Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране На границата - на различни опашки с паспорти и с лични карти

Днес на летище Luton-кацащи.Опашката от пристигащи пътници беше разделена на пътници с паспорти и пътници с лични карти.Тези с личните карти бяха отведени в друга посока-голяма опашка.За пръв път виждам такова разделение на проверката.
    Един служител от летището с полски акцент(така ми се стори)беше доста груб и не пускаше да премине за проверка нито един с лична карта към border agency гишетата.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

2. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    batristio
    Guest

По подразбиране На границата - на различни опашки с паспорти и с лични карти

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Днес на летище Luton-кацащи.Опашката от пристигащи пътници беше разделена на пътници с паспорти и пътници с лични карти.Тези с личните карти бяха отведени в друга посока-голяма опашка.За пръв път виждам такова разделение на проверката.
    Един служител от летището с полски акцент(така ми се стори)беше доста груб и не пускаше да премине за проверка нито един с лична карта към border agency гишетата.
    Пази Боже сляпо да прогледа...
    За поляка...Не че ги нямаме и ние такива..

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: На границата - на различни опашки с паспорти и с лични карти

И преди го е имало това разделение, сложили са кабини само за паспорти, сканира ти паспорта и ако всичко е ок, минаваш. Ако с л.к минаваш през служители

5. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro, Zara, merry thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: На границата - на различни опашки с паспорти и с лични карти

меи , успя да загуби основна част от ситито миналата седмица , подсигурена е финансово до ушите и чака да я сменят на изборите през януари !
    не е по различно от ,, баи ганя с митниците '' различно измерение нищо повече

7. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    И преди го е имало това разделение, сложили са кабини само за паспорти, сканира ти паспорта и ако всичко е ок, минаваш. Ако с л.к минаваш през служители
    Имаше си места,където можеш да минеш ,като сканираш паспорта сам(стига да отговаря на условията за това)Другите места си бяха същите,както преди-служител,който ти преглежда документите и минаваш.Тези с личните карти ги бяха отделили в съвсем отделна група.Да може би за по добро и бързо минаване са го направили,да не се бавят с личните карти,но това разделение за пръв път го виждам.
    Този поляк(имаше и други негови колеги)ми приличаха точно на филмите от лагерите на Хитлер-мъжете натам,жените насам ...А и неговите викове приличаха точно на това.Ето това ме шашна.
    Аз ще давам съвет на познати-да не се пътува с лична карта до UK.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Мдааам - още 2012, на Хийтроу, си минах с пашапорта, на самосканиране.
    Паспорта - тук, погледа - в камерата, конграчулейшън, некст плийЗ!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Гишетата за биометричните паспорти без служител ги има от години, още когато българските паспорти станаха биометрични, а британците не бяха и започнали, но това, за което Муси пише, ми се струва, че не е разделение биометрични - небиометрични документи, а паспорти - карти. Не съм го виждала в Шотлавдия още.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Гишетата за биометричните паспорти без служител ги има от години, още когато българските паспорти станаха биометрични, а британците не бяха и започнали, но това, за което Муси пише, ми се струва, че не е разделение биометрични - небиометрични документи, а паспорти - карти. Не съм го виждала в Шотлавдия още.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk
    Да,не говоря за разделение на биометерични/небиометрични паспорти
    Изпращаха хората към съвсем друго оградено място от тези с EEA/UK
    Пътувах с майка ми на 15 Юни насам и я върнах на 22 Юни до Бг.
    Тя беше с лична карта и нямаше разделяне от другите пътници.
    Вчера,когато аз се върнах за пръв път видях това разделение.

13. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Те ни разделят нас, банките се разделят от тях.

Nomura and Daiwa choose Frankfurt as post-Brexit EU base
    Japanese banks’ decisions boost German city’s goal to be Europe’s main financial city

https://www.ft.com/content/4586fe82-...d-c19e2700005f
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Имаше си места,където можеш да минеш ,като сканираш паспорта сам(стига да отговаря на условията за това)Другите места си бяха същите,както преди-служител,който ти преглежда документите и минаваш.Тези с личните карти ги бяха отделили в съвсем отделна група.Да може би за по добро и бързо минаване са го направили,да не се бавят с личните карти,но това разделение за пръв път го виждам.
    Този поляк(имаше и други негови колеги)ми приличаха точно на филмите от лагерите на Хитлер-мъжете натам,жените насам ...А и неговите викове приличаха точно на това.Ето това ме шашна.
    Аз ще давам съвет на познати-да не се пътува с лична карта до UK.
    Е защо ще даваш такъв съвет? Отдавна си ги делят, по скоро откакто направиха опцитте за биометрични паспорти. Ако имаш паспорт и си ОК да сканираш си на едната опашка, ако си с ЛК си на другата.

аз пък лично ползвам документ за по малката опашка която е в конкретния случай.

не съм пътувала скоро до Лутън, но наскоро бях на летището и кипи голям ремонт.
    предполагам,че правят нещо и вътре и това е вероятната причина хората с ЛК да ги закарат на друга опашка.

няма нужда от паника....

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Е защо ще даваш такъв съвет? Отдавна си ги делят, по скоро откакто направиха опцитте за биометрични паспорти. Ако имаш паспорт и си ОК да сканираш си на едната опашка, ако си с ЛК си на другата.

аз пък лично ползвам документ за по малката опашка която е в конкретния случай.

не съм пътувала скоро до Лутън, но наскоро бях на летището и кипи голям ремонт.
    предполагам,че правят нещо и вътре и това е вероятната причина хората с ЛК да ги закарат на друга опашка.

няма нужда от паника....
    Явно само Мила разбра това,което казах.
    Опашките бяха 4-
    -Паспорт биометерични данни
    -Паспорт без такива(ЕЕА/ЕU)
    -Извън ЕU
    -Само лични карти,като на тези хора им викаха и почти им крещяха

Не даваха човек да мине с лична карта с опашката за EU
    Не се паникьосвам,просто това го нямаше на датите,които изброих и вчера бях много учудена
    Само си представям,как щях да реагирам,ако 2 дни по рано беше станало с майка ми-да я разделят от мен .
    Ами ако пътуваше сама,както сме го правили..

Post Thanks / Like

Явно само Мила разбра това,което казах.
    Опашките бяха 4-
    -Паспорт биометерични данни
    -Паспорт без такива(ЕЕА/ЕU)
    -Извън ЕU
    -Само лични карти,като на тези хора им викаха и почти им крещяха

Не даваха човек да мине с лична карта с опашката за EU
    Не се паникьосвам,просто това го нямаше на датите,които изброих и вчера бях много учудена
    Само си представям,как щях да реагирам,ако 2 дни по рано беше станало с майка ми-да я разделят от мен .
    Ами ако пътуваше сама,както сме го правили..
    аз пак не виждам какъв е проблема......ми четири опашки , всеки с документа си....сигурна съм,че не би имало проблем да минеш с единия документ на другата опашка.

Най-лесно е да се търси под вола теле и да се създава психоза.

19. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

аз пак не виждам какъв е проблема......ми четири опашки , всеки с документа си....сигурна съм,че не би имало проблем да минеш с единия документ на другата опашка.

Най-лесно е да се търси под вола теле и да се създава психоза.
    Зара, явно не си попадала на злобни англичани, преди врме умишлено пътувах само с лична карта непосредсртвено след влизането ни в ЕС не можеш да си представиш каква злоба имаше от страна на белички русички представители, злобно агресивно желания да те измъчат умишлено си държах паспорта в джоба с огромно очкване да си превиши правата, пукаше се от яд, понеже пътувах с други бели хора от северните страни и бях единиствения българин имаше много специлано отношение точно за личните карти, и сега това най вероятно демонстрира отношение точно към нас, сделката и по брекзит може леко да ни прецака негласно тайно, ако нашите политици не се потрудят да защитят българите на макс без да изхождат от позицията на кое е справедливо за британците, ние българите сме с много силни нагласи да мислим от позицията на другите
    © ®

21. ХАРЕСВАМ! geleto, tt_tt_tt liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    Зара, явно не си попадала на злобни англичани, преди врме умишлено пътувах само с лична карта непосредсртвено след влизането ни в ЕС не можеш да си представиш каква злоба имаше от страна на белички русички представители, злобно агресивно желания да те измъчат умишлено си държах паспорта в джоба с огромно очкване да си превиши правата, пукаше се от яд, понеже пътувах с други бели хора от северните страни и бях единиствения българин имаше много специлано отношение точно за личните карти, и сега това най вероятно демонстрира отношение точно към нас, сделката и по брекзит може леко да ни прецака негласно тайно, ако нашите политици не се потрудят да защитят българите на макс без да изхождат от позицията на кое е справедливо за британците, ние българите сме с много силни нагласи да мислим от позицията на другите
    Ами не знам, 20г пътувам, не съм срещала подобно отношение на това което описваш. В последните три години пък пътувам всеки месец командировки извън УК...ами не съм имала проблеми....като видя,че опашката с ЛК е по малка съм на нея, ако на паспортите е по малка съм с паспорт.

пак казвам. Преекспонирането на един или друг случай не носи услуга на никой....излишна психоза , предвид робската ни психика винаги пречупваме през собствената си призма.

23. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

В последните 48 часа в фейсбук групата на 3те милиона има поне 4 теми, посветени на това, което Муси описва.

Да, различно е. Въведено е разделение и очевидно се създават проблеми.

Има тема за подобен проблем и на летище във Франция.
    Be prepared to walk the extra mile...

25. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Ами не знам, 20г пътувам, не съм срещала подобно отношение на това което описваш. В последните три години пък пътувам всеки месец командировки извън УК...ами не съм имала проблеми....като видя,че опашката с ЛК е по малка съм на нея, ако на паспортите е по малка съм с паспорт.

пак казвам. Преекспонирането на един или друг случай не носи услуга на никой....излишна психоза , предвид робската ни психика винаги пречупваме през собствената си призма.
    Зара проява на робска психика е когато защитаваш господарите пред вид факта че ни бавиха с визите с години, и ти тогава беше от другата страна на барикадата, и не си го преживяла,и ми е малко извън определнеието ти за психоза, когато не се бях прибирал с години не по ради не желание, а поради не възможност и когато на гишетета ми казваха прекалено много си стоял в англия, а последните 3 години и аз не съм имал проблеми освен на прибиране от гърция където бяхме само двама българите и още по погледа на митничаря разбрах че ще има проблем и предупредих , казвам ти го само за да ти ил'стрирам че не е психоза а имам усет да знам кога има омраза и чуства, наистина доидаха да обескират в чакалнята след чекинг точно този с личната българска карта, както и предупредих, така и стана. по споемни ти винаги си била на странта на англичнаите дори когато създаваха най - отвратителните прецеденти променили живота на много твои сънародници, но за теб няколко години тормоз са просто прецедент и психоза. Зара ай стига с това чуждо попоклоничество в стил криворазбраната цивлизация. проблеми ще има този път и за такива като теб, за всеки ще има ....и не е и никва писхоза
    © ®

27. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    Зара проява на робска психика е когато защитаваш господарите пред вид факта че ни бавиха с визите с години, и ти тогава беше от другата страна на барикадата, и не си го преживяла,и ми е малко извън определнеието ти за психоза, когато не се бях прибирал с години не по ради не желание, а поради не възможност и когато на гишетета ми казваха прекалено много си стоял в англия, а последните 3 години и аз не съм имал проблеми освен на прибиране от гърция където бяхме само двама българите и още по погледа на митничаря разбрах че ще има проблем и предупредих , казвам ти го само за да ти ил'стрирам че не е психоза а имам усет да знам кога има омраза и чуства, наистина доидаха да обескират в чакалнята след чекинг точно този с личната българска карта, както и предупредих, така и стана. по споемни ти винаги си била на странта на англичнаите дори когато създаваха най - отвратителните прецеденти променили живота на много твои сънародници, но за теб няколко години тормоз са просто прецедент и психоза. Зара ай стига с това чуждо попоклоничество в стил криворазбраната цивлизация. проблеми ще има този път и за такива като теб, за всеки ще има ....и не е и никва писхоза
    Аз не защитавам никой и не вземам ничия страна. Говоря единствено и само от личен опит и нищо друго.
    Сигурно не съм видяла подобно нещо може би защото гледам много лошо по принцип...

29. ХАРЕСВАМ! няма, Ego sum liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    В последните 48 часа в фейсбук групата на 3те милиона има поне 4 теми, посветени на това, което Муси описва.

Да, различно е. Въведено е разделение и очевидно се създават проблеми.

Има тема за подобен проблем и на летище във Франция.
    и в какво по точно е проблема? Че вероятно проверката на лични карти може да отнеме малко повече от проверката на паспорт има цел да се улесни потока от пътници се правят няколко опашки.

по скоро като гледам психозата дето се раздухва, трябва да направят две опашки - на тия дето се чувстват дискриминирани и на тия дето не се чувстват такива.....то тогава на втората опашка трябва да няма хора.

31. ХАРЕСВАМ! Ego sum, steve liked this post
    batristio
    Guest

Аз не защитавам никой и не вземам ничия страна. Говоря единствено и само от личен опит и нищо друго.
    Сигурно не съм видяла подобно нещо може би защото гледам много лошо по принцип...
    Мда, и аз съм виждал такъв феномен...
    Моя милост винаги ги разиграва/прекарва , кога има начин тези люде..
    Коки ей...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да,не говоря за разделение на биометерични/небиометрични паспорти
    Изпращаха хората към съвсем друго оградено място от тези с EEA/UK
    Пътувах с майка ми на 15 Юни насам и я върнах на 22 Юни до Бг.
    Тя беше с лична карта и нямаше разделяне от другите пътници.
    Вчера,когато аз се върнах за пръв път видях това разделение.
    освен че има 2 опашки други хмм.. особености има ли?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

и в какво по точно е проблема? Че вероятно проверката на лични карти може да отнеме малко повече от проверката на паспорт има цел да се улесни потока от пътници се правят няколко опашки.

по скоро като гледам психозата дето се раздухва, трябва да направят две опашки - на тия дето се чувстват дискриминирани и на тия дето не се чувстват такива.....то тогава на втората опашка трябва да няма хора.
    Ако стане,голям кеф-няма да се налага да чакаме!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    освен че има 2 опашки други хмм.. особености има ли?
    Не знам,аз съм с British pasport /биометерични и минавам бързо.
    Аз също говоря само от свой опит-никога до сега не съм виждала да разделят опашката на хора с паспорт и лични карти.
    Около мен са минавали хора с Бг паспорти/лични карти/ЕС паспорти и отделно No EEA граждани.
    Зад мен имаше едно момче от Бг,което се редеше с всички .
    Когато поляка се развика-показвайте паспорти,лични карти -натам,това момче явно не разбирате и си извади портфейла да покаже личната карта,но му се изкрещя-казах -само паспорти минават.
    Това момче гледаше толкова стреснато,казах му да отиде в ляво,ама той се беше уплашил
    От нашата редица се опашка българи коментираха-на тоя не му издържат нервите-ще ги сбие след като се накрещи.
    Не съм видяла нищо друго- с ръчен бях и излезнах бързо
    Колкото до пътуването -така се случи,че пътувах на
    9/06 аз доБг
    11/06 до UK(майка ми с мен с лична а карта)
    22/06 до Бг(майка ми с мен-ли а карта)
    24/06 аз до UK -разделение на паспорти/лични карти

Старо куче
    Post Thanks / Like

моя грешка че те цитирах , въпроса по скоро беше към мариана , има повече инфо от фейс групите
    по скоро нещо секюрити отколкото да е свързано със събитията около брексит според мен
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Проблем може да има за хора, които са с различни документи, а искат да са заедно - няма как да стане, защото ще ги накарат да чакат на различни опашки. Ако се наложи да оставиш възрастния си родител, който може да се притесни, защото не говори езика, сам, макар и за малко - или дете. Аз мисля, че е полезно хората да са предупредени за измененията, за да се подготвят и ако държат да са заедно, да си подготват и еднакъв вид лични документи.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

38. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Проблем може да има за хора, които са с различни документи, а искат да са заедно - няма как да стане, защото ще ги накарат да чакат на различни опашки. Ако се наложи да оставиш възрастния си родител, който може да се притесни, защото не говори езика, сам, макар и за малко - или дете. Аз мисля, че е полезно хората да са предупредени за измененията, за да се подготвят и ако държат да са заедно, да си подготват и еднакъв вид лични документи.
    не мисля,че ако примерно семейство е с лични карти и паспорт, и и кажеш, че е желателно да бъдете на една опашка някой няма да ви позволи. Чак толкова стриктни никога не са били. Още повече ако кажеш.че човека с който си не говори английски е и желателно да сте заедно.

Някой да бил в подобна ситуация и да са му отказали?
    Или само си чешем езиците?

40. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Два лаптопа на границата
    От wienerin във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 11
    Последно мнение: 25-11-2009, 09:52
  2. Смешни страшки със опашки...
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 18-09-2009, 19:57
  3. Заради опашки и унижения: 200 000 бягат от доктора си
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0