Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране PR на дете на 18 год.

Здравейте, въпросът ми е относно PR апликация на сина ми. Той навършва 18 в края на месеца, от 5 god и 2 месеца е в UK. Аз съм British. Бащата е пристигнал с него, има P60 за 5 god, но не желае да кандидатства на тоя етап- изчаква Тереса Май. Може ли синът ми да аплъне сам когато навърши 18 при положение, че не е работил- ходил е на училище и сега записа университет и ако трябва някой да го представлява кой по точно аз или бащата?

Mod. edit: Моля, пишете с българската азбука!
    Последно редактирано от Doondie : 15-09-2017 на 01:01

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здрасти,

Той ще си се представлява сам. Един от двама ви ще му бъде спонсор. Не виждам смисъл бащата да чака. Най-добре двамата заедно да кандидатстват.
    Това че става на 18 г. не променя нищо. Все може да се води като дете под 21 г, при което няма значение какво е правил през квалифициращия период, стига да е бил в страната заедно със спонсора. Може да кандидатства и утре, ако иска. Няма нужда да чака.

3. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro, maria_alex thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: PR на дете на 18 год.

За бащата - казвано е много пъти, но явно все още не се знае от всички.

PR - за разлика от натурализацията (гражданството) се придобива с изпълняването на условията. Независимо кандидатствал или не. Документа за PR само доказва нагледно факта.
    Затова даже на ... осмата година на кандидаствате - датата, от която важи PR, е датата, на която са се навършили петте години!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. БЛАГОДАРЯ maria_alex thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. И аз съм на това мнение,но не ми се разправя. Предполагам синът ми като апликант ще представи бележки от училище и университета, мисля има bank статеменц. Ако аз го прествлявам като спонсор, трябва ли да доказвам пак treaty right и residence. Миналотолято придобих гражданство. Това ли е по-лесния вариант.
    Последно редактирано от Doondie : 15-09-2017 на 17:56 Причина: българска азбука

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    За бащата - казвано е много пъти, но явно все още не се знае от всички.

PR - за разлика от натурализацията (гражданството) се придобива с изпълняването на условията. Независимо кандидатствал или не. Документа за PR само доказва нагледно факта.
    Затова даже на ... осмата година на кандидаствате - датата, от която важи PR, е датата, на която са се навършили петте години!
    И все пак се кандидатства за този статут ,за да се докаже дали са спазени условията.Което ми се струва че не е много автоматично получаването.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от maria_alex Виж мнението
    Благодаря за отговора. И аз съм на това мнение,но не ми се разправя. Предполагам синът ми като апликант ще представи бележки от училище и университета, мисля има bank статеменц. Ако аз го прествлявам като спонсор, трябва ли да доказвам пак treaty right и residence. Миналотолято придобих гражданство. Това ли е по-лесния вариант.
    Насила хубост не става - като не иска, не го карай.

Няма смисъл синът ти да показва бележки от училище, освен ако не ги използва като документи за доказване на престой, т.е. че 5 години е живял в страната. Не е необходимо да доказва упражняване на някакво съюзно право, тъй като ще има спонсор, чийто член на семейството ще се води. Ще свършат работа и банкови извлечения, медицински карти за личен лекар, битови и други сметки, официални писма от институции (свързани със социално осигуряване например) и прочие документи.

След като имаш поданство, би трябвало само пребиваване в страната да искат да докажеш. Накрая във формуляра ще пише документи за доказване на какво се изискват, стига формулярът да е попълнен коректно.

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    И все пак се кандидатства за този статут ,за да се докаже дали са спазени условията.Което ми се струва че не е много автоматично получаването.
    Правото се получава автоматично, но за удостоверението, че правото е придобито - permanent residence card, действително се кандидатства, понеже се изискват доказателства за това.

10. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за напомнянето за кирилизатора.
    Разгледах подробно формата и имам няколко въпроса.
    1.Section 9.1 питат за документ доказващ permanent residence на спонсора и в 9.2 изискват дата на издаване и reference number. Аз като British citizen-спонсор, номера на паспорта ли трябва да впиша? И въобще да не се окаже, че като British нямам право да спонсорорам сина си.
    2.Section 9.3 изисква да приложиш документа. Ще приложа паспорта, но след това в разясненията пише, че ако прилагам документа няма защо да попълвам тая section и ме препращат директно на section 16.Ако не попълня тоя section не рискувам ли да попадна на някои недоспал служител, които да му откаже заради непоподадена информация?
    3. Аннекс H, 7 разяснява документите които се изисква да се приложат. P60 ще приложа и акт за раждане.Но не ми е ясно един документ за всяка от годините доказващ пребиваване в страната това за мен ли е или за сина ми? Притеснява ме малко това, защото сам много по разчистването и като си получих паспорта изхвърлих всички bank статеменц и биллове. Но не е неразрешимо-мога да отида до банката да ми ударят един печат.Пазя само писма за помощи, когато сме получавали в началото заради студент finance. Дали ще докажат пребиваване?

12. ХАРЕСВАМ! Doondie liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Разгледах подробно формата и имам няколко въпроса.
    1.Section 9.1 питат за документ доказващ permanent residence на спонсора и в 9.2 изискват дата на издаване и reference number. Аз като British citizen-спонсор, номера на паспорта ли трябва да впиша? И въобще да не се окаже, че като British нямам право да спонсорорам сина си.
    Няма да можеш като British Citizen да му бъдеш спонсор явно, освен ако не сте живели в друга държава от ЕС 5 години. Или се пиши като българка с permanent residence, или баща му да кандидатства с него, което ще е най-добрият вариант.

2.Section 9.3 изисква да приложиш документа. Ще приложа паспорта, но след това в разясненията пише, че ако прилагам документа няма защо да попълвам тая section и ме препращат директно на section 16.Ако не попълня тоя section не рискувам ли да попадна на някои недоспал служител, които да му откаже заради непоподадена информация?
    Няма особен смисъл да попълваш пълния вариант на формуляра. Онлайн ти дава само секциите, които трябва да попълниш. Съответно накрая ти дава списък с документи по категории, които трябва да се докажат - самоличност, връзка кандидат-спонсор, пребиваване в Англия, дейност в Англия, както и за кого се отнасят.

3. Аннекс H, 7 разяснява документите които се изисква да се приложат. P60 ще приложа и акт за раждане.Но не ми е ясно един документ за всяка от годините доказващ пребиваване в страната това за мен ли е или за сина ми? Притеснява ме малко това, защото сам много по разчистването и като си получих паспорта изхвърлих всички bank статеменц и биллове. Но не е неразрешимо-мога да отида до банката да ми ударят един печат.Пазя само писма за помощи, когато сме получавали в началото заради студент finance. Дали ще докажат пребиваване?
    Не е трябвало да изхвърляш стари документи, още повече че вече си ги имала сортирани и прегледани от службите. Просто е трябвало да ги заделиш в едно кашонче и да ги архивираш за подобен случай. Различни видове документи се приемат, но колкото повече и по-разнообразни, толкова по добре.

Адски досадно е, че навсякъде говорят за non-EEA family member of a British citizen. На едно място дори изрично се посочва, че не може да се кандидатства като non-EEA family member of a dual nationality person, като нищо не се посочва за EEA family member.
    British citizens who are also nationals of other EEA member states are not considered to be ‘EEA nationals’ for the purposes of the Immigration (European Economic Area) Regulations 2016 (the 2016 regulations). This applies whether or not the dual national has always resided in the UK

Free Movement Rights: direct family members of European Economic Area (EEA) nationals, Version 5.0

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Добре де, ти - преди да станеш British citizen си минала през процедурата за PR, нали? Едно време можеше и без това, но вече е задължително.
    Хората ти искат „документ доказващ PR“ с дата и номер. Когато си получила UK passport - не са те лишили от PR!!!
    Както казва и Doondie
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Няма да можеш като British Citizen да му бъдеш спонсор явно, освен ако не сте живели в друга държава от ЕС 5 години. Или се пиши като българка с permanent residence, или баща му да кандидатства с него, което ще е най-добрият вариант.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, имам я permanent residence картата. Но те ще проверят навярно и ако Доондие е прав, че не мога като British да го спонсорирам може и да му откажат. Permanent residence картата не става ли невалидна когато станеш поданик.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. ILR , ako vi se rodi dete v Uk i ziveete tuk pove4e ot 3 godini?
    От Beroe във форум Правна
    Отговори: 40
    Последно мнение: 22-02-2006, 20:47
  2. accommodation survey za pisaediniavane naq dete
    От natalie24 във форум Туристически визи
    Отговори: 4
    Последно мнение: 02-09-2005, 15:28

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове