Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Преждевременно прекратяване на договор за наем

Има ли някакви опции да се прекрати преждевременно този пусти Assured Shorthold Tenancy Agreement 1-year rolling contact? Искат ми 2 месеца предизвестие, въпреки че е от 3-ти октомври миналата година и би трябвало да е 1-месечно предизвестието след 3-ти Октомври, тоест ако го дам тогава да мога да се изнеса на 3-ти Ноември, а не Декември. А може би още искат 2 месеца предизвестие щото преди няколко месеца беше сменен адреса на пропъртито и изтеглиха и внесоха отново депозита в DPS, ма нов договор не получих. Причината е, че ми писна да чувам как плъховете се навъртат някъде около кухненските шкафове, между стените, стълбището, навсякъде...Миналата година напираха яко да влезнат, един го хванахме в капана в шкафа, репортнаха случая в каунсила, но не им се чакаше и наеха частна фирма да реши проблема. Но ми се струва, че оправия няма и трябва да се изнасям преди да са цъфнали в апартамента. Днес и изревах, не се знаело от какво е и не било в кухнята, на майка и п**ката, все едно тя е тук, а не аз и да съм и давал 2 месеца нотис.
    То заради някакви шумове на практика е недоказуемо от какво са точно, но да речем, че хвана пак плъх в апартамента или влезе отнякъде, тогава има ли някаква опция да прекратя договора без предизвестие или?

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Виж какво пише в договора. Ако сте договорили да става с 2-месечно предизвестие, значи трябва толкова. Пускай го в понеделник и на 18. ноември се изнасяй. По принцип е можело на 3 август да го пуснеш, за да нямаш неустойки и прочие. Тъкмо ще имаш достатъчно време да си намериш ново жилище. 2-3 седмици в повече няма да те сбъркат.

Междувременно можеш да поръсиш с отрова за плъхове или да си купиш устройство, което гони вредители. Не знам дали има значение, че са се появили плъхове. Те могат да кажат, че ти си виновен, така че не виждам как можеш да използваш наличието им в своя полза, освен ако не е предвидено в договора. Неприятно е, предполагам, но времето ще мине неусетно. Само не се впрягай заради едни хамстери.

3. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преждевременно прекратяване на договор за наем

Там е работата, че в договора нищо не пише. Те ми казаха, че договора е 1-годишен ролинг, тоест не се прекратява автоматично след като изтече 1г. а си продължава, но първата година трябва да им дам 2 месеца предизвестие и то на 3-то число от месеца иначе ще задържат депозита, а след като изтече 1г. договора си тече месец за месец и става с 1-месечно предизвестие. Тези ''хамстерчета'' ги видях в двора миналата година преди да се заемат с прогонването им, имаше големи колкото котка и то доста охранени, бая шум вдигат като щъкат около апартамента и отмъкнаха капан за мишки от шкафа. Сладки хамстерчета викаш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Храни ги редовно и няма да ти налетят

Sent from my iPhone using Tapatalk

Напреднал
    Post Thanks / Like

Знаеш ли какво правя в момента? Седя на стол в банята в 1:50 а съм морнинг шифт. Питаш се защо? Плъховете напират да влязат при мен много яко. Толкова са силни че ще счупят шкафовете отвътре в кухнята и ще пробият дупки в стените и ще ме изядат. Навсякъде са брат. И са огромни вервай ми. Чувам ги из цялата сграда. Живеят под стълбището което се пада над спалнята ми. Блъскат се в стените(долу тва дървеното дето се съединява стената с пода забравих как се казваше), та там отвътре дращат, цирикат. Откъм тавана напират. На ландлордката дебелия син уж идвал няколко пъти днес ма не съм го чул или сме се разминали. Толкова е идвал. Искат да ме държат до 3/11. Вие се посмейте а аз ще си поплача. Такъв ужас не бях изживявал. Абе това нали е bghelp? HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

7. ХАРЕСВАМ! Doondie, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Говорилня - лаф-мохабет и сладки приказки

Ако все още не е късно(надявам се Pieroni да е преживял нощта),моля модератор да прехвърли линка в неговата тема,има доста информация и ще е от полза!Особено частта за компенсациите от страна на ландлорда!

https://england.shelter.org.uk/housi...n_rented_homes

9. БЛАГОДАРЯ Pieroni thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 25-08-2017, 22:13
  2. Отговори: 10
    Последно мнение: 17-11-2010, 12:55
  3. Договор за наем
    От ElenaM във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 12-12-2007, 10:19
  4. Прекратяване на договор?
    От RNOH във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 5