Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Question NeilMed Sinus Rinse, neti pot и подобни за профилактика при сенна храма и астма

Пичове... КАК Е ВЪЗМОЖНО да не съм чувал НИКОГА през живота си за глупавото чайниче за изплакване, овлажняване или каквото се води "иригацията" на носната кухина (или кухини, че май не се води само една)? Наричат го neti pot. "Нети" на санскрит значело "носно почистване". И не само това, ами и друго средство имало, се оказа.

За пръв път разбрах за това преди седмица, когато приятел ми показа клипче как се почиства нос на дете. Аз направо се смаях (и погнусих в първия момент, но след час вече ми изглеждаше ОК ) как е възможно да не съм знаел за това!? Аз му казах, че ми тече носът, понеже нали имам астма, съответно алергия към разни неща, най-вече домашен прах, пух и перушина, та дори и трева. А сега с всичките тези полени из въздуха от липи, тополи, цветя и бурени изведнъж може да се разкихам и да ми тръгне носът. Дори и от смяната на температурата, но това е друг въпрос.

Това е клипчето, което ми показаха (не яжте сега ):

Гледах като хипнотизиран. Час-два пусках едно след друго клипчета. Така разбрах и за нети чайничето, в последствие и за този американски sinus rinse kit. Нищо и никакво шишенце, но с него, както и отделно, продават пакетчета с разтворим състав от буквално готварска сол и сода бикарбонат, от което в аптеката ми казаха, че се правели капките за нос - с т.нар. физиологичен разтвор на натриев хлорид (0.9%) (или saline solution на английски).

Клипче как се ползва нети пот:

Клипче как се ползва neilmed тубата:

Нети пот нещо не ме зарибява. Ако на човек му е запушен носът, как аджеба да го отпуши без абсолютно никакво налягане? Предпочитам да пробвам тубата. Но пък не ми се дават 40 лв само за да го пробвам и да се окаже, че за мен е безсмислено да се ползва. Макар че уж мноооого хубаво било - изчиствало, успокоявало, овлажнявало. При сенна хрема също, а моето е един вид такова през пролетта-лятото. Аз съм се примирал, че от астмата не мога да се отърва, но поне носът ми да не тече всеки път като луд, когато съм на село, където алергията ми просто разцъфва.

Какъв е проблемът? Еми, в България такова чудо Н-Я-М-А. Просто не е за вярване. Според тема в някакъв американски форум за българи, тези продукти се намирали под път и над път в Щатите. Докато в нашите аптеки няма абсолютно, абсолютно нищо подобно - само спрейове, капки за нос, стикове за вдишване и това е. Нищо чудно, че и не бях чувал преди. Но поне от обща култура, но нейсе - нищо. А щях да запомня, все пак се отнася пряко до мен. Четох, че някаква тинктура можело да си направи човек в домашни условия - с пчелен клей и не помня какво още. Дори въпросният разтвор за промиване можело да си направи човек с 1 л вода (бутилирана, дестилирана или преварена, че не знам каква точно е разликата), 1 лъжица (към 10 г) йодирана готварска сол и 1 лъжица (пак толкова) хлебна сода (сода бикарбонат демек).

Мисля да си купя оттук - уж безплатна доставка, но много-много не ми се вярва от Англия да дойде, но знае ли човек. Та, преди да съм си дал парите, някой има ли опит с такива способи? В Boots например се продава, поне онлайн го има. Естествено, не знаех, когато имах магазини наблизо. Даже преди 2 месеца бях в Лондон, да му се не види.

Естествено, потърсих и информация против всекидневната употреба на NSI (nasal saline irrigation), понеже навсякъде разни лекари, потребители и естествено производители твърдят, че било съвсем наред да се прави два пъти дневно - с миенето на зъбите го сравняват, което предизвика повдигане на вежда у мен. Доста съм скептичен към всекидневно плакнене на лигавицата на носа и следната статия потвърждава опасенията ми, че ефектът може да е едва ли не обратен, т.е. много е хубаво да се прави, но не постоянно.
    Daily Nasal Saline Irrigation Not Recommended for Long-Term Use
    Коментари по твърденията в статията?

Благодаря и приятно дишане!

2. БЛАГОДАРЯ lordm, zhb, deijei thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: NeilMed Sinus Rinse, neti not и подобни за профилактика при сенна храма и астма

Ползвам нети-пот на British Snoring & Sleep Apnoea Association - случайно, просто намерих техен продукт, който ми отговаряше на изискванията, за да го пробвам - и си останах с него. Аз съм склонна към синузити, но като усетя, че работата отива натам, го използвам и нещата се оправят. Не го ползвам на някакъв определен период от време, просто като видя, че носът ми се запушва, нещата отиват към хрема или синузит. Изобщо няма никаква нужда от налягане, за да ти се отпуши носа, усещането за запушеност като непроходимост е доста неистинско, облекчението се усеща веднага. Ползвам или само морска сол, или сол и мъничко сода. Към нети-пот-чето има мерителна/разбъркваща лъжичка за солта и няма нужда аз да преценявам колко да слагам. Единственото, което спазвам стриктно, е всичката вода, която ползвам, да е преварена - т.е. слагам в чайника вода, завира, след това я оставям да се охлади до телесна температура и я ползвам. Четох някъде, че ако се ползва непреварена вода, има опасност да си вкараш бактерии в носа или синусите, които не се срещат там иначе и не ти трябват подобни проблеми. След като го използвам, го заливам с вряла вода, за да унищожа каквото е останало там, също и преди употреба, уредът е пластмасов, но пластмасата е някаква много твърда, няма проблем с врялата вода. Сега, като пиша това, може би ще си купя нов, бая време мина, откакто го имам.

Този начин се препоръчва и от специалисти УНГ в Кралството, но на пациентите, на които се предписва този метод, им дават едни разтвори, но лекарите изрично казват, че може и с преварена вода и сол, същото е.

Статията не съм я чела, кара ме да се регистрирам в някакъв сайт, а за едно четене на една статия не се регистрирам. Ако кажеш с няколко думи какво е съдържанието, може да кажа какво мисля. Иначе - ползвай смело. Аз предложих на мъжа ми да го опита, когато му се беше запушил носа и се усещаше сякаш се разболява - гледа видеото, как се употребява и той се нави да опита, макар че не обича разни супер-алтернативни неща, но му хареса усещането след това.

Приятелка от България, с многогодишен синузит, си купи също, не знам откъде, някъде онлайн - и също е доволна.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ Doondie, musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Doondie liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: NeilMed Sinus Rinse, neti not и подобни за профилактика при сенна храма и астма

Нямам мнение относно материала, от който да е пот-чето. По-добре с керамично, пишат. А разтвора, ако си правиш за повече от едно ползване, да си го държиш в стъклен или не помня какъв още съд, но не и в пластмасова бутилка.

Тази статия и на мен ми правеше проблем. Даже и сега. Пусни заглавието в Гугъл и оттам може да се отвори. Момент да видя дали мога някакъв по-важен цитат да извадя.
    We have a serious problem with many patients who suffer with chronic sinus disease thinking that the best treatment is daily [NSI]. They think it isn't harmful and so use it all the time," said lead investigator Talal M. Nsouli, MD, clinical professor of pediatrics and allergy/immunology at Georgetown University Hospital School of Medicine and medical director at the Watergate and Burke Allergy and Asthma Research Centers in Virginia. He presented the results during a podium session.

Afterward, Dr. Nsouli told Medscape Allergy & Clinical Immunology that he has no problems with the use of NSI over a short term, and that previous studies have shown that it can improve nasal mucociliary clearance. However, "despite the common use of [NSI], or neti pots, in the treatment of sinus disease over a long period of time, there has been little evidence to confirm its success."
    For this study, the investigators hypothesized that the "long-term use of NSI may deplete the nose of its immune blanket of mucus, resulting in recurrent RS."
    Правят проучване с две групи хора с проблеми със синусите. Едните си правят NSI всеки ден, а другите - от време на време. В дългосрочен план втората група всъщност има значително по-малко проблеми с обостряне на състоянието, с кризи тоест. Заключението им е, че не е препоръчително да се практикува дългосрочно синусно промиване, така да го нарека. Поне така разбирам аз заключението в статията.

Аз май ще си го взема в крайна сметка. Иначе всеки път, напоследък всеки ден, ще ме е яд, че не съм пробвал. Адски досадно е да ти тече носът, а да не си настинал или с грип. Опитвам се да си налагам самоконтрол, но в такива моменти съм много раздразнителен. И когато някой демонстрира пренебрежение или умишлено неразбиране на състоянието ми, ме изнервя допълнително и съм склонен да влизам в словесни конфронтации. Проблемът при мен е не толкова дискомфортът да трябва да си бършеш носа постоянно, да кихаш и да не можеш да дишаш, а че нямам контрол върху всичко това. Затова ми е интересно какъв ще е ефектът от промиването и ще има ли при мен.

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Нямам мнение относно материала, от който да е пот-чето. По-добре с керамично, пишат. А разтвора, ако си правиш за повече от едно ползване, да си го държиш в стъклен или не помня какъв още съд, но не и в пластмасова бутилка.

Тази статия и на мен ми правеше проблем. Даже и сега. Пусни заглавието в Гугъл и оттам може да се отвори. Момент да видя дали мога някакъв по-важен цитат да извадя.

Правят проучване с две групи хора с проблеми със синусите. Едните си правят NSI всеки ден, а другите - от време на време. В дългосрочен план втората група всъщност има значително по-малко проблеми с обостряне на състоянието, с кризи тоест. Заключението им е, че не е препоръчително да се практикува дългосрочно синусно промиване, така да го нарека. Поне така разбирам аз заключението в статията.

Аз май ще си го взема в крайна сметка. Иначе всеки път, напоследък всеки ден, ще ме е яд, че не съм пробвал. Адски досадно е да ти тече носът, а да не си настинал или с грип. Опитвам се да си налагам самоконтрол, но в такива моменти съм много раздразнителен. И когато някой демонстрира пренебрежение или умишлено неразбиране на състоянието ми, ме изнервя допълнително и съм склонен да влизам в словесни конфронтации. Проблемът при мен е не толкова дискомфортът да трябва да си бършеш носа постоянно, да кихаш и да не можеш да дишаш, а че нямам контрол върху всичко това. Затова ми е интересно какъв ще е ефектът от промиването и ще има ли при мен.
    Този тип статии трябва да се четат много прецизно... However, "despite the common use of [NSI], or neti pots, in the treatment of sinus disease over a long period of time, there has been little evidence to confirm its success." Това за мен означава, че няма достатъчно много изследвания, които да потвърждават успеха на това лечение в дългосрочен план. Обаче няма и достатъчно много изследвания, които да потвърждават вредата. Защото the investigators hypothesized that the "long-term use of NSI may deplete the nose of its immune blanket of mucus, resulting in recurrent RS."

Дали ще приемеш неговата хипотеза, е лично решение. Това е стар йогистки метод за прочистване, не от днес и от вчера. Аз лично съм склонна да смятам, че никоя вътрешна кухина от тялото ни не е полезно да се чисти прекалено много, защото тялото си е чудесен организъм и си има механизми за поддръжка, само от време на време е достатъчно - но това е лично мой извод за моя начин на живот, който така или иначе не включва много токсини, не живея или работя в замърсена среда, тъкмо напротив - така че изводът ми си е подходящ за мен. Ти си направи твой. Но за опитване - опитай, аз бях приятно изненадана от действието му.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Този тип статии трябва да се четат много прецизно... However, "despite the common use of [NSI], or neti pots, in the treatment of sinus disease over a long period of time, there has been little evidence to confirm its success." Това за мен означава, че няма достатъчно много изследвания, които да потвърждават успеха на това лечение в дългосрочен план. Обаче няма и достатъчно много изследвания, които да потвърждават вредата. Защото the investigators hypothesized that the "long-term use of NSI may deplete the nose of its immune blanket of mucus, resulting in recurrent RS."
    Приемат, че не е препоръчително да се прилага NSI дългосрочно, за да имат основание за изследването. Аз лично се начетох на хвалебствия, затова целенасочено потърсих информация за обратното. Съответно резултатите от изследването според тях потвърждават предположението им. В същото време не отричат ползата от краткосрочното прилагане.
    Статията имала и втора страница. хаха Там съответно правят обобщение:
    "These patients had worse outcomes with the long-term treatment than when using nothing at all. This doesn't mean that this isn't an appropriate medication to consider when you have a cold. But using it daily may not have as good outcomes as we thought it did," said Dr. Oppenheimer.

He added that "it reinforces to me that, as doctors, it's always important for us to ask questions. Just because we may have done something for years doesn't necessarily make it right."
    Аз лично съм склонна да смятам, че никоя вътрешна кухина от тялото ни не е полезно да се чисти прекалено много, защото тялото си е чудесен организъм и си има механизми за поддръжка, само от време на време е достатъчно
    И аз така мисля, затова и потърсих алтернативна информация на изцяло положителната, която преди това видях.

Но за опитване - опитай, аз бях приятно изненадана от действието му.
    Дано и аз да съм.

Поръчах го същия ден - в събота. Уж за £16.50 с безплатна доставка. Пратиха и автоматично потвърждение. Да, ама не. Вчера получавам известие, че поръчката е обработена. И познай... Анулирали са ми поръчката, след което са направили нова с различна цена (€27.75), без да ме питат, което за мен е абсурдно. Хем цената е по-висока, хем са начислили доставка, хем са ме таксували в евро.
    Писах им и в крайна сметка ще ми пратят втори комплект, но лошият вкус от преживяването си остана. Не мисля, че пак ще пазарувам от тях, след като ми свършат пакетчетата.

Dear Pavlin Simeonov,

Thank you for shopping at NeilMed Pharmaceuticals, Inc..

Your order no. has been fulfilled

Order Summary:

Item Qty Description Rate Amount
    Sinus Rinse Regular Kit 1 Sinus Rinse Kit 60 ct €22,00 €22,00

NeilMed Pharmaceuticals, Inc.
    Hello,

I ordered the Sinus Rinse Regular Kit on 15th July with order number 873-974251 for £16.50. I received an email from you today regarding a different order - number 974749 - for a different amount - €22.00. Moreover, there's a second order with this number on my account on your website for a different amount - £27.75. Also, I have TWO pending transactions on my debit card for £16.50 and £24.42.
    Please explain the presence of a 2nd order with 3 different prices. My order I got a confirmation about was for £16.50. This is starting to feel like an online scam.
    Please make sure the 2nd order is cancelled and the extra billed amount refunded to me as soon as possible. Should you fail to do that within a reasonable period of time, I'll be forced to cancel my order altogether and ask for a full refund under the Consumer Contracts Regulations. I will also consider contacting Trading Standards should this matter not get resolved in due time. Thank you!

Kind regards,
    Pavlin Simeonov
    Dear Pavlin,

Thank you for email,

We are sorry for the confusion. This was due to order being placed with British pound. This should have been a euro transaction. The order 974251 for £16.50 is closed without any charges to you.

The order 974749 with €27.75 is the only amount you have been charged. The shipment is on the way.

Please contact me for any further clarification on this as I will be more than happy to help you.

Regards,

Chetan

NeilMed Pharmaceuticals
    Hello,

Thank you for your quick reply. However, I'm not satisfied with it.
    I agreed to purchase your product for £16.50 as advertised on your website. The postage was indicated as free for my destination. I would NOT have bought the product for €27.75 (or £24.42 as shown on my bank statement).
    You have cancelled my initial order and placed a new one on my behalf charging me a new, higher price for the same product without my consent. This is unacceptable.
    This said, please either fulfill my original order, or also cancel the second order you placed on my behalf. Thank you!

Kind regards,
    Pavlin Simeonov
    Dear Pavlin,
    Once again apologies!!

£16.50 is equal to €18.64 but the charges on your card is €27.75 as per the order. May I compensate this by sending you another kit worth €22 for free.

Looking forward to your reply on this

Regards,

Chetan
    NeilMed Pharmaceuticals
    Hello again,

I understand where you're coming from but you should also understand I saw the product advertised at £16.50, so made my decision based on that price, placed an order and got a confirmation email. You should have contacted me before replacing my order with a more expensive one.
    Anyhow, yes, it would be perfectly fine if you sent another kit for free as compensation. I won't be canceling the order in this case.
    I will get back to you should there be any payment issues once the pending transaction(s) has appeared as confirmed on my statement.

Kind regards,
    Pavlin Simeonov
    Sure Pavlin,

Thanks for your understanding!!

You will get your order first followed by the replacement. Two separate shipments.

Going forward, if your order has the billing address in the UK & the shipping address is Bulgaria, please select the euro order form. This will avoid confusion if any.

Have a nice day and revert for any further assistance.

Regards,

Chetan

NeilMed Pharmaceuticals
    Най-много ме подразни това, че все едно е моя вината, че са сложили различни цени в лири и евро и съответно системата (и сайтът им!) лъже за безплатната доставка. Голяма работа, че съм спестил няколко лири от цената на втория комплект - то оставаше и аз да поема разликата. За да не се занимавам с анулиране на поръчката обаче, за каквото имах пълно основание, реших да приема предложението за компенсация, но следващия път просто няма да пазарувам от тях.

10. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Профилактика на мозъка и прагът на търпимост
    От Jaklin във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 2
    Последно мнение: 11-01-2013, 15:03
  2. Hayfever/сенна хрема
    От Charlotte във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 48
    Последно мнение: 21-04-2010, 17:35
  3. АСТМА
    От SV8LIO във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2