Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Thumbs up Речта на Юнкер в Европейския Парламент

Малко свободно време днес и чета речта на Юнкер в Европейския парламент.

Говори за България и Румъния в Шенген и еврозоната. Против е създаването на 'многопистова Европа' по предложение на Макрон. В деня на напускане на Великобритания, на 30 март 2019, предлага голямо събиране на всички държави-членки не къде да е, а в 'ужасната' Румъния.

После отварям тукашните вестници (Гардиън, Файнененшъл Таймс). И омразата и презрението към България и Румъния се връщат с пълна сила.

Интересно ми е да чуя вашите мнения:

1. Федералисти ли сте? Вярвате ли в обединена Европа? Какво е отношението Ви към създаване на европейска армия като замяна на НАТО? Може ли да се изкорени корупцията в България с присъствие на европейска армия в страната?

2. Добро ли ще е бъдещето на България в еврозоната и във Шенген?

3. Кой смятате е най-големият проблем за бъдещето на Европа?

Аз самата съм отчаян федералист. Голямата ми мечта е да видя напълно обединена Европа и новите поколения, говорещи 5,6 езика свободно и движещи се в Европа, като у дома си. Страшен идеалист съм в това отношение. Мисля, че повечето англичани изобщо не разбират това мислене.

Ще ми е интересно да чуя мнения...Моля Ви за конструктивни мнения, не за заяждане с 'другарчето'. Мнения, от които всички, които четат тук, ще научат нещо ново/различно.

Не е необходимо всички да споделяме еднакво виждане за бъдещето, но е интересно да знаем защо го виждаме различно...

Благодаря предварително.
    Be prepared to walk the extra mile...

2. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, itso liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Речта на Юнкер в Европейския Парламент

Гледам, никой не пише... Аз самата се зачудих какво да напиша. Не съм чела новините след речта на Юнкер, защото не ми остава време за това, подочух това-онова по радиото, но толкова. Погледнах Гардиън в деня, в който пусна темата, но не видях да е залят с омраза към българи и румънци - сигурно не съм гледала на подходящото място.

Колкото до федерализма... на този етап не знам какво да отговоря и не се наемам да правя прогнози. От една страна, федералистичните идеи, които излагаш, винаги са ме привличали, както и идеята за обединена Европа, с многонационално и мултикултурно общество, как всички говорят по няколко езика и са много интелигентни, толерантни и прегърнали различията си. Обаче действителността е различна. Поне в Кралството се оказа, че мисленето от типа на "те ли ще ми кажат на мен!(за еврокомисарите)" и "махайте се, само ни взимате работата" е по-силно от горните неща. Нямам отговор на всичките ти въпроси, но на въпроса дали може да се изкорени корупцията в България с присъствието на европейска армия в страната - моят отговор е "не". Не за друго, а защото няма воля и желание у управляващите от всякакъв цвят тя да бъде изкоренена. Не съм в течение на това, защо питаш за европейска армия и това дали е някакъв алегоричен израз или става дума за военно присъствие - но моето разбиране е, че армия не се бори с корупцията, тя се изкоренява по други начини. Скептична съм, защото България е в ЕС вече 10 години и не виждам корупцията да е мръднала и на йота оттогава. Преди да влезе в ЕС, имаше много мониторинги, уж преглеждаха, гледаха, вадиха кирливи ризи и отчети за брой дела и т.н. - сигурно е имало някакъв напредък. Вероятно и към момента се отчита някакъв напредък в смисъл на правораздавателна система, но корупцията там аз няма как да я видя и да оценя доколко има напредък, аз виждам тази, която е във властта, в поведението на политиците и мотивите им (много често лична облага), както на високи, така и на местни нива, най-вече на местни нива. Все така човек може да се измъкне от нарушаване на Правилника за движение, ако даде пари на полицая или познава нужния човек, все така в здравните заведения се плаща за много неща, при положение, че може и да не се плаща, все така те насочват да купуваш определени продукти, нужни за лечението ти, от определени "наши" магазини - затова съм скептична.

Смятам, че за България е полезно да бъде в ЕС, все пак има пред себе си модели на по-развити страни, към които може да се стреми и може да получава помощ.

Не зная кой е най-големия проблем на Европа, трудно ми е да избера един и да го сложа него като най-голям.
    Доколко идеята за обединена Европа ще успее, на този етап не мога да кажа. Тъй като сме много различни и на различна степен на развитие, процесът е много труден.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Речта на Юнкер в Европейския Парламент

И аз не знам какво да мисля.. става една каквато става... ще стоим и гледаме ...

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Германия,Австрия и Холандия нещо се дърпат,не им трябват още проблеми.

7. Dislikes serg67 disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

1. Федералисти ли сте? Вярвате ли в обединена Европа? Какво е отношението Ви към създаване на европейска армия като замяна на НАТО? Може ли да се изкорени корупцията в България с присъствие на европейска армия в страната?
    определено обединена европа има бъдеще при проведени правилни реформи. не знам за армията но на фона на глупостите които вирши тръмп звучи като добра идея. европейса армия с нищо не може да помогне за изкореняване на корупцията както Мила по горе писа освен ако не визираш военно положение?

добро ще е ако се изкорени корупцията в противен случай няма нищо да се промени най много ес да си вкарат автогол. в момента ес има много ограничени средства за оказване на натиск на такива корумпирани страни като бг и ако приемат бг в шенген и еврозоната след време бг ще стане като гърция

еврото
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Рюте: Юнкер е болен щом иска България и Румъния в Шенген
    Германия, Холандия и Австрия се възпротивиха на желанието на Жан-Клод Юнкер България и Румъния незабавно да бъдат приети в Шенген.
    Холандия се противопоставя на присъединяването на Румъния и България към Шенген въпреки думите на Юнкер, пише днес в. "Ромъния либера", цитирайки изявление на холандския премиер Марк Рюте, предаде БТА.

"Юнкер е романтик", коментира ръководителят на холандското правителство по повод речта на председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер пред Европейския парламент в сряда.

"Мисля, че когато някой има видения, трябва да се консултира с лекар", отбеляза още Рюте, цитиран от румънския вестник.

На въпрос за предложението на Юнкер за незабавно приемане на Румъния и България в Шенген холандският премиер отговори: "Не сега. Противопоставяме се. Има твърде много опасения за контрола на границите и корупцията".

Германия не иска нови страни да се присъединяват към Шенгенското пространство за свободно движение в близко бъдеще, заяви германският вътрешен министър Томас де Мезиер.
    Де Мезиер по принцип споделя визията на Юнкер, но уточни: "За да сме честни обаче, ще има дълъг път за изминаване".

Австрийски партийни лидери също изразиха съмнение дали потенциалните нови страни членки ще могат да изпълнят изискванията в областите на икономиката и сигурността за влизане в Шенген и в еврозоната.

http://dnes.dir.bg/news/evropeyski-p...-26372105?nt=9

ще бъде грешка ако ес загуби един от лостовете за натиск върху корупцията в бг и макар румъния доста да са по напред в борбата с корупцията и тях не ги искат с една дума бг в шенген- да, само че някой друг път

11. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    Аз съм „вярващ“, но не съм религиозен! Независимо как се казва религията - християнство, ислям, федерализъм или конфедерализъм.
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Добро ще е, ако се изкорени корупцията - в противен случай няма нищо да се промени, най много ес да си вкарат автогол. В момента ес има много ограничени средства за оказване на натиск на такива корумпирани страни като бг, и ако приемат бг в шенген и еврозоната след време бг ще стане като гърция.
    Корупцията (от corruption - корупция, поквара, разложение, изопачаване, гниене, поквареност, морална зараза) в България ще се изкорени, когато ги няма българите. Е, не всички - но поне тези, които мислят „по български“. За далаверата, за нагаждането, за... „Аз да се оправя, пък вие му мислете!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Рюте: Юнкер е болен щом иска България и Румъния в Шенген
    Германия, Холандия и Австрия се възпротивиха на желанието на Жан-Клод Юнкер България и Румъния незабавно да бъдат приети в Шенген.
    Холандия се противопоставя на присъединяването на Румъния и България към Шенген въпреки думите на Юнкер, пише днес в. "Ромъния либера", цитирайки изявление на холандския премиер Марк Рюте, предаде БТА.

"Юнкер е романтик", коментира ръководителят на холандското правителство по повод речта на председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер пред Европейския парламент в сряда.

"Мисля, че когато някой има видения, трябва да се консултира с лекар", отбеляза още Рюте, цитиран от румънския вестник.

На въпрос за предложението на Юнкер за незабавно приемане на Румъния и България в Шенген холандският премиер отговори: "Не сега. Противопоставяме се. Има твърде много опасения за контрола на границите и корупцията".

Германия не иска нови страни да се присъединяват към Шенгенското пространство за свободно движение в близко бъдеще, заяви германският вътрешен министър Томас де Мезиер.
    Де Мезиер по принцип споделя визията на Юнкер, но уточни: "За да сме честни обаче, ще има дълъг път за изминаване".

Австрийски партийни лидери също изразиха съмнение дали потенциалните нови страни членки ще могат да изпълнят изискванията в областите на икономиката и сигурността за влизане в Шенген и в еврозоната.

http://dnes.dir.bg/news/evropeyski-p...-26372105?nt=9

ще бъде грешка ако ес загуби един от лостовете за натиск върху корупцията в бг и макар румъния доста да са по напред в борбата с корупцията и тях не ги искат с една дума бг в шенген- да, само че някой друг път
    Тоя Юнкер всеки го ебава как си иска, с такова впечатление съм останал.

Post Thanks / Like

Журналистите на FT освен за майтап,ставали и за ядене.Този крокодил,най-вероятно е изпратен от Цар Киро.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Говори за България и Румъния в Шенген и еврозоната. Против е създаването на 'многопистова Европа' по предложение на Макрон. В деня на напускане на Великобритания, на 30 март 2019, предлага голямо събиране на всички държави-членки не къде да е, а в 'ужасната' Румъния.

После отварям тукашните вестници (Гардиън, Файнененшъл Таймс). И омразата и презрението към България и Румъния се връщат с пълна сила.

Аз самата съм отчаян федералист. Голямата ми мечта е да видя напълно обединена Европа и новите поколения, говорещи 5,6 езика свободно и движещи се в Европа, като у дома си. Страшен идеалист съм в това отношение. Мисля, че повечето англичани изобщо не разбират това мислене.

Ще ми е интересно да чуя мнения...Моля Ви за конструктивни мнения, не за заяждане с 'другарчето'. Мнения, от които всички, които четат тук, ще научат нещо ново/различно.

Не е необходимо всички да споделяме еднакво виждане за бъдещето, но е интересно да знаем защо го виждаме различно...

Благодаря предварително.
    При една федерация как ще се гарантира че политиците ще работят за цяла Европа, не за нациите които са ги избрали?
    В момента ситуацията е риба,рак и щука,няма евпопейско съзнание а Европа е по скоро инструмент ,донякъде да си потдържат неконкурентните икономики(Франция,Италия) или да си вържат бюджета(Гърция) или да привличат капитали и ресурси .Може би ако се смени целия принцип на управление и отчетност може и да се стигне до стабилна федерация но не и при сегашната система.
    Стабилни федерации и конфедерации с демократично управление са САЩ,Канада,Австралия,Швейцария,Бразилия и Индия.Като изключим Швейцария която е малка и странна държава другите са бивши колонии,едноезични, еднокултурни с президентски стил управление .Как смяташ че това би работило в Европа?Исторически УК,Франция,Испания Германия са били имперски центрове,те са свикнали да привличат ресурси не да споделят такива и гражданите им не с склонни да правят компромиси с независимостта.
    Ако политиците използват Европа за своите избиратели не мисля че това би било полезно за България,имайки предвид какви са нашите политици.
    Предполагам сте гледали Йес министер шоуто ,но пак да ви пусна линка които обяснява ЕУ ,мисля че не се е променило много от тогава. https://www.youtube.com/watch?v=rvYuoWyk8iU

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, merry liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    Post Thanks / Like

Благодаря предварително.
    Аз не съм съгласен и не трябва да се допуска всеки да си ходи къде си иска и да се чуства като у дома си.,ако това се случи, отишла ни е нациолноста и държавата ни, след 50г по улиците ще щъкат някакви мелези, като тук в Англия, бащата нигериец, майката англичанка, детето на нищо не прилича. Забрави тия мераци,аз не искам такава Европа, а Шенген ни правят услуга, че не ни взимат, всяка държава трябва да си има граници

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да де точно това е проблема всички искат да ползват благинките на федерацията ама никой не иска да участва в тази федерация. Няма как да стане или си вътре или вън. Сега е шанса на Европа да се обедини ама като гледам май ще го пропуснат

20. БЛАГОДАРЯ martini thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! martini liked this post
    Post Thanks / Like

Да де точно това е проблема всички искат да ползват благинките на федерацията ама никой не иска да участва в тази федерация. Няма как да стане или си вътре или вън. Сега е шанса на Европа да се обедини ама като гледам май ще го пропуснат
    Бай Груди вече омазни мустаците,кога ще се върне на ляб и глава лук.Показаха кацата с меда,сега ще трябва и да я делят.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз си мисля, че напускането на UK по-скоро сплотява редиците им и май ще вървят към решаването на проблемите по-стройно, че иначе и други ако напуснат... нещата стават грозни.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз си мисля, че напускането на UK по-скоро сплотява редиците им и май ще вървят към решаването на проблемите по-стройно, че иначе и други ако напуснат... нещата стават грозни.
    Днес попаднах на един включен телевизор и вървяха ковентари за ... Каталуния!!

Май ще има и ... Cat-exit !!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

и като се отделят та какво ? тях пък хич не ги виждам без ес, ук ако има някакъв шанс без ес дори минимален, тия ще реват точно след 1-2 години, ама "национализма" е голема работа

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Нещо сте се объркали. Каталуния иска независимост от Испания но да остане в EU

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тя иска ама няма да стане

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    Нещо сте се объркали. Каталуния иска независимост от Испания, но да остане в EU
    Да, ама и да може - няма как да стане.
    Те и Шотландия искаха същото (аут от ЮК, ама да останат в ЕС), но им отказаха. Брюксел - не Лондон !!
    Нито Шотландия, нито Каталуния са приемани в ЕС като отделни държави. Ако се отделят - следва стандартната процедура с преговори, предприсъединителни периоди и всички останали простотии.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Да, ама и да може - няма как да стане.
    Те и Шотландия искаха същото (аут от ЮК, ама да останат в ЕС), но им отказаха. Брюксел - не Лондон !!
    Нито Шотландия, нито Каталуния са приемани в ЕС като отделни държави. Ако се отделят - следва стандартната процедура с преговори, предприсъединителни периоди и всички останали простотии.
    Шотландия ,,ще потъне" заедно с цялото кралство след брекзит. Такава стегнация ги чака, че не ми се мисли.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Моля за извинение, че започна темата и я изоставих.
    Обещавам да се поправя

Благодаря на всички, които са писали.

Междувременно друга интересна реч се случи в Европейския Парламент.

Давам линк: https://www.youtube.com/watch?v=wOnuAEIzaP4

Утре ще се опитам да пиша по-подробно.

Пожелавам Ви приятен уикенд.
    Be prepared to walk the extra mile...

30. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

да де ама не беше честно пусна темата и се запиля нанякъде все пак очаквах някакъв коментар от теб
    дано стане ЕС-то нещо като федерация сега е момента. между другото хубава реч на тераза днес, ама май само на думи, нещо не го виждам как ще се случат нещата така както тя иска

Post Thanks / Like

да де ама не беше честно пусна темата и се запиля нанякъде все пак очаквах някакъв коментар от теб
    дано стане ЕС-то нещо като федерация сега е момента. между другото хубава реч на тераза днес, ама май само на думи, нещо не го виждам как ще се случат нещата така както тя иска
    Станем ли ес федерация , губим си суверенитета и националността

Post Thanks / Like

Вече и брегзитърите не я харесват.

34. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Филиз Хюсменова защитава българите в Европейския парламент
    От jimmbo във форум Новини от и за България
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-11-2012, 12:33
  2. Петър Петров с почетен медал от Европейския парламент
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-10-2012, 07:43
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-10-2011, 07:05
  4. на живо от европейския парламент