Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 30 от 31 ПървиПърви ... 2028293031 ПоследнаПоследна
Резултати от 726 до 750 от общо 764
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мои размисли и мисли

Света така се изражда, че направо човек да се чуди какво става.
    Пропускам да спомена Доналд Тръм и Брексит този път.

Става въпрос за друга случка.
    Американски певец и актьор, който е гей и е черен, преди седмици излезе новина, че го пребили на улицата... атаката била понеже бил, с еди каква си сексуална ориентация и тъмен цвят на кожата.

Да, но сега се оказва, че той е наел някой да го набие и направи тази новина!?
    Значи преди време чернокожите и обратните, се оплакваха, че видиш ли ги дискриминирали.
    Сега дискриминацията намаля, но дадени индивиди скучаят.

Терсене им е, че не им се обръща особено внимание, а ги третират като нормални,
    По тази причина си поръчват да ги набият и да може да пискат, че били такива или онакива и за това.
    Шок и Ужас, Срам и Позор.
    На крива ракета космоса и виновен.
    Вероятно не му върви, няма работа и е решил да се появи по медиите като жертва и да го съжали някой.

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47319044?fbclid=IwAR39cBQVlO98KoamLKaJcouapDkWcSQv nsWPg6dCvdqUSTJWzoU4mpKLfqc

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мои размисли и мисли

Лорде, Цялата дандания покрай "пребиването" на Смолет бе заради:
    Mr Smollett also claimed the men had told him "this is Maga country", apparently referring to President Donald Trump's "Make America Great Again" slogan.
    Това са демократите на Хилъри и методите им. Елитите не могат да приемат, че един шрек - Доналд Тръмп ги изкара от играта за поне 5 години.

3. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мои размисли и мисли

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Света така се изражда, че направо човек да се чуди какво става.
    Пропускам да спомена Доналд Тръм и Брексит този път.

Става въпрос за друга случка.
    Американски певец и актьор, който е гей и е черен, преди седмици излезе новина, че го пребили на улицата... атаката била понеже бил, с еди каква си сексуална ориентация и тъмен цвят на кожата.

Да, но сега се оказва, че той е наел някой да го набие и направи тази новина!?
    Значи преди време чернокожите и обратните, се оплакваха, че видиш ли ги дискриминирали.
    Сега дискриминацията намаля, но дадени индивиди скучаят.

Терсене им е, че не им се обръща особено внимание, а ги третират като нормални,
    По тази причина си поръчват да ги набият и да може да пискат, че били такива или онакива и за това.
    Шок и Ужас, Срам и Позор.
    На крива ракета космоса и виновен.
    Вероятно не му върви, няма работа и е решил да се появи по медиите като жертва и да го съжали някой.

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47319044?fbclid=IwAR39cBQVlO98KoamLKaJcouapDkWcSQv nsWPg6dCvdqUSTJWzoU4mpKLfqc
    https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47311145
    Оказва се че е платил на 2- ма Нигериици да изценират набиването му щото не е бил доволен от заплащането му като актиор....двамата нигериици обаче кооперирали за разследването и некадърника е влязал в голяма беля, справедливо е сега да му се сложи край на актиорската кариера!!!! Това напомня на оня случай ултралевия професор които беше си нарисувал свастики на вратата си и антисемитски лозунги от "съпортарите" на Тръмп, но сств показват как сам ги рисува на вратата си ......
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47311145
    Оказва се че е платил на 2- ма Нигериици да изценират набиването му щото не е бил доволен от заплащането му като актИОр....двамата нигериици обаче кооперирали за разследването и некадърника е влязал в голяма беля, справедливо е сега да му се сложи край на актИОрската кариера!!!! Това напомня на оня случай ултралевия професор които беше си нарисувал свастики на вратата си и антисемитски лозунги от "съпортарите" на Тръмп, но сств показват как сам ги рисува на вратата си ......
    Защо си мисля, че се пише АКТЬОР и АКТЬОРСКА … или има нов правопис???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Защо си мисля, че се пише АКТЬОР и АКТЬОРСКА … или има нов правопис???
    Точно така е както си казал и се пише Смислов, успокой се ......просто нямам Р-малък на клавиатурата си.....
    EC=WC
    -George Orwell

Град
    Post Thanks / Like

Днес излъгах клиент.
    Наложи се.

Правя апликации за статути и други неща на клиенти. В процеса по апликацията се наложи да направим снимка на една сладурана на 2 годинки.
    То хубаво ще направя снимка, ама на снимката, не трябва да се виждат ръцете и в устата и, не трябва да се показват зъбките, не трявба да се смее, не трябва да гледа на страни, трябва да е с отворени очи, не трябва да се виждат други хора на снимката. и какво ли не друго.
    Почнахме един, втори опит, трети не става и не става, апликацията ми казва, снимката тъмна, снимката не се виждат очите, снимката размазана и какво ли не.
    По едно време вече дори се разплака малката.

Оставихме я да си почине и се разсее малко после реших да пробвам пак и и казвам, кледай теелфона тук, ще се покаже едно зайче ще го видиш... тя се загледа щракнах и снимката стана.
    Само където нямаше зайче..
    Излъгах я за да направим снимката.
    Понякога се налага да се праевят и такива неща..
    .

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

9. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Искам да благодаря на администраторите на Фейсбук групите" Българи в Англия " , "Българи в Лондон търсещи работа", "Квартири Англия" двете групи на българските мами в Англия .

Преди време те ме блокираха от техните групи. По причини, които не бяха ми обявени, решиха, че съм неудобен за техните групи.

Първите няколко пъти ми бе гадно, после свикнах и си го местих от лявия в десния.
    Про последното блокиране от групата "Българи в Англия"
    Даже не си го и преместих.

Благодарен съм им за това, че ме блокираха... има приказка,че забранения плод е най-сладък.
    В нача
    лото на моето Фейсбук писане, си губих време да пускам в десетки групи мои постове.
    Леко по леко намалих тази практика.

Хората в групите в които поствах преди като видяха, че ме няма там, част от тях ме откриха на моя профил, страница и мои групи в които съм админ като "Документи в Англия" , "BG-HELP London" и други.
    Всеки ден десетки сънародници искат да ми стават приятели и да ме следват.

Сега не се налага да си губя време по чужди групи и да им помагам като пускам полезна информация, сега споделям информацията която правим с екипа ми основно в нашите групи. Пестя време и нерви и се чувствам по-щастлив, понеже общувам основно с хора, които са заредени с позитивна енергия.

Както се казва всяко зло за добро.
    Ако някой членува в тези групи може да сподели поста ми и да предаде благодарностите ми!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Куку-руку, кууу.
    .ашон.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мои размисли и мисли

Ашон какво е?

Град
    Post Thanks / Like

Със законите във Великобритания шега не бива.
    Научавам вече за няколко случая в които сънародници, казват или правят нещо уж на шега или без да мислят и после, уволнения, арести, затвори.
    Ако работите с колеги и си направите майтап, който изглежда като заплаха, примерно, че ще ги разстреляте ако си… нещо. Очаквайте проблеми като уволнения минимум .
    Ако в семейтвото ви стане скандал и започнете да се карате и изглеждате заплашителни…. някой се обади на полиция.. нещата стават сериозни.
    После дори да кажете , а аз ви се обадих, ама то не е така, няма проблем нищо не искам да правите на моя роднина. Това няма да помогне…..този срещу който сте се оплакали ще бъде верояно арестуван та и предупреден с отпечатък в криминалното досие.

Ако пък случайно кажете на някой, ще те убия и властите имат доказателство за вашата заплаха дори да се окаже, после, че това не е било сериозна заплаха, може да си осигорите дълъг престой на топло.
    Както се казва това което сам си го направи човек, друг не може да му го направи.
    Непознаването на законите не е оправдание!
    Ако ви спре полиция с голям нож в раницата и им кажете.
    “Ами аз си го нося винаги в мен заедно със суджука/сланината за да мога да си ги режа и си хапвам сладко”
    Това няма да ги спре да ви арестуват, обвинят та дори и осъдят

14. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Със законите във Великобритания шега не бива.
    Научавам вече за няколко случая в които сънародници, казват или правят нещо уж на шега или без да мислят и после, уволнения, арести, затвори.
    Ако работите с колеги и си направите майтап, който изглежда като заплаха, примерно, че ще ги разстреляте ако си… нещо. Очаквайте проблеми като уволнения минимум .
    Ако в семейтвото ви стане скандал и започнете да се карате и изглеждате заплашителни…. някой се обади на полиция.. нещата стават сериозни.
    После дори да кажете , а аз ви се обадих, ама то не е така, няма проблем нищо не искам да правите на моя роднина. Това няма да помогне…..този срещу който сте се оплакали ще бъде верояно арестуван та и предупреден с отпечатък в криминалното досие.

Ако пък случайно кажете на някой, ще те убия и властите имат доказателство за вашата заплаха дори да се окаже, после, че това не е било сериозна заплаха, може да си осигорите дълъг престой на топло.
    Както се казва това което сам си го направи човек, друг не може да му го направи.
    Непознаването на законите не е оправдание!
    Ако ви спре полиция с голям нож в раницата и им кажете.
    “Ами аз си го нося винаги в мен заедно със суджука/сланината за да мога да си ги режа и си хапвам сладко”
    Това няма да ги спре да ви арестуват, обвинят та дори и осъдят
    Ела в северна Англия, да видиш каква е анархия. Преди месец една как налагаше един, точно на тротоара и крещеше като откачена. Тука е бетер България, полицията за обида, няма да си мръдне пръста. Бившата( 18годишната, не тая която беше на 19) след като скъсаме се беше хванала с един арабел, и един ден я беше бир така яко, че лежа в болница. Като отиде в полицията, абсолютно нищо не направиха, ама не иска да ми каже къде живее, защото много добре ме познава и знае, че ако го набарам, жив ще го съдера.
    Последно редактирано от dimi_m : 22-03-2019 на 11:30
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ела в северна Англия, да видиш каква е анархия. Преди месец една как налагаше един, точно на тротоара и крещеше като откачена. Тука е бетер България, полицията за обида, няма да си мръдне пръста. Бившата( 18годишната, не тая която беше на 19) след като скъсаме се беше хванала с един арабел, и един ден я беше бир така яко, че лежа в болница. Като отиде в полицията, абсолютно нищо не направиха, ама не иска да ми каже къде живее, защото много добре ме познава и знае, че ако го набарам, жив ще го съдера.
    Е, ти пък какви примери даваш.
    Жена бие мъж - това е женска еманципация и феминизъм
    Арабин бие жена - това са културни обичаи и трябва толерантност.

Виж ако бял англичанин или ти напсуваш арабин - ще те приберат на момента..

17. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Знаете ли защо голяма част от лекарствата се продават с рецепти?
    Понеже за да знаете кое лекарство е за вас специалист-доктор, тряба да ви прегледа и направи диагноза и тогава да реши кое лекарство е за вас.
    Подобно нещо е и с решението на проблеми на клиенти и решаването им.
    Преди да им "изпиша рецепта" за решение на проблема им аз трябва да ги "прегледам" - изслушам историята им проверя документи ии информация и след това да поставя "диагноза" да обява какъв точно е проблема им и да решим за как ще го решим, кое " лекарство" ще използваме.
    Има много често сънародници звънят и искат за две минути да им изпиша рецептата... ами за съжаление няма как да стане. Както и при докторите, така и при мен ако даден клиент използва грешното"лекарство" за проблема, то може или да няма никакъв ефект или да има отрицателен ефект и вместо да реши даден проблем, да го влоши.
    Често едно и също "лекарство" при едни работи при други не работи. За това не вярвайте на всеки който ви каже, това ще се оправи така.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Като знам по принцип медицината какви доктори ражда ..... мани ме да почина

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Като знам по принцип медицината какви доктори ражда ..... мани ме да почина
    Обаче е фриии
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

Град
    Post Thanks / Like

Един пример за това, че най-евтиното или безплатното не е най-добрия избор.

Правя реипотека на клиент

Има следния избор от банката

Да избере един от двата варианта

Вариант 1 .2 Year 1.89% £437.45 £1499.00

Вариант 2- 2 Year 2.49% £576.32 £0.00

При вариант 1 ипотеката е фиксирана за 2 години и лихвения процент е 1.89% а, на месец се плаща по 435.45 а на банката се плаща комисионна за сделката от 1499 паунда.

При вариант 2 лихвата е 2.49%, на месец се плаща 576.32 паунда и комисионна 0 паунда. Пак фиксирано за 2 години.

Много от вас биха си казали защо да плащам на банката 1499.00 паунда за вариант 1, ще избрера, вариант 2 без да плащам нищо.

Ако изберете варианта при който няма да плащате нищо на банката като комисионна, то за двете години през които е сделката вие ще плащате всеки месе £576.32-£437.45 = £138.87 повече .

Ако плащате по 138.87 паунда всеки месец повече, за 2 години, колкото е договора ви, вие ще платите на банката 3332.88 паунда.

Ако изберете вариант 1 в който ще платите на банката първоначално 1499.00 паунда то вие ще спестите

3332.88-1499.00= 1833.88

Избирайки по-скъпото- платеното вие спестявате 1833.88 паунда.

Ако някой ми каже, да ама тези 1499.00 паунда, ако бях ги сложил на лихва за две години щах да спечеля от тях.

Да щеше да спечлиш по малко от 30 паунда вероятно от лихви...

Та така правете правилние избор, ако не можете търсете специалист.

Понякога хората си плащат за да спестят пари или време.

Времето е пари

Град
    Post Thanks / Like

Имам спор с дъщеря ми, който трябва да разреша.
    Днес на нея и паднаха 3 от бебешките зъбчета, като се разклати един, после втори и така трети.
    Крайно време беше, тя е радостна доста, само че...

До момента, като идва феята на зъбките вечерно време и оставаше 5 паунда за зъбче.
    Сега не знам какво да направи феята като дойде, дали да и остави 5 паунда или 3 по 5 = 15.

Аз си мисля, че тя феята работи на принципа на едно разкарване толкова плаща.
    Като при Убер, да те закра от точка А до точка Б дали си един, или трима в колата е същата цена.

Емма си мисли, че феята на зъбките трябва да и остави 15 паунда.
    Кой е прав и кой е крив според вас ?
    От вас зависи какво ще стане довечера с феята !��

Напреднал
    Post Thanks / Like

Един пример за това, че най-евтиното или безплатното не е най-добрия избор.

Правя реипотека на клиент

Има следния избор от банката

Да избере един от двата варианта

Вариант 1 .2 Year 1.89% £437.45 £1499.00

Вариант 2- 2 Year 2.49% £576.32 £0.00

При вариант 1 ипотеката е фиксирана за 2 години и лихвения процент е 1.89% а, на месец се плаща по 435.45 а на банката се плаща комисионна за сделката от 1499 паунда.

При вариант 2 лихвата е 2.49%, на месец се плаща 576.32 паунда и комисионна 0 паунда. Пак фиксирано за 2 години.

Много от вас биха си казали защо да плащам на банката 1499.00 паунда за вариант 1, ще избрера, вариант 2 без да плащам нищо.

Ако изберете варианта при който няма да плащате нищо на банката като комисионна, то за двете години през които е сделката вие ще плащате всеки месе £576.32-£437.45 = £138.87 повече .

Ако плащате по 138.87 паунда всеки месец повече, за 2 години, колкото е договора ви, вие ще платите на банката 3332.88 паунда.

Ако изберете вариант 1 в който ще платите на банката първоначално 1499.00 паунда то вие ще спестите

3332.88-1499.00= 1833.88

Избирайки по-скъпото- платеното вие спестявате 1833.88 паунда.

Ако някой ми каже, да ама тези 1499.00 паунда, ако бях ги сложил на лихва за две години щах да спечеля от тях.

Да щеше да спечлиш по малко от 30 паунда вероятно от лихви...

Та така правете правилние избор, ако не можете търсете специалист.

Понякога хората си плащат за да спестят пари или време.

Времето е пари
    Вариантите са винаги такива:
    имаш пари да дадеш първоначално - плащаш по-малко;
    нямаш пари - плащаш повече.
    Не е до мислене, а до възможности.
    Като нямаш нищо в джоба, как да избереш по-изгоден вариант?

Post Thanks / Like

Днес на нея и паднаха 3 от бебешките зъбчета, като се разклати един, после втори и така трети.

До момента, като идва феята на зъбките вечерно време и оставаше 5 паунда за зъбче.
    Сега не знам какво да направи феята като дойде, дали да и остави 5 паунда или 3 по 5 = 15.

Като при Убер, да те закра от точка А до точка Б дали си един, или трима в колата е същата цена.

Остави 5,заедно с обяснение от феята,че на нея и се е налагало да носи повече зъби на обратно и затова има ревърс чардж(това трябва да ти е познато от дългогодишния ти опит като счетоводител) и затова няма келепир.Детето ще разбере.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Изненадай детето и остави двайсетачка (феята нямала дребни)!

27. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Остави и 10-тачка: 5 за зъбите паднали досега и още 5 предварително за зъбите падащи за в бъдеще!!!!!! Така ще е най- честно.
    EC=WC
    -George Orwell

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хич не го увъртай - радостта и е тройна и утешителните пет кинта само ще замажат положението.
    Правилата са си правила.Ако искаш(прецениш) по-бързо да порастне тогава и обяснявай,че няма дядо Коледа.

30. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

За всякакви ситуации се намира решение.
    Да разкажа за проблем с клиент които имах и как го реших.
    Правя апликация на клиент за натурализация, апликантът ми дава данните си, но има грешка в изписването на имейла му(не е първият, няма и да е последният)

Правя апликация, плащаме £1349.20 на Home Office, aз получавам имейл за апликацията на моят имейл, клиентът трябва да получи имейл на неговия имейл и да направи срещата да се вземат документи и данни.
    Понеже имейлът е грешен, той не може да направи това.
    Няма как да се смени имейл вече. Частната фирма, която прави тези часове на имейл ми казва нищо не може да направим, обади се на 0900 номера ни, който таксува по 2.50 паунда на минута.
    Грешката не е моя, попитах клиента няколко пъти провери всичко ок ли е, ама той не видял, че имейлът е написан грешно по невнимание.
    Ако обаждането е 20 минути ще струва допълнително 50 паунда, които аз нямам намерение да вадя от джоба си.

Писах имейли на Хоум Офис, те една служба каза не можем да направим нищо, друга чакаш 20 дни за отговор.
    Казах си ще взема нещата в мои ръце.
    Първото нещо, което реших да направя, е да разбера дали имейлът, който е грешен, съшествува.
    Ако съществуваше, щях да пиша на собственика му да ми препрати имейла и проблемът е решен.

Оказа се че имейлът не съществува, казах си супер, ще създам нов имейл, ще поискам пак да ми пратят линк и ще направя всичко.
    Обаче изкочи проблем оказва се, че yahoo.co.uk имейли вече не може да се създават, може само yahoo.com.
    Пробвах сам, не успях, писах на yahoo и те потвърдиха опасенията ми, не става и да отвориш com имейл мислейки, че ако пратиш на yahoo.co.uk ще дойде на него.

Идеята бе оригинална но неосъществима заради промените в Yahoo.
    Нито на мен ми се даваше по 2.50 на минута, нити на клиента.
    Това което направих, е - открих номер, който не е импулсен, когато звъннах, ми казаха, че ако искам това, което ми трябваше да звънна на импулсния, но аз продължих да си чакам и след 25 минутно чакане се свързах с човек и ми свърши работата, каза ще ми промени имейла и ще можем да свършим нещата.
    Ако бях чакал 25 минути на 0900 номер по 2.50 на минута отиваше на 60 паунда.
    Доволен съм от резултата, който постигнах и че проблемът е решен по нетрадиционен начин.

Страница 30 от 31 ПървиПърви ... 2028293031 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Размисли разни.
    От Qgelo във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 63
    Последно мнение: 07-03-2017, 13:46
  2. Размисли
    От Gumen Patok във форум Общ форум
    Отговори: 8
    Последно мнение: 28-06-2010, 23:17
  3. Размисли...
    От misticriver във форум С мама на кафе
    Отговори: 28