Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 84
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем с краткосрочна УК застраховка

Здравейте. Глупав казуз, но се оказах в задънена улица.
    Проблема е, че пристигнах с лична карта, а сега за кратка автомобилна застраховка (1–28 дена) ми искат международния паспорт.
    Той дори е и изтекъл, опитах (от копие) да въведа номера,но сайтът ми даде, че е изтекъл. Става с UK книжка,но първо моята е немска
    и второ, имам С категория и ще ми е необходимо медицинско, въпреки, че е валидна до 2029.
    Питах няколко човека и всеки казва различно, в смисъл, дали може колата да е на друг човек с компресив застраховка за седмица
    и аз да я карам в негово присъствие (до България).
    Посъветвеха ме да питам сайта, но там няма нито телефон нито мейл за връзка. Това ме озадачи, но ми бе подаден от нашенци,
    който са правили краткосрочни застраховки и по този начин, законно са прибирали новозакупени коли до БГ
    Има на кой да я пиша на името, на негово име да направи застраховка, но поне от десет години не е сядал зад волан и се притеснява
    да управлява автомобил с десен волан.
    Сайтът е : https://www.insure4aday.co.uk/
    Благодаря на тези който споделят мнение.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем с краткосрочна УК застраховка

Не мога да ти кажа нищо категорично, но си мисля...

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Става с UK книжка,но първо моята е немска и второ, имам С категория и ще ми е необходимо медицинско, въпреки, че е валидна до 2029.
    Според мен това, че е German (тоест - пак EU) не би трябвало да е проблем.
    Колкото до медицинското - освентова, че ще трябва да дадеш някакво пари - друг проблем не виждам.
    Пп. От въпросния сайт
    Providing you are between the age of 21 and 75, have held a full UK, EU, EEA or a Swiss driving licence for at least the past 12 months and have been resident in the UK during this time, you will be eligible for one of our policies.
    ... дали може колата да е на друг човек с компресив застраховка за седмица и аз да я карам в негово присъствие (до България). Посъветвеха ме да питам сайта, но там няма нито телефон нито мейл за връзка. Това ме озадачи, но ми бе подаден от нашенци, който са правили краткосрочни застраховки и по този начин, законно са прибирали новозакупени коли до Б
    Има на кой да я пиша на името, на негово име да направи застраховка, но поне от десет години не е сядал зад волан и се притеснява да управлява автомобил с десен волан.
    Сайтът е : https://www.insure4aday.co.uk/
    Благодаря на тези който споделят мнение.
    Би трябвало да може ти да бъдеш вписан като втори водач.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Жорж, благодаря ти
    За медицинското, и смяната на книжката, не е до пари а до време.
    Не искам да минавам тънко.
    За втори водач опитахме, но и като такъв ми искат международен паспорт.
    То и за това пуснах тема, за да е законно.
    И самолет отпада, защото освен хиляди неща си взех и снежна сова.
    Темата за споделено пътуване не е мръднала от зимата.
    Знам, че звуча като това докрая и душата в рая, но търся решението.

4. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Жорж, благодаря ти
    За медицинското, и смяната на книжката, не е до пари а до време.
    Не искам да минавам тънко.
    За втори водач опитахме, но и като такъв ми искат международен паспорт.
    То и за това пуснах тема, за да е законно.
    И самолет отпада, защото освен хиляди неща си взех и снежна сова.
    Темата за споделено пътуване не е мръднала от зимата.
    Знам, че звуча като това докрая и душата в рая, но търся решението.
    Във Фейсбук групите има много обяви,защо не намериш някой,който иска да пътува до България,няма кола,но има книжка.После,мисля всичко ти е ясно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Жорж, благодаря ти.
    За нищо - само си разсъждавах.
    Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Във Фейсбук групите има много обяви,защо не намериш някой,който иска да пътува до България,няма кола,но има книжка.После,мисля всичко ти е ясно.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    То във Фейса сега подаряват билет София-ЮК - освен да се метна на самальота и... да ги докарам до БГ-то.
    Имам UK driving licence, валиден пашапорт, стаж като водач - 32 години...
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

И аз като Жорката да поразмишлявам. Защо не си направиш нормална застраховка на месечни вноски, така поне ще стане с личната ти карта. Плащаш си първата вноска, изкарваш колата, обаждаш се че искаш да канселираш застраховката, защото си изнесъл колата и нямаш намерение да я връщаш в UK. Ще трябва да платиш някаква такса за закриването на застраховката, ама би трябвало да ти върнат пари за срока който си надплатил). Предишната кола като си я продадох и се обадих да канселирам застраховката, ме уведомиха че ще трябва да платя 60 паунда такса.

8. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Предишната кола като си я продадох и се обадих да канселирам застраховката, ме уведомиха че ще трябва да платя 60 паунда такса.
    Мисля, че при всички застрахователи канселирането струва 50-70пнд.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

А като купуваш застраховка ( годишна), важи ли правото да се откажеш в определен срок- 14 дни или по новия закон 30 дни?
    За всяка покупка на стока или услуга има срок, в който да се откажеш без да даваш обяснения .

Много хубаво звучи, за да е възможно.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

11. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Влади, благодаря ти, че размишлява в темата.
    Мислих го и този вариант. Спря ме това, че когато се метна в конфюзет ми изкарва най ниската годишна 1700 паунда. Когото я пусна след това към определената зас.компания, ми дава да платя първоначално около 6-700 + първа вноска. Така първоначаната вноска идва много висока, за една седмица ползване. Може и да греша, никога не съм правил до сега, това ми го подава сайта.
    За таксроуда разбрах следното, плащам за половин година, пращам им писмо, че съм я изнесъл и да я отпишат, но те надвнесената сума я пращат на адреса като чек. Т.е. с идеята да не се връщам я губя. Дори да го приема за Ок, ако така процедират с застраховката, и да я канселирам, ако ги връщат като чек, ги пиша бегали и тях.
    Дано бъркам, така ще приема този вариант.
    Пздрави

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Влади, благодаря ти, че размишлява в темата.
    Мислих го и този вариант. Спря ме това, че когато се метна в конфюзет ми изкарва най ниската годишна 1700 паунда. Когото я пусна след това към определената зас.компания, ми дава да платя първоначално около 6-700 + първа вноска. Така първоначаната вноска идва много висока, за една седмица ползване. Може и да греша, никога не съм правил до сега, това ми го подава сайта.
    За таксроуда разбрах следното, плащам за половин година, пращам им писмо, че съм я изнесъл и да я отпишат, но те надвнесената сума я пращат на адреса като чек. Т.е. с идеята да не се връщам я губя. Дори да го приема за Ок, ако така процедират с застраховката, и да я канселирам, ако ги връщат като чек, ги пиша бегали и тях.
    Дано бъркам, така ще приема този вариант.
    Пздрави
    Би трябвало и по банков път да може да ги преведът. Роад таксата, може и тя, на равни 12 месечни вноски да се плаща. На моята кола е 23 на месец, на жената е 13 на месец. Ако на твоя човек направиш застраховката и ти си като допълнителен шофьор, не ви ли пада цената до нещо по нормално, или поне 1-вата вноска да е от сорта на 120 - 150 £

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Те за това те, трябва да го има този форум.
    За 2х6 месеца такс роуд ми го каза англичанин.
    Чрез мнението ти тук, това отпада като проблем.
    Ефхаристо, пара поли!
    За застраховката, как и да въртя шофьорите, кой първи, кой адд, тя става по скъпа, от и двамата сме факинг имигрант с НО кламс бонус, въпреки и двамата с книжки над 20 години и аз със „С”
    При попълване на данните гледам да съм максимално коректен (колата на улицата, не в двор), като платя да е реално валидна.
    Магьосници в джамбазството ми предложиха до Дувър с английска кратка, след това с месечна БГ.
    Говорих с български компании, могат, но при произшествие, при настещен иск, ще е невалидна. Имам хиляди километри, сега карам ежедневно служебен ван, но не искам да дърпам дявола за опашката.
    Само с фуул компресив ли мога да карам и в Европа?

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

В тоя твоя сайт конкретно пише най-накрая и това:
    - will not be exported during the insurance policy cover period
    Не знам как се води излизането от страната.
    Кога ще пътуваш? Смяната на книжка става до 3 седмици.

Не знам дали важат правилата за договор от разстояние, т.е. да можеш да се откажеш до няколко дни. Трябва да питаш компанията, от която евентуално ще вземеш нормална застраховка, каква им е политика за анулиране.

Какво като не е карал от 10 г. спътникът? То е като да караш колело - не се забравя, само се отвиква. Пък че с десен волан... Голяча работа. Тъкмо е забравил как се кара с ляв и няма да му е толкова терсене сега.

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend lordm recommended this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Doondie, благодаря ти, че си отделил време да прегледаш сайта и ми заостряш вниманието с цитирания абзац.
    Ако не мога да я изкарам с тяхната кратка застраховка, значи е без значение дали съм с паспорт или сменена книжка. Тоест, остава варианта на Влади с едногодишната.
    При не плащане на вноските, тя автоматично ще се прекрати, аз ще съм я закарал, но какви негативни последици бих могъл да имам?
    За патуването, хазяйна не иска животни, а аз си взех сова може да ме изгони утре, може и след месец.
    Няма обекти и работа при шефа ми ( не искам друг и друга работа) та може да се наложи да си тръгна утре или след месец. За това искам да си взема кола ( набелязал съм едно Равче4) за да имам врата.
    Тереза не ме гони, но 15тина години номадство ми стигат.
    Последно редактирано от geleto : 16-07-2017 на 09:44

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Съжалявам, че ви занимавам с мойте глупости, но сега съм пред компа.
    Масимум коректни отговори в конфюзед, жена основен притежател на полицата, аз добавен, полица само търд парри онли, месечна вноска, резултат 3124 паунда най евтинита. Компресив 2347 паунда.
    Бе, не се учудвам на темите как да джиткам в Ук с Бг регистрация.
    Някой да знае къде да изкара едно бързо висше образование за ядрен физик, за да си позволя кола в страната на чудесата на Мей?
    Бати, такава застраховка за един шибан Рав, не би платил и алкохолик с ежедневни катастрофи.
    Дори и да съм крайно тъп и да не знам кво кликам, не мисля, че някой от вас би постигнал такива забележителни резултати.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ако не мога да я изкарам с тяхната кратка застраховка, значи е без значение дали съм с паспорт или сменена книжка. Тоест, остава варианта на Влади с едногодишната.
    Азащо не разгледате варианта с плаатформа? Тогава изобщо няма да ти трябва застраховка - ни годишна, ни кратка.

20. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Проблем с краткосрочна УК застраховка

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    В тоя твоя сайт конкретно пише най-накрая и това:
    Не знам как се води излизането от страната.
    Кога ще пътуваш? Смяната на книжка става до 3 седмици.

Не знам дали важат правилата за договор от разстояние, т.е. да можеш да се откажеш до няколко дни. Трябва да питаш компанията, от която евентуално ще вземеш нормална застраховка, каква им е политика за анулиране.

Какво като не е карал от 10 г. спътникът? То е като да караш колело - не се забравя, само се отвиква. Пък че с десен волан... Голяча работа. Тъкмо е забравил как се кара с ляв и няма да му е толкова терсене сега.
    Правиш кратката застраховка да е за период по дълъг от времето за отиване и връщане до България, по този начин не изглежда че е за износ

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Съжалявам, че ви занимавам с мойте глупости, но сега съм пред компа.
    Масимум коректни отговори в конфюзед, жена основен притежател на полицата, аз добавен, полица само търд парри онли, месечна вноска, резултат 3124 паунда най евтинита. Компресив 2347 паунда.
    Бе, не се учудвам на темите как да джиткам в Ук с Бг регистрация.
    Някой да знае къде да изкара едно бързо висше образование за ядрен физик, за да си позволя кола в страната на чудесата на Мей?
    Бати, такава застраховка за един шибан Рав, не би платил и алкохолик с ежедневни катастрофи.
    Дори и да съм крайно тъп и да не знам кво кликам, не мисля, че някой от вас би постигнал такива забележителни резултати.
    Ако с всяка следваща примерна застраховка, цената скача, според мен системата/ сървъра или знам ли що, но те разпочнава че правиш 38 примерни застраховки и си вика "абе тоя не му е чиста работата, нещо шмети капели прави. Примерни застраховки 1-2,ОК, ама кви са тия 58". Според мен ако не си толкова мераклия на тая асфалтна джипка, огледай сериозно Фейсбук групите за споделено прибиране до България с кола. Редовно засичам, а и сега е сезона на отпуските, има и обяви, само за копмания, даже пари не искат хората, иначе нещо по 50 - 90 кинта.

След 2-3 мин преглеждане на 1 от фейсбук групите, те ти една оферта

Todor Todorov
    9 юли в 22:05

Пътувам на 6/08/17 от Лондон до България търся човек за компания.Ако има желаещ тел.07587607515 Миро

П“П Това за роад таксата, като си попълваш данните и по едно време те пита, как ще платиш. Единия вариант беше с дебит, кредит кард, там найстина излиза са или 2 вноски на 6 месеца и 1 вноска годишно, втората опция мисля беше да платиш с директен дебит, там вече може да си плащаш на 12 месечни вноски ( че даже първата вноски ми я удуржаха 2-3 седмици, след като поплучих потвърждение на и-мейла, че вече съм с платена роад такса)
    Последно редактирано от vladigbg : 16-07-2017 на 14:31

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Тодор Тонев‎
    до
    Споделено пътуване UK
    12 юли в 07:09 ·

Пътуване от Лондон за България на 14 юли.Имам свободно място за хора и багаж.Превоз на автомобили с платформа до 1500 кг.Превоз на домашни любимци.Превоз на алуминиева и ПВЦ дограма и мебели.
    Телефони за връзка UK 00447831252658 BG 00359893895126 или на съобщения

Георги Русев‎
    до
    Българите в Лондон
    9 юли в 11:15 ·
    споделено пътуване
    1 £
    Redbridge, London

Добър ден . На 25-26 Юли тръгвам за България с кола и имам 2 свободни места. Желателно е поне единят да е с книжка да се сменяме. Пътувам с vauxhall zafira 7 места . Ако има желаещи за повече информация да ми звънят на 07887582274 или на лични . Благодаря и лек ден.

П.П Напиши в фейса "споделено пътуване" и звънкай да ги питаш ората

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Ако с всяка следваща примерна застраховка, цената скача, според мен системата/ сървъра или знам ли що, но те разпознава, че правиш 38 примерни застраховки и си вика "абе тоя не му е чиста работата, нещо шмети капели прави. Примерни застраховки 1-2 - ОК, ама кви са тия 58".
    За да не ви разпознава системата, преди влизане в такива сайтове - трийте си „бисквитките“ им! Иначе вижда, че проявавяте интерес и ви пуска по пързалката.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    За да не ви разпознава системата, преди влизане в такива сайтове - трийте си „бисквитките“ им! Иначе вижда, че проявавяте интерес и ви пуска по пързалката.
    Това дали не е валидно и за търсена на самолетни билети?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Това дали не е валидно и за търсена на самолетни билети?
    Това е валидно за всякакви сайтове, най-вече за тези, отнасящи се за някаква търговия. Почти всеки сайт си записва в браузъра Ви „бисквитки“ и при следващото Ви влизане - ги прочита и „си казва“ - „Аха, този е ... онзи.“

Ето малко „по-сериозно“ инфо.
    HTTP бисквитката (буквален превод от английски HTTP cookie), обикновено наричана просто „бисквитка“, е пакет информация, изпратен от уеб сървър към Интернет браузър, а след това връщан от браузъра всеки път, когато той получи достъп до този сървър. „Бисквитките“ са изобретени от Лу Монтули, бивш служител на Нетскейп Комюникешънс.
    Предназначение
    „Бисквитките“ могат да съдържат произволна информация, избрана от сървъра, и се използват да поддържат състоянието на HTTP транзакциите, които иначе са „без състояние“. Обикновено те се използват за удостоверяване на самоличността на регистриран потребител на даден уебсайт като част от процеса на влизане или първоначална регистрация в сайта, като от потребителя не се изисква ново въвеждане на потребителско име и парола при всеки следващ достъп до този сайт. Други използват бисквитките за поддържане на „пазарска кошница“ за избрани стоки за купуване от даден сайт по време на една сесия, за персонализация на сайт (представяне на различни страници за различните потребители), и за проследяване на достъпа на отделни потребители до даден сайт.
    HTTP-бисквитка от Уикипедия, свободната енциклопедия

27. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Това е валидно за всякакви сайтове, най-вече за тези, отнасящи се за някаква търговия. Почти всеки сайт си записва в браузъра Ви „бисквитки“ и при следващото Ви влизане - ги прочита и „си казва“ - „Аха, този е ... онзи.“

А пробвал ли си го? Аз един път си играх дори от различни пц-та и нямаше разлика в цените на самолетните билети
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    А пробвал ли си го? Аз един път си играх дори от различни пц-та и нямаше разлика в цените на самолетните билети
    Да, правил съм го много пъти - да трия „бисквитките“ на конкретен сайт, макар и не за закупуване на самолетни билети.

Спомням си, че имаше един сайт за online OCR-ване. Но безплатно даваше само 20-30 страници. Съответно - следва изчистване на cookies и логване с нови (измислени) данни. И нова порция free services.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Знам какво е бисквитки, въпроса беше дали наистина сайтовете за билети следят често търсени дати от един PC и вдигат цените и ли вдигането е случайно.
    При мен обикновено се случва да търся билети, намирам, но трябва да уредя отпуската първо за съответните дати и на другия ден цените за същите дати вече са по-високи (никога по-ниски).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, правил съм го много пъти - да трия „бисквитките“ на конкретен сайт, макар и не за закупуване на самолетни билети.

Спомням си, че имаше един сайт за online OCR-ване. Но безплатно даваше само 20-30 страници. Съответно - следва изчистване на cookies и логване с нови (измислени) данни. И нова порция free services.
    ами това са различни неща
    Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Знам какво е бисквитки, въпроса беше дали наистина сайтовете за билети следят често търсени дати от един PC и вдигат цените и ли вдигането е случайно.
    При мен обикновено се случва да търся билети, намирам, но трябва да уредя отпуската първо за съответните дати и на другия ден цените за същите дати вече са по-високи (никога по-ниски).
    аз лично не установих такава връзка, може да съм ползвал само такива сайтове които не го правят знам ли
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Краткосрочна застраховка на кола?
    От nassie във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 20-01-2015, 19:32
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 21-04-2014, 10:28
  3. Едномесечна/краткосрочна застраховка?!
    От niki86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 30
    Последно мнение: 23-04-2013, 14:14
  4. Краткосрочни апартаменти
    От stoil2 във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-05-2010, 08:45
  5. краткосрочна застраховка за кола ?
    От kirildi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 13
    Последно мнение: 20-04-2009, 15:54

Отметки