Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12

Тема: ID Card/Passport

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране ID Card/Passport

Здравейте,

Ситуацията е следната, имам оферта за работа от HMRC и днес получих email че не съм им предоставил валиден паспорт. Преди да отида в офиса им да представя необходимите документи, обясних че нямам паспорт а лична карта, човекът от HR потвърди с мениджъра си че това не е проблем. Това беше преди 3 седмици и днес получих email питайки кога мога да предоставя паспорт. Интересно ми дали на някой му се е случвало да не му признаят личната карта и да изискват паспорт. От друга страна, в момента работя за една от големите банки в UK и те нямаха никакъв проблем приемайки лича карта.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: ID Card/Passport

Здрасти,

Наскоро една потребителка писа, че не искали да ѝ открият банкова сметка, понеже имала стар тип лична карта. При теб не знам каква е причината, но спокойно можеш да им кажеш, че няма проблем - при нужда паспорт можеш да си извадиш в рамките на 2 месеца след заявка в Посолството в Лондон. Ако въпросът е спешен, взимаш двупосочен билет до БГ, пускаш заявка, посочваш кой да приеме документа, прибираш се, той ти го праща, като стане готов и така.
    А нямаш ли английска шофьорска книжка? Съображенията им да ти искат паспорт какви са - статута ти след Брексит?

3. БЛАГОДАРЯ sickmusic2 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sickmusic2 Виж мнението
    Здравейте,

Ситуацията е следната, имам оферта за работа от HMRC и днес получих email че не съм им предоставил валиден паспорт. Преди да отида в офиса им да представя необходимите документи, обясних че нямам паспорт а лична карта, човекът от HR потвърди с мениджъра си че това не е проблем. Това беше преди 3 седмици и днес получих email питайки кога мога да предоставя паспорт. Интересно ми дали на някой му се е случвало да не му признаят личната карта и да изискват паспорт. От друга страна, в момента работя за една от големите банки в UK и те нямаха никакъв проблем приемайки лича карта.
    Сигурно ли е, че не ти признават личната карта? От кого е имейлът - може да е някой, който не знае за проведения разговор за личната карта преди 3 седмици.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ sickmusic2 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Здрасти,

Наскоро една потребителка писа, че не искали да ѝ открият банкова сметка, понеже имала стар тип лична карта. При теб не знам каква е причината, но спокойно можеш да им кажеш, че няма проблем - при нужда паспорт можеш да си извадиш в рамките на 2 месеца след заявка в Посолството в Лондон. Ако въпросът е спешен, взимаш двупосочен билет до БГ, пускаш заявка, посочваш кой да приеме документа, прибираш се, той ти го праща, като стане готов и така.
    А нямаш ли английска шофьорска книжка? Съображенията им да ти искат паспорт какви са - статута ти след Брексит?

Мерси за бързия отговор. Точно това им писах днес, тъй като се прибирам за седмица в БГ в средата на другия месец и ще искaрам паспорт които ще мога да им предоставя след около 5 седмици. Sashto така на самия website на Civil Service пише че приемат ID cards или Passports, което също споменах в email-a , та се надявам да си проверят информацията. Също така предоставих UK provisional driving license, обаче нястояват за паспорт. Очаквам да отговорят утре, дано да могат да изчакат още месец за паспорта..

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мерси за бързия отговор. Точно това им писах днес, тъй като се прибирам за седмица в БГ в средата на другия месец и ще искaрам паспорт които ще мога да им предоставя след около 5 седмици.
    Даже можеш да им представиш паспорт и след много по-малко време.
    МВР има както бърза, така и експресна услуги! Цените са по високи, но не чак невъзможни.

Издаване на паспорт на лица между 14 и 58 г.
    Обикновена услуга до 30 дни - 40 лв.
    Бърза услуга до 3 работни дни - 80 лв.
    Експресна услуга до 8 раб. часа - 200 лв.
    Вие си преценете, дали ще изчакате един ден, три дни или някой ще ви изпрати паспорта по пощата!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

8. БЛАГОДАРЯ sickmusic2 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Сигурно ли е, че не ти признават личната карта? От кого е имейлът - може да е някой, който не знае за проведения разговор за личната карта преди 3 седмици.
    Това беше едно от нещата които написах в email-a...

10. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси за отговора. Обаче тези цени са ако си в БГ И искарваш на място, то е ясно че ще експресна поръчка за да го взема преди да се прибера v UK...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мерси за отговора. Обаче тези цени са ако си в БГ И искарваш на място, то е ясно че ще експресна поръчка за да го взема преди да се прибера v UK...
    Може и бърза! Казваш, че ще си в БГ за седмица!
    Днес ходих м МВР - служителката каза на подаващи заявление за подновяване на паспорт - „Днес е понеделник (18.09), елате в сряда (20.09) да си получите новия паспорт!“
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Днес ходих в МВР
    Бе, точно пък днес си ходил...

Моята лична карта миналия месец стана за по-малко от 3 седмици - на 9 август пуснах формуляр, на 29 август питах и беше готова. Нямам представа кога точно са я направили, понеже не съм питал преди това.
    Иначе и аз не виждам смисъл от експресна поръчка, освен ако престоят няма да е за 2-3 дни и човекът иска да е сигурен. 60 лири за какво ли няма да ги даде така или иначе. Ако от това ми зависеше работата, не 60, ами 600 бих дал.

Много си харесвам снимката от паспорта, но той преди 2 дни изтече и трябва до 3 месеца да го върна.
    Някаква чиновничка пък не можела да ми даде новата ЛК, ако не дам старата. Кобила с капаци!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Много странно наистина, но изглежда действат по своите си процеси: https://files.civilservicejobs.servi...NmNzdkODQyZmM=

Май ще трябва паспорт...

15. БЛАГОДАРЯ sickmusic2 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да видим... Днес ми пратиха email че ще 'проверят' и ще се свържат като има update. Ако не признаят личната карта, дано поне да ме изчакат 4 седмици докато си взема паспорт. Иначе само си изгубихме времето взаимно последните 6 седмици, да не говорим че отказах други две оферти за работа и не отидох на едно интервю... Добре че поне не си дадох предизвестието за напускане в банката.
    Последно редактирано от sickmusic2 : 19-09-2017 на 19:22

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Бе, точно пък днес си ходил...
    Ти май не ми вярваш??? Защо такова недоверие???

Вярно, че е странно съвпадение, ама е факт! Ако държиш - ще снимам ...
    То, заявлението - няма как, ама поне вносната бележка за таксата и другата, за получаването на новия пашапорт - мога!!

18. ХАРЕСВАМ! Doondie liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. British passport с прекъсване
    От kashmirovski във форум Британско поданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 02-07-2015, 15:53
  2. Passport to Bulgaria
    От welovebg във форум Forum in English
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-11-2006, 13:15
  3. Mortgage lenders bez passport?
    От Cat във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 36
    Последно мнение: 13-01-2006, 23:38
  4. Iztegkiane na passport
    От georgi2 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 13-02-2005, 00:46
  5. viza v iztekal passport
    От LINA във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-12-2004, 21:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker