Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 84
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем с краткосрочна УК застраховка

Благодаря за мненията ви.
    За споделено пътуване не знам дали ще се получи.
    Накупувах доста неща от нета, плюс клетката със совата и това, че съм в Лийдс. А и за връщането сме двама.
    Ще мина на вариант купуване на кола, месечен такс роуд и годишна застраховка на месечни вноски.
    Мисля да е от Адмирал, 1700 с 180 м.вноска.
    Когото съм в БГ, ще уведомя и двете компании за изнесен автомобил и прекратяване на двете такси.
    Така за два месеца ще имам около 500 разход, плюс стойността на колата.
    Някакви съвети ако пропускам нещо или допълнение към намисленото ?
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Плюс стойността на самото пътуване - някъде около 500 евро мисля, че беше.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Така е Жорж, да си свърша работа.
    Преди малко говорих с колега англичанин, каза ми, че ако иска да отиде във Франция, с неговата кола и фул компресив, трябва да се обади на застрахователя и да го уведоми.
    Тябва ли и аз да го правя?
    Преди да направя застраховката (годишна, на чесечни ) и да платя, трябва ли да се обадя и да питам дали покрива холидей в Европа и дали трябва да го уведомя?
    Много тъпи въпроси, проявете търпение.

4. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Синът ми изнесе вaн. Плати нещо от порядъка на 1000 накуп за година. Застраховател Аутонет.
    Като отиде в България, пререгистрира вана, звънна на компанията и спря застраховката. Таксата беше не повече от 40. Върнаха му останалите пари. Това беше през Август 2014.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

6. БЛАГОДАРЯ jhoro, Мила, deijei, geleto thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Преди малко говорих с колега англичанин, каза ми, че ако иска да отиде във Франция, с неговата кола и фул компресив, трябва да се обади на застрахователя и да го уведоми.
    Преди да направя застраховката (годишна, на чесечни ) и да платя, трябва ли да се обадя и да питам дали покрива холидей в Европа и дали трябва да го уведомя?
    Ако за първи път ще се прибираш с кола към БГ, прегледай и се заинтересувай за самото пътуване. Не е нищо сложно, ама има некоя друга тънкост, дето да ти спести некой лев и малко ядове. Там, кога и през кой сайт да си запазиш ферибот, пък май като слизаш, трябва да си купиш дрегер ( френско изискване, ако те спрат и го нямаш..... ядове). При положение че колата е английска, май трябва да си купиш и бленди за фаровете ( да не заслепяваш другите). Абе дреболии, които може и да пропуснеш, ама ти си знаеш. Това съм чул, недочул т.е. не ти говоря от личен опит.
    Защо си слагаш 500 за първите 2 месеца. Това включва ли пътните разходи? Застраховката 170, роад такса 20 -30 за първия месец. Ти като се прибереш, звънкаш и канселираш и айде не на 1-2-я ден си пререгистрираш с БГ регестрация. То и там едни таксички незнам, има ли екотакса ( некоя друга стотачка), БГ номер 50- 60 кинта, гражданска 200 кинта, тех. преглед 35, тук 12, там 30, там 10 и както казва Жорката "Welcome in Bulgaria"

8. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Ако за първи път ще се прибираш с кола към БГ, прегледай и се заинтересувай за самото пътуване. Не е нищо сложно, ама има некоя друга тънкост, дето да ти спести некой лев и малко ядове. Там, кога и през кой сайт да си запазиш ферибот, пък май като слизаш, трябва да си купиш дрегер ( френско изискване, ако те спрат и го нямаш..... ядове). При положение че колата е английска, май трябва да си купиш и бленди за фаровете ( да не заслепяваш другите). Абе дреболии, които може и да пропуснеш, ама ти си знаеш. Това съм чул, недочул т.е. не ти говоря от личен опит.
    Дрегерите са само за Франция, по закон трябва да имаш 2 на колата, както и други неща, за които в UK никой няма да те спре специално да те пита дали ги имаш. Пускаш в гугъл european motoring kit и виждаш кое имаш и кое - не. Светлоотразителните жилетки трябва да са в купето, а не в багажника, най-добре - под седалките, за да можеш, ако колата спре, да ги извадиш и да ги сложиш, преди да почнеш да крачиш по пътя. Специално за дрегерите, аз на своя глава имам само стари вече, не ги подменям, защото нямало закон, по който да те глобят. Има закон да ги имаш, ама няма закон, разрешаващ глобата. Ако се купуват от ферибота, всичките неща са по-скъпи, по-евтино излиза, ако ги купиш по интернет предварително, но специално дрегерите са 5 до 7 паунда, няма да те съборят. Обаче трябва да се сложат лепенките на фаровете, за да не заслепяваш колите по пътя, за това могат да ти направят сериозен проблем. Още съвети - тук. Има ги и из форума. Не знам на Гелето дали му трябват, може да е пътувал вече и да ги знае.

10. БЛАГОДАРЯ deijei, geleto thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Благодаря за мненията ви.
    За споделено пътуване не знам дали ще се получи.
    Накупувах доста неща от нета, плюс клетката със совата и това, че съм в Лийдс. А и за връщането сме двама.
    Ще мина на вариант купуване на кола, месечен такс роуд и годишна застраховка на месечни вноски.
    Мисля да е от Адмирал, 1700 с 180 м.вноска.
    Когото съм в БГ, ще уведомя и двете компании за изнесен автомобил и прекратяване на двете такси.
    Някакви съвети ако пропускам нещо или допълнение към намисленото ?
    Знаеш ли как предишния собственик си плаша роадтаксата?

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ако имаш валидна УК застраховка, на гърба на свртификата на която пише.че важи за ЕУ държавите плюс Исландия , Норвегия, Сърбия, Андора не ти трябва друго. Аз никога не съм уведомявала мойте застрахователи.

14. БЛАГОДАРЯ geleto, jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Благодаря отново на всички включили се.
    Темата е динамична, поне за мен. Колко повече се ровя, толкова повече мирише, и не е до език, а до клатене.
    Значи ръчкам из Конфюзед без бисквити, шарения голяма. БЪТ не е до ЦЕНА. Какво имам предвид : каквато да ти е застр. от трите, компресив, трърд с огин или само търд, избираш ти, после кликаш примерно на Адмирал и те препраща директно там с попълнен формуляр от Конфюзед, малко въпроси и си на плащане. НО никъде няма за излизане от УК.
    Та до мен, некст дор има агенция, сега от там се връщам. Така, така, така стигаме до пари : 2100 -3500 . Ок.
    Почвам да разпитвам от далеч, абе ако колата е боклук и след месец искам да я дам за скрап, Кво? Ми 25 кинта глоба и се спира на момента. Ок, бене, бене, бене.
    Абе викам, ми ако за Нова година искам да сляза до БГто, Кво ?
    Ми джиткай си.
    Аааа, абе един колега днес ми каза, че да ходи у Франс, трябва да звъни на застархователя, Оти?
    Ми те другите, бе, не ние. Аааа, бене, бене, бене
    Та докато си шушукаме, и ТЯ знае кво ми продава, се обажда неин колега и вика, Ноууу посибъл.
    Та оказва се, че те имат Essential, Classic I Premier, всяка една от тях може да бъде с трите разновидности : компренсив..... т.н.
    И да е компресив, ако е Essential, излизайки на вън от УК, ловиш с гол г*з таралеж.
    С другите, по-малко щото имаш САМО 90 дни на вън.
    Та, те така те, дори и да си бях направил през Кофюзед застраховка дори и за 4 бона, само щях да си мисля, че съм хванал Богу за рогу.

Его, не знам как е плащал роутакса си, но вече 100 човека ми казака, че са променили закона, дори и вчера да си платил за година, утре ако ми шитнеш колата си, други ден и аз трябва да платя за година.

Зара, не знам ако след Ентъра и разпечатената застраховка, ще мога да променя нещо ако не видя на гърба изписани държави.
    Но преди да плащам, ще питам. Застрахова от офис, не онлайн. Да знам после с кой да се карам, а не да висна като сопол на жицата.
    Не очаквах, че ще е такава хурка да изкараш покрит кола.

В очакване на Ваши мнения, докато стигнем до това как да си направя ВАЛИДНА застраховка, а не да си мисля, че платил 4 бона е такава.
    Бати, щом брокер, щеше да ми шитне не покриваща, при положение, че искам да е такава за ЕУ.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Его, не знам как е плащал роутакса си, но вече 100 човека ми казака, че са променили закона, дори и вчера да си платил за година, утре ако ми шитнеш колата си, други ден и аз трябва да платя за година.
    Не знам какво си гледал, но всеки си плаща за месеците, в които ползва колата. Промяната, която направиха, е че не се прехвърля пътния данък - като купуваш кола, стария собственик си получава остатъка, а ти плащаш отначало. Ако я купуваш сега, естествено, че ще искат да платиш за година - нали се предполага, че ще е твоя. Обаче ако я продадеш, ти възстановяват парата за всички пълни месеци.

17. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Мила, не ми е до данъка, отговорих на Его, каквото разбрах.
    До застраховката е. Както снощи се бях наежил, плащах на Адмирал 2125 ( е,бе първа вноска като начало) и си мислех, че см Ок.
    Нямаше къде да кликна за ЕУ. Не съм виждал полица. Добре, че Зара ми заостри вниманието.
    Ако пристигне без държави отзад, пак телефони, прес уан, ту ....
    Мей не дава ли бенефит тридневна застраховка на напускащи

19. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Мила, не ми е до данъка, отговорих на Его, каквото разбрах.
    До застраховката е. Както снощи се бях наежил, плащах на Адмирал 2125 ( е,бе първа вноска като начало) и си мислех, че см Ок.
    Нямаше къде да кликна за ЕУ. Не съм виждал полица. Добре, че Зара ми заостри вниманието.
    Ако пристигне без държави отзад, пак телефони, прес уан, ту ....
    Мей не дава ли бенефит тридневна застраховка на напускащи
    Закъса го в мирно време, значи. Пакетирай багажа и го пращай по некой бус, 1 паунд на кило, ама щом може да се събереш в лека кола, значи не е чак толкова много. Скъпите неща и документите в един куфар, совата у клетката, жената на самолету, ти със совата у некой бус или кола и зорлем се измъкнеш от тая Англия................... хахахааа........................ и без това тоя джипка с десен волан, няма да ти е най-практичното возило в БГ, освен ако не я ползваш за работно магаре..................незнам брат, плямпам си врели не кипели......................... ама знаеш ли откъде ще изскочи заек.

П.П Това за багажа, преди да дойда, на 3 пъти пратих близо 200 кила багаж, премерно 20 + кашона ( 50 кг. сигурно беха само учебници.....) не съм имал ядове. Всичко беше ОК.

21. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Закъса го в мирно време, значи. Пакетирай багажа и го пращай по некой бус, 1 паунд на кило, ама щом може да се събереш в лека кола, значи не е чак толкова много. Скъпите неща и документите в един куфар, совата у клетката, жената на самолету, ти със совата у некой бус или кола и зорлем се измъкнеш от тая Англия................... хахахааа........................ и без това тоя джипка с десен волан, няма да ти е най-практичното возило в БГ, освен ако не я ползваш за работно магаре..................незнам брат, плямпам си врели не кипели......................... ама знаеш ли откъде ще изскочи заек.

П.П Това за багажа, преди да дойда, на 3 пъти пратих близо 200 кила багаж, премерно 20 + кашона ( 50 кг. сигурно беха само учебници.....) не съм имал ядове. Всичко беше ОК.
    1 паунд на кило е скъпо - има и по-ефтино, до депо. Някой от вановете, дето теглят платформи, качват и пътници.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Post Thanks / Like

.

ЕУ.
    Аз затова питам какви са ти отношенията със собственика,кога купуваш колата и кога я изнасяш,има тънкости,има и начини.

24. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Аз затова питам какви са ти отношенията със собственика,кога купуваш колата и кога я изнасяш,има тънкости,има и начини.

Каква е врътката? Ако Гелето се има с продавача, оня го добавя като допълнителен шофьор в неговата си застраховка( Гелето плаща неква административна такса за туй нящо) в същото време си попълват документите за покупко продажба. Човекът (продавачът) зачаква 2-3 дена преди да изпрати документите в DVLA, през което време Гелето се е прибрал с колата в БГ, с валидна UK застраховка, в която той е добавен като допълнителен шофьор. След което Гелето уведомява по някакъв начин DVLA, че колата е изнесена, и вече колата като е в БГ, въобще не си има вземане даване със UK застрахователи..... прес уан, прес ту и после да слуша музичка 10 мин.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Каква е врътката? Ако Гелето се има с продавача, оня го добавя като допълнителен шофьор в неговата си застраховка( Гелето плаща неква административна такса за туй нящо) в същото време си попълват документите за покупко продажба. Човекът (продавачът) зачаква 2-3 дена преди да изпрати документите в DVLA, през което време Гелето се е прибрал с колата в БГ, с валидна UK застраховка, в която той е добавен като допълнителен шофьор. След което Гелето уведомява по някакъв начин DVLA, че колата е изнесена, и вече колата като е в БГ, въобще не си има вземане даване със UK застрахователи..... прес уан, прес ту и после да слуша музичка 10 мин.
    Продавачът не може да изпрати нищо на DVLA защото талонът ще отпътува с Gеlето. Gеlето, като пристигне в България, ще покаже на КАТ договор за покупко- продажба и ще регистрира колата на свое име. После ще запази за себе си отрязъка за покупко- продажба, а останалото от талона ще прати обратно на собственика.
    После бившият собственик ще прати талонът на ДВЛА, да издадат нов на името на Gеlето. Недостатък- трябва UK адрес.Не може Gеlето да няма приятел с UK адрес. Този приятел, като получи новият талон, ще откъсне и изпрати на ДВЛА отрязъка за експорт.Възможен проблем В България- ще регистрират ли кола, чийто талон е на чуждо име, въпреки, че ще бъде представен договор за продажбата?
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

27. ХАРЕСВАМ! vladigbg, jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Продавачът не може да изпрати нищо на DVLA защото талонът ще отпътува с Gеlето. Gеlето, като пристигне в България, ще покаже на КАТ договор за покупко- продажба и ще регистрира колата на свое име. После ще запази за себе си отрязъка за покупко- продажба, а останалото от талона ще прати обратно на собственика.
    После бившият собственик ще прати талонът на ДВЛА, да издадат нов на името на Gеlето. Недостатък- трябва UK адрес.Не може Gеlето да няма приятел с UK адрес. Този приятел, като получи новият талон, ще откъсне и изпрати на ДВЛА отрязъка за експорт.Възможен проблем В България- ще регистрират ли кола, чийто талон е на чуждо име, въпреки, че ще бъде представен договор за продажбата?
    Аааа........Геле, глей ко стаа от вола млеко ще изкараме, само и само да откараш една таратайка до БГ, без да ти свалят 3 кожи от гърбината

29. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Аааа........Геле, глей ко стаа от вола млеко ще изкараме, само и само да откараш една таратайка до БГ, без да ти свалят 3 кожи от гърбината
    Заради совата !

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Совите не са, това което са!

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

32. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Совите не са, това което са!

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Мислиш,че държи някой друг в клетката ли?

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Заради совата !
    Его, целиш десетката, да, искам си я.
    Имам малко време и адрес.
    Идеята е да говоря с продавача ( по телефона си стиснахме ръцете за цена) да пусне документите да се движат, така, че да е на мое име талона.
    Имам адрес, реално съм в Лийдс. Казаха ми, че ще отнеме седмица да пристигне.
    Както тръгна темата за краткосрочна застраховка, ще отпадне. Намерих покриваща за ЕУ, 210 паунда за УК и още 230 за ЕУ, но за пет дена. Т.е. остава годишна с прекратяване, т.е. около 220 - 250 за първия месец.
    Четвъртък си взех ден отпуска, та направо на място за таксроуда, МОТ е минала януари.
    Единствено, ще помоля продавача да я задържи при него за седмица, докато оправя документите.
    Иначе снежната сова расте и с всеки ден от грозно пате се превръща в красив бял лебед.
    Ще споделя всяко развитие, за да е полезно на лудак като в моята ситуация.
    Grazie a tutti !

35. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Бе кви кожи - идеята е косъм да не пада!!!

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Възможен проблем В България- ще регистрират ли кола, чийто талон е на чуждо име, въпреки, че ще бъде представен договор за продажбата?
    Не е никакъв проблем. Как мислиш съм регистрирал коли, дето друг човек (превозвач) ги купува от Германия, Австрия, Нидерландия... и ги кара в Бг. Там договора се попълва наполовината (само данните на продавача), данните на купувача се пишат в Бг. И естествено, че няма талон на имета на купувача.
    В КАТ искат само преведено копие от договора - от заклет преводач. И старите табели (регистрационни номера).

37. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Жорж както винаги внимателен във всяка тема.
    Кола 600 пари, застраховката 250 , таксроуд 20тина, път и да е 400 пари, всичко максимум 1,5.
    За 3000 лева ще отлети, дори и малко надолу, пак добре, ако калкулирам двама прибиращи се, 200 тина кила багаж (50 само работни инструменти) и спокойствие за совата.
    Е има ядове, не съм джамбазин с опит, но то за какво ли няма.
    Това ако се случи, ще е благодарение на форума и всички Вас, взели участие в темата.
    Благодаря!

39. ХАРЕСВАМ! zhb, jhoro, vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Жорж както винаги внимателен във всяка тема.
    Кола 600 пари, застраховката 250 , таксроуд 20тина, път и да е 400 пари, всичко максимум 1,5.
    За 3000 лева ще отлети, дори и малко надолу, пак добре, ако калкулирам двама прибиращи се, 200 тина кила багаж (50 само работни инструменти) и спокойствие за совата.
    Е има ядове, не съм джамбазин с опит, но то за какво ли няма.
    Това ако се случи, ще е благодарение на форума и всички Вас, взели участие в темата.
    Благодаря!
    Ехехехей, за 600 пари колата, па ще я жениш за 3000 лв .... браво бе....... демек целата галимация 1 500 паунда, колата в БГ оженена за 3000 лв, демек си на чисто, даже като ти върнат неква част от застраховката (след като я канселираш) ще остане и за една доволна почерпка за сметка на DVLA

41. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Его, целиш десетката, да, искам си я.
    Е как пък не пусна една снимка на тая "златна" сова...

43. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Краткосрочна застраховка на кола?
    От nassie във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 20-01-2015, 19:32
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-04-2014, 10:28
  3. Едномесечна/краткосрочна застраховка?!
    От niki86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 30
    Последно мнение: 23-04-2013, 14:14
  4. Краткосрочни апартаменти
    От stoil2 във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-05-2010, 08:45
  5. краткосрочна застраховка за кола ?
    От kirildi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 13
    Последно мнение: 20-04-2009, 15:54

Отметки