Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Перманент резиденс с синя карта издадена през Септември 2011?

Здравейте,
    Надявам се че всички сте добре.

Имам заптаване относно подаването на апликация за перманент резиденс.
    Въпросът е следният, в момента работя за малка софтуерна компания, също така имам фирма регистрирана в Companies House. Смятам да напусна работа и да се фокусирам изцяло върху моят бизнес, това означава че основният ми доход ще извира от моята фирма. От 6 години и половина пребивавам в Убединеното Краство, тук съм заваршил Бакалавар и Магистратура, също така съб бил постянно employed от 2013 насам.

Проблем ли ще бъде, ако не съм ангажиран с друга работа, освен със собстеният си бизнес, при подаване на документите?

Смятате ли че на сегашния етап е добре да покажа че сам ангажиран на две места. Това би ли могло да бъде предимство или приоритет при подаване на докумените ?

Благодаря ви предварително.

М

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Перманент резиденс с синя карта издадена през Септември 2011?

Цитирай Първоначално написано от yanevm Виж мнението
    Здравейте,
    Надявам се че всички сте добре.

Имам заптаване относно подаването на апликация за перманент резиденс.
    Въпросът е следният, в момента работя за малка софтуерна компания, също така имам фирма регистрирана в Companies House. Смятам да напусна работа и да се фокусирам изцяло върху моят бизнес, това означава че основният ми доход ще извира от моята фирма. От 6 години и половина пребивавам в Убединеното Краство, тук съм заваршил Бакалавар и Магистратура, също така съб бил постянно employed от 2013 насам.

Проблем ли ще бъде, ако не съм ангажиран с друга работа, освен със собстеният си бизнес, при подаване на документите?

Смятате ли че на сегашния етап е добре да покажа че сам ангажиран на две места. Това би ли могло да бъде предимство или приоритет при подаване на докумените ?

Благодаря ви предварително.

М
    При подаване на документи за ПР трябва да посочиш за всеки отделен период по един начин за упражняване на правата си като гражданин на ЕС - било като студент, като работещ при работодател, или като самонаето лице. За да използваш период само като студент, трябва да имаш comprehensive sickness insurance за този период, ако си бил икономически неактивен - или да си работил през него. Ако желаеш, може да опишеш в допълнително писмо, че си правил и друго нещо през този период, но не може да се каже предварително доколко и дали това би помогнало. Ако бизнесът ти е genuine, действително работещ, не би трябвало да създава пречка.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Перманент резиденс с синя карта издадена през Септември 2011?

Цитирай Първоначално написано от yanevm Виж мнението
    Че кога смяташ да подаваш документи? Най-добре пращай веднага.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Че кога смяташ да подаваш документи? Най-добре пращай веднага.
    Добре е да подава веднага, ако има намерение веднага след това да подава за натурализация. Ако няма такива намерения - няма много смисъл, защото правилата може да се променят и тези ПР, които има издадени дотук, да не са достататъчни и да трябва да се подава за друго.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Добре е да подава веднага, ако има намерение веднага след това да подава за натурализация. Ако няма такива намерения - няма много смисъл, защото правилата може да се променят и тези ПР, които има издадени дотук, да не са достататъчни и да трябва да се подава за друго.
    Затова го и питам. Ако ще подава догодина, те спокойно могат да го замотаят до Брексит, което ще обезсмисли упражнението. ПР без планове за натурализация след това е безпредметно да се взима. Затова и съветът ми да пуска веднага. Или да не се занимава и да изчака обявяването на процедурата за новия (преходен) ПР.

7. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

някой може ли да ми разясни тази ситуация, наско я е постнал във фейса
    Програма за регистриране на работниците (Worker Registration Scheme) От 1 януари 2007 до 31 декември 2013 г. българите имаха право да пребивават в Обединеното кралство, но можеха да работят по трудов договор, само ако имаха съответната регистрация или бяха изключение от нея. Насоките сега потвърждават, че ако не сте били регистрирани по този ред в този период или ако не докажете, че сте били освободени от регистрация, няма да може да ползвате тези периоди като квалифициращи в молбата си. Ако обаче не сте имали съответните регистрационни сертификати или регистрирани или не сте освободени от задължение за регистрация и въпреки това сега представите доказателства за работа по трудов договор от този период, тази работа ще се счита за неоторизирана и периодът няма да се взима предвид. Имайте предвид, че впоследствие възникват въпросите, с които се определя качествата ви като добър гражданин, когато по-късно кандидатствате за британско гражданство.
    http://infozauk.com/%D0%BD%D0%BE%D0%...-%D1%84%D0%BE/

навремето регистрационните сертификати не бяха задължителни а според това което чета го разбирам че периода почва да се брои от деня в който са идадени регистрационните сертификати / жълти сини карти/ или нещо не съм разбрал?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    някой може ли да ми разясни тази ситуация, наско я е постнал във фейса

http://infozauk.com/%D0%BD%D0%BE%D0%...-%D1%84%D0%BE/

навремето регистрационните сертификати не бяха задължителни а според това което чета го разбирам че периода почва да се брои от деня в който са идадени регистрационните сертификати / жълти сини карти/ или нещо не съм разбрал?
    Това се отнася за работа по трудов договор - с т.н. сини карти навремето - така идваха висококвалифицираните специалисти, с предварително извадени сини карти, те даваха право на работа. Имаше и сини за член от семейство на работещ като самонает, те не бяха задължителни, но много работодатели ги искаха ПРЕДИ да почнеш. Не се отнася за жълтите.

Гугъл търсачка на форума

10. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Жълтите не бяха, ама жъртите за self. Студентските жълти бяха задъжителни за започване на работа. Ако само си студентстваш - пак не бяха, ама те, студентите и по други начии доказват упражяване на съюзни права.
    Сините си бяха задължителни отвсякъде - без такава човека беше просто гостенин!
    Друго по въпроса ти - сартите се издаваха с дата откогато си придобил правото, а не от датата на физическото издаване (отпечатване). Примерно - пристигнал си май 2011, кандидатстваш юни, разглеждат въпроса ти октомври - ако си одобрен, датата на картата беше от май.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Това се отнася за работа по трудов договор - с т.н. сини карти навремето - с тях работа се почваше или ако си я извадиш преди да си почнал - така идваха висококвалифицираните специалисти, или ако си член от семейство на работещ като самонает. Не се отнася за жълтите.
    тази синя карта също не беше задължителна

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    ...
    Друго по въпроса ти - сартите се издаваха с дата откогато си придобил правото, а не от датата на физическото издаване (отпечатване). Примерно - пристигнал си май 2011, кандидатстваш юни, разглеждат въпроса ти октомври - ако си одобрен, датата на картата беше от май.
    да бе да, човека работи цяла година като селф след година решава да си извади жълта карта и ще му важи с година назад, да ама не, важи от датата на подаване за жълта карта или издаване , не съм сигурен
    Последно редактирано от deijei : 18-09-2017 на 22:05

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Жълта карта за самонает -> незадължителна.
    Синя карта за член на семейството на квалифициращо се лице (селф, работещ, учещ се) -> незадължителна.
    Синя карта след 1 година законна работа по трудов договор -> незадължителна.
    Дори document certifying permanent residence -> незадължителен.
    Въпреки че не бяха задължителни, хората се принуждаваха да ги вадят, тъй като тези, които им ги изискваха, или не знаеха, че не са нужни, или искаха да са сигурни, че човекът има право да работи като (само)нает, тъй като работодателите не са Home Office, за да решават кой крив, кой прав.

В същото време жълта карта за работа за студент -> задължителна.
    Синя карта за работа като mega skilled -> задължителна.
    Розова карта за работа като детегледачка (au pair) -> задължителна.
    Accession Worker's Card за работа по SAWS -> задължителна.

Не питай защо помня тези глупости...

16. БЛАГОДАРЯ deijei, Мила thanked for this post
    Recommend deijei recommended this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Коригирах се горе, така го бях написала, че и аз като го четох сега, не го разбрах . Doondie го е обяснил много стройно.

Гугъл търсачка на форума

18. ХАРЕСВАМ! deijei, Doondie liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Я пак, ама първо провери!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

да бе да, човека работи цяла година като селф след година решава да си извади жълта карта и ще му важи с година назад, да ама не, важи от датата на подаване за жълта карта или издаване , не съм сигурен
    Когато работа като self - има други начини за доказване. Най-малкото - регистрацията на self-а.
    Или какво - аз ще се рег-на едната година като self, а ще поискам карта на другата година. И излиза, че една година съм работил като ... регистриран нелегален?
    Хубаво, ама "активни борци..." вече няма!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Синя карта за член на семейството на квалифициращо се лице (селф, работещ, учещ се) -> незадължителна.
    Въпреки че не бяха задължителни, хората се принуждаваха да ги вадят, тъй като тези, които им ги изискваха, или не знаеха, че не са нужни, или искаха да са сигурни, че човекът има право да работи като (само)нает, тъй като работодателите не са Home Office...
    Едно малко, но съществено уточнение - не просто "член на семейството ...", а "ЗАВИСИМ член ..."!!! Като искаха да се докаже тази зависимост както тук (в ЮК), така и преди пристигането (в случая - в БГ).
    Нали точно затова ми отказаха на мен (имам го документирано) - "Недоказана финансова и ЕМОЦИОНАЛНА зависимост ... сега и преди ..."
    И си бяха задължителни! В писмото от UKBA (тогава бяха отделно от Home Office) си пише - "Вие нямате право на работа, но не сте длъжен да напуснете ЮК, защото сте ЕС гражданин!"
    Естествено става дума за работа само като нает, като самонает си беше друго.
    Но ако започнех работа без тази карта - ставах нелегален гастарбайтер!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

... горе, така го бях написала, че и аз като го четох сега, не го разбрах
    Аз това често го правя. После чакам някой да ми обясни - какво съм искал да кажа.
    Понякога се оказва, че съм казал и смислени неща. Ама преди да ми ги разяснят ...

23. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Едно малко, но съществено уточнение - не просто "член на семейството ...", а "ЗАВИСИМ член ..."!!! Като искаха да се докаже тази зависимост както тук (в ЮК), така и преди пристигането (в случая - в БГ).
    Нали точно затова ми отказаха на мен (имам го документирано) - "Недоказана финансова и ЕМОЦИОНАЛНА зависимост ... сега и преди ..."
    И си бяха задължителни! В писмото от UKBA (тогава бяха отделно от Home Office) си пише - "Вие нямате право на работа, но не сте длъжен да напуснете ЮК, защото сте ЕС гражданин!"
    Естествено става дума за работа само като нает, като самонает си беше друго.
    Но ако започнех работа без тази карта - ставах нелегален гастарбайтер!
    Значи... От член до член има голяма разлика.

Аз това често го правя. После чакам някой да ми обясни - какво съм искал да кажа.
    Понякога се оказва, че съм казал и смислени неща. Ама преди да ми ги разяснят ...
    В този контекст ето какво всъщност си искал да кажеш:
    Така беше, прав си. За съжаление, на мен ми отказаха, понеже не успях да докажа, че имам право на работа. От писмото на Хоум Офис бях останал в заблуждението, че картата е задължителна, но сега разбирам, че всъщност не е било така, благодаря.
    Пояснявам, макар да го пише в The Immigration (European Economic Area) Regulations 2016, заради което сметнах за ненужно да изброявам всички възможности и комбинации снощи, че член на семейството може да е съпруг/съпруга или гей брачен партньор, дете/внук до 21 години, дете/внук над 21 г. или родител/прародител, ако са (финансово или физически) зависими от квалифициращото се лице. За extended family member обаче документът е задължителен, включително за дълготраен партньор.

Ако си забравил, това е от някогашните правила за назе:
    You will be exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the UK if:
    [...]
    • you are the family member of a Bulgarian or Romanian who is exercising a Treaty Right as a student, self-sufficient person or self-employed person. You will remain exempt provided that your sponsor remains a student, self-sufficient person or self-employed.
    Не че вече има кой знае какво значение.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Значи... От член до член има голяма разлика.
    Прав си, но поради възможността разговора да тръгне в неподходяща посока... няма да уточняваме.

Само едно не ми е ясно - цитирал си документ от 2016 година:
    Пояснявам, макар да го пише в The Immigration (European Economic Area) Regulations 2016 ...
    Дали през 2011-12-13 години някой би могъл да знае, какво ще пише в него???
    Изключая Ванга (Вангелия Пандева Гущерова), но тя беше починала много преди това.

Ако пък изровиш документациято от преди 01.01.2014 г и се окаже, че не съм имал нужда от такава карта - направо ...
    Ще те намразя със задна дата - до култовата дата 01.01.2014!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Прав си, но поради възможността разговора да тръгне в неподходяща посока... няма да уточняваме.

Изключая Ванга (Вангелия Пандева Гущерова), но тя беше починала много преди това.

Ако пък изровиш документациято от преди 01.01.2014 г и се окаже, че не съм имал нужда от такава карта - направо ...
    Добре че тогава бяха Doondie и Мила та ме открехнаха че синя карта за мен не е задължителна, питах и тук във форума ама вероятно въпроса ми им се е сторил на останалите много елементарен и никой друг не си направи труда да ми отговори. Аз съм бил в същата ситуация като теб мисля
    Последно редактирано от deijei : 19-09-2017 на 16:27

27. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

хаха Забележката е уместна, но значението на family member не е променяно.

Иначе когато Ванга почина, тъкмо си тръгвахме от Шипково след почивка във вече нефункциониращата станция на Захарната в Долна Митрополия. Четох го във вестника в рейса. '96-та съм бил на 10. Тъкмо след 3-ти клас, който прекарах с брат ми в ДББЗ „Цар Борис III” в Трявна.

Не казваш какъв е случаят. А и щом не си могъл да докажеш през нявгашната UKBA, че имаш право, значи вероятно си бил в една от категориите без автоматично право или спонсорът ти не е бил квалифициращ се.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По скоро тогава отказваха на всеки втори дори с някакви измислени причини, да не отварям темата как взех нин тогава шестица от тотото

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Така и така се разприказвахме и докато Мила (или някой друг) не ни се е скарал...
    Не казваш какъв е случаят. А и щом не си могъл да докажеш през нявгашната UKBA, че имаш право, значи вероятно си бил в една от категориите без автоматично право или спонсорът ти не е бил квалифициращ се.
    Случая е много прост - да, не бях „в една от категориите С автоматично право“. Спонсора си беше съвсем редовен, но е синът ми. Аз се явявах „dependent family member
    Най-големия проблем е бил, че нямаше нито един документ, доказваш спонсорството. През част от времето аз нямах банков акаунт, а после ... си стоеше „NIL balance“
    По скоро тогава отказваха на всеки втори дори с някакви измислени причини, да не отварям темата как взех нин тогава шестица от тотото
    Не знам какъво е било съотношението на одобрените и отказани молби, но на първото ми интервю за НИН направо ме изпратиха да си ходя, точно заради тази карта.
    Ако при теб вземането на НИН е било „шестица от тотото“ - при мен откриването на сметка си беше почти същото, но без пуснат фиш!
    Оттогава все още имам да благодаря на rumi_066 и още няколко човека.
    Апропо - сега, като си гледам старите постове - виждам как Lloyds TSB са ми отказали откриване на сметка
    сега са ми пратили писмо - вижте какво ми искат:
    Цитирай Първоначално написано от Lloyds TSB
    Before I can activate the account I require a HMRC letter confirming your registration with them which shows the right to work in the UK, or a blue or purple registration certificate, or a (SAW) Seasonal Agricultural Worker Scheme card.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отсъствие от страната 90 дни през последната година, отнасят ли се за Перманент Резиденс
    От double trouble във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-09-2016, 19:50
  2. Перманент резиденс, натурализация
    От be lich във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 9
    Последно мнение: 02-03-2015, 15:22
  3. Какво е Перманент резиденс ?
    От juld във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 26
    Последно мнение: 05-01-2015, 01:25
  4. Перманент Резиденс за студент със спонсор
    От alabama във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 30-09-2012, 23:39
  5. От Перманент резиденс до натурализация
    От moLLeo във форум Британско поданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 16-05-2012, 22:25

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си