Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Lightbulb Кредитна карта

Здравейте всички.
    В позитивен тон, че времето тук е по-добре от това в Нордик-а и все пак имаме някакво слънце от време на време, реших да задам един въпрос.
    Планирам да се сдобия с кредитна карта. Регистрирах се от няколко месеца в един сайт Clear Score и там предлагат различни карти, като тенденцията е,че с всяко покачване на крединия ми срок, ми предлагат все повече карти.
    Някой са с до 40% лихва върху взетата сума и съответно по-голям шанс да ме одобрят, а други са с доста добра лихва, но там шансът е малък.

Вие какво бихте ме посъветвали, за да си изиграя картите правилно?

Поздрави и повече слънце,
    Г.
    Съдбата обича смелите.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кредитна карта

Че какво толкова да те съветваме??? Парите са си твои, лихвите - пак ти ще ги плащаш!!!

Сам си отговори на въпроса - Трябва ли ти в момента!?! Спешно ли е???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кредитна карта

За какво ти трябва точно кредитната карта!? Пробвай с банката в която имаш акаунт да си изкараш кредитна карта, може би ще е най-лесно и лихвите сигурно ще са доста по-добри от тези за които пишеш.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

4. БЛАГОДАРЯ James's thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ruhl Виж мнението
    Планирам да се сдобия с кредитна карта. Регистрирах се от няколко месеца в един сайт Clear Score и там предлагат различни карти, като тенденцията е,че с всяко покачване на крединия ми срок, ми предлагат все повече карти.
    Някой са с до 40% лихва върху взетата сума и съответно по-голям шанс да ме одобрят, а други са с доста добра лихва, но там шансът е малък.

Вие какво бихте ме посъветвали, за да си изиграя картите правилно?

Поздрави и повече слънце,
    Г.
    Да разбираме ли, че имаш лош, т.е. провален кредитен рейтинг и затова търсиш допълнителна помощ да го подобриш? Ако не е така, и аз просто бих попитала банката, в която ти е дебитната карта, какви възможности за кредитна карта има. Иначе се твърди, че най-лесно издават кредитни карти магазините - обаче всички минават през проверка на кредитен рейтинг.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Да разбираме ли, че имаш лош, т.е. провален кредитен рейтинг и затова търсиш допълнителна помощ да го подобриш?
    Мила - не е нужно да имаш лош кредитен рейтинг - достатъчно е да нямаш добър (да не казвам много добър), за да ти откажат издаване на кр.карта.
    Това го видях „на живо“. Почти 4 години basic account, 1 година - +„нормален“. При кандидатстване за кр.карта - отговора беше - „Сори, ама кредитния Ви рейтинг не е достатъчно висок!“

Много ми е ... (допълнете си по избор), като каже някой:
    - Искам да си извадя кр.карта.
    Отговарям:
    - Ами извади си я! Къде е - в джоба, в портофейла, зад дивана ...
    - Не бе - от банка, някоя.
    - Значи - няма да си „извадиш“, а ще кандидатстваш. И за какво ти е???
    - Ми-и-и ... да си имам!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

7. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Recommend geleto recommended this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Глупаво е да използваш кредитна карта за да заемаш пари. Кредитните карти ти дават много по добра защита при пазаруване и ти подобряват кредитня рейтинг. Освен това реално плащаш за покупките до месец и половина по късно.
    В този смисъл лихвения процент реално няма никакво значение.
    Но трябва трябва да плащаш баланса които се дължи преди да започнат да тека лихви.

9. Recommend Ego sum recommended this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Кредитната карта ми трябва, за да подобря още кредитния си скор. Не ми е лош, но не ми е достатъчно висок. Не ми трябва в момента, нито ми е спешно. Смятам да я ползвам умишлено за subscriptions, които да циклират всеки месец.
    Barcly имат изглежда добри условия, а банката в която съм също са добри - TSB.
    Съдбата обича смелите.

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    Глупаво е да използваш кредитна карта за да заемаш пари. Кредитните карти ти дават много по добра защита при пазаруване и ти подобряват кредитня рейтинг. Освен това реално плащаш за покупките до месец и половина по късно.
    В този смисъл лихвения процент реално няма никакво значение.
    Но трябва трябва да плащаш баланса които се дължи преди да започнат да тека лихви.
    Точно това е идеята. Подобряване на рейтинга. Намислил съм да ъпгрейдна домашния компютър за около £1500 след което да го изплатя за 3-5 месеца. Но за целта все пак да не е прекалено набутващо, затова реших да се допитам и до Вас.
    Съдбата обича смелите.

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ако ти трябват пари е по тарикатско да вземеш 2 кредитни карти и да прехвърлиш баланса от едната на другата. Обикновено ти дават дълъг безлихвен период, около година, и ти вземат 1-2% такса при прехвърлянето. Т.е заема ти излиза супер евтин на 1-2%.
    Другия вариант е да вземеш заем от банката но там процента ще е малко по висок 4-7%.
    И в двата случая ще ти се подобри рейтинга като го изплатиш.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Жоро, ти знаеш, че лош кредитен рейтинг - и липсващ или недостатъчно добър кредитен рейтинг са различни неща. Ако човек си ползва търпеливо дебитната карта достатъчно време и има стабилна работа, му дават кредитна карта след време без зор - при тебе може би е било прекалено рано от тяхна гледна точка.

Точно това е идеята. Подобряване на рейтинга. Намислил съм да ъпгрейдна домашния компютър за около £1500 след което да го изплатя за 3-5 месеца. Но за целта все пак да не е прекалено набутващо, затова реших да се допитам и до Вас.

Тук си споменал 2 различни цели
    1. Подобряване на рейтинга - просто ползване на кредитна карта, която се изплаща навреме. Както казаха и по-горе, ако ще изплащаш всичко след месец, лихвеният процент няма значение, защото няма да плащаш лихви.
    2. Купуване на покупка на кредит - тогава вече ще плащаш лихви и лихвеният процент има значение. Ако държиш точно чрез кредитна карта да го направиш, на твое място бих опитала първо твоята банка. Виж и тук за кредитни карти за лош рейтинг, обаче процентите ми се виждат ужасни на мене.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ ruhl, jhoro thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ако ти трябват пари е по тарикатско да вземеш 2 кредитни карти и да прехвърлиш баланса от едната на другата. Обикновено ти дават дълъг безлихвен период, около година, и ти вземат 1-2% такса при прехвърлянето. Т.е заема ти излиза супер евтин на 1-2%.
    Другия вариант е да вземеш заем от банката но там процента ще е малко по висок 4-7%.

Най-изгодно и без врътки е да вземеш карта с гратисен период без интерес на покупките. Почти всички предлагат такива. Моята банка ми даде с 27 месеца interest free.

16. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Това е наистна добра идея.
    благодаря за съветите на всички, наистина вече се ориентирах кое какво. Може би ще stick-на с карта от банката ми в която ми е дебитната карта.

Поздрави
    Съдбата обича смелите.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Жоро, ти знаеш, че лош кредитен рейтинг - и липсващ или недостатъчно добър кредитен рейтинг са различни неща. Ако човек си ползва търпеливо дебитната карта достатъчно време и има стабилна работа, му дават кредитна карта след време без зор - при тебе може би е било прекалено рано от тяхна гледна точка.
    Мдааа - струва ми се, че казах нащо подобно.
    А относно работата - и да е много стабилна, и да не е, пък ... ако ще всяка година да я сменяш ...
    Ако има постоянни и прилични постъпления (движения) по сметката - кредитния ти рейтинг ще е висок.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Здравейте всички.
    В позитивен тон [...]
    Здрасти!

Да се изкажа и аз, макар да са ме изпреварили вече. Най-малкото ще обобщя нещата в един пост, въпреки че вече си се ориентирал какво да правиш и писането ми може да е залудо.

Вече съм писал преди едно известно време (има-няма 7 г. ) по въпроса с кредитния рейтинг:
    Изграждане на кредитна история
    Основните неща си важат и сега. Има малки и неособено важни промени като спирането на безплатната проверка на кредитното досие в Experian, ако имаш CapitalOne кредитна карта, например, или конкретно онази оферта на Tesco mobile. Ако 20 души са видели нещо полезно тогава и след това, би трябвало да има нещо и за теб.
    За... компенсация ето нещо актуално - Barclaycard предлагат веднъж на 2 месеца да ти казват кредитния рейтинг (credit score) безплатно (кликни на снимката, за да видиш 4-те им съвета), ако имаш тяхна кредитна карта.

За справка можеш да видиш и тази тема от 2006 г:
    Въпрос за баланс на Кредитна Карта
    Цитираните съвети (на английски) в нея винаги са били валидни. Разбира се всеки кредитор и всяка кредитна агенция си имат собствени критерии, така че няма универсална стратегия. Но базата е една и съща за може би всички.

Доколкото разбирам, не си имал кредитна карта досега, а и си от няколко месеца в Англия (с жена си и бебока). Мисля, че първата тема, която предложих, ще ти е интересна. В допълнение, тук можеш да провериш кои карти биха били най-подходящи за теб към момента. Не приемай резултатите за категорични, но ако вероятността за конкретна карта е ниска, то тя наистина може да е ниска.
    Credit Card Eligibility Calculator (от MoneySavingExpert) - избираш категорията, която те интересува - например Purchases, и попълваш данните си възможно най-точно, за да получиш по-надеждни резултати.
    Credit Cards Smart Search (от MoneySupermarket) - отново избираш категория и въвеждаш данни.
    Има и други, но няма смисъл да проверяваш на сто места. Въпреки че MoneySupermarket е собственик на MoneySavingExpert, инструментите за сравнение се различават. На мен повече ми допада вторият - на MoneySupermarket, тъй като има въпрос за банката, която ползваш.
    Barclaycard имат собствена такава услуга, с която да ти кажат какъв е шансът да ти дадат тяхна карта.
    Barclaycard eligibility checker - даваш данни и проверява само за техни карти.
    Тези търсачки не оставят видима за външни лица следа в досието ти, така че няма проблем да ги ползваш. Резултатите не са обвързващи, но ти дават добра идея за вероятността да те одобрят за конкретна карта.

Аз бих ти препоръчал да си откриеш сметка и в Halifax. Съответно да вземеш след някой и друг месец тяхната Clarity кредитна карта, тъй като не те таксува за превалутиране. Междувременно виж дали някоя от кредитните карти на Tesco bank за покупки (или универсална) ще ти свърши работа за целта - да направиш покупка на безлихвено разсрочено плащане.

Успех!

20. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend ruhl recommended this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

@Doondie благодаря, много полезен пост и за другите с подобни въпроси като моя.
    Баркли чекъра както и доста други, като въведа в полето, че съм под 1 година на конкретен адрес и ми иска 2-ри такъв. Аз 2-ри такъв имам,но съм бил там преди 8 години, което като го напиша ще излезне като грешна информация? Това е нещото, което се получава с онлайн картите
    PS: Вероятно ще трябва да ходя физически до банката.
    Последно редактирано от ruhl : 26-09-2017 на 06:20
    Съдбата обича смелите.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

@Doondie благодаря, много полезен пост и за другите с подобни въпроси като моя.
    Баркли чекъра както и доста други, като въведа в полето, че съм под 1 година на конкретен адрес и ми иска 2-ри такъв. Аз 2-ри такъв имам,но съм бил там преди 8 години, което като го напиша ще излезне като грешна информация? Това е нещото, което се получава с онлайн картите
    PS: Вероятно ще трябва да ходя физически до банката.
    Моля.

Навсякъде искат адресна история до 3 години назад. Но където са 3 години, там е и една.
    На място или при официална онлайн молба е препоръчително да кажеш точния период. Ако няма възможност за избор на адрес в чужбина, тогава просто отбележи 3 г, за да може да продължиш. Не че не е важно колко и къде си живял - напротив, важно е, но не е единственият критерий. Ако имаш вече някакви битови сметки на твое има в допълнение към банковата сметка, съответно договор за мобилен телефон, е вероятно изобщо да не искат да доказваш, че си живял там 3 години. Винаги можеш да кажеш, че си се объркал.

Не знам кога точно мислиш да купуваш компютъра (предполагам, че на части), но ако няма да е в близките няколко седмици, а и дори да е, можеш още днес да изпратиш писмо за вписване в избирателния списък, както съм споменал в темата, която цитирах, тъй като не става веднага. Можеш да кандидатстваш и за PayPal Credit - ако те одобрят, ще имаш до 4 месеца без лихва при покупки над 150 лири, като периодът важи за всяка отделна покупка без краен срок. Най-вероятно ще ти проверят кредитното досие обаче, която проверка ще се вижда в следващите 6 месеца, което не е препоръчително, освен ако не е належащо.

Можеш за 2 лири да си поръчаш Statutory Credit Report от Experian (а и от другите агенции също) по всяко време - показва ти това, което съответната кредитна агенция има като профил за теб. Имаш 30 дни безплатен тестов период обаче, след като се регистрираш, в който можеш да си проверяваш досието, колкото искаш. След това е 15 лири на месец, но можеш да спреш абонамента, преди да е свършил безплатният месец. Същото се отнася и до Equifax, затова можеш да се регистрираш първо при едните, а по-късно, когато мислиш отново да кандидатстваш за нещо, и при другите. Сега няма да имаш кой знае какво в досието така или иначе.
    Callcredit (noddle) от друга страна предлагат същите услуги напълно безплатно. Преди години обаче те бяха най-малко използваната кредитна агенция. Не знам сега как е. Информацията, която имат, обаче би трябвало да е почти същата. Просто методиката на изчисление на всички е различна, съответно кредиторите използват данните само от една или няколко агенции в допълнение към собствените си критерии.

Препоръчвам ти да си проверяваш досието преди важни молби - за кредитна карта или заем, а не след, за да предотвратиш евентуален отказ, който може да доведе до следващ такъв, а не да се чудиш, след като се е обърнала колата, защо са ти отказали и след проверка на досието да се окаже, че е било заради грешка или нещо друго, което е било предвидимо и поправимо с времето.

23. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Recommend ruhl recommended this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Моля.

Навсякъде искат адресна история до 3 години назад. Но където са 3 години, там е и една.
    На място или при официална онлайн молба е препоръчително да кажеш точния период. Ако няма възможност за избор на адрес в чужбина, тогава просто отбележи 3 г, за да може да продължиш. Не че не е важно колко и къде си живял - напротив, важно е, но не е единственият критерий. Ако имаш вече някакви битови сметки на твое има в допълнение към банковата сметка, съответно договор за мобилен телефон, е вероятно изобщо да не искат да доказваш, че си живял там 3 години. Винаги можеш да кажеш, че си се объркал.

Не знам кога точно мислиш да купуваш компютъра (предполагам, че на части), но ако няма да е в близките няколко седмици, а и дори да е, можеш още днес да изпратиш писмо за вписване в избирателния списък, както съм споменал в темата, която цитирах, тъй като не става веднага. Можеш да кандидатстваш и за PayPal Credit - ако те одобрят, ще имаш до 4 месеца без лихва при покупки над 150 лири, като периодът важи за всяка отделна покупка без краен срок. Най-вероятно ще ти проверят кредитното досие обаче, която проверка ще се вижда в следващите 6 месеца, което не е препоръчително, освен ако не е належащо.

Можеш за 2 лири да си поръчаш Statutory Credit Report от Experian (а и от другите агенции също) по всяко време - показва ти това, което съответната кредитна агенция има като профил за теб. Имаш 30 дни безплатен тестов период обаче, след като се регистрираш, в който можеш да си проверяваш досието, колкото искаш. След това е 15 лири на месец, но можеш да спреш абонамента, преди да е свършил безплатният месец. Същото се отнася и до Equifax, затова можеш да се регистрираш първо при едните, а по-късно, когато мислиш отново да кандидатстваш за нещо, и при другите. Сега няма да имаш кой знае какво в досието така или иначе.
    Callcredit (noddle) от друга страна предлагат същите услуги напълно безплатно. Преди години обаче те бяха най-малко използваната кредитна агенция. Не знам сега как е. Информацията, която имат, обаче би трябвало да е почти същата. Просто методиката на изчисление на всички е различна, съответно кредиторите използват данните само от една или няколко агенции в допълнение към собствените си критерии.

Препоръчвам ти да си проверяваш досието преди важни молби - за кредитна карта или заем, а не след, за да предотвратиш евентуален отказ, който може да доведе до следващ такъв, а не да се чудиш, след като се е обърнала колата, защо са ти отказали и след проверка на досието да се окаже, че е било заради грешка или нещо друго, което е било предвидимо и поправимо с времето.
    @Doondie spot on. Отново много благоря за 2рата полезна информация. От много години насам ползвайки разни форуми не съм получавал по-изчерпателна информация, която наистина да бъде от помощ!
    Като цяло форумът много ми харесва (е, има и разни драматично-забавни моменти с примес на малко хейт, ама то няма да е българско ако е друго )

Относно избирателния списък - вече се регистрирах. Отне може би 5 мин. Това е сайтът от където влезнах : https://www.yourvotematters.co.uk/re...-great-britain , след като се регистрираш изпращат апликацията в локалния бъроу където вече я обработват.
    PayPal не знам дали са много надеждни, тъй като вече съм имал малко еротични преживявания с тях. За момента най-логично от събраната инфо. ми звучи да си взема карта от моята банка и след месец-два да си направя 2-ра карта в една от изброените, които каза.

