Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Българите на Острова са 86 хил. и изкарват средно по 8.33 паунда на час?

Българите на Острова са 86 хил. и изкарват средно по 8.33 паунда на час

“Това е последният от шест доклада, който публикуваме заради увеличаващото се търсене на данни относно хората, които потенциално могат да бъдат засегнати от решението на Великобритания да напусне Европейския съюз”, с това послание започва публикуваното в четвъртък проучване на Британската статистическа служба за имиграционните тенденции между Великобритания и България и Румъния. Средногодишно между 2014 и 2016 година броят на българите в страната се изчислява на 71 700 души, а на румънците – на 256 800.

Данните не само дават най-подробната картина за приблизителния брой на българите и румънците на Острова досега, но и предоставят прелюбопитна информация за нивата на безработица сред имигрантите, секторите, в които сънародниците ни са заети, и дупките в британския пазар на труда, които запълват.

Водещите заключения са няколко: българите и румънците на Острова са около 413 хиляди души през 2016 година, като 79%, или 326 270 от тях, са румънски граждани, а 21%, или 86 730 души, са с български паспорт. В работоспособна възраст са 81% от тях, или 335 хиляди от тях. Британците в България и Румъния пък са 6290, от които 71% са в трудоспособна възраст, а 1790 души са в пенсионна възраст.

Българи и румънци работят масово в земеделието, транспортния сектор, хотелиерството и ресторантьорството, а сравнение с пропорцията британски заети в същите сектори показва колко важни са сънародниците ни. Но британските българи не са само земеделци. Данните показват значителен брой заети в сектори с висока добавена стойност, включително банковия и финансовия, където работят над 30 хиляди българи и румънци.

Българите и румънците са над два пъти по-икономически активни от британците, а безработицата сред тях е на сравнително еднакви нива със средните – 4% за гражданите на двете страни (през 2016 година) при 4.3% за британците към август 2017 година. Само 2% от българите са безработни при 5% безработни румънци. Само 8% от българите и 13% от румънците са икономически неактивни (хора между 16 и 64 години, които не са в обучение, образование и заетост) при 21% средно ниво за британците. Според британската статистика допълнителни 5% от българите и румънците в активна възраст (18 – 64 години) се считат за икономически неактивни, защото са в процес на обучение, което прави около 4 хиляди българи и 15 хиляди румънци, повечето от които вероятно са в британските университети.

Българите и румънците работят повече от средното ниво за Великобритания, но изкарват по-малко от средното, вероятно заради нискоквалифицирания труд. Според статистиката 61% от гражданите от двете източноевропейски страни работят повече от 40 часа на седмица, докато само 32% от британците правят същото. За сметка на това средно британците изкарват 11.30 паунда на час, а българите и румънците – 8.33 паунда на час, но това най-вероятно се обяснява с факта, че масово нашите сънародници работят в сектори с по-ниско заплащане и добавена стойност.

Много повече румънци, отколкото българи пътуват в посока Великобритания, дали за да работят или за туризъм, но британците, които пътуват насам, предпочитат много по-често България от двете страни. Британските пенсионери избират в пъти по-често България като дестинация за прекарване на старините, а два пъти повече британски туристи избират да дойдат към България, отколкото в Румъния, вероятно заради популярността на Слънчев бряг.

http://novini.co.uk/%D0%B1%D1%8A%D0%...0%D0%B2%D0%B0/
    Съвпадат ли тези данни с вашите лични наблюдения?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. ХАРЕСВАМ! nesi liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите на Острова са 86 хил. и изкарват средно по 8.33 паунда на час?

оказва се,че ги познавам поименно всичките,ако са толкова.
    наш'то мвр ,знае точният номер,но мълчи.деиствителните цифри едва ли ще са по вкуса на тея,които ги поднасят
    иначе всеки един от нас има усещането,че тея цифри са доволно занижени
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите на Острова са 86 хил. и изкарват средно по 8.33 паунда на час?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Съвпадат ли тези данни с вашите лични наблюдения?
    Българите на острова като процент са най експлоатираната и най ощетената европейска нация в УК

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Българите на острова като процент са най експлоатираната и най ощетената европейска нация в УК
    Теб пък как още те държат в тоя този форум? И как пък сме експлоатирани и ощетени? Не познавам много българи тук,но не съм чул все още на българин да плащат по-малко отколкото на британец заемащ същата длъжност,или да го карат да работи повече.Има един българин при мен и той взима колкото и британците на същата длъжност.Аз също взимам същото което и другите от моя тийм,а и имам аверка от Нюкасъл още,и тя беше фитнес инструктор,и то хич не от евтините....Ако говориш за ферми....Ами там са все пак хора без език работещи на норма най-вече.Мен не можеш да ме накараш да бера китки,пък да не говорим как един британец ще се хване на същото....

Ама и аз се чудя въобще що се занимавам с теб.

Ако смениш от ЮК на България,то бих се съгласил. Преди няколко години говорих с бг авер и ми се оплака,че наели една черна мънки и му давали 200 лева повече от колкото на другите на същата длъжност. Или как в София в магазин получаваш 1000 лева,пък в другите градове наполовина.

6. ХАРЕСВАМ! nesi liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Теб пък как още те държат в тоя този форум? И как пък сме експлоатирани и ощетени? Не познавам много българи тук,но не съм чул все още на българин да плащат по-малко отколкото на британец заемащ същата длъжност,или да го карат да работи повече.Има един българин при мен и той взима колкото и британците на същата длъжност.Аз също взимам същото което и другите от моя тийм,а и имам аверка от Нюкасъл още,и тя беше фитнес инструктор,и то хич не от евтините....Ако говориш за ферми....Ами там са все пак хора без език работещи на норма най-вече.Мен не можеш да ме накараш да бера китки,пък да не говорим как един британец ще се хване на същото....

Ама и аз се чудя въобще що се занимавам с теб.

Ако смениш от ЮК на България,то бих се съгласил. Преди няколко години говорих с бг авер и ми се оплака,че наели една черна мънки и му давали 200 лева повече от колкото на другите на същата длъжност. Или как в София в магазин получаваш 1000 лева,пък в другите градове наполовина.
    Защото сте или заслепени или така ви отърва или никога не сте работили в лондон където са 90 % от българите в УК . чети хубаво какво съм написал . Като процент българите сме най ощетената европейска нация
    Последно редактирано от kanarinapred : 26-12-2018 на 15:10

Напреднал
    Post Thanks / Like

Честита Коледа на всички Българи англичани и..

Отлични впечатления имам от тестове провеждани в UK тази есен.

Да сме живи и здрави и каквото трябва по добро.

Англичаните са жизнерадостни усмихнати вежливи добронамерени..

Българите са работливи скромни..

9. ХАРЕСВАМ! Sarah, amatoria liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Много е интересно .На всеки нов обект сме новобранци.. Работим внимателно учим се.
    Помагаме си.. Колегите Българи са с различно образование вкл няколко степени след университетско..Изпълняват стриктно подавани указания..
    Колкото повече месеци са работили толкова по добре се чувстват.

Реално получаме чисти по около 4 пауда на час след спадане на разход за жилище и транспорт.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Като цяло важните острови разчитат на привличане на важни личности които несъзнателно или съзнателно да помогнат за оцеляване и справяне с исключително тежки проблеми вкл създавани от външни цивилизации..

От нарочно внедряване чрез наркомани анти земна и анти климатична техника има милиони аномалии активирани вкл от Ситингборн до Лондон.
    Колеги да ги огледат на сателитни снимки..

Има активирани древни отпадъци от разрушен голям външен боен кораб проникнал до дъното на тропосферния океан.'crash before about 16680 years

Активирането е с високо вредни бели скенери инсталирани вместо доказано безвредни традиционни фарове на милиони нови и други автомобили./вижте скенери xenon halogen led i laser..

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Защото сте или заслепени или така ви отърва или никога не сте работили в лондон където са 90 % от българите в УК . чети хубаво какво съм написал . Като процент българите сме най ощетената европейска нация
    И какво да правя в Лондон? Нито съм в финансовата свера,нито съм някакъв компютърен гений.И адвокат не съм. И собственик на банка не съм. Нито пък шеф на клона на някоя световноизвестна фирма.Пак питам,и какво по-точно да правя в Лондон?

Да,Лондон си заслужава ако годишната ти заплата е 6 цифрена или много близо. Аз проС механик на 6 цифрена заплата не знам,а ти?

13. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

И какво да правя в Лондон? Нито съм в финансовата свера,нито съм някакъв компютърен гений.И адвокат не съм. И собственик на банка не съм. Нито пък шеф на клона на някоя световноизвестна фирма.Пак питам,и какво по-точно да правя в Лондон?

Да,Лондон си заслужава ако годишната ти заплата е 6 цифрена или много близо. Аз проС механик на 6 цифрена заплата не знам,а ти?
    В лондон се правят най яките пари има хора които почнаха от нулата и сега правят по 100 000 паунда на година . Да ти напиша ли фирмите с български собственици . Знаеш ли те просто не са наясно с нещо . Sajid Javid Така се казвa министъра на вътрешните работи на великобритания , боже опази . И тоя ще дава разпореждания за съдбата на европейските граждани в УК . Хайде излизане без сделка и митници навсяkаде за стоките
    Последно редактирано от kanarinapred : 26-12-2018 на 17:04

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

В лондон се правят най яките пари има хора които почнаха от нулата и сега правят по 100 000 паунда на година . Да ти напиша ли фирмите с български собственици . Знаеш ли те просто не са наясно с нещо . Sajid Javid Така се казвa министъра на вътрешните работи на великобритания , боже опази . И тоя ще дава разпореждания за съдбата на европейските граждани в УК . Хайде излизане без сделка и митници навсяkаде за стоките
    Мда....И един мармот завиваше шоколада в с таниол....Аз искам да работя работа която ми се отдава и ми харесва.

Вади си ги тия 100к годишно щом можеш...опа ти не можеш....няма значение.Хайде с здраве....

На почивка
    Post Thanks / Like

Мда....И един мармот завиваше шоколада в с таниол....Аз искам да работя работа която ми се отдава и ми харесва.

Вади си ги тия 100к годишно щом можеш...опа ти не можеш....няма значение.Хайде с здраве....
    Имам три апартамента и две вили на обща стойност над 240 000 евро . Не е там работата да говорим на лична основа . Говорим как се скапа УК заради брексит . И ако за УК не ми пука , то за Европа много ми е загрижено . За мен просперитета на Европа е важен . Аз не съм от тези като някой в този форум да разчитат на 317 паунда на месец бенефити и да живеят в влажни къщи на гредоред
    Последно редактирано от kanarinapred : 26-12-2018 на 19:55

Старо куче
    Post Thanks / Like

Брачед ... с тия 240 000 евро какво можеше да направиш , а ти да хванеш да купуваш имоти .......

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Брачед ... с тия 240 000 евро какво можеше да направиш , а ти да хванеш да купуваш имоти .......
    Цените на имотите в България се вдигнаха с 30 % за последните 2 години . Така че вложеното е добро . Винаги мога да продам и да правя с парите каквото реша

На почивка
    Post Thanks / Like

Проблема е че съм бясен на УК политиците за този брексит . Но повярвай ми в Европейската комисия са още по бясни и ще им го изкарат през носа . Повярвай ми

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Браво! Да ти отворим по една студена бира ли....Респект ли да ти отдадем....И аз не знам. Аз съм доволен и от това което имам. Без да се лишавам ми остава малка четири цифрена сума всеки месец. Живея тихо и спокойно. Нищо не ми липсва. За това се борих аз.Не ми и отне много да го постигна. Както и да е. Ти си дръж вилите и апартаментите.Дано ти топлят леглото нощем. Айде с здраве. Аз във влажна къща не съм живял,но ти може да ми споделиш опит. Кажи какво е чувството тоалетната да е с записване,щото аз не съм го приживял това все още.

На почивка
    Post Thanks / Like

Браво! Да ти отворим по една студена бира ли....Респект ли да ти отдадем....И аз не знам. Аз съм доволен и от това което имам. Без да се лишавам ми остава малка четири цифрена сума всеки месец. Живея тихо и спокойно. Нищо не ми липсва. За това се борих аз.Не ми и отне много да го постигна. Както и да е. Ти си дръж вилите и апартаментите.Дано ти топлят леглото нощем. Айде с здраве. Аз във влажна къща не съм живял,но ти може да ми споделиш опит. Кажи какво е чувството тоалетната да е с записване,щото аз не съм го приживял това все още.
    Аз сина ми и жена ми живеехме в едностаен апартамент в лондон . Тясно беше за трима човека и плащах последно по 950 паунда на месец през 2017 пролета . Kогато паунда беше 2.67 си заслужаваше да се живее в УК .
    Последно редактирано от kanarinapred : 26-12-2018 на 20:46

На почивка
    Post Thanks / Like

В софия квадратен метър от апартамент стигна 1500 евро в посредствени квартали . А в Пловдив 1000 евро на квадратен метър . Така че за две спални хол и кухня ти трябват 100 000 евро = 100 000 паунда

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако имаш 100 000 без значение лева или евро или паунда със сигурност има по-добър начин да ги удвоиш вместо да ги дадеш за 4 стаи ама всеки си инвестира по различен начин парите .

На почивка
    Post Thanks / Like

Ако имаш 100 000 без значение лева или евро или паунда със сигурност има по-добър начин да ги удвоиш вместо да ги дадеш за 4 стаи ама всеки си инвестира по различен начин парите .
    10 % печалба на година от бизнес е огромна печалба , ако играеш с големи суми . Тези бизнеси с удвояването често водят до загуба на всичко

Старо куче
    Post Thanks / Like

В софия квадратен метър от апартамент стигна 1500 евро в посредствени квартали . А в Пловдив 1000 евро на квадратен метър . Така че за две спални хол и кухня ти трябват 100 000 евро = 100 000 паунда
    Да бе да, колко наем на апартамент за 100 хил в пловдив ще взимаш? 1000 евро на кв метър на ама на кукуво лято

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Лирата(на български е лира,а не паунд!) 2017-та пролета не беше над 2.30. Ама карай ся 2.30 или 2.67 явно няма значение. 950 лири без сметки...3-ма души в едностаен....ти на стълбището ли спеше? Бях забравил за колко прости ни мисли канарчето тук....

Старо куче
    Post Thanks / Like

10 % печалба на година от бизнес е огромна печалба , ако играеш с големи суми . Тези бизнеси с удвояването често водят до загуба на всичко
    Ако 10% на година е висока печалба , какво мислиш за 20%-25% БЕЗРИСКОВА печалба на година което прави удвояване след 4 години на вложения капитал ?

Между другото колко наем ще взимаш наистина в Пловдив ? 500лв. ? Кога ще избиеш вложените пари и ще почнеш да печелиш от апартамента ? След 400 месеца или 33 години ! Това не е никаква инвестиция , а просто някакви бабини глупости от миналия век дето българина си разправя , че пари се влагат в имот за да ти държи парите . Парите трябва да работят също като теб , а не да стоят и да "лежат" докато ти работиш . Ти да не да стоиш и да лежиш - същото е и с парите !
    Последно редактирано от bmwww : 26-12-2018 на 23:00

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Дядо Коледа Виж мнението
    Честита Коледа на всички Българи англичани и..

Отлични впечатления имам от тестове провеждани в UK тази есен.

Да сме живи и здрави и каквото трябва по добро.

Англичаните са жизнерадостни усмихнати вежливи добронамерени..

Българите са работливи скромни..
    Е това е велико.
    От темата за брекзит много материал за тестове се събират, и много положителни резултати ще има

На почивка
    Post Thanks / Like

Ако 10% на година е висока печалба , какво мислиш за 20%-25% БЕЗРИСКОВА печалба на година което прави удвояване след 4 години на вложения капитал ?

Между другото колко наем ще взимаш наистина в Пловдив ? 500лв. ? Кога ще избиеш вложените пари и ще почнеш да печелиш от апартамента ? След 400 месеца или 33 години ! Това не е никаква инвестиция , а просто някакви бабини глупости от миналия век дето българина си разправя , че пари се влагат в имот за да ти държи парите . Парите трябва да работят също като теб , а не да стоят и да "лежат" докато ти работиш . Ти да не да стоиш и да лежиш - същото е и с парите !
    Аз работя на запад от 1990 годуна . До 1998 имах вече три апартамента . Тогава един голям апартамент струваше 15 000 долара . Сега същия струва 95 000 евро . До сега от наеми съм взел над 40 000 евро

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 31-07-2015, 16:04
  2. Българите на острова .
    От coach_tour_driver във форум Общ форум
    Отговори: 133
    Последно мнение: 27-03-2015, 22:08
  3. Отговори: 11
    Последно мнение: 14-12-2013, 23:49
  4. Отговори: 82
    Последно мнение: 11-06-2008, 21:22
  5. Лондон убеждава българите да не пътуват за Острова