Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Синята карта/ Жълтата карта води ли се Residence card ( biometric format)- въпрос относно Permanent Residency

Здрвейте,

Много ще съм благодарна ако някой отговори дали едновремешните синя карта/ Жълта карта се водят Residence card ( biometric format) - това е един от първите въпроси при попълването на формата за Permanent Residency понеже имаме такива издадени още от 2012 с мъжа ми и не съм сигурна какво да попълня като на картите има снимка, но не и пръстов отпечатък.

Мерси предварително!

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Синята карта/ Жълтата карта води ли се Residence card ( biometric format)- въпрос относно Permanent Residency

Не

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Синята карта/ Жълтата карта води ли се Residence card ( biometric format)- въпрос относно Permanent Residency

Residence Card се издава на член от семейството, който не е гражданин на ЕС. На мен ми звучиш като българка.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ако си спомните (ако не - погледнете си ги) въпросните карти (жълта, синя и пурпурна) бяха Work permit - Разрешително за работа. ЕС гражданите нямаха нужда от Resident Card, но БГ и румънците бяхме с "ограничен достъп до трудовия пазар".
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ако си спомните (ако не - погледнете си ги) въпросните карти (жълта, синя и пурпурна) бяха Work permit - Разрешително за работа.
    The UK Work Permit scheme was an immigration category used to encourage skilled workers to enter the United Kingdom (UK) until November 2008,[1] when it was replaced by the points-based immigration system. It provided an opportunity for overseas citizens seeking to gain valuable international work experience in the UK and was often used to enable UK employers to transfer key personnel to the UK from outside the European Economic Area (EEA) region.
    Картите, които аз съм виждала, издавани между 2007 и 2014, се казваха Registration Certificate. Сега по подобен режим са хърватите.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ако си спомните (ако не - погледнете си ги) въпросните карти (жълта, синя и пурпурна) бяха Work permit - Разрешително за работа. ЕС гражданите нямаха нужда от Resident Card, но БГ и румънците бяхме с "ограничен достъп до трудовия пазар".
    Джордж, моля ти се...

Work Permit е нещо съвсем различно от техните карти.
    Цитирай Първоначално написано от mimeto103 Виж мнението
    Здравейте, ние сме в следната ситуация- преди 1 година получавам синя карта на база селф на мъжа ми, а той съответно получава жълта.
    Не ми казвай, че не проверяваш миналите коментари на потребителите.

Класически случай на семейство, което не е имало нужда от работни разрешителни. Жълтата и синя карта са били просто потвърждения, че единият е започнал дейност като самонает, а другият на тази база е получил автоматично право да работи като нает.

8. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Картите, които аз съм виждала, издавани между 2007 и 2014, се казваха Registration Certificate. Сега по подобен режим са хърватите.
    Добре де, аз пък така и не можах да я вида тая (синя) карта! Тяхната ... хммм ... на UKBA!!!
    „You have not provided satisfactory evidence that you are financially and emotionally dependent on your family member and were so before coming to the United Kingdom.“
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Джордж, моля ти се...
    Work Permit е нещо съвсем различно от техните карти.
    Не ми казвай, че не проверяваш миналите коментари на потребителите.
    Класически случай на семейство, което не е имало нужда от работни разрешителни. Жълтата и синя карта са били просто потвърждения, че единият е започнал дейност като самонает, а другият на тази база е получил автоматично право да работи като нает.
    „Не, недей да ми припомняш ...“

Във въпроса, за семейството е обърната последователността. Първо единия получава (което не беше задължително) жълтата карта като селф, а после другия - сина, като dependant.
    Пп. Не мога да гледам всички предишни мнения - темата е вече 8 страници!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Изгубена жълта карта - Permanent residence
    От mmf във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 09-11-2017, 17:06
  2. Permanent Residence - отказ заради загубена лична карта
    От ronincat във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 15
    Последно мнение: 18-11-2013, 21:53
  3. Въпрос относно жълтата карта.
    От Wayne във форум Студенти
    Отговори: 7
    Последно мнение: 09-02-2012, 12:46
  4. Въпрос с жълтата карта
    От dimitur_90 във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 29-04-2011, 12:03
  5. Въпрос спрямо жълтата карта
    От mira87 във форум Студенти