Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 76
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Аз още съм тук де - взех си лонг холидей 3-4 месеца прави ми впечатление ,че немам приятели вече - това сериозно ! Отдавам го на факта ,че 3 години в Англия и уж като се прибера да се събирам с приятели да си разказваме кое как и защо то се оказа ,че вече немаме нишо общо и нищо не можем да си говорим - става въпрос за хора с които се познавам от както помня мене си ! Та сега си стоя в нас и никъде не ходя - иначе друго ми не прави впечатление - може би ,че магазините са по пусти ,но за сметка на това кафенетата са пълни та преливат и общо взето поне в нашия регион всичко живо е готово да се продава за пари !

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Две риби плували в реката. Срещнала ги една по-стара риба и ги попитала"
    -Как е водата?
    -Какво по дяволите е вода?

Та, предполагам си чел Дейвид Фостър Уолъс. Вселената се вътри само около тези хора, които не могат да погледат през очите на другите. Та и ти така. Предполагам УК е единствената държава, в която не им трябват тетрадки или поне листи. Или си пишат домашните от първи клас направо на лаптопа? Но при вас може да ви дават и моливите безплатно. Бългаските родители обаче ги купуват. Но що да те интересува това? Идеята ми е, че УК не равно на вселената, а сега говорим за България, а не за това, от което си спестил.
    Тетрадките им ги дават от училището и си стоят там.
    Май говорим различни езици с теб. Все пак форума е за хора които се интересуват за великобритания и знаят неща и обсъждат неща за нея.
    Аз сравнявам нещата от живота ми във Великобритания с Родината.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Лятото бях за две седмици във Варна: оправили моста, морската градинА е пълна с забавления за деца(детските площадки са ги обновили в целия град, но почти моментално са доста изпочупени и мръсни), долу плажната алея леко са я постегнали има доста добри заведения и са пълни, купона е на макс, но като цяло има още доста да се изисква. В Аспарухово на каналите, където бяха наводненията преди две години са ги направили доста модерно и приятно. Плажовете са супер мръсни, пясъка с миди, но те таксуват за чадър и шезлонг. Ами изчистете си плажа бе концесионери. Има трактори има сита, а не ги ползват. Събират боклука от кофите с трактора.
    Направили велоалеи по които се разхождат пешеходци, а колоездачите където могат. По тротоарите навсякъде паркирани бараки на по над 20 години, съответно хората се разхождат по улиците.
    Многоуважаемите братя роми са навсякъде вече и изглежда в мн скоро време ще са мнозинство.
    Като цяло има лек напредък спрямо минслогодишното лято, но все си мисля, че се хвърля прах в очите на хората, а могат да се прави мн повече, без излишни разхищения на пари и изгузици.
    И към бургазлии да ги жегнем и тях малко: убав град Бургас, ама хората в него за Уй не стават

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Тетрадките им ги дават от училището и си стоят там.
    Май говорим различни езици с теб. Все пак форума е за хора които се интересуват за великобритания и знаят неща и обсъждат неща за нея.
    Аз сравнявам нещата от живота ми във Великобритания с Родината.
    О, разбрах намека Фактът че живея в неВеликобритания не ми дава право да се изказвам в поверения ти форум. Е, да, разбира се ще млъкна, аз съм сговорчив човек. И няма смисъл да споря - нито ти ще ме убедиш, нито аз ще убедя теб. Все пак УК е с къде по-голям стандарт от Австрия. И по тази логика ти как имаш право като живеещ в НЕБългария да обсъждаш неща за нея. Пак ти казвам и млъквам: светът не се върти около УК, нито около теб. Ако бях на твоята позиция, нямаше да ми натвърдваш. че форумЪТ е само за българи които се интересуват ОТ Великобритания и знаят неща и обсъждат неща за нея. Да се спори по тая тема е като да забиваш пирон от желе в стената.
    Последно редактирано от Virginblack : 16-08-2017 на 05:55
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

7. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven, jhoro, chikshirik liked this post
    Recommend chikshirik, tt_tt_tt recommended this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението

И към бургазлии да ги жегнем и тях малко: убав град Бургас, ама хората в него за Уй не стават

Е. то ако ще е твоя уй... няма и да се нагласяме да му стане.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тази година решихме да си идем до Бг с кола.
    Европа свърши с прекосяване на от Австрия в Унгария- почна се с дупките, сивите панелни гета, комплексарското каране наврян в задната ти броня и навъсените (по типично източно-европейски)муцуни в учреждения, магазини и кафенета.
    В Бг:
    Пооправени пътища, но много ненормалници даващи луда газ без помен за мисъл в празните тикви, че 20 годишния "нов внос" дето пришпорват може да даде дефект и да го претрепе него и невинни хора наоколо- още повече че масово тия изгнили бараки не се сервизват или това се прави с "оригинални" китайски части!
    Няма да споменаваме лудите изпреварвания на ТИР-ове на завои без никаква видимост!
    Северозападния резерват(от където съм) си е все толко безнадежно див!
    Циганор, циганор, циганор- много повече, диви, мръсни, повечето загубили всякакъв човешки образ- нагли и неграмотни, като мангала в пощата дето си вземаше социалката, ма не можеле си напише името и да се подпише!
    Кафетатаа преливат, ма иначе се оплакват от безпаричие и липса на работа- такава има, ма българина е тарикат и всеки иска да е шеф на бюрце- е не може така!

Накрая някой успя да ми одере задния капак с ключ или пирон, та чак през единия заден стоп- ма явно с доста яд- сигурно щото е табела от 2016! Ако го бях хванал това комплексирано *****, щеше да бере ядове!

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Motovilkov
    Guest

Е, има си и позитивни страни относно пътищата. Тази година си бях в Май за три дена и бях взел на един приятел X6-цата (БМВ) - като цяло останалите водачи бяха любезни и внимателни и дори отстъпваха място понякога
    Иначе в края на Август пак съм в БГ и ще е веселба

12. ХАРЕСВАМ! Transit liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Е, има си и позитивни страни относно пътищата. Тази година си бях в Май за три дена и бях взел на един приятел X6-цата (БМВ) - като цяло останалите водачи бяха любезни и внимателни и дори отстъпваха място понякога
    Иначе в края на Август пак съм в БГ и ще е веселба
    Даа, и на братчедаа новичкият нисан x-trail който си е бая голям дзвер има същия отрезвяващ ефект върху пишман-шоферите, одобено като си пусна брада и с тъмните цайси. Сигурно щото съм бая широкомащабен и с тоя нисан ме мислят за някой зъл мутраген и гледат да не дразнят с близко каране отзад! Само от това ги е страх иначе даже и смешните кат-аджии немат за слива!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...във вашият град?...или в кварталното барче ?
    В нашият град /Бургас/, даже в кварталните заведения има ясно разделение за пушачи и не пушачи, което на практика си е нарушаване на действащата наредба.
    Да - на практика в целия град, голяма част от ЗОХ, които съм посещавал.
    Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Аз още съм тук де - взех си лонг холидей 3-4 месеца прави ми впечатление ,че немам приятели вече - това сериозно ! Отдавам го на факта, че 3 години в Англия и уж като се прибера да се събирам с приятели да си разказваме кое как и защо то се оказа, че вече немаме нишо общо и нищо не можем да си говорим - става въпрос за хора с които се познавам от както помня мене си! Та сега си стоя в нас и никъде не ходя - иначе друго ми не прави впечатление - може би, че магазините са по пусти, но за сметка на това кафенетата са пълни та преливат и общо взето поне в нашия регион всичко живо е готово да се продава за пари!
    Ако ти е удобно - прескачай насам. И аз съм на твоето дередже.
    Не, че ги няма изобщо, ама като се видим - „Здрасти! Как си!“ След 5 мин - ако ги питаш, няма да помнят какво съм им отговорил. Един не каза - „Хайде да пием по едно кафе някъде.“
    Всъщност един каза - беше се прибрал за отпуската ... от Финландия.

Колкото за „продаването за пари“ - разбираемо е. Тук виждам много, дето се продават за... „без пари“. Щото 500 лева/240 паунда на месец ... пари ли са???
    Е. то ако ще е твоя уй... няма и да се нагласяме да му стане.
    - разсмя ме. Да попитам - за моя .. стават ли? Ако успея, да го намеря!!!
    Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Тази година решихме да си идем до Бг с кола.
    Европа свърши с прекосяване на от Австрия в Унгария- почна се с дупките, сивите панелни гета, комплексарското каране наврян в задната ти броня и навъсените (по типично източно-европейски)муцуни в учреждения, магазини и кафенета.
    В Бг:
    Пооправени пътища, но много ненормалници даващи луда газ без помен за мисъл в празните тикви, че 20 годишния "нов внос" дето пришпорват може да даде дефект и да го претрепе него и невинни хора наоколо- още повече че масово тия изгнили бараки не се сервизват или това се прави с "оригинални" китайски части!
    Няма да споменаваме лудите изпреварвания на ТИР-ове на завои без никаква видимост!
    Северозападния резерват(от където съм) си е все толко безнадежно див!
    Циганор, циганор, циганор- много повече, диви, мръсни, повечето загубили всякакъв човешки образ- нагли и неграмотни, като мангала в пощата дето си вземаше социалката, ма не можеле си напише името и да се подпише!
    Кафетата преливат, ма иначе се оплакват от безпаричие и липса на работа- такава има, ма българина е тарикат и всеки иска да е шеф на бюрце- е не може така!

Накрая някой успя да ми одере задния капак с ключ или пирон, та чак през единия заден стоп- ма явно с доста яд- сигурно щото е табела от 2016! Ако го бях хванал това комплексирано *****, щеше да бере ядове!
    За карането „броня да броня“ - навремето карах Трабант (те не са никак бързи). Бях си извел едно бутонче - натискаш и ... стоповете светват. В същото време данаш газ и чуваш отзад как се набиват спирачките!!!
    Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Даа, и на братчедаа новичкият нисан x-trail който си е бая голям дзвер има същия отрезвяващ ефект върху пишман-шоферите, одобено като си пусна брада и с тъмните цайси. Сигурно щото съм бая широкомащабен и с тоя нисан ме мислят за някой зъл мутраген и гледат да не дразнят с близко каране отзад! Само от това ги е страх иначе даже и смешните кат-аджии немат за слива!
    Не е нужно да си ЧАК с SUV (Jeep или друга марка)
    Вчера 15 минути се опитвах да пресека улицата. На пешеходна пътека! Никой не ме пусна ...
    Тогава взех една тухла в ръка, усмихнах се и тръгнах. Спряха, даже полицаи с включена сигнализация !
    Извод: Усмихвайте се - хората стават по добри!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

15. ХАРЕСВАМ! chikshirik liked this post
    Ego sum
    Guest

Огледал се Илия,пак в тия!

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Лятото бях за две седмици във Варна: оправили моста, морската градинА е пълна с забавления за деца(детските площадки са ги обновили в целия град, но почти моментално са доста изпочупени и мръсни), долу плажната алея леко са я постегнали има доста добри заведения и са пълни, купона е на макс, но като цяло има още доста да се изисква. В Аспарухово на каналите, където бяха наводненията преди две години са ги направили доста модерно и приятно. Плажовете са супер мръсни, пясъка с миди, но те таксуват за чадър и шезлонг. Ами изчистете си плажа бе концесионери. Има трактори има сита, а не ги ползват. Събират боклука от кофите с трактора.
    Направили велоалеи по които се разхождат пешеходци, а колоездачите където могат. По тротоарите навсякъде паркирани бараки на по над 20 години, съответно хората се разхождат по улиците.
    Многоуважаемите братя роми са навсякъде вече и изглежда в мн скоро време ще са мнозинство.
    Като цяло има лек напредък спрямо минслогодишното лято, но все си мисля, че се хвърля прах в очите на хората, а могат да се прави мн повече, без излишни разхищения на пари и изгузици.

Е то зависи, някои не стават ама такива и във Варна има
    Иначе за Варна си прав - и аз забелязах, че след като махнахте Кирчо кмета лека-полека взе да се оправя града
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Да се включа и аз като някой, който от скоро е пристигнал на острова.

Живях 7 години в Бургас (страхотен град, инфраструктура и всичко - кофти хора) и доста години по други места.

БГ е хубава страна, но кофти държава (тотален факт, който се надявам до пенсията (36 години още) ми да се промени?!
    Времето - страхотно.
    Хората - биват, тук там.
    Забавления - страхотни.
    Околна среда - страхотна.
    Прехрана - пълна мъка.
    Бизнес - пълна мъка.
    Манталитет - пълна мъка.
    Социална отговорност - пълна мъка.
    Институции - дойна пълна мъка.
    и т.н. и т.н.
    В общи линии картинката се подобрява в последните 5-6 години в някой аспекти, но в друго доста стремглаво се влошава.

Малко да се отдалеча ()
    Прави впечатление,че много от Вас коментират нещата с гледната точка на турист за малко. Да, като турист или някой за малко е страхотно всичко. Пробвайте да работите или да развивате бизнес и след 2-3 години пак ще си пишем или говорим. Няма хора, които да им се работи, а тези които ги има са с претенции като за CEO, но с 2-на заплата. Разбира се винаги има и неЧерни овце. Родината си ми е и си я обичам, но не мисля,че за момента мога да вирея там или мога да сбъдна някаква проста идея.
    Доста години се блъсках, за да създам нещо.. и го създадох и точно в момента, в който бизнесът ми започна да е това, което трябва ... започнаха връзкарчетата да изскачат, да пръцват тук там и винаги да са 1 крачка напред.Лошият манталитет да гледаме в паницата на другия, не малко пъти ми проваля нещата чак до първи клас.
    Лошото е, че подобряващите се аспекти в страната са локализирани и голяма част от тях не подобряват качеството на живот на средния българин, който си живее в страната ни.
    Жалко и тъжно.
    Съдбата обича смелите.

19. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro, Мила, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, П.Димитров liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ruhl Виж мнението
    ...
    Само да допълня, без да противореча в никакъв аспект. По въпроса за хората ...

Отскоро (няма година) работя нещо, което и преди съм правил, но на ново място и затова съм със статут на начинаещ. От една страна не е добре, щото даже и парите са по-малко. Но пък от друга си е супер - аз съм „ученик“ и каквото и да сгафя, казвам - „сори, уча се в момента“.
    Прави ми впечатление високата самооценка на сравнително ограничени хора. За конкретнен въпрос (как да се прави нещо си) 3-4 души имат различно мнение и всеки - с претенции за последна инстанция!

За паничката - нека си гледат. Моята „паничка“ не я крия. Но си имам и допълнителна „тенджерка“, от която „им сипвам“ при удобен случай.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

21. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...Поне със сигурност сте опитали от най евтините пържоли в ЕС :

България е втора по най-ниски цени на месото в ЕС
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

23. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Вземи го
    Рядко се случва човек да го дарят с обич. И може би ми е дошло времето след толкова години Вселената да оправи нещата в моя живот и да ме затрупа. Толкова много любов, че чак сърцето ми се е раздуло и тече през очите.
    След два дни си тръгвам и знам, че тази зима няма да е толкова студена, защото събрах толкова много мидички обич. И те топлят и в тях морето и слънцето на това безумно лято (не знам как го направих) греят като ситни сълзи. Къде от радост, къде от тъга, къде от тревога, къде от онова, което може да ти даде само назъбеното като надробено стъкло море, но меко, меко и гальовно.
    Понякога човек не може да направи идеалния избор. За мен, беглецът, България ще бъде винаги идеализирана в една или друга степен. Защото не можеш обективно да видиш грозното в нещо или някой, когото обичаш. Така е устроен човекът. Турсиш хубавото. И бутаницата из пазарите и малките магазинчета за това-онова, и забързаните хора, и тишината премесена с тих джаз в осем сутринта на плажа, и вечерния бриз, и аромата на пресни зеленчуци и езикът край теб, който не е враждебен, а твой, езикът на който си проговорил. И си си у дома.
    Не всеки дом е луксозен. Някои искат да живеят в луксозните красиви плати на уредения си живот. Пък аз обичам да има малко хаос, защото както знаем вече, хаосът е справедлив.
    Няма да ти казвам какво няма в България. Ще ти кажа какво няма навън – няма дом. Е, да, като си живял 15 години в една страна, много ти се иска да си тамошен. Но не си. И никога няма да бъдеш. Аз искам да обикалям света, и съм пообиколила, но винаги се връщам у дома. У дома е мястото, където се чувстваш обичан. Ако не ти е хубаво, дали пък има кой да те обича тук?
    И не става дума за стандарти и финансови сметки и политически издродщини – казвала съм го милион пъти: политиката навсякъде е едно и също ЕС *****.
    Става дума за това как/ дали тупка сърцето когато си идваш у дома и как/ дали плаче, когато си отиваш.
    На въпроса защо седиш там, като ти е толкова мъчно за тук, който знам, че ще ми бъде зададен поне от трима души – вече съм отговорила. Всеки носи последиците от избора си. НО аз дори там работя за България, превеждам книги, които вие четете на български, пиша книги, които помагат на деца без родители да изградят в себе си усещането, че някой там безимен ги обича. Щото нали… всеки може да обере из дома си разни скъсани парцали и каквото не му трябва и да го занесе в някой си дом, без да седне и да обели една приказка на децата. Просто да си измие ръцете и да ми каже – ето ние пращаме дрехи, ама те не ги щат. Щото ти дали ще обуеш бельо, което някой друг е носил? Или на харизан кон зъбите не се гледат? Но да оставим тая тема.
    Така че ви помахвам с ръка, макар че ще бъда тук, из виртуалното пространство и ще ти напомням коя съм: аз съм лук в окото ти, хемороид на задника, пепел на езика, кост в кривото гърло, пораснал навътре нокът в палеца ти, вятър в перуката ти, дъжд по грима ти или грим по дъжда ти, паяк в леглото, калинка в ухото, вирус в лаптопа, запушена мивка в кухнята ти... Неприятно, нали?
    Защо ли? Защото ме дърпаш за опашката, а аз само си вървя към моята лодка в морето. А да ме дърпаш за опашката е леко и меко казано рисковано, че там ми е жилото.
    Аз съм скорпионът в твоята палатка в пустинята и искам само да ти напомня, че е време не да спиш, ами да станеш да походиш и да видиш звездното небе над България.
    Подарявам ти цялата си любов, мой приказен Бургас, моя кестенова и ухаеща на есен София. Подарявам ви подлепеното си като спукана гума сърце. Вземете го. И ми го пазете до другото лято. Тук, у дома е на сигурно. Тук у дома е цяло. Тук, у дома е живо. Пулсира с всяка разбита в брега вълна и литва с милионите грейнали под почти есенните лъчи на слънцето.
    Тук, у дома, съм шарения балон. Не, днес не съм гълтала хелий. Днес съм като хотел. С една звезда.
    Махам ви и търся аспирин за болни души.

25. БЛАГОДАРЯ никанор, April, jhoro, Menta thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, Ivanco, никанор, April, jhoro and 2 others liked this post
    Recommend никанор, jhoro, tt_tt_tt recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Привет на всички българи в Лондон!

След кратко отсъствие от тукашния форум, се завръщам да попиша малко......или повече. Все пак трябваше да се устроим с половинката след завръщането ни от Лондон в Родината. Според мен, както някои съфорумци твърдят, впечатленията на един турист, дори и в собствената му Родина, не са особено обективни. Наистина човек трябва да се поблъска с българската действителност, да види колко трудно е намирането на платена и достойна за него работа, да "опита" от бюрокрацията ни, да се опита да живее добре с 500 лв заплата. Но да не помислите, че се оплаквам. Носим си кръста живеещите тук, в България и това е. Virgin, винаги съм харесвал как пишеш и позициите ти, особено по темата България и UK, но днес надмина себе си с последното творение, което е един вид проза. Браво! А на живеещите в UK и Лондон конкретно мога само да кажа: Върнете се в България, положението не е толкова отчайващо както някой го описват или вие смятате. На България са и нужни българи, за да възстановим държавата си, както я помним отпреди. Или пък си останете там, но не мисля че ви чакат особено розови периоди с този Брекзит, който много подценяват.

27. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    Recommend никанор, marianone1 recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivanco Виж мнението
    Привет на всички българи в Лондон!

След кратко отсъствие от тукашния форум, се завръщам да попиша малко......или повече. Все пак трябваше да се устроим с половинката след завръщането ни от Лондон в Родината. Според мен, както някои съфорумци твърдят, впечатленията на един турист, дори и в собствената му Родина, не са особено обективни. Наистина човек трябва да се поблъска с българската действителност, да види колко трудно е намирането на платена и достойна за него работа, да "опита" от бюрокрацията ни, да се опита да живее добре с 500 лв заплата. Но да не помислите, че се оплаквам. Носим си кръста живеещите тук, в България и това е. Virgin, винаги съм харесвал как пишеш и позициите ти, особено по темата България и UK, но днес надмина себе си с последното творение, което е един вид проза. Браво! А на живеещите в UK и Лондон конкретно мога само да кажа: Върнете се в България, положението не е толкова отчайващо както някой го описват или вие смятате. На България са и нужни българи, за да възстановим държавата си, както я помним отпреди. Или пък си останете там, но не мисля че ви чакат особено розови периоди с този Брекзит, който много подценяват.
    като изметете тая пасмина по върховете на държавата, предполагам че ще има повече желаещи
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

29. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    като изметете тая пасмина по върховете на държавата, предполагам че ще има повече желаещи
    ...ние? ...да изметем? ...чакай чакай чакай, нещо не схващам, по скоро : кои сме ние , кои сте вие ...
    и вие-то , да дойдете на готово? ...няма проблем, ние сме гостоприемни
    Perfect stranger

31. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, tt_tt_tt liked this post
    Recommend jhoro, tt_tt_tt recommended this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Вземи го
    Рядко се случва човек да го дарят с обич. И може би ми е дошло времето след толкова години Вселената да оправи нещата в моя живот и да ме затрупа. Толкова много любов, че чак сърцето ми се е раздуло и тече през очите.
    След два дни си тръгвам и знам, че тази зима няма да е толкова студена, защото събрах толкова много мидички обич. И те топлят и в тях морето и слънцето на това безумно лято (не знам как го направих) греят като ситни сълзи. Къде от радост, къде от тъга, къде от тревога, къде от онова, което може да ти даде само назъбеното като надробено стъкло море, но меко, меко и гальовно.
    Понякога човек не може да направи идеалния избор. За мен, беглецът, България ще бъде винаги идеализирана в една или друга степен. Защото не можеш обективно да видиш грозното в нещо или някой, когото обичаш. Така е устроен човекът. Турсиш хубавото. И бутаницата из пазарите и малките магазинчета за това-онова, и забързаните хора, и тишината премесена с тих джаз в осем сутринта на плажа, и вечерния бриз, и аромата на пресни зеленчуци и езикът край теб, който не е враждебен, а твой, езикът на който си проговорил. И си си у дома.
    Не всеки дом е луксозен. Някои искат да живеят в луксозните красиви плати на уредения си живот. Пък аз обичам да има малко хаос, защото както знаем вече, хаосът е справедлив.
    Няма да ти казвам какво няма в България. Ще ти кажа какво няма навън – няма дом. Е, да, като си живял 15 години в една страна, много ти се иска да си тамошен. Но не си. И никога няма да бъдеш. Аз искам да обикалям света, и съм пообиколила, но винаги се връщам у дома. У дома е мястото, където се чувстваш обичан. Ако не ти е хубаво, дали пък има кой да те обича тук?
    И не става дума за стандарти и финансови сметки и политически издродщини – казвала съм го милион пъти: политиката навсякъде е едно и също ЕС *****.
    Става дума за това как/ дали тупка сърцето когато си идваш у дома и как/ дали плаче, когато си отиваш.
    На въпроса защо седиш там, като ти е толкова мъчно за тук, който знам, че ще ми бъде зададен поне от трима души – вече съм отговорила. Всеки носи последиците от избора си. НО аз дори там работя за България, превеждам книги, които вие четете на български, пиша книги, които помагат на деца без родители да изградят в себе си усещането, че някой там безимен ги обича. Щото нали… всеки може да обере из дома си разни скъсани парцали и каквото не му трябва и да го занесе в някой си дом, без да седне и да обели една приказка на децата. Просто да си измие ръцете и да ми каже – ето ние пращаме дрехи, ама те не ги щат. Щото ти дали ще обуеш бельо, което някой друг е носил? Или на харизан кон зъбите не се гледат? Но да оставим тая тема.
    Така че ви помахвам с ръка, макар че ще бъда тук, из виртуалното пространство и ще ти напомням коя съм: аз съм лук в окото ти, хемороид на задника, пепел на езика, кост в кривото гърло, пораснал навътре нокът в палеца ти, вятър в перуката ти, дъжд по грима ти или грим по дъжда ти, паяк в леглото, калинка в ухото, вирус в лаптопа, запушена мивка в кухнята ти... Неприятно, нали?
    Защо ли? Защото ме дърпаш за опашката, а аз само си вървя към моята лодка в морето. А да ме дърпаш за опашката е леко и меко казано рисковано, че там ми е жилото.
    Аз съм скорпионът в твоята палатка в пустинята и искам само да ти напомня, че е време не да спиш, ами да станеш да походиш и да видиш звездното небе над България.
    Подарявам ти цялата си любов, мой приказен Бургас, моя кестенова и ухаеща на есен София. Подарявам ви подлепеното си като спукана гума сърце. Вземете го. И ми го пазете до другото лято. Тук, у дома е на сигурно. Тук у дома е цяло. Тук, у дома е живо. Пулсира с всяка разбита в брега вълна и литва с милионите грейнали под почти есенните лъчи на слънцето.
    Тук, у дома, съм шарения балон. Не, днес не съм гълтала хелий. Днес съм като хотел. С една звезда.
    Махам ви и търся аспирин за болни души.
    Perfect stranger

Старо куче
    Post Thanks / Like

...ние? ...да изметем? ...чакай чакай чакай, нещо не схващам, по скоро : кои сме ние , кои сте вие ...
    ами това разделение отдавна го правите на ние и вие/ не ти персонално / тези от вън трябвало да се приберат за да се жертват в името на тези вътре а тези вътре чакат нещо наготово да се случи.
    доста години бях в бг сложил розовите очила с надеждата следващата година нещо да се подобри, правел съм каквото мога и никога никой не съм обвинявал за неговия си избор че е решил да намери по добро място от бг за живот. колкото повече време минаваше толкова по зле ставаше и за капак на всичко си избрахте тиквеника/ и аз имам вина за неговия първи мандат/ и още си го дундюркате . след като нямате желание за промяна нали не очаквате някой да захвърли всичкои да се прибере в името на какво? не се отнася персонално за теб всичко това, но понеже попита а и знам че си широко скроен човек надявам се да разбереш какво имам предвид

34. БЛАГОДАРЯ lordm, никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, никанор liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

ами това разделение отдавна го правите на ние и вие/ не ти персонално / тези от вън трябвало да се приберат за да се жертват в името на тези вътре а тези вътре чакат нещо наготово да се случи.
    доста години бях в бг сложил розовите очила с надеждата следващата година нещо да се подобри, правел съм каквото мога и никога никой не съм обвинявал за неговия си избор че е решил да намери по добро място от бг за живот. колкото повече време минаваше толкова по зле ставаше и за капак на всичко си избрахте тиквеника/ и аз имам вина за неговия първи мандат/ и още си го дундюркате . след като нямате желание за промяна нали не очаквате някой да захвърли всичкои да се прибере в името на какво? не се отнася персонално за теб всичко това, но понеже попита а и знам че си широко скроен човек надявам се да разбереш какво имам предвид
    ако ще ми идвате да си лекувате хроничните болежки- по спешните кабинети, да паркирате по тротоарите- щот в Мола вече Ви искат 2 лева за паркинг, или да ни рипортвате бизнеса на компетентните органи...
    Не мерси, стойте си там!

пс:
    нямам предвид теб конкретно!

36. Recommend tt_tt_tt recommended this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

както ескалира нетърпимоста,много скоро много от чужденците ще представляват сериозна част от питомците на травматологийте
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от chikshirik Виж мнението
    ако ще ми идвате да си лекувате хроничните болежки- по спешните кабинети, да паркирате по тротоарите- щот в Мола вече Ви искат 2 лева за паркинг, или да ни рипортвате бизнеса на компетентните органи...
    Не мерси, стойте си там!

пс:
    Много скъп тоя Мол Вашия в Пловдивския е по 1 лев на час. И аз не плащам щото ходя на кино и ти заверяват билета..
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Благодаря ... но този път не сме ние го избрали , ами има едни дето се кичат с титлата патриоти , нещо като, кой не скача е червен, т.е. ако не си с тях, не си патриот ...но това е друга тема.
    Perfect stranger

40. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от chikshirik Виж мнението
    Не мерси, стойте си там!

пс:
    значи сме на едно мнение всеки да си стои там където му харесва. само не разбрах кои са компетентните органи, вероятно имаш предвид некомпетентните такива. изобщо не искам да влизам в подробности до какви абсурди се стига, чакам вече втори месец за нещо което се прави за 10 мин и това нещо струва 500 кинта. а това не е абсурдното , абсурдното е че влизаш в някаква спирала на закончета и подзаконови актове които противоречат на всякаква логика

42. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 64
    Последно мнение: 17-08-2017, 14:31
  2. Има ли прибиращи се в Родината след Брексит!?
    От lordm във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 84
    Последно мнение: 22-05-2017, 23:25
  3. парламентарни избори 2017 26-03-2017
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 66
    Последно мнение: 07-04-2017, 19:54
  4. Прехвърляне на ILR след 29.03.2017
    От georgi2 във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-03-2017, 22:56
  5. Официална информация за посещението на Н Роджърс в България
    От lordm във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 16
    Последно мнение: 19-01-2005, 21:50

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker