Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Счетоводителя ми си е надвзел данъци

Здравейте искам да Ви помоля за съвет и препоръки относно моят не малък проблем, а именно счетоводителя ми е надписал на своя глава близо 4000 паунда данъци без моето знание. Това е за счетоводната 15-16 година и HMRC в момента си искат парите от мен. Моля ви за съвет, какво мога да направя в създалата се ситуация

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Счетоводителя ми си е надвзел данъци

Цитирай Първоначално написано от galacticos1 Виж мнението
    Здравейте искам да Ви помоля за съвет и препоръки относно моят не малък проблем, а именно счетоводителя ми е надписал на своя глава близо 4000 паунда данъци без моето знание. Това е за счетоводната 15-16 година и HMRC в момента си искат парите от мен. Моля ви за съвет, какво мога да направя в създалата се ситуация
    Здрасти,

Заглавието нещо не е в ред. Не става ясно какъв е проблемът.
    Обясни сега:
    1. Какъв вид самонает си - селф или с фирма.
    2. Откъде идват тези 4к данъци - счетоводителят е объркал, и то доста, приходите ти или съответно не ти е писал разходите.
    3. Как разбра, че е объркал декларацията.
    4. Ако реално има грешка, защо не се обадиш или отидеш при счетоводителя си, за да я оправи.

Иначе влез си в профила в онлайн платформата на Приходната агенция и виж дали все още можеш да направиш корекция на декларацията. А защо чак сега се сещаш обаче - почти 5 месеца след крайния срок за подаване на декларацията?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Иначе влез си в профила в онлайн платформата на Приходната агенция и виж дали все още можеш да направиш корекция на декларацията. А защо чак сега се сещаш обаче - почти 5 месеца след крайния срок за подаване на декларацията?
    Само едно вмятане - не е „чак сега“!! Все още има много време - срока е 31 януари 2018 година за финансовата 2015/16 година.

6. If you need to change your return
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Селф емплой съм
    Тези 4К идват ей така просто е решил, че може да ги вземе и ги е писал, нищо не е объркал в последствие той ми каза че като приключва година на клиент с нов ЮТР за първи път, хмрц много рядко са правили проверки и имал навика да си надписва данъци, само че този път са го хванали. Той беше човека чрез който си изкарах ютр, и той ми приключи миналта счетоводна 2015-2016 година. Само че тази година аз съм бил емплой тъй като лятото на 2015 бях във ферма и миналото година май месец 2016 се преместих в Лондон. Сега вече знам, че като емплой няма как да си вземеш данацъте, но тогава новодошъл, той се е възползввал от незнанието ми. В профила ми в хмрц пише, че парите са поискани от неговото име и също такка тези пари не са влизали в моята сметка, а в неговата. Как мога да докажа пред хмрц, че аз въобще не съм имал допир до тия пари, следователно да ги търсят от него.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Счетоводителя ми си е надвзел данъци

Селф емплой съм
    Тези 4К идват ей така просто е решил, че може да ги вземе и ги е писал, нищо не е объркал в последствие той ми каза че като приключва година на клиент с нов ЮТР за първи път, хмрц много рядко са правили проверки и имал навика да си надписва данъци, само че този път са го хванали. Той беше човека чрез който си изкарах ютр, и той ми приключи миналта счетоводна 2015-2016 година. Само че тази година аз съм бил емплой тъй като лятото на 2015 бях във ферма и миналото година май месец 2016 се преместих в Лондон. Сега вече знам, че като емплой няма как да си вземеш данацъте, но тогава новодошъл, той се е възползввал от незнанието ми. В профила ми в хмрц пише, че парите са поискани от неговото име и също такка тези пари не са влизали в моята сметка, а в неговата. Как мога да докажа пред хмрц, че аз въобще не съм имал допир до тия пари, следователно да ги търсят от него.
    Koй е този.
    Не питам, кой е този счетоводител, а кой е този мошенник, който се представя за счетоводител!? Пиши ми на лична, ако искаш да видим дали не можем да направим нещо.
    Последно редактирано от lordm : 23-06-2017 на 17:46
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, jhoro liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Счетоводителя ми си е надвзел данъци

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Koй е този.
    Не питам, кой е този счетоводител, а кой р този мошенник, който се представя за счетоводител!? Пиши ми на лична, ако искаш да видим дали не можем да направим нещо.
    Имате ЛС

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Koй е този.
    Не питам, кой е този счетоводител, а кой р този мошенник, който се представя за счетоводител!? Пиши ми на лична, ако искаш да видим дали не можем да направим нещо.
    Има една стара максима и тя е, че всеки е "виновен" до доказване на противното...
    Май така беше..
    Та и нашата работа така излезе тука...
    пс:
    Нищо, че човека не дава пълна информация, а и аз имам сериозни съмнения, че изобщо е наясно какво му се случва..
    Поздрави!

10. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Съвсем наясно съм какво ми се случва. Аз не съм единствения измаемен от него, има още няколко. Въпросния господин го бяха пуснали и във фейсбук групата "Българи в Лондон, търсещи работа".
    Кое не ти стана ясно от публикацията ми че не е пълна иформацията.

batristio
    Guest

Съвсем наясно съм какво ми се случва. Аз не съм единствения измаемен от него, има още няколко. Въпросния господин го бяха пуснали и във фейсбук групата "Българи в Лондон, търсещи работа".
    Може ли линк!?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Може ли линк!?
    Ето заповядай
    https://www.facebook.com/groups/6014...2%3A%22O%22%7D

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ами не ми става много ясно как точно си е "надписал" тези данъци?

Няма как да си надпише данъци. Имаш приходи и разходи и на разликата плащаш данък.

Той по скоро ти е завишил приходите и разходите за да ги докара 4000 лири . Сигурен ли си,че не са 400?

за този данък без разходи ,трябва да имаш доход от около 22 хиляди. Имаш ли такъв доход или не?

15. БЛАГОДАРЯ galacticos1 thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Ето заповядай
    Ако ще постваме линкове на кофти Фейсбук групи за "взаимопомощ" в Англия, ето един и от мен:
    Discussion group for Bulgarians living in the UK

Относно въпросния счетоводител, той в коя категория попада от тези, за които съм писал тук?
    Истинският счетоводител обикновено ти предлага комплексна услуга. Дори и само за подаване на данъчна декларация, той ще поиска да го оторизираш да действа от твое име, т.е. е регистриран в HMRC за извършване на тази дейност и поема отговорност за действията си. Той съответно има собствен профил в сайта на HMRC, от който подава декларацията ти. Ако ти трябва писмо от счетоводител за кандидатстване за постоянно местожителство и прочие, той може да ти даде такова.

Самозванецът от друга страна е непрофесионалист и се явява просто помощник. Не е регистриран като агент, затова ще му трябват твоите потребителско име и парола, за да влезе в профила ти и да подаде декларацията вместо теб, не като твой представител. Никой официално няма да го търси, ако има проблем.
    Ако е втората, тогава отговорността е твоя. Въпреки това, ако имаш негови данни, можеш да ги предадеш на HMRC. Съответно се свържи и с банката, където му е сметката. След като парите са му пратени, направо се обади в полицията и обясни случая. Измамата е в немалки размери. Ти и да редактираш декларацията, парите подлежат на връщане. Още повече че са тръгнали да правят проверка. Той лъгал, лъгал, но се е олял, особено ако го е правил до този момент системно и е получил чувство за безнаказаност за злоупотреби в по-малки размери.

Първо опитай с добро - говори с него, редактирайте декларацията, обяснете, че е станала "грешка" при попълването и ако повярват, върнете парите веднага. Т.е. той да ги върне. Ако не стане с добро, гледай час по-скоро да се разграничиш от действията на този човек. Пускай жалба в полицията, пиши на HMRC, заведи и дело през Small Claims Court против него и така. Вкарал те е във филм, защото не е очаквал нещо да стане, а ти си му се доверил. Не си първият, едва ли ще си и последният в тази ситуация, ако това те успокоява.

Успех!

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    [...]
    за този данък без разходи ,трябва да имаш доход от около 22 хиляди. Имаш ли такъв доход или не?
    И аз това казвам за "надписването".
    Явно онзи му е писал 4 бона разходи, взел е парите и ни лук ял, ни лук мирисал. Сега HMRC ги търси от него.

17. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нямам този доход от 22хил. Относно сумата съм 100% сигурен.

Няма как да си надпише данъци. Имаш приходи и разходи и на разликата плащаш данък.

Той по скоро ти е завишил приходите и разходите за да ги докара 4000 лири . Сигурен ли си,че не са 400?

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

На теб ти е ясно, но на нас не, а се очаква да дадем съвет. Моля, кажи ни по дати през финансовата 2015/16 година, като какъв си работил и кой ти е удържал данъци? Ти мислиш, че тези 4000 са надплатени данъци, върнати на счетоводителя ти, а е възможно задължението ти да е 2000 и да ти искат още толкова в аванс за следващата година.Моля, дай подробности, за да не гадаем.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    На теб ти е ясно, но на нас не, а се очаква да дадем съвет. Моля, кажи ни по дати през финансовата 2015/16 година, като какъв си работил и кой ти е удържал данъци? Ти мислиш, че тези 4000 са надплатени данъци, върнати на счетоводителя ти, а е възможно задължението ти да е 2000 и да ти искат още толкова в аванс за следващата година.Моля, дай подробности, за да не гадаем.
    2015 работих във ферма от 25 май до 5 ноември. Във фермата съм бил емплой. 2016 отново май месец дойдох в Лондон, за да почна работа се наложи да изкарам ЮТР, за нещастие попаднах на този мошеник (вече не мога да го нарека счетоводител), той ми изкара ЮТР номера. След като си получих номера след седмица или 2 дойде писмо от ХМРЦ, в което пишеше, че трябва да приключа изминалата 2015-2016 счетоводна година. Аз тогава новодошъл в Лондон незнаещ, неинформиран все още незнаех, че като съм емплой няма как да върна данъци, но въпросния "счетоводител" каза, че имам право да взема някви пари, пита ме кви пари съм изкарвал кви съм харчил (става въпрос за приходите и разходите във фермата) и изчисли че имам право на 600-700 паунда (не съм сигурен колко бяха точно). До тук всичко хубаво, докато съвсем случайно видях пост във фб в българската група за взаимопомощ, неговото име е свързано с измами (надписване на дамъци), и аз не съм единствения, има и други като мен които са ползвали неговите услуги за изкарване на ЮТР. През изминалите 30 дни ХМРЦ са ми пратили 2 писма, с които да ми напомнят, че им дължда 3819.20 паунда.
    Вече имам достъп до акаунта си в ХМРЦ и мога да видя че тия пари са поискани не от мен, а именно неговото име е зад сумата, а също така, тези пари не са идвали в моята сметка а в негова. Проверих си и банковия стейтмант от миналта година за месеца в който са ми платени тези 600 паунда (мислейки си тогав "текс ретърна"), тези пари не са изпратени от ХМРЦ в моята банкова сметка, а са пуснати просто, като "кеш ин" от него в клон на банка от квартала в който живвее. Цялата работа е такава, че той е взел 3800, от тях е превел една малка част и останалите 3К в джоба.
    Последно редактирано от galacticos1 : 23-06-2017 на 20:39

21. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Post Thanks / Like

2015/2016 дефакто си си бил емплоий , нямаш задължение за такс ретърн, нито пък опция за връщане на данъци.

2016/2017 такс ретърнс не са подавани още. UTR ти е даден 2016 като си дошъл и няма общо с 2015/2016 защото периода е 6 Април 2015 - 5 Април 2016.
    ти втория път идваш след 5 Април 2016.

т.е. Не знам как изобщо е подал този такс ретърн с работа във ферма.

теб защо ти искат тези 3k?

Post Thanks / Like

Сега всъщност HMRC са хванали, че е измама и си искат парите обратно? Правилно ли разбирам?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сега всъщност HMRC са хванали, че е измама и си искат парите обратно? Правилно ли разбирам?
    Точно така.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да. Така мисля, че са ми направили проверка и са открили нередноста. Мой приятел, пак при същия счетоводител абсолютно същото нещо е направил и с него, но ХМРЦ не са го проверили явно още, сигурно е въпрос на време да ги поскат и от него, пак горе-долу същата сума. Каша голяма :/

Post Thanks / Like

2015 работих във ферма от 25 май до 5 ноември. Във фермата съм бил емплой. 2016 отново май месец дойдох в Лондон, за да почна работа се наложи да изкарам ЮТР, за нещастие попаднах на този мошеник (вече не мога да го нарека счетоводител), той ми изкара ЮТР номера. След като си получих номера след седмица или 2 дойде писмо от ХМРЦ, в което пишеше, че трябва да приключа изминалата 2015-2016 счетоводна година. Аз тогава новодошъл в Лондон незнаещ, неинформиран все още незнаех, че като съм емплой няма как да върна данъци, но въпросния "счетоводител" каза, че имам право да взема някви пари, пита ме кви пари съм изкарвал кви съм харчил (става въпрос за приходите и разходите във фермата) и изчисли че имам право на 600-700 паунда (не съм сигурен колко бяха точно). До тук всичко хубаво, докато съвсем случайно видях пост във фб в българската група за взаимопомощ, неговото име е свързано с измами (надписване на дамъци), и аз не съм единствения, има и други като мен които са ползвали неговите услуги за изкарване на ЮТР. През изминалите 30 дни ХМРЦ са ми пратили 2 писма, с които да ми напомнят, че им дължда 3819.20 паунда.
    Вече имам достъп до акаунта си в ХМРЦ и мога да видя че тия пари са поискани не от мен, а именно неговото име е зад сумата, а също така, тези пари не са идвали в моята сметка а в негова. Проверих си и банковия стейтмант от миналта година за месеца в който са ми платени тези 600 паунда (мислейки си тогав "текс ретърна"), тези пари не са изпратени от ХМРЦ в моята банкова сметка, а са пуснати просто, като "кеш ин" от него в клон на банка от квартала в който живвее. Цялата работа е такава, че той е взел 3800, от тях е превел една малка част и останалите 3К в джоба.
    Нека да уточним.Като напусна фермата, дадоха ли ти документ P45? В този документ пише какви пари си изкарал и колко данък са ти удържали.
    Какво си работил в периода след фермата( 5ти ноември 2015 до април 2016)?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нека да уточним.Като напусна фермата, дадоха ли ти документ P45? В този документ пише какви пари си изкарал и колко данък са ти удържали.
    Да имам докуметите.
    Имам удържани 160 паунда PAYE Tax, която се връща ако заработката ти е по-малка от 11хил. мисля, че беше(а моята е по-малко, следователно съм имал право само на тези пари да си върна).
    В посочения от вас период не съм работил нищо, бях си в България.

28. БЛАГОДАРЯ lordm, zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Пернишка змейке, няма значение дали са 4 или 2 хиляди, като какъв е работил, пък колко заработил, пък колко са му удържали, пък колко често се е къпал...

Темата е за счетоводител измамник. Очевидно го е регистрирал със задна дата като селф и му е пуснал декларация за '15-16 с фиктивни данни (+/- тези от фермата). Излъгал го е, че има да взима. Той му се е доверил и така.

Въпросът е какво да прави сега. Аз си казах мнението по-горе. Той вече си преценява.

30. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Post Thanks / Like

Пернишка змейке, няма значение дали са 4 или 2 хиляди, като какъв е работил, пък колко заработил, пък колко са му удържали, пък колко често се е къпал...

Темата е за счетоводител измамник. Очевидно го е регистрирал със задна дата като селф и му е пуснал декларация за '15-16 с фиктивни данни (+/- тези от фермата). Излъгал го е, че има да взима. Той му се е доверил и така.

Въпросът е какво да прави сега. Аз си казах мнението по-горе. Той вече си преценява.

Айде сега, Дунди, да влезем в обувките на мошеника. Регистрираме някой със задна дата.Ако този някой не е платил тези 4000, как ще ги върнем, откъде ще дойдат?Какви фиктивни данни- можеш да напишеш фиктивни приходи и разходи, но не и данъци. Не е ли така?Можеш да направиш така, че нищо да не дължиш, ама чак пък да вземаш...

32. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Айде сега, Дунди, да влезем в обувките на мошеника. Регистрираме някой със задна дата.Ако този някой не е платил тези 4000, как ще ги върнем, откъде ще дойдат?Какви фиктивни данни- можеш да напишеш фиктивни приходи и разходи, но не и данъци. Не е ли така?Можеш да направиш така, че нищо да не дължиш, ама чак пък да вземаш...
    Аз влязох в обувките му още преди 4 часа, даже се разходих с тях.
    Няма нищо по-лесно от това да декларираш измислени данни на някого и да си напишеш твоята сметка за получаване на надплатеното. Примерно пишеш, че имаш удръжки по CIS. Ако проверят, ще видят, че нямаш. Но ако не проверят, измамата ще мине. Е, не е минала този път. Съответно ОП ще го отнесе, ако не хванат онзи и да му спрат схемата.

П.С. Лорде, кажи му името - може и други да е завлякъл или да видят и да се предпазят. Ако е почтен, ще напише обяснение. Ако не е, ще се крие. То е ясно. Поне да предупредим хората.
    Не сме полиция, така че не ни е работа "да го гоним". Има възможност да се изкаже - ако не иска да я ползва, негова си работа.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Счетоводителя ми си е надвзел данъци

Аз влязох в обувките му още преди 4 часа, даже се разходих с тях.
    Няма нищо по-лесно от това да декларираш измислени данни на някого и да си напишеш твоята сметка за получаване на надплатеното. Примерно пишеш, че имаш удръжки по CIS. Ако проверят, ще видят, че нямаш. Но ако не проверят, измамата ще мине. Е, не е минала този път. Съответно ОП ще го отнесе, ако не хванат онзи и да му спрат схемата.

П.С. Лорде, кажи му името - може и други да е завлякъл или да видят и да се предпазят. Ако е почтен, ще напише обяснение. Ако не е, ще се крие. То е ясно. Поне да предупредим хората.
    Не сме полиция, така че не ни е работа "да го гоним". Има възможност да се изкаже - ако не иска да я ползва, негова си работа.
    Аз ще разуча нещата и тогава пиша, нека потребителя, ако иска да каже сам името му.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

35. ХАРЕСВАМ! Doondie, zhb liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Данъци
    От legolasbg във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 20-09-2010, 07:13
  2. Данъци
    От inj.stoyanov във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-10-2008, 21:23
  3. данъци
    От dakantini във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 15
    Последно мнение: 06-03-2008, 23:27
  4. Данъци
    От smooth operator във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 24-01-2006, 15:48

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker