Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456
Резултати от 126 до 137 от общо 137
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Роуминг наръчник | Roam like at Home или безплатен роуминг в ЕС от 15 юни 2017 г.

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Подаде ли му сигнал клетката ти мращат съобщение.....значи старт на броенето
    Превишиш ли срока, системата почва да щрака.....после оплаквания знаеш къде
    Какъв старт, та според правилата, аз съм нарушил след втория месец (ако тогава започва 4 месечния срок) и би трябвало да ме предупредят тогава когато трябва да дискутираме причините... Освен календарната година да е разделена на 3 четиримесечия, но това не е споменато.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Роуминг наръчник | Roam like at Home или безплатен роуминг в ЕС от 15 юни 2017 г.

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Те не са споменали датата 22 септ (от 22 май съм в БГ) , вероятно защото системата автоматично следи и изпраща такива съобщения.
    Написано е разтегливо, че считат, че не нарушаваш правилата ако за всеки 4 мес. период си прекарал общо 2 мес или повече в UK или използваш телефона си повече в UK отколкото в чужбина. Т.е. не определят от кога се брои този 4м период, но и не казват колко време непрекъснато може да си извън UK. Може да се тълкува, че периода започва от напускането на UK и след 2м в чужбина си в нарушение. Може и да си по равно в UK и чужбина като време, но потреблението ти в чужбина да е по-голямо...
    При мен очевидно потреблението за последните 4 месеца е изцяло в роуминг..., но пък съм им клиент от над 15г, та не могат да очакват, че съм дошъл в UK, купил съм си SIM и я ползвам в Европа от което главно се опасяват принципно.
    Би трябвало ако нещо вече не е ОК, да контактуват с мен и да го коментираме (както казваш), но не е ОК за мен ако без предупреждение започнат да ме чарджат.
    Може би (само си мисля) системата им следи автоматично фрапиращи нарушения с голям трафик в роуминг, та за това не смея да контактувам с тях, за да не им заостря вниманието.
    Все пак не знам да спра ли да си използвам тел. след 22 септ., не е проблем да започна да използвам БГ си телефон ако ще има чардж...
    Фразата during any four month period, you spend a total of two months or more within the UK означава точно това - на всеки 4 месеца, независимо кога започват, 2 месеца да си бил в ЮК или както казваш и ти, да ползваш повече от пакета, включен в договора, в Кралството. И аз мисля, че системата е автоматична. Но пак казвам - от това, което са ти написали, излиза, че първо ще се свържат с теб и ще те питат какво става и ако не са доволни от обяснението, ще ти кажат, че ще те чарджат. Следи си имейла, който си им дал. Не знам колко време имаш намерение да прекараш в България, дали мислиш да се връщаш скоро, а и дали водиш разговори с ЮК. Ти прецени дали ти се рискува - от моя опит, когато си дългогодишен клиент и си направиш кейса, са склонни да ти опрощават суми, които ти си убеден, че са несправедливо начислени.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Фразата during any four month period, you spend a total of two months or more within the UK означава точно това - на всеки 4 месеца, независимо кога започват, 2 месеца да си бил в ЮК или както казваш и ти, да ползваш повече от пакета, включен в договора, в Кралството. И аз мисля, че системата е автоматична. Но пак казвам - от това, което са ти написали, излиза, че първо ще се свържат с теб и ще те питат какво става и ако не са доволни от обяснението, ще ти кажат, че ще те чарджат. Следи си имейла, който си им дал. Не знам колко време имаш намерение да прекараш в България, дали мислиш да се връщаш скоро, а и дали водиш разговори с ЮК. Ти прецени дали ти се рискува - от моя опит, когато си дългогодишен клиент и си направиш кейса, са склонни да ти опрощават суми, които ти си убеден, че са несправедливо начислени.
    Имат имейл, акаунт, но мисля, че всички съобщения ми изпращат на SMS. Най-много още месец ще съм в БГ, говоря малко с UK, повече с БГ, но то и с UK си е роуминг.
    Ако ми начисляват суми не мисля, че са неспреведливи, но ако съм предупреден конкретно от кога, колко, а не със задна дата.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не е ли по добре да им се обадиш и да им кажеш каква е ситуацията и кога се очаква да се прибираш към Ук. Ако си им дългогодишен клиент не мисля че ще имаш някакви проблеми
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Не е ли по добре да им се обадиш и да им кажеш каква е ситуацията и кога се очаква да се прибираш към Ук. Ако си им дългогодишен клиент не мисля че ще имаш някакви проблеми
    Това го мисля и съм 50/50 да го направя... Колебая се защото ако системата е автоматична, може би не ме санкционира защото е настроена на по-сериозен праг на потребление, а при мен е малко. Ако се обадя, разговорите се записват (супервайзерите в кол центъра правят прослушване на операторите понякога) и като проверят ръчно, няма как да кажат карай, ОК си, нали трябва да спазят правилата, че ще им се карат...

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Имат имейл, акаунт, но мисля, че всички съобщения ми изпращат на SMS. Най-много още месец ще съм в БГ, говоря малко с UK, повече с БГ, но то и с UK си е роуминг.
    Ако ми начисляват суми не мисля, че са неспреведливи, но ако съм предупреден конкретно от кога, колко, а не със задна дата.
    Точно това имам предвид и аз - писали са ти, че ако забележат подобно потребление, ще се свържат с тебе и ще питат защо - и ако отговорите не са удовлетворителни, тогава чак ще почнат да начисляват. След като са ти написали правилата, ако почнат да начисляват, без да спазят собствената си процедура, тогава начисленията биха били несправедливи и може да се оспорят на тази основа.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Точно това имам предвид и аз - писали са ти, че ако забележат подобно потребление, ще се свържат с тебе и ще питат защо - и ако отговорите не са удовлетворителни, тогава чак ще почнат да начисляват. След като са ти написали правилата, ако почнат да начисляват, без да спазят собствената си процедура, тогава начисленията биха били несправедливи и може да се оспорят на тази основа.
    Съгласен съм, справедливо е така да стане.

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

... ясно е , всичко това е поредната примамка за трупане на печалби. Като вече се забелязва тенденцията за последно изцеждане на "гражданите" преди влизане в Еврозоната, само че с този Брексит ще продължат да ви доят/ имам пред вид БГ-тата в ЮК/...
    ...вчера един приятел в Ипсуич ми изрева да му платя сметката за месеца , абонамент 40 лв, които е платил няколко месеца напред ... а сметката му за въпросния месец е 160 лв. , понеже е говорил с майка си, че тя не може да се оправи в момента/възрастна жена ,разбира се/...не е въпрос за парите ... просто поредната клопка на ... не знам кой ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

И къде точно е клопката?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

10. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    И къде точно е клопката?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    ... шегуваш се ...
    Perfect stranger

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...или ако не ти е ясно , мога с една дума да ти го обясня ...
    Perfect stranger

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Обясни го ясно, с повечко думи, за да не попаднат други хора в клопката.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. парламентарни избори 2017 26-03-2017
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 66
    Последно мнение: 07-04-2017, 19:54
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 12-08-2016, 11:18
  3. Безплатен роуминг в България
    От lordm във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-05-2015, 00:09
  4. 6 месеца безплатен хостинг и безплатен домейн,