Компютърът ще е на части да, като ще са от различни доставчици, не знам дали това има значение?

Cheers.
    PS: Ще пиша какво е станало след някой друг ден с credit cards.
    Съдбата обича смелите.

25. ХАРЕСВАМ! Doondie liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ако ти трябват пари ...
    Пък ако не му трябват - може да направи същото, а парите - да ми ги даде на мен! на (без)Отговорно пазене.
    Няма да ги дам на никого! На него - най-малко!!!

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Пък ако не му трябват - може да направи същото, а парите - да ми ги даде на мен! на (без)Отговорно пазене.
    Няма да ги дам на никого! На него - най-малко!!!
    Всъщност това, което пише @itso е доста добра идея и смятам да се възползвам. Звучи логично.
    Иначе ако на някой не му трябват, аз също мога да ги съхранявам
    Съдбата обича смелите.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кредитна карта

Направи си сметката дали ти трябва кредит. Всеки кредит се връща с ЛИХВА. Лихвата е ЦЕНАТА която плащаш за ползването на нечии пари. Ако ти трябват пари за да купиш нещо или да платиш нещо належащо е едната страна... Другата страна е ползването на кредит за да си вдигаш рейтинга с надеждата в бъдеще да ползваш повече кредити и т.н. Сам си определи каква ти е целта. Най-добре е да се възползваш от кредитните карти които ти дават някакъв безлихвен период. Спазваш стриктно изискванията и нямаш проблеми. Някои кредитни карти са така направени, че е малко трудно да им върнеш парите!!! Аз ползвах една такава преди време и се оказа, че трябва да платя на точно определени места. Тези места се оказа, че за да ги посетя с колата трябва да платя и паркинг ... Друга кредитна карта която ползвах трябваше парите да са ги получили до определената дата - нормално. Аз внасям парите КЕШ на касата! Оказа се, че дори КЕШа при тях минавал за 3-4 дни!? И ме глобиха 20 паунда за закъсняло плащане. Естествено като ти приложат подобни номера направо ги отказваш подобни карти.

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Кредитна карта

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Направи си сметката дали ти трябва кредит. Всеки кредит се връща с ЛИХВА. Лихвата е ЦЕНАТА която плащаш за ползването на нечии пари. Ако ти трябват пари за да купиш нещо или да платиш нещо належащо е едната страна... Другата страна е ползването на кредит за да си вдигаш рейтинга с надеждата в бъдеще да ползваш повече кредити и т.н. Сам си определи каква ти е целта. Най-добре е да се възползваш от кредитните карти които ти дават някакъв безлихвен период. Спазваш стриктно изискванията и нямаш проблеми. Някои кредитни карти са така направени, че е малко трудно да им върнеш парите!!! Аз ползвах една такава преди време и се оказа, че трябва да платя на точно определени места. Тези места се оказа, че за да ги посетя с колата трябва да платя и паркинг ... Друга кредитна карта която ползвах трябваше парите да са ги получили до определената дата - нормално. Аз внасям парите КЕШ на касата! Оказа се, че дори КЕШа при тях минавал за 3-4 дни!? И ме глобиха 20 паунда за закъсняло плащане. Естествено като ти приложат подобни номера направо ги отказваш подобни карти.
    Това ме срази. То тука, че са изобретателни с цел да платиш някой такса, глоба или нещо подобно - това е ясно, но чак пък такива спънки.
    В кои банки са тези "хубави" карти?
    Кредит не ми трябва за пари, целта ми е както споменах изграждане на рейтинг. Целта е дългосрочно да имам добър рейтинг, тъй като ще вземам по-сериозен кредит, с който да си доразвия бизнеса.
    Съдбата обича смелите.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

За момента най-логично от събраната инфо. ми звучи да си взема карта от моята банка и след месец-два да си направя 2-ра карта в една от изброените, които каза.
    Картите на TSB ми иглеждат смотани обаче и съответно няма гаранция, че изобщо ще те одобрят. Ако ще взимаш "credit builder card," поне се насочи към някоя от лесните за взимане. Първо виж какво ти казва търсачката на moneysup за категориите, които те интересуват.

Дори да ти дадат карта от твоята банка, няма абсолютно никаква гаранция, че кредитният лимит ще е над 1 000 лири, камо ли 2 000 от самото начало, за да покрие стойността на цялата компютърна конфигурация.

Компютърът ще е на части да, като ще са от различни доставчици, не знам дали това има значение?
    Значение за какво? Можеш да пазаруваш, откъдето поискаш.

Всъщност това, което пише @itso е доста добра идея и смятам да се възползвам. Звучи логично.
    Тази... доста добра идея я има спомената в темата от 2006, която посочих по-горе и в която Ицо е писал още тогава.
    Не мисля, че ще се възползваш от нея обаче. Поне не в близката година. За да има смисъл, трябва да имаш нормални кредитни лимити, съответно някакъв баланс, който да си струва да прехвърляш от карта в карта срещу до 3% такса. Няма смисъл да си играеш да прехвърляш 500-1 000 лири, тъй като възвръщаемостта от тях едва ли би компенсирала таксата, както и откриването на карта, която не ти трябва чак толкова. Банките преди не даваха да имаш повече от една кредитна карта или поне не беше честа практика да имаш повече от една карта от същата кредитна институция. Съответно след закриването на карта трябва да се изчака известно време преди взимане на нова от същото място, така че точно когато ти потрябва нещо, може да не можеш да се възползваш.

В кои банки са тези "хубави" карти?
    Едва ли примерът му е отскоро. И 300% да е лихвата, плащаш ли си сметката с директен дебит и изцяло всеки месец, няма да ти начислят и една стотинка лихва или такса за забавяне. Имай предвид, че е по-добре да платиш минимума за месеца и да ти начислят няколко лири лихва, отколкото да имаш забавено плащане, тъй като то ще се отрази негативно на досието ти. Ако си правиш правилно сметката обаче, нито ще те таксуват, нито ще имаш забавени плащания, а само ще ти е от полза това, че имаш форма на кредит, който обслужваш редовно.

31. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

@Doondie сан много добре обяснява, ама това ... леко го е претупал.
    Значение за какво? Можеш да пазаруваш, откъдето поискаш.
    Имаш определен лимит - дали ще го използваш накуп и ще купиш цяла конфигурация или малко по малко и ще купуваш част по част - все тая.

33. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Doondie liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    @Doondie сан много добре обяснява, ама това ... леко го е претупал.
    Не съм го претупал. Просто фактът, който изтъкваш - че лимитът е общ за всички покупки във всеки един момент, смятам, че се знае от обща култура.

Въпреки че още не е пояснил за какво дали има значение, аз му отговорих, че дали ще купи процесора от магазин 1, видеокартата от магазин 2, а останалото от магазин 3 е без значение. Макар и доста леко, с уточнението, че ще купува компютъра на части, загатнах, че може само една част от конфигурацията (например по-скъпите компоненти) да плати с кредитната карта в зависимост от лимита, който са му отпуснали, а за другата (например по-евтината периферия) да плати веднага с дебитна карта. Неслучайно споменах, че няма гаранция дали размерът на кредитния лимит ще покрие стойността на целия компютър.

35. ХАРЕСВАМ! jhoro, ruhl liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не съм го претупал. Просто фактът, който изтъкваш - че лимитът е общ за всички покупки във всеки един момент, смятам, че се знае от обща култура.
    То и пресичането на улица е част от общата култура, ама на места има и говорители. Дето постоянно повтарят - „Погледни на двете страни!“ И на асфалта го пише!

37. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. кредитна карта каква?
    От deijei във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 27
    Последно мнение: 12-07-2014, 12:30
  2. Издаване на кредитна карта.
    От Love във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 27
    Последно мнение: 05-01-2014, 21:54
  3. Погасяване на КРЕДИТНА карта ?
    От frendy във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 07-04-2013, 14:31
  4. проблем с кредитна карта
    От edin dvama във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 28-08-2012, 05:47
  5. Дебитна или кредитна карта!!!
    От imported_shadow във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-11-2004, 10:28

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker