Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Съвет относно измама на българин за "бързи пари" от телефони

Здравейте,нов съм във форума и се обръщам към вас за съвет.
    Става на въпрос за един наш сънародник,който беше пуснал обява тук във форума,която беше нещо от рода: Burzi pari или Pari v ramkite na denq не се сещам точно.
    Та преди около 2-3 месеца се свързах с въпросния тип на име Митко,защото ми трябваха спешно пари понеже трябваше да сменям квартирата и работата.
    Обясними той как седят нещата и ме уверяваше,че всичко е законно и т.н.
    В последствие се почнаха скритите от него подробности,трябваше да си открия банкова сметка в Nationwide,за която сметка му дадох 200£ или 300£(не помня вече),понеже парите щял да ги даде на банкера и банковата сметка ще стане за 3-4 дена(сметката стана на 7-ят ден).
    И така се почна с "бързите пари".
    Уговаряме се един ден и се срещаме в Ilford,и се почва:той ми
    вика,айде да проверим адреса ти добър ли е,аз как така,той:ела с мен.
    Отиваме в магазини за телефони и взимаме телефон с контракт и той ми дава кинти за тоя телефон и го продава на арабите и така 3-4 пъти.Аз го питам не е ли проблем че няма да ги изплащам,а той казва че няма проблем неговия човек в банката ще ги канселира и той имал 20 телефона на негово име и не е проблем.След няколко дена трябваше уж да вземем "големите пари".Ставаше на въпрос за 1800 паунда който щяха да ми стигнат,но уловката беше,че теглиме заем на мое име и той взима половината.
    Стигна се до деня да взема парите,но пък той ми звъни и ми казва че банкера не искал да ми пусне парите понеже съм щял да ги взема и да избягам,защото и самия банкер взимал процент от половината на Митко и стана омотано.Митко звъни и ми вика,трябва да дадеш 300 паунда за банкера за да е сигурен,че няма да го излъжеш,и аз понеже съм наивен и ми трябваха пари му преведох 300 кинта.
    Замота ме Митко с парите и почна с някви глупости,че тая седмица банкера е на почивка и т.н.
    Почнах да звъня,не вдига,пиша му не отговаря и така стотина пъти.Писах му да си ми върне парите,но той въобще не отговаря.
    Търсих обявата,но май е свалена от форума,ако някой има връзка с въпросния тип или го познава,моля да помогне.
    От Русе е доколкото разбрах,движи се с едно БМВ 645 сив металик.
    Искам просто да си получа обратно 300-те кинта,стига ми това,че си прецаках банковата сметка и съм в някой списък за нередовен платец.

2. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвет относно една измама...

Тишо, работил ли си в Белгия преди две години като ел.техник ?
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Като ти чета разказа се благодари, че си се отървал само с триста кинта.
    На твое място и да ми ги върне въпросния не бих ги взел, всеки ден да се замислям ЗАЩО на мой гръб, други ядоха кифтетата.
    Това не го разказвай никъде повече, че другия път ще ве пуснат по пързалката без вазелин.
    Нуждата която си имал не оправдава действията ти.
    Това не би го направил и Мамумба от Тамбукту.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

5. ХАРЕСВАМ! П.Димитров, King liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ti6o Виж мнението
    Митко звъни и ми вика,трябва да дадеш 300 паунда за банкера за да е сигурен,че няма да го излъжеш,и аз понеже съм наивен и ми трябваха пари му преведох 300 кинта.
    .
    Ти сам си се вкарал в тези филми. Правилно ти казва Гелето,слушай.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не очаквах да ме излъже,от една страна ми повтори 2000 пъти,че е най точния,че много го познават и пък от друга страна аз съм тръгнал да търся някаква финансова помощ,щото ми трябват пари пък от мен ще взима измекяра мръсен.
    Дойдох в УК българин да ме натърка,баси изрода.

Старо куче
    Post Thanks / Like

.............................
    Отиваме в магазини за телефони и взимаме телефон с контракт и той ми дава кинти за тоя телефон и го продава на арабите и така 3-4 пъти.Аз го питам не е ли проблем че няма да ги изплащам,а той казва че няма проблем неговия човек в банката ще ги канселира и той имал 20 телефона на негово име и не е проблем.След няколко дена трябваше уж да вземем "големите пари".Ставаше на въпрос за 1800 паунда който щяха да ми стигнат,но уловката беше,че теглиме заем на мое име и той взима половината.
    .......................
    тва нещо не го схванах
    колко пари ти дава за телефон? за какъв заем става въпрос? и сега имаш 3-4 договора с телефони? и мислиш че си си прецакал само сметката в банката?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

9. ХАРЕСВАМ! jhoro, zmei4o_pk, Мила, lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не помня с точност,но нещо около 200 паунда за телефон(Галакси с8,айфон с7).
    Става на въпрос за обикновен заем от банката,който исках после да си изплатя за да не си прецаквам сметката,но така и не го изтеглихме(и по-добре).
    Просто Митко се покри и не мога да си взема парите,за което ме е яд,че постоянно ми повтаряше колко е коректен и се занимава с това от 30г.

Старо куче
    Post Thanks / Like

значи той ти е дал 200 паунда на телефон а ти си задлъжнял с поне 700 панда за бройка?
    кой се гъбарка с тая тема

12. ХАРЕСВАМ! jhoro, П.Димитров liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

За съжаление е така,но като ти трябват пари и те притискат сметки и гадния наем,не мислиш много....

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Или си пиеш студената чаша вода, или отиваш в полицията, за да разкажеш за случая. Че няма да си върнеш парите, няма, но поне да можеш да кажеш, че си измамен, ако решат да те съдят за тия договори за модерни телефони на изплащане.

Има камери, може и да го идентифицират. Едва ли името му е истинско. И банкер най-вероятно няма - сигурно е пуснал молба онлайн.

Ти как си му превел парите? Дай данните за сметката на полицията.

15. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвет относно измама на българин за "бързи пари" от телефони

По банков път(онлайн) му преведох парите.
    Съгласих се за тия телефони единствено заради това,че постоянно ми повтаряше,че го е правил и с други хора и той има "20" на негово име и си имали застрахователни фирми които покривали това ако не изплащаш телефона.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвет относно измама на българин за "бързи пари" от телефони

По банков път(онлайн) му преведох парите.
    Съгласих се за тия телефони единствено заради това,че постоянно ми повтаряше,че го е правил и с други хора и той има "20" на негово име и си имали застрахователни фирми които покривали това ако не изплащаш телефона.
    Можеш ли да опишеш човека?!
    Щото напоследък имаше много изгодни телефони в групата - https://www.facebook.com/groups/780982468628249/ , включително и от един човек от този Форум!
    Снимка е най- добре, но...
    Между другото, ти си също толкова виновен, колкото и другия, щото от самото начало си знаел какво правите!

18. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Знам,че съм виновен,просто от начало не исках да го правя това с телефоните,но той постоянно ми повтаряше,че неговия човек от банката ги канселира и вече не ми се водят.
    Ходи постоянно със шапка(с козирка),има доста златни пръстени накачени по ръцете,пълен е и леко мургав.
    Нямам му снимка,не съм му чак такъв фен :D

Напреднал
    Post Thanks / Like

Знам,че съм виновен,просто от начало не исках да го правя това с телефоните,но той постоянно ми повтаряше,че неговия човек от банката ги канселира и вече не ми се водят.
    Ходи постоянно със шапка(с козирка),има доста златни пръстени накачени по ръцете,пълен е и леко мургав.
    Нямам му снимка,не съм му чак такъв фен :D
    ся ке ти пратя на лични един профил от фейса...
    леко дрезгав глас има ли?
    лукава усмивка?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

sorry,но нямам фейсбук
    за лукава усмивка може да се каже,но не мисля че има дрезгав глас.
    С него имаше още едно момче с русолява коса и ми каза,че Митко му бил като втори баща или нещо подобно.

Напреднал
    Post Thanks / Like

за момче нищо не знам, но имаше един, той е майна по принцип и аз го познавам от другаде, но продаваше чисто нов самсунг в групата, къде я постнах по- горе, на полвин цена преди има няма 2-3 седмици!
    78- 79 набор е тоя убостник, но не мога да му открия профила във фейса!
    той и тука има, ти на обявата му не запомни ли профилното име?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За съжаление не съм запомнил ника,понеже несъм очаквал,че ще се стигне дотук.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Здравейте,нов съм във форума и се обръщам към вас за съвет.
    Става на въпрос за един наш сънародник,който беше пуснал обява тук във форума,която беше нещо от рода: Burzi pari или Pari v ramkite na denq не се сещам точно.
    Та преди около 2-3 месеца се свързах с въпросния тип на име Митко,защото ми трябваха спешно пари понеже трябваше да сменям квартирата и работата.
    Обясними той как седят нещата и ме уверяваше,че всичко е законно и т.н.
    В последствие се почнаха скритите от него подробности,трябваше да си открия банкова сметка в Nationwide,за която сметка му дадох 200£ или 300£(не помня вече),понеже парите щял да ги даде на банкера и банковата сметка ще стане за 3-4 дена(сметката стана на 7-ят ден).
    И така се почна с "бързите пари".
    Уговаряме се един ден и се срещаме в Ilford,и се почва:той ми
    вика,айде да проверим адреса ти добър ли е,аз как така,той:ела с мен.
    Стигна се до деня да взема парите,но пък той ми звъни и ми казва че банкера не искал да ми пусне парите понеже съм щял да ги взема и да избягам,защото и самия банкер взимал процент от половината на Митко и стана омотано.Митко звъни и ми вика,трябва да дадеш 300 паунда за банкера за да е сигурен,че няма да го излъжеш,и аз понеже съм наивен и ми трябваха пари му преведох 300 кинта.
    Замота ме Митко с парите и почна с някви глупости,че тая седмица банкера е на почивка и т.н.
    Почнах да звъня,не вдига,пиша му не отговаря и така стотина пъти.Писах му да си ми върне парите,но той въобще не отговаря.
    Търсих обявата,но май е свалена от форума,ако някой има връзка с въпросния тип или го познава,моля да помогне.
    От Русе е доколкото разбрах,движи се с едно БМВ 645 сив металик.
    Искам просто да си получа обратно 300-те кинта,стига ми това,че си прецаках банковата сметка и съм в някой списък за нередовен платец.
    научил си неща,които струват повече от 300 кинта. интересно ми е в юк,дават ли ти да извършваш банкови операции без попечител?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

25. ХАРЕСВАМ! Ego sum, deijei, lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не разбирам нищо от банкови дела,просто Митето имал човек в банката който правел всичко.

Старо куче
    Post Thanks / Like

я да си каже тоя който се е@ава с тая тема.
    поне като се е@авате дайте го по реалистично де

28. ХАРЕСВАМ! lordm, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нещо не разбирам къде виждаш еб@вка......
    На мен ми е шиб@но,че къде се чудя какво да правя,а ти си мислиш че се еб@вам.....

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нещо не разбирам къде виждаш еб@вка......
    На мен ми е шиб@но,че къде се чудя какво да правя,а ти си мислиш че се еб@вам.....
    И на мене ми се струва, че темата е пързалка не за друго, а защото си мисла, че трудно може са се намери човек, който да се притеснява за 300 кинта, при положение, че се е задължил да плаща няколко договора за телефони на свое име. Една от евтините компании, Three, предлага Самсунг С8 за 1400 паунда общо при евтин план - 10 паунда веднага и 24 месечни вноски по 58 паунда. Договор за айфон 7 се движи между 1060 и 2000 паунда.

Ако темата не е пързалка, единственото, което можеш да направиш, е да отидеш в полицията и да подадеш оплакване, но не знам дали ще можеш да се откачиш от договорите, защото си ги подписал сам и си участвал съзнателно в измама.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

31. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Recommend lordm recommended this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

300 Кинта....сам можеше да отидеш в магазина за телефони,да го вземеш тоя самсунг или аппъл и после да го продадеш в Гъмтрии...без да правиш измами...е верно после щеше да си го плащаш 2 години,но все пак...

Темата мирише много.

33. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Съвет относно измама на българин за "бързи пари" от телефони

Ок ако човека наистина се е случило това да ми пише на лични да се чуем и разбера повече.
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    И на мене ми се струва, че темата е пързалка не зе друго, а защото ми се струва, че трудно може са се намери чорек, който да се притеснява за 300 кинта, при положение, че се е задължил да плаща няколко договора за телефони на свое име. Една от евтините компании, Three, предлага Самсунг С8 за 1400 паунда общо при евтин план - 10 паунда веднага и 24 месечни вноски по 58 паунда. Договор за айфон 7 се движи между 1060 и 2000 паунда.

Ако темата не е пързалка, единственото, което можеш да направиш, е да отидеш в полицията и да подадеш оплакване, но не знам дали ще можеш да се откачиш от договорите, защото си ги подписал сам и си участвал съзнателно в измама.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

35. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik liked this post
    Recommend chikshirik recommended this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Съвет относно измама на българин за "бързи пари" от телефони

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    300 Кинта....сам можеше да отидеш в магазина за телефони,да го вземеш тоя самсунг или аппъл и после да го продадеш в Гъмтрии...без да правиш измами...е верно после щеше да си го плащаш 2 години,но все пак...

Темата мирише много.
    Да и аз така мисля.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бързи пари от чужбина за България по пощата
    От Мила във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 05-12-2011, 13:44

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •