рисковано е да се дава под наем ипотекиран имот . Ако спрат да дават пари наемателите или стане криза и трудно се намират наематели . Нова ипотека е риск . С сигурност в Испания е много гот слънце море палми . готини мадами по бански . Аз мога да освободя само 250 000 евро и аз съм под въпроса : А сега накъде ?
    Аз пък за малко щях да се преместя в Испания. Баща ми намери един coffee shop да се продава в някакъв курорт и докато проучи как стоят нещата с отваряне на фирма и други въпроси относно покупката, те го продадоха, още ме е яд, а и него. Иначе не бих отказал да се преместя в Испания, слънчице и плажове

На почивка
    Post Thanks / Like

За ядосване е . Слънцето ти дава настроение и радост

Страница 11 от 28 ПървиПърви ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 14:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28