Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 76
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Имаме стари теми по този въпрос, но реших, че ще е добре да имаме и една тема за това какви промени сте забелязали в Родината ни България при посещението и това лято. Споделете за положителните неща и за отрицателните.

Аз не бях се прибирал 2 години и малко. При посещението ми, което приключих преди броени дни видях доста неща които ми направиха впечатление.

За пръв път пътувах от терминал 2 на софийското летище. Направи ми впечатление, че имат и 2-3 колонки за влизане минавайки през камера , електронен митнически контрол. май само една работеше.
    Аз веднага реших да се пробвам там имаше голяма опашка на другите гишета а на електронния нямаше.
    Оказа се че сина ми който е на близо 15 няма как да мине от там( за разлика от тук в Англия където ако си под 18 може да минеш ако си над 12 и си с предружител)
    Минах от втори път, първия път нещо и стана на машината... пусна ме посредата, а после пък не нататък, няма съобщение няма глас да каже нещо стоя и се чудя като в небрано лозе. Един ми махна да се върна и направя пак процедурата от втори път се получи... Забелязох, че за 10-тината минути които чаках и семейството ми да мине никой от сънародниците не се пробва да мине през електронния митничар.

Излязохме и седнахма да изчакаме човека с колата под наем.... направи ми внимание мадамата, която обявява по уредбата информацията... един глас вади, мързи я да диша ... едно бавно провлачено говорене... нещо което не съм чувал по никое друго летище като съм обикалял. Или е някаква с връзки в летището или просто така се харесва на българите да им се говори по летища и гари.

Ще завърша с летището с впечатленията ми от отлитането, та даже
    е използвам написаното тук да го пратя на управата на летището , може пък да им помогна с обратната си връзка и да оправят нещата да са по добре.
    Спрях с автомобила си пред летищната врата на терминал 2, беше валяло и на пешеходната пътека, ако искаш да минеш през нея трябва да газиш в локва и да си дърпаш багажа през локвата, на пътя нямаше вода само там в началото на пешеходната пътека се събираше.... лошо проектиран и направен асфалт... наложи се да поскачаме и заобикаляме.

Влязохме в летището сина ми се обърка къде се излита отива да вратите за излитащи полети, понеже той не може да чете на български много.
    Пробема е с превода. Думата Departure от Departure flights я имаше само за вътрешни полети. За международните полети имаше някакъв друг надпис различен от Departure flights.

Влязохме и отидохме да минем през проверка на багажа ръчния. Ако си група с 4 човека, както бяхме и ние ... ами подават ти пластмасовите тавички една по една бявно подреждаш бавно и после пък има само да си оставиш една тава да си вадиш нещата, трима от нашето семейство трябваше по земята да си слагаме тави и багажи. Човека, който подаваше тавите ми каза, че имало значение кое как се слага и за да не се налага да преправя неща ти дава една по една , обясни ми и че не ми прави забележка като има объркани неща ами само ми обяснява нещата..

Реших да мина през безмитния магазин цените само в Евро... ок разбираемо. Търсих да видя какви са цените за бяло Боро, не можах да октрия къде са за пътуване в ЕС, питах и ми обясниха за бяло боро за ЕС е 36 евро за стек а за не ЕС е 40 евро стек.
    Ужас продават доста по скъпо от колкото е в Български магазини извън безмитната зона... объркана работа.....

Пътувахме с РаянЕър и ни дадоха B3 да ни е гейта.... на долния етаж без ръкав.
    Ок не за пръв път ми е да не минавм без ръкав...ама при условие че има 14 гейтове... защо да не си паркират самолета до гейта и да вършиш ами ще има автобуси да се качваш и пътуваш до автобуса.
    На гейта ни имаше един самолет без боя и без двигатели, първото нещо си мислиш, Уауу ако това е самолета с който ще летим.... няма да летим.
    Забелязох и друг самолет олющен без двигатели... нещо са превърнали терминал 2 на гробище за стари смолети.
    Дано човек да не е страда от страх при летене, щото като видиш самолет като този и направо се сещаш за много филми като Lost и други подобни със самолетни катастрофи.

Направиха едни опашки за Priority и обикновенни пътници, не си личеше много, коя за какво е. Наши роми семсйтво мъж и жена се опитаха да се направят на тарикати и се наредиха на по късата опашка, обаче служител ги върна че не са приорити и те хоп скочиха пререждайки се в другата опашка, никой нищо не им каза.
    Преди нас имаше два автобуса. ние бяхме третия имаше и 4-ти да се пълни.
    Докато бяхме в автобуса заваля здрав дъжд имаше и светкавици... автобуса се напълни на 70% и не пускат нови хора, не тръгва, никой не ти казва и какво става. взе да става ясно, че ще закъснее полета.
    През цялото време си викам като е ясно че ще има и 4-ти автобус защо не пуснат ние да се качим в самолета, ако имаш два автобуса да събират по 40 човека примерно и имаш 60 човека да се качат в самолета не трябва да качиш 40 в първия автобус и 20, можеш в първия да качиш 30 (не да го пълниш до горе) и във втория 30.
    Возихме се доста до самолета окъпахме се здраво докато се качим и излетяхме с закъсненеие разбирайки от пилота на самолета, че причината за закъснението е, че летището било затворено за 20 минути заради гръмотвици.

Препоръка към летище София.
    1.Моля оправете пешеходната патека от там където се оставят пътници да не е гьол като завали дъжд.
    2. Направете да е по ясно на английски език къде за излитащите международни полети.
    3. При събиране на багажа от лентата с рентгени нека да има повече място да си събираш нещата, без да се налага да използваме пода за чанти и тави.
    4.Летището можа да прави по-голям оборот и печалба, ако цигарите които се продават там не са на космически цени. Безмитна зона е зона без мита, в България цигарите са изглежда с двойни мита.
    5. Вероятно Райан Еър не обича да плаща за ръкав, но съм бил на много летища където самолета е до ръкав и ти просто вървиш до самолета... така ще се избегне бавното превозване и пъпнене на самолета, от невлизане в един автобус заради няколко прередили се на опашката киснахме 25 минути в автобус...
    6. Тези самолети без боя двигатели и подобни, няма ли по подходящо място да бъдат складирани а не на място на ръкав за пътници и да ги гледа човек и се панира, ако има страх от летене!?

След като излезохме от летището се запътихме към колата ни под наем взехме я набързо... не ни искаха никакъв документ за самоличност, та дори и шофьорска книжка, направи ми впечателение , че резервоара ти го дават почти празен на светеща лампа за гориво.
    Тръгнахме по магистрала Тракия към Пловдив. По пътя основно профучаваха западни коли, беше около 10.30 вечерта и предполагам много пътуващи за Турция караха по това време.
    Приближавайки Пловдив и родното си село, видах как индустриалните постройки са се нароили в покрайнините на големия град. Имае поне 3 нови предприятия преди селото ми.
    Посетихме веднага Златоград за кръщене ба бебе.
    Останахме много доволни от православната църква в града и отеца. Службата нямаше нищо общо с кръщенета на конвейр, които правят до Бачково. Ако някой реши да си прави кръщене или каквото и да е в църквата на Златоград, препоръчвам я.
    Отседнахме в тризведния хотел Златоград взехме си стая с вечеря и закуска по 36 лева на човек-направо без пари.Храната в хотела бе добра, обслужването бе Ок.
    Преди 3 години описах моето посещение в България и Златоград http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...l=1#post598519
    Забелязах промените, една от тях бе , че в старинния град бяха махнали кошовете от теникии от маслини.. а на тяхно място сложили кошове които отговарят на останалата обстановка. За съжаление детските люлки, които се вътрят отново не работиха, пробвахме 3 и на трите лагерите бяха отишли.

Посетихме и Чифлика и Троян. Красота, спокойствие. бяхме си наели една къща за гости, която беше много много добре направена.
    Обикаляхме Пловдив и Стара Загора. В града на липите ми хареса новия им парк , направен на мястото на военни бараки.
    Страхотно са го направили има дори хеликоптер, който е

Понеже бяхме в лятото и температури над 35 градуса на сянка... мола в Пловдив бе най-подходящото място за разходка. Направи ми впечатление че вече паркинга е платен. Поради тази причина не можа и да излеза после 20 минути, на единия изход един не си платил, после на другия....Чудя им се място колкото искаш а те гледат да те таксуват за паркиране както на Запад.
    Имаш 1 час безплатен , ако си на кино 4.
    Като казах КИНО... ами кината ни в България са номер 1.
    В Пловдив има 4DX кино и IMAX кино . В Лондон има само един такъв салон..., който отвори врати преди по-малко от година.

Като цяло прибирането през лятото в България е нещо, което май е грешка.
    Реших вече да предпочитаме период около Великден.
    Лятото жегите са огромни, има комари. Много бизнеси не работят, доста цени на хотели и компании а коли под наем са по-високи.

Иначе забелязох явлението преодавачката с цигара пред магазина.
    Масово пред магазинчетата продавачките вън с цигара, искаш да влезеш и разгледаш и ти стане неудобно, че жената трябва да влиза заради теб в магазина.
    Пуши се много и навсякъде.
    По отношение на лекарствените средства и техните реклами България е заприличала на Америка.
    Рекламират се всякакви лекарства постоянно, много апеки навсякъде.
    Това което ми харесва в родината са бензиностанциите, почти без да излизаш от автомобила си може да заредиш. Обслужват те много добре.
    Иначе пътища... маркировките едва се виждат...кара се бързо и безотговорно. Видяхме 3 катастрофи..за 2 седмици една от тях бе фатална видяхме издухващия пловдивчанин, катастрофата бе станала седкунди преди да минем https://news.plovdiv24.bg/739340.html.
    В заведенията... ами Хепи си е номер едно за пореден път. Разочаровах се от Пицарии Верди и по точно тази до Телевизионния център.

Това което ми направи впечатление, че никое заведения в Родината нямат практиката , като ти сервират всичко и да дойде някй и да те попита дали всичко е ОК с храната. Тук масово те питат. Във Верди сервитьорката забрави предястие и пица на сина ми, не била ги поръчала... не си записват ли какво. Иначе много и най-различни заведения , голямо разнообразие от бири и сайдери...
    Цените в хранителните магазини... това е друга тема.
    Купихме си нехранителен продукт в България за 13 лева от Лидъл, тук същия продукт 5 паунда.
    Доста други неща са по скъпи от тук също.
    Иначе ми харесаха магазините за мъжки дрехи Теодор и Андрюс имат интересни и качествени неща на много добри цени, особено след намаления от 70%.
    В банките нещата нямат промяна, таксуват те за всичко, дори за издаване на нова карта..5 лева.
    Една служителка в клон на банката в събота, отивам да я питам на гишето нещо дъфчи дъвка и си цъка на телефона.
    Не спря с цъкането на телефона и с дъфченето дори и след като почна да разговаря с мен.
    Авромобилния парк ... видях една Тесла само с номер PB000001
    Иначе жените ни слаби, мъжете сещам се вица.. и това лято на българското черноморие има повече бременни мъже от жени.
    Последно редактирано от lordm : 15-08-2017 на 22:25
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ chikshirik, П.Димитров, Мила, ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, Мила liked this post
    Recommend chikshirik recommended this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Е нещо друго няма ли да напишеш относно какво се променило в България през твоите очи , от прочетеното останах с впечатлението, че кратката ти визита в България е била само на летището. Иначе защо си купуваш цигари от летището, аз си купувам от всеки магазин в София, намирам най близкият магазин където продават цигари, казвам си предварително че искам еди си колко стека и на другият ден си ги взимам.

4. БЛАГОДАРЯ chikshirik, Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, treven liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Разкажи за морето!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Е нещо друго няма ли да напишеш относно какво се променило в България през твоите очи , от прочетеното останах с впечатлението, че кратката ти визита в България е била само на летището. Иначе защо си купуваш цигари от летището, аз си купувам от всеки магазин в София, намирам най близкият магазин където продават цигари, казвам си предварително че искам еди си колко стека и на другият ден си ги взимам.
    аз винаги взимам цигари от летището така не се налага да ги блъскам по куфарите пък и цената е като в другите магазините поне такава беше преди 2 месеца. на мен ми напрви впечатление че на летището в гласгоу можех да купя само един вид уиски някакво смотано за 18 паунда. преди винаги е имало оферти когато пътуваш за европа цените на уискито бяха като в другите магазини дори имаше и някакви оферти за по евтини понякога. останах леко неприятно изненадан
    Последно редактирано от deijei : 14-08-2017 на 21:59
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

7. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ще опиша всичко едно по едно... първата стъпка е летището и започвам от нея.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Разкажи за морето!
    Не мога.. не съм ходил морето. Казах си пред имного години, че достатъчно съм ходил по черноморието когато се прибереш за 2 седмици и решиш да отидеш на морето за една.. не ти остава много време.
    Ходих на Златоград... и Чифликът... ще пиша за тях.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Бях в доста градове в България тази година. Първо за тези, които не знаят институцията "Майчин дом" е премахната и децата без родители са разделени в Центрове от семеен тип - повечето са хубави къщи с по до максимим 15 деца, които се обгрижват от персонал до 9 души. Имат отпуснат по-голям бюджет, но той стига до септември. Хората навсякъде помагат с дрехи, килички, сънбират за нова медицинаска апаратура. С парите от продажбата на книгата ми на представянията успях да купя всичко нужно за първия учебен ден на 11 деца без увреждания в един от тези центове в Благоевград и доколкото ми стигнаха парите вече недостигащи санитарни материали за децата с увреждания в един от центровете в Бургас, за който ще продължа да купувам и след следващите представяния.
    Разбрах, че българинът не е бяга от благотворителност като цяло, бягат само тези, които имат. Тези, които нямат... те помагат.
    Разбрах също, че българинът като цяло е състрадателен човек. Не че не чух от доста места "Ти нямаш, а на тях си взела да купуваш.", но пак казвам от хора, които имат.
    Цялото черноморие е приветливо, когато ти си приветлив. Момчето на барчето, където ходим на плаж почва да ми прави фрапето още като ме види по пътеката.
    Българите пазят чисто и изхвърлят боклука си в кошчетата (като цяло). Като цяло чужденците не го правят и се оплакват, че цигарите били скъпи.
    Навсякъде е отворено и в неделя и хората ти се радват като влезеш. В Австрия ако влезеш в Била 5 минути преди да затворят, веднага идват да те предупредят да си купиш в рамките на 2 минути.
    Всички автобуси в Бургас са с климатик, чисти са и старите хора не висят прави.
    Хората се държат с теб така, както ти се държиш с тях.
    Когато в магазина няма никий, всички продавачки са на телефоните си и честно казано няма лошо.
    Кината в Бургас са по-яки от кината във Виена.
    Центърът на Благоевград е страшно красив.
    Междуградските автобуси са с климатик, бързи, не ти пускат вече чалга с часове.
    Хората нямат пари, но най-много врънкат от безпаричие, тези, които имат.
    В заведения не се пуши и хората спазват забраната - пушат си навън. Кошчета има на 30 метра.
    София е става все по-красива.
    Не съм попаднала на развалена храна.
    Заведенията са пълни, резервации се правят седмица по-рано.
    Хората се разхождат до полунощ без притеснения - за Виена за мен това е пълен абсурд.
    Месец и половина обикалям и се видях с много, много хора, познати и непознати. За мое изумление хора, които бяха само чели неща, които съм писала, можеха да ги цитират. Плаках не веднъж.
    Знам, че някой ще се издриска дирекно под поста ми, но честно, не ми пука. В България се чувствам обичана. Който не се чувства добре тук, значи просто няма кой да го обича. Лично мнение.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

