Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Болен във ферма - моля за съвет

Здравейте!

Искам да ви помоля за съвет, понеже не съм много добре запознат със законите в кралството.
    Случаят е следният - работя във ферма за ягоди от два месеца.
    Времето беше доста лошо миналата седмица и се разболях. От седмица съм на легло, много отпаднал. В понеделник помолих управителите да ме заведат на лекар, казаха че ще има час за петък. В петък ми се извиниха и ми казаха че ще стане за следващия понеделник. А продължавам да се влошавам - явно имам пневмония, преди 3 години имах такъв проблем, симптомите бяха същите.
    Доколкото разбрах нямало смисъл сам да ходя в болница, защото там приемат само спешни. А и в родината с подобни симптоми те пращат при джипито първо.
    Фермата е доста голяма - има поне 600-700 работници. Започвам да се замислям - по закон не би ли трябвало да има лекар в такова голямо учреждение? И не се ли нарушават закони с тяхното бездействие спрямо състоянието ми? Говорих вече с приятели да ми изпратят по куриер антибиотици, защото ми казаха че лекарите тук изписвали парацетамол.
    Искам да ви попитам - имам ли основание да заведа дело срещу работодателя тук и как точно става това. При положение, че не съм много добре с езика и законите не познавам. Но имам интернет, няколко дена докато се повъзстановя, ако получа лекарства. Не ми липсва дух и също така справедлив гняв спрямо отношението тук към хората и здравето им. Да не говорим, че се нагледах на робовладелско отношение на полето.
    Ако имате идеи - моля ви, споделете.

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: моля за съвет

Здравей!
    По въпроса за диагнозата ти - може и да си прав, но може и да не си! Вярно е, че британските лекари много обичат да предписват парацетамол, но това не е по-зле от практиката на някой български - от вратата да назначават антибиотик. GP-то на децата беше „влюбена“ в Оспамокс. Не напразно си говори за резистентност към антибиотици - при опит за лекуване на вирусно заболяване с антибиотик.

По отношение завеждането на дело - най-добре се консултирай със специалисти. Единия вариант е Citizen Advice Bureau. Виж на сайта им къде е най близкия офис - Search for your local Citizens Advice и ако си добре с езика, може да им се обадиш или да отидеш на място. Консултациите и помощта са безплатни.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: моля за съвет

Здравей
    Наблизо до теб бi трявбало да има и walk in centre http://www.nhs.uk/Service-Search/Wal...tionSearch/663 намери близкия до теб и отиди там. Джи Пи ще те прегледа след малко чакане.
    Има и вариант да се обадиш на 111 да получиш съвет по телефона, ако сметнат че си за доктор ще ти направят апоинтмент в близка болница и ще може да отидеш до няколко часа.
    Ти как си с английския език, ако не можеш да се правиш, хвани някой приятел от фермата да свърши тези неща за теб.
    Не са длъжни да имат доктор. То тук училища с 1000 ученика пак нямат доктор в тях, та в някоя ферма с чужденци ще сложат доктор.
    Дело можеш да заведеш срещу всичко и всеки, друг е въпроса обаче дали ще го спечелиш и дали ще можеш да си го позволиш.
    Ако не е някакаъв тип като злоплуки с NO WIN NO FEE почваш да си плащаш от първата среща по работа с адвоката.
    Цените им започват от 100 паунда на час.
    За Антибиотик... в Лондон продават български антибиотици по магазини...
    Както казах моят съвет е обаждане на 111.
    Последно редактирано от lordm : 01-07-2017 на 11:22

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

5. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: моля за съвет

Ако си зле и не можеш да чакаш до понеделник, се обади на 111 и поискай преводач, услугата е безплатна и е достъпна 24 часа в денонощието. Първо ще говориш с оператор, ако преценят по симптомите, може да говориш със специализирани мед. сестра/брат и могат да организират да те прегледа лекар и да ти изпише лекарства, ще ти кажат къде и кога да отидеш. Парацетамол съветват да се пие за настинки и като болкоуспокояващо, със сигурност не за пневмонии. Ако беше записан при джипи и ти дадат час за след време, обикновено се обаждаш пак в началото на работния ден, казваш, че си се влошил и искаш emergency appointment. За всеки ден има такива блокирани часове, някъде става и ако се обадиш по обяд, тогава пускат следобедните. Ако няма - на 111.

Sent from my Samsung device using Tapatalk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: моля за съвет

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако си зле и не можеш да чакаш до понеделник, се обади на 111 и поискай преводач, услугата е безплатна и е достъпна 24 часа в денонощието. Първо ще говориш с оператор, ако преценят по симптомите, може да говориш със специализирани мед. сестра/брат и могат да организират да те прегледа лекар и да ти изпише лекарства, ще ти кажат къде и кога да отидеш. Парацетамол съветват да се пие за настинки и като болкоуспокояващо, със сигурност не за пневмонии. Ако беше записан при джипи и ти дадат час за след време, обикновено се обаждаш пак в началото на работния ден, казваш, че си се влошил и искаш emergency appointment. За всеки ден има такива блокирани часове, някъде става и ако се обадиш по обяд, тогава пускат следобедните. Ако няма - на 111.

Sent from my Samsung device using Tapatalk
    Да така е всяко GP има за спешни случаи да отидеш на място... което вероятно ще е понеделник вече.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Болен във ферма - моля за съвет

Цитирай Първоначално написано от kaspyr555 Виж мнението
    Здравейте!

Искам да ви помоля за съвет, понеже не съм много добре запознат със законите в кралството.
    Случаят е следният - работя във ферма за ягоди от два месеца.
    Времето беше доста лошо миналата седмица и се разболях. От седмица съм на легло, много отпаднал. В понеделник помолих управителите да ме заведат на лекар, казаха че ще има час за петък. В петък ми се извиниха и ми казаха че ще стане за следващия понеделник. А продължавам да се влошавам - явно имам пневмония, преди 3 години имах такъв проблем, симптомите бяха същите.
    Доколкото разбрах нямало смисъл сам да ходя в болница, защото там приемат само спешни. А и в родината с подобни симптоми те пращат при джипито първо.
    Фермата е доста голяма - има поне 600-700 работници. Започвам да се замислям - по закон не би ли трябвало да има лекар в такова голямо учреждение? И не се ли нарушават закони с тяхното бездействие спрямо състоянието ми? Говорих вече с приятели да ми изпратят по куриер антибиотици, защото ми казаха че лекарите тук изписвали парацетамол.
    Искам да ви попитам - имам ли основание да заведа дело срещу работодателя тук и как точно става това. При положение, че не съм много добре с езика и законите не познавам. Но имам интернет, няколко дена докато се повъзстановя, ако получа лекарства. Не ми липсва дух и също така справедлив гняв спрямо отношението тук към хората и здравето им. Да не говорим, че се нагледах на робовладелско отношение на полето.
    ако отидеш в спешното до 24 часа мисля, че е безплатно, после ще искат да плащаш ако няма застраховка. Ако търсиш нормално внимание от лекар, трябва да отидеш в спешното , такава им медицнкста система иначе ще трябва да чакаш със седмици и не се знае дали ще има адекватна реакция. Обикновено ти казват ела след няколко седмици ако продълажва и ти предписват, парацатамол или ибопрофен зависи кое е оплакването. ако ситуацията ти е сериозна посикаи да отидеш в спешното там ще те прегреадат но не стой повече от 24 ако нямаш застрахвки, тук някой друг може да помогне, но дори да си британец, ако си дошъл от чужбина има спеациален казус според който могат да те броят за чужденец и да те накарат да плащаш по кралски. така че до 24 часа по ЕС закон трябва да безпланто да те обслужат. Иначе трябва застраховка или разни доказтелстава че си прибивавал повече от 3 месеца в страната и си плащал национална здравна осигуровка. Преди години имах сходен проблем просто се уплаших да ходя на тукашните доктори, сега има повече чужденци и системата им е по добра, но... Ако си зле първо гледай здравето си, ...
    Последно редактирано от martini : 01-07-2017 на 23:06
    © ®

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kaspyr555 Виж мнението
    От изложеното дотук не виждам каква щета ти е нанесена и за какво би могъл да съдиш работодателя си?

Sent from my SM-P605 using Tapatalk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. ХАРЕСВАМ! Zara, lordm liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Много малко работници по ферми могат да се оправят с британци по телефона.
    Нямаш ли бг супервайзър там? Ако имаш го/я помоли да ти съдейства.

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 01-12-2016, 22:12
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 03-11-2013, 15:14
  3. Моля, помогнете ми - баща ми е много болен
    От nadetolazarova във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 13-08-2012, 20:48
  4. Моля за съвет
    От elizamaria във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2