Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно фактури при доказателство за доход на селф емплойд

Здравейте! Отварям темата за registration certificate, макар че се говори че не е необходима, но на мен ми се струва че със сигурност би имало облекчена процедура по изваждането на какъвто и да е документ с подобно предназначение след Март 2019.
    Аз съм селф емплойд и нямам договор за услуги или работа, а просто идвам на работа в определен магазин и те ми плащат кеш или с чек, веднъж и с банков превод.
    Имам няколко въпроса, отговорите на които някак не намирам онлайн.

1)-трябва ли ми писмо от собственика на магазина за потвърждение, че работя с тях / да не кажат че съм служител, а не селф емплойд или още по-зле да кажат, че работя на черно, понеже като "служител" нямам договор?
    2)- трябва да предоставя фактури като доказателство за работа - въпросът тук е колко фактури са достатъчни? Трябва ли да са от началото на работата ми в УК изобщо или може примерно за последните няколко месеца / на сайта на гов.ук пише, че минимум от последните 3 месеца трябва да има пейслип, съответно си представям моя случай фактури от последните минимум 3 месеца, понеже не съм на заплата/
    3)- получавам всеки месец по един чек на стойност между 700-1200 паунда - на него пише фирмата, която ми го издава. Това достатъчно доказателство ли е , че работя с тази фирма? Честно, това беше много неудобно за правене, защото ходех до няколко клона на банката да се моля да ми снимат чековете, които вече съм депозирала преди време и да слагат печат и подпис - за тях това е голямо ровене отзад в офис, а не на каса, но се съгласиха. Но факт е, че имам сега А4 листове със снимани на тях чекове и подпис и печат от банка. Достатъчен "evidence" ли е това?
    4)- ако за определен месец имам примерно 3000 по банкова сметка - може ли да предоставя фактури за 2000, или трябва да фактурирам всеки паунд влязъл в сметка?
    5)- на фактурите кой адрес да пиша ? - домашен или на магазина, предвид че ще фактурирам магазина или индивидуални други клиенти?
    6)- почти нямам разходни бешежки, освен примерно онлайн съм пазарувала униформи и да почна отсега да купувам някакви неща, които да предоставя като разход.
    7)- на сайта пише, че е важно да се пускат само ОРИГИНАЛ на документите - ок за това с паспорта, но останалото като договор наем, НИномер, селф емплой регистрация и т.н. ми се струва доста притеснително да пратя всичко в оригинал и то в такова несигурно време?
    8)- трябва ли да доказвам доход откакто съм влязла в страната, защото първите месеци нямам доказателство, освен 1 чек от някаква фирма и 2 банкови превода? Едва ли съм единствената работила на черно в началото? Как се справят другите?
    9)- ако получа отказ - възможно ли е да ми пратят писмо да си заминавам за БГ, понеже чета някакви такива новини за цели семейства от години установени, със заплати, ипотека, които за минимален документ / а от ХО като че ли с желание търсят пропуск и основание за отказ/ им отказват жителство или гражданство или им пращат писма за депортация. Т.е. при регицтрационен сертификат - отказът толкова ли е опасен?
    Знам, че постът е доста дълъг, но всеки отговор е супер ценен.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно фактури при доказателство за доход на селф емплойд

Не се занимавай с този сертификат, няма смисъл. Като излезе новата регистрация, тогава има смисъл да се говори конкретно.

2. Registration certificate

You don’t need a registration certificate to confirm your residence status in the UK, unless you’re an extended family member of a ‘qualified’ person.

If you already have a registration certificate it won’t be valid after the UK leaves the EU.
    A new scheme will be available for EU citizens and their families to apply to stay in the UK after it leaves the EU.

Sign up for email updates to find out when you’ll be able to apply to stay in the UK under the new scheme and what steps you’ll need to take.
    https://www.gov.uk/eea-registration-certificate/apply

3. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk, heyhi1718 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, treven liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно фактури при доказателство за доход на селф емплойд

Мила, благодаря ти. Прочела съм този линк, но логично би било да е по-лесно за хора с вече изваден регистрационен сертификат да се "адаптират" към новите изисквания, отколкото за такива, които го нямат и тепърва трябва да доказват права и каквото и да е. Освен това, опасно ли е ако се получи отказ от такъв документ? Или тези проблеми се случват само при кандидатстване за жителство/ гражданство?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от heyhi1718 Виж мнението
    Мила, благодаря ти. Прочела съм този линк, но логично би било да е по-лесно за хора с вече изваден регистрационен сертификат да се "адаптират" към новите изисквания, отколкото за такива, които го нямат и тепърва трябва да доказват права и каквото и да е. Освен това, опасно ли е ако се получи отказ от такъв документ? Или тези проблеми се случват само при кандидатстване за жителство/ гражданство?
    Тези сертификати изгубиха смисъл през 2014-та година, когато българите получиха пълен достъп до трудовия пазар на UK. Доколкото знам, оттам нататък спряха да ги изискват и, естествено, никой не си ги изважда от няколко години. Правителството ясно обясни, че ще има ДРУГА процедура за регистрация на живущите законно тук и тя ще е МНОГО опростена в сравнение с тези сертификати. Причината за тази промяна е, че трябва да се регистрират всички граждани от ЕС, живеещи в Кралството към един бъдещ момент, а това са страшно много хора, ако използват този сложен и тромав начин с тези сертификати и всичките изисквани документи, системата на Хоум Офис ще бъде задръстена с десетилетия напред. Затова и ясно написаха - не подавайте за такива сертификати. За какво ще се подава, когато определят момента за регистрация - няма как да знаем, то правителството не знае още.

Документите на Home Office трябва да се четат буквално и да не се търси друг смисъл. Казано е: You don’t need a registration certificate to confirm your residence status in the UK, unless you’re an extended family member of a ‘qualified’ person. Разбираш ли смисъла на подчертаното в червено и влизаш ли в тази група?

6. БЛАГОДАРЯ heyhi1718, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven, jhoro liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно фактури / self employed
    От stef_nikolaev във форум Self-Employed
    Отговори: 15
    Последно мнение: 17-11-2011, 15:58
  2. Въпрос за ферма и Селф Емплойд
    От Ivander във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 3
    Последно мнение: 15-12-2010, 06:49
  3. Отговори: 10
    Последно мнение: 23-03-2009, 15:48
  4. Въпрос за селф-емплойд с 1 клиент