Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Question Ползване на отпуск преди майчинство след раждане в UK

Здравейте,

Значи... Моя приятелка ще ражда октомври. Каза ми, че първо ще излезе в отпуск, след като роди, понеже на 5 април щяла да изгуби дните, ако не ги е ползвала. Не съм я разпитвал много-много, понеже звучеше така, все едно е проверила всичко и така е най-добре. Била питала ТРЗ на супермаркета (май в Morrisons работи, че не помня ) и ѝ казали, че ще изгуби отпуска, ако не го ползва.

Да разбирам ли, че ще излиза в неплатен отпуск, само и само да не го изгуби? Не е ли по-добре да си почне майчинството веднага, а не първо да си пуска неплатен отпуск? В България майчинството е до навършване на 2 г. на детето, включително ако то е осиновено, т.е. срокът е най-много 2 години. По тази логика няма смисъл да се ползва неплатен отпуск, при положение че той ще изяде от периода за майчинство. Не е ли така и в Англия? Не ми се иска моята приятелка да си изгуби от майчинските поради незнание, ако подозренията ми се окажат основателни.

А как стои въпросът с платения отпуск? Изобщо, кога и как е най-добре да се излезе в майчинство, ако си нает по трудов договор и не ти се налага да излизаш в болнични преди разждането? Преместили са я на касите, но и седенето по цял ден едва ли е много приятно за бременна жена. Тя е почти в 7-ми месец.

Благодаря!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ползване на отпуск преди майчинство след раждане в UK

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Здравейте,

Значи... Моя приятелка ще ражда октомври. Каза ми, че първо ще излезе в отпуск, след като роди, понеже на 5 април щяла да изгуби дните, ако не ги е ползвала. Не съм я разпитвал много-много, понеже звучеше така, все едно е проверила всичко и така е най-добре. Била питала ТРЗ на супермаркета (май в Morrisons работи, че не помня ) и ѝ казали, че ще изгуби отпуска, ако не го ползва.

Да разбирам ли, че ще излиза в неплатен отпуск, само и само да не го изгуби?
    Вероятно говори за платения отпуск, който трябва да вземе до края на финансовата година или ще го изгуби. В някои компании го плащат, може да има други начини за компенсация, но обикновено неизползвания отпуск не се пренася автоматично в следващата година и не се натрупва, освен ако конкретния договор не го казва.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По принцип се правят изключения в случай като този и отпуска се прехвърля.

Ама аз не разбирам защо да излиза в неплатен,ако има платен който евентуално ще изгуби.

5. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тя не е казала, че ще излиза в неплатен, Doondie прави такова предположение, но аз мисля, че сигурно ще си ползва платения отпуск, за да не го изгуби. Doondie, тук отпускът по майчинство е 39 седмици. За ползване на отпуск по майчинство виж тук.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ползване на платен и неплатен отпуск
    От theimmortalbg във форум Правни въпроси
    Отговори: 11
    Последно мнение: 01-01-2017, 11:29
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 24-03-2014, 22:22
  3. Отговори: 5
    Последно мнение: 21-05-2013, 20:04
  4. майчинство в UK,раждане в BG
    От lyubomira867 във форум Бъдещи майки
    Отговори: 5