11. БЛАГОДАРЯ treven, lordm, Zara, zhb, jhoro and 1 others thanked for this post
    Recommend никанор, Zara, zhb, tt_tt_tt recommended this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението

..Цялото черноморие е приветливо...
    Българите пазят чисто и изхвърлят боклука си в кошчетата (като цяло). Като цяло чужденците не го правят и се оплакват, че цигарите били скъпи.
    Навсякъде е отворено и в неделя и хората ти се радват като влезеш. В Австрия ако влезеш в Била 5 минути преди да затворят, веднага идват да те предупредят да си купиш в рамките на 2 минути.
    Всички автобуси в Бургас са с климатик, чисти са и старите хора не висят прави.
    Хората се държат с теб така, както ти се държиш с тях.
    Когато в магазина няма никой, всички продавачки са на телефоните си и честно казано няма лошо.
    ...Лично мнение.
    ...преди година -две , бях писал че започвам да усещам промяна.
    Тогава почтти всички се нахвърлиха в/у мен, къде съм я бил видял , промяната...изкараха ме ,какъв ли не...
    Много малко ме подкрепиха...
    Така е , всичко което си описала е факт. И в голямата си степен това се случва ,смятам, защото изтичането на многото Българи зад граница носи вече и положителен ефект. Това дава възможност на човек да сравни и освен да донесе от там само положителните неща , а също така да оцени и това което е по доброто тук. За това , разбира се , са необходими някои основни човешки качества ...но навлизам в друга тема.
    И за телефоните на продавачките е вярно , за съжаление/мое/. Не за друго, показва неуважение към собственият ти труд, към хората , които ти дава възможност да го правиш , и т.н. Съвсем наскоро , в едно квартално кафене в Бургас , чаках ок. 5-6 мин. сервитьорка-барман , да си приключи разговора, за да поръчам...Не реагирах в момента, просто следващият път ще го заобиколя...това кафене.
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ще опиша всичко едно по едно... първата стъпка е летището и започвам от нея.
    Лорде, както си тръгнал да намираш кусур на интонацията на говорителката в летището, бъди сигурен, че нищо в България вече няма да ти хареса. Обаче ти трябва едно возене на тебе във виенското метро, където ти изврещяват але аусщайген, че да ти се изправи косата. Мрънкачите винаги ше мрънкат. Ми шо си ходиш бе? Да шравиш каталог кполкко е кофти тук, че на нали вие сте вече англичани и сте свикнали на бааааси стандарта. Твоето е като "отивам си да видя колко е зле". Разкажи как сервитьорклата, която е блъскала да бачка до три и половина да се усмихва на такива като вас и да пренася пиянитуристи , не ти се е усмихнала в осем сутринта и как кафето нене бащ такова каквото ти го пиеш (вдигни кутрето, обаче).
    Уф.
    И най-вече ТИ лично като псевдо българин с какво право критикуваш? Какво правиш лично ТИ за тая страна? Ние нямаме право да критикуваме, понеже сме гости и удома, и там. Аз ли? Е, Кики ми е приятелка. Кики е на девет и Кики има памперси, и книжки, и молиевчета до края на годината. Кики е джудже. Майка софиянка, баща китаец. Кики ми нарисува рисунка и ми пя песнички. Мими ми пя "Ало. ало слънце, моля покажи се, за децата слънце, моля усмихни се." Мими е на 16 и е с леки увреждания от бой като по-малка. Не, не са цигани родителите, а баш българи. Но такава измет има по целия свят, нали? Ей сега отивам да се сбогувам с тях.
    ще им пратя поздрави от родолюбира Англия.
    Карай де. Опитвам се да видя през твоите очи и те разбирам. Не че ми харесва това, което разбирам. но поне го разборам. В България живеят хора, раждат се деца, тези деца имат повече от това, което имат децата на българските имигранти. Имат си корени. Пък ние като пресадено мушкато.
    Знаеш ли, миналата събота бях с дъшеря ми и мои съученици на вечеря и после към 12 си взехме напитки и седнахме на-горе на моста. Имаше заря, понеже завършваха празниците на детските танци и песни. И бях щастлива. Пяхме, танцувахме и после се купахме в морето в един часа.
    Това е България. Като един беден пенсионер без чорапи в обувките, но гордо изправен пред паметника на загиналите моряци. Те стават на българския химн.

15. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, treven liked this post
    Dislikes Мила disliked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

След като излезохме от летището се запътихме към колата ни под наем взехме я набързо... не ни искаха никакъв документ за самоличност, та дори и шофьорска книжка, направи ми впечателение , че резервоара ти го дават почти празен на светеща лампа за гориво.
    Тръгнахме по магистрала Тракия към Пловдив. По пътя основно профучаваха западни коли, беше около 10.30 вечерта и предполагам много пътуващи за Турция караха по това време.
    Приближавайки Пловдив и родното си село, видах как индустриалните постройки са се нароили в покрайнините на големия град. Имае поне 3 нови предприятия преди селото ми.
    Посетихме веднага Златоград за кръщене ба бебе.
    Останахме много доволни от православната църква в града и отеца. Службата нямаше нищо общо с кръщенета на конвейр, които правят до Бачково. Ако някой реши да си прави кръщене или каквото и да е в църквата на Златоград, препоръчвам я.
    Отседнахме в тризведния хотел Златоград взехме си стая с вечеря и закуска по 36 лева на човек-направо без пари.Храната в хотела бе добра, обслужването бе Ок.
    Преди 3 години описах моето посещение в България и Златоград http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...l=1#post598519
    Забелязах промените, една от тях бе , че в старинния град бяха махнали кошовете от теникии от маслини.. а на тяхно място сложили кошове които отговарят на останалата обстановка. За съжаление детските люлки, които се вътрят отново не работиха, пробвахме 3 и на трите лагерите бяха отишли.

Посетихме и Чифлика и Троян. Красота, спокойствие. бяхме си наели една къща за гости, която беше много много добре направена.
    Обикаляхме Пловдив и Стара Загора. В града на липите ми хареса новия им парк , направен на мястото на военни бараки.
    Страхотно са го направили има дори хеликоптер, който е

Понеже бяхме в лятото и температури над 35 градуса на сянка... мола в Пловдив бе най-подходящото място за разходка. Направи ми впечатление че вече паркинга е платен. Поради тази причина не можа и да излеза после 20 минути, на единия изход един не си платил, после на другия....Чудя им се място колкото искаш а те гледат да те таксуват за паркиране както на Запад.
    Имаш 1 час безплатен , ако си на кино 4.
    Като казах КИНО... ами кината ни в България са номер 1.
    В Пловдив има 4DX кино и IMAX кино . В Лондон има само един такъв салон..., който отвори врати преди по-малко от година.

Като цяло прибирането през лятото в България е нещо, което май е грешка.
    Реших вече да предпочитаме период около Великден.
    Лятото жегите са огромни, има комари. Много бизнеси не работят, доста цени на хотели и компании а коли под наем са по-високи.

Иначе забелязох явлението преодавачката с цигара пред магазина.
    Масово пред магазинчетата продавачките вън с цигара, искаш да влезеш и разгледаш и ти стане неудобно, че жената трябва да влиза заради теб в магазина.
    Пуши се много и навсякъде.
    По отношение на лекарствените средства и техните реклами България е заприличала на Америка.
    Рекламират се всякакви лекарства постоянно, много апеки навсякъде.
    Това което ми харесва в родината са бензиностанциите, почти без да излизаш от автомобила си може да заредиш. Обслужват те много добре.
    Иначе пътища... маркировките едва се виждат...кара се бързо и безотговорно. Видяхме 3 катастрофи..за 2 седмици една от тях бе фатална видяхме издухващия пловдивчанин, катастрофата бе станала седкунди преди да минем https://news.plovdiv24.bg/739340.html.
    В заведенията... ами Хепи си е номер едно за пореден път. Разочаровах се от Пицарии Верди и по точно тази до Телевизионния център.

Това което ми направи впечатление, че никое заведения в Родината нямат практиката , като ти сервират всичко и да дойде някй и да те попита дали всичко е ОК с храната. Тук масово те питат. Във Верди сервитьорката забрави предястие и пица на сина ми, не била ги поръчала... не си записват ли какво. Иначе много и най-различни заведения , голямо разнообразие от бири и сайдери...
    Цените в хранителните магазини... това е друга тема.
    Купихме си нехранителен продукт в България за 13 лева от Лидъл, тук същия продукт 5 паунда.
    Доста други неща са по скъпи от тук също.
    Иначе ми харесаха магазините за мъжки дрехи Теодор и Андрюс имат интересни и качествени неща на много добри цени, особено след намаления от 70%.
    В банките нещата нямат промяна, таксуват те за всичко, дори за издаване на нова карта..5 лева.
    Една служителка в клон на банката в събота, отивам да я питам на гишето нещо дъфчи дъвка и си цъка на телефона.
    Не спря с цъкането на телефона и с дъфченето дори и след като почна да разговаря с мен.
    Авромобилния парк ... видях една Тесла само с номер PB000001
    Иначе жените ни слаби, мъжете сещам се вица.. и това лято на българското черноморие има повече бременни мъже от жени.

17. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не бях пътувала от новия терминал, много ми хареса. Не го видях много-много на пристигане, че беше късно и ни чакаха да ни вземат, та от прегръдки и целувки не остана много да видя, но на връщане го огледах - хареса ми най-много от всички български терминали, които съм виждала. На секюритито машината не успя да ни прочете баркода, а го беше прочела на чек-ин-а, та се наложи да ходя пак на чекина, за да ни принтират други билети, но хората бяха много любезни. Не съм обърнала внимание на обявленията и с какъв глас ги правят, приемам, че не са направени от професионалисти, а от техни служители, така говорят - така обявяват . Аз си купих парфюм точно от този безмитен магазин, защото го намерих на много добра цена, точно този парфюм го обичам и му следя цените, както и други неща. Имаше и неща, които не ги намирам по другите безмитни магазини (но пътувах директно от Шотландия, не минахме през Лондон този път), но например, имаше продукти на Nuxe, които не съм виждала в другите безмитни магазини.

В столицата пътищата ми се видяха много по-добри от миналия път, тогава заварихме някакъв огромен кошмарен ремонт около София, сега е довършен, пътят е много хубав. Отидохме в Националния исторически музей в Нощта на музеите - беше пълно с хора, което много ме зарадва - имаше много българи, както и чужденци. Много ценни експонати има страната ни, струва се да се видят. Не ми хареса как са направени табелките - уж са на два езика, ама далеч не всички, да не говорим, че и тези, дето са на английски, са пряк превод от българските, а те са с някакви неразбираеми думи (например, диозецен), за чужденците остават енигма. За сравнение, ходихме в Bolton Castle, в Англия това лято, имаше табелки на експонатите и стаите за възрастни, а отдолу - отделна табелка за деца, по-ниско - и на двете всичко е обяснено, кое какво е, как се е развило и за какво е служело - и тези за възрастни, и тези за деца бяха много разбираеми и ясни. Иначе историята ни е много хубава, но тези неща не трябва да се правят от историци, а от хора, които могат да "превеждат" на нормален език, така историята ще стигне до повече хора.

Иначе много промени видях в градовете, доста се строи, хубави неща са направили, в Пловдив улиците са многократно подобрени, сложили са велоалеи, както и в София - много ми хареса. В Пловдив имаше кошмарно голям ремонт на две главни артерии, който затруднява изключително много движението, приятели ми се оплакаха, че още продължава, но да се надяваме, че после ще стане много хубаво. Всеки път има все повече автомобили, което малко затруднява трафика, но пък значи, че хората имат повече възможности да си ги купят и ползват.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Лорде, както си тръгнал да намираш кусур на интонацията на говорителката в летището, бъди сигурен, че нищо в България вече няма да ти хареса.
    Не не е така , иначе смятам, че съм направил достатъчно за България... и продължавам да го правя.

21. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    в Пловдив улиците са многократно подобрени, сложили са велоалеи, както и в София - много ми хареса. В Пловдив имаше кошмарно голям ремонт на две главни артерии, който затруднява изключително много движението, приятели ми се оплакаха, че още продължава, но да се надяваме, че после ще стане много хубаво. Всеки път има все повече автомобили, което малко затруднява трафика, но пък значи, че хората имат повече възможности да си ги купят и ползват.
    Да така е. Забелязах, че все по трудно се намира място за паркиране... дори в Мол Марково тепе намерихме чак на най-долния етаж.
    В момента правят Руски. Затворена е една друга голяма улица. Променили са как работя светофарите, вече има само за ляво завой стрелка. Има и голям трафик ололо 5 часа.

23. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Не ми се цитира целият пост.
    Та за откриване на сметка в Австрия е 40 евро, а обслужването на сметката ми на месец е 63 евро. За разлика от Райфайзен БГ, където ми издадоха картата напълно безплатно и цената на обслужване на месец 2 2.60 лева. Това е инфо от преди 2 седмици. Не намираш ли, че има разлика между 1.35 и 63 евро? Това е с онлйан банкирането, което ми активираха час след като ми отвориха сметката.
    Интернетът в БГ е безумно евтин. Интернет, телевизия и телефон е 15 лева. Аз давам 50 евро.
    Една учебна тетрадка е 30 до 80 стотинки. Плащам по 4 евро за сто листа, а тетрадките са над 3 евро.
    Не разборам как може на вас да ви се стори скъпо в България. Пък сега... че не дошла да пита сервитьорката как се движи храната в стомашно-чревния тракт... много ли държиш? Ако има нешо, ще я повикаш, нали така?

25. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Наясно съм , че не е на 100 % мястото на тази новина в темата, но пък е в контекста ...

Фиpми, ĸoитo нe извъpшвaт дeйнocт, нямa дa пoдaвaт дeĸлapaции и oтчeти

https://money.bg/economics/firmi-koi...i-otcheti.html
    Perfect stranger

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Лорде, евтин си на брашното, скъп на триците. Майна, цепиш стотинката на две, ама торбата ти пълна с претенции, изисквания и очаквания. Като искаш хубаво летище - купи си билет с БА или някой качествен авиопревозвач и ще кацнеш подобаващо. Всеки знае, че ниско-тарифните авиопревозвачи оперират на старото летище.
    Ша летим с Раянаир, ще пазаруваме в Лидл, ще се циганим за 5 лева банкова такса или че няма безплатно паркиране (което предполагам е левче-два), ама се кефим че ни зареждат колата с гориво.
    Иначе давай препоръки. Харесвам ги - явно си намерил далаверка, евтиния с 5 стар сървис.

28. БЛАГОДАРЯ chikshirik thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! chikshirik, tt_tt_tt, Ego sum liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Лорде, евтин си на брашното, скъп на триците. Майна, цепиш стотинката на две, ама торбата ти пълна с претенции, изисквания и очаквания. Като искаш хубаво летище - купи си билет с БА или някой качествен авиопревозвач и ще кацнеш подобаващо. Всеки знае, че ниско-тарифните авиопревозвачи оперират на старото летище.
    Ша летим с Раянаир, ще пазаруваме в Лидл, ще се циганим за 5 лева банкова такса или че няма безплатно паркиране (което предполагам е левче-два), ама се кефим че ни зареждат колата с гориво.
    Иначе давай препоръки. Харесвам ги - явно си намерил далаверка, евтиния с 5 стар сървис.
    Кацнах на новото летище. Райан Еър ОК , нямам претенции към тях а към летището.
    Пазарувах и в Кауфланд , но понеже нямаме кауфланд в Англия не може да сравня цените...
    Никога не съм плащал пари за карта на банка и затова ми е интересно, че трябва да плащам и за карта и за токен....както и да е . Паркирането е левче на час. Въпроса е че почти навсякъде около моловете има улици с безплатно паркиране и не виждам смисъла да е платено в мола. То тук има платено ев моловете но има 2-3 машинки за излизане а не една и като се развали да киснеш в жегата. Иначе не обичам да плащам за паркиране ...

Да да ти помага някой с зареждането е удобство , което ми харесва в Родината.

Град
    Post Thanks / Like

Не ми се цитира целият пост.
    Та за откриване на сметка в Австрия е 40 евро, а обслужването на сметката ми на месец е 63 евро. За разлика от Райфайзен БГ, където ми издадоха картата напълно безплатно и цената на обслужване на месец 2 2.60 лева. Това е инфо от преди 2 седмици. Не намираш ли, че има разлика между 1.35 и 63 евро? Това е с онлйан банкирането, което ми активираха час след като ми отвориха сметката.
    Интернетът в БГ е безумно евтин. Интернет, телевизия и телефон е 15 лева. Аз давам 50 евро.
    Една учебна тетрадка е 30 до 80 стотинки. Плащам по 4 евро за сто листа, а тетрадките са над 3 евро.
    Не разборам как може на вас да ви се стори скъпо в България. Пък сега... че не дошла да пита сервитьорката как се движи храната в стомашно-чревния тракт... много ли държиш? Ако има нешо, ще я повикаш, нали така?
    За Австрия не мога да коментирам. В Англия не се плаща за откриване на сметка, за токен за карта. Тетрадки не купувам дават ги безплатно в училищата на децата...

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    За Австрия не мога да коментирам. В Англия не се плаща за откриване на сметка, за токен за карта. Тетрадки не купувам дават ги безплатно в училищата на децата...
    Две риби плували в реката. Срещнала ги една по-стара риба и ги попитала"
    -Как е водата?
    -Какво по дяволите е вода?

Та, предполагам си чел Дейвид Фостър Уолъс. Вселената се вътри само около тези хора, които не могат да погледат през очите на другите. Та и ти така. Предполагам УК е единствената държава, в която не им трябват тетрадки или поне листи. Или си пишат домашните от първи клас направо на лаптопа? Но при вас може да ви дават и моливите безплатно. Бългаските родители обаче ги купуват. Но що да те интересува това? Идеята ми е, че УК не равно на вселената, а сега говорим за България, а не за това, от което си спестил.

32. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не се надхващайте толкова - всеки е видял много неща. Едни са му харесали повече, други - не.

Гери - само да кажа за пушенето. В нашия град (подчертавам - в нашия град) - в заведенията или има пепелници, или - в най-добрия случай - чашки за кафе, с малко вода вътре. Всички пушат вътре!
    Единственото по-добро решение в някой заведения - нещо като веранда или зимна градина. Пред заведението, оградено с найлони.
    Но никой не излиза да пуши пред заведението!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

34. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как Ви се стори Родината след посещението Ви това лятото на 2017!

Аз си бях за два месеца във България емиии какво да ви кажа...Поне срещнах 6 човека, който са се прибрали от Англия след дълги години. Какво друго да кажа, дори двама са биле на много високи длъжности във УК и пак се прибрали. Иначе България се развива според мен и тъпото ми капитанско мислене.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

36. ХАРЕСВАМ! никанор, treven liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не се надхващайте толкова - всеки е видял много неща. Едни са му харесали повече, други - не.

Гери - само да кажа за пушенето. В нашия град (подчертавам - в нашия град) - в заведенията или има пепелници, или - в най-добрия случай - чашки за кафе, с малко вода вътре. Всички пушат вътре!
    Единственото по-добро решение в някой заведения - нещо като веранда или зимна градина. Пред заведението, оградено с найлони.
    Но никой не излиза да пуши пред заведението!
    ...във вашият град?...или в кварталното барче ?
    В нашият град /Бургас/, даже в кварталните заведения има ясно разделение за пушачи и не пушачи, което на практика си е нарушаване на действащата наредба.

...ама Жорка, нали точно ти ме критикува за изнасяне на лична информация ? , обръщението към съфорумник на лично име , как да го разбирам ?
    Иначе и аз съм против безплодните препирни ...
    Последно редактирано от никанор : 15-08-2017 на 19:16
    Perfect stranger

38. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Аз си ходих в Бургас, макар и не много скоро.
    Най-красивият град на света!
    Който не е ходил скоро да отиде ако може, морската градина е обновена, има безплатен уайфай
    На Тройката всичко е ново, главната улица, пред общината, гарата...
    Има и паметник на Христо Фотев, някои сте го чували, в морската градина е, с лице към морето са го сложили, браво!
    На Недялко Йорданов няма още, ама ще видим по-нататък
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

40. БЛАГОДАРЯ Virginblack, lordm, duroc2 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, treven, никанор liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от П.Димитров Виж мнението
    Аз си ходих в Бургас, макар и не много скоро.
    Най-красивият град на света!
    Който не е ходил скоро да отиде ако може, морската градина е обновена, има безплатен уайфай
    На Тройката всичко е ново, главната улица, пред общината, гарата...
    Има и паметник на Христо Фотев, някои сте го чували, в морската градина е, с лице към морето са го сложили, браво!
    На Недялко Йорданов няма още, ама ще видим по-нататък
    Има и на Калоянчев пред летния театър. Утре ми е последната вечер и съм на спектакъла на Нешка Робева Бургас е рай

42. ХАРЕСВАМ! П.Димитров, treven, jhoro liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Има и на Калоянчев пред летния театър. Утре ми е последната вечер и съм на спектакъла на Нешка Робева Бургас е рай
    Да, на Калата го видях също.
    За Недялко Йорданов се пошегувах де
    А за Бургас...дори и от варналии съм чувал, че им харесва, което си е едно истинско признание за бургазлия
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

44. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 64
    Последно мнение: 17-08-2017, 14:31
  2. Има ли прибиращи се в Родината след Брексит!?
    От lordm във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 84
    Последно мнение: 22-05-2017, 23:25
  3. парламентарни избори 2017 26-03-2017
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 66
    Последно мнение: 07-04-2017, 19:54
  4. Прехвърляне на ILR след 29.03.2017
    От georgi2 във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-03-2017, 22:56
  5. Официална информация за посещението на Н Роджърс в България
    От lordm във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 16
    Последно мнение: 19-01-2005, 21:50

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker