Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 137
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Как е новия РОУМИНГ в Европа ? Впечатления ?

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Feel at Home плановете на тройката са по-скъпи от обикновените им. Сега тая екстра я имат всички.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Тези планове не включват Европа само а и държави като САЩ и много други!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Как е новия РОУМИНГ в Европа ? Впечатления ?

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Feel at Home плановете на тройката са по-скъпи от обикновените им. Сега тая екстра я имат всички.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Аз взех план на Тройката с 600 минути, 2 или 3000 СМСи и 12 ГБ интернет 4G за 13 паунда на месец - и той включваше Feel At Home и tethering. Това ми се вижда много евтино и си мисля, че последните години вече Feel at home не е оскъпявал, защото им беше ясно, че допълнителното плащане за роуминг ще отпадне.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как е новия РОУМИНГ в Европа ? Впечатления ?

Мила, как се казва плана ти за тези 13 кинта и дали го има още?
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Мила, как се казва плана ти за тези 13 кинта и дали го има още?
    Не знам дали има някакво име, аз го купих в края на май. Имах PAYG карта с тях и се обадих да питам уж дали има начин да ползвам повече интернет за това, което плащам, оказа се, че при PAYG няма много варианти. Питах за договор, прехвърлиха ме там и ми предложиха този договор - и аз го взех, дължината е 1 г., та ако нещо не ми хареса, мога да го сменя скоро.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ geleto thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, vladigbg liked this post
    Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    1 ч. след полунощ е, но щом трябва да е сега, звънни ѝ.

Щом си в България и имаш английска СИМ-карта, значи ще си ползваш включените минути, тъй като 1. си в държава от ЕС, различна от твоята, и 2. звъниш в ЕС. Т.е. Няма да плащаш допълнително.*
    Ако английската ти карта е на ваучер, ще плащаш съобразно английските цени за локално обаждане (Англия-Англия). Така или иначе няма да плащаш допълнително.*

*fair use, нали - т.е. трябва да изпълняваш условията за Roam Like at Home. Ако не е станало ясно какви са те от темата, към която пуснах линк в първия ми коментар, ще го посоча изрично.
    Нищичко не разбирам, или почти нищо, но излиза, че ще ми е по-добре да звъня на сестра ми в Англия от България с английската си карта и за това няма да плащам допълнително... А ако случайно тя ми звънне от Англия тук до България на картата ми на виваком? Аз колко ще платя за входящ? И тя ще си плати за международен, нали?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valeria_north Виж мнението
    .... но излиза, че ще ми е по-добре да звъня на сестра ми в Англия от България с английската си карта и за това няма да плащам допълнително...
    да няма да плащаш нищо допълнително

....А ако случайно тя ми звънне от Англия тук до България на картата ми на виваком? Аз колко ще платя за входящ? И тя ще си плати за международен, нали?
    ти нищо не плащаш а тя плаща маеждународен
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

9. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

излиза, че ще ми е по-добре да звъня на сестра ми в Англия от България с английската си карта и за това няма да плащам допълнително...
    Докато изпълняваш условията по „Като вкъщи”, да, няма да плащаш допълнително.

А ако случайно тя ми звънне от Англия тук до България на картата ми на виваком? Аз колко ще платя за входящ? И тя ще си плати за международен, нали?
    За нея е международен разговор. За теб - безплатен входящ, понеже си си в страната.
    Ако ти звънне на английската карта, за нея ще е местен разговор, а за теб ще е безплатно да приемеш разговора, ако изпълняваш условията за „Като вкъщи”.

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да, няма да плащаш нищо допълнително
    Така е по принцип, но човекът не е казал къде живее предимно, затова му напомням, че за безплатния роуминг си има изисквания за нека ги наречем уседналост и потребление.

11. БЛАГОДАРЯ valeria_north thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, valeria_north liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как е новия РОУМИНГ в Европа ? Впечатления ?

Вчера чета във Фейса някав се опаква, че решил да пробва роуминга новия за който говорят.
    Звъннал няколко минути от Англия до Испания и му взели 7 паунда и недоволен....

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Как е новия РОУМИНГ в Европа ? Впечатления ?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Вчера чета във Фейса някав се опаква, че решил да пробва роуминга новия за който говорят.
    Звъннал няколко минути от Англия до Испания и му взели 7 паунда и недоволен....
    Ако беше чел в БГХелп, щеше да си ги спести.

П.С. При мен опцията за споделяне на тема от форума във Фейса връща съобщение за грешка.
    App Not Set Up: This app is still in development mode, and you don't have access to it. Switch to a registered test user or ask an app admin for permissions.
    Поне като пробвам през телефона. Онзиден исках да споделя темата ми, но се наложи ръчно да пусна линка.
    https://www.facebook.com/P.G.Simeono...54568053105965

14. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

И аз да докладвам - тази седмица сме на почивка във Франция и директно на влизане получих смс че тарифите са същите като в Германия и дори интернета мога да си ползвам както в Германия.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не знам дали има някакво име, аз го купих в края на май. Имах PAYG карта с тях и се обадих да питам уж дали има начин да ползвам повече интернет за това, което плащам, оказа се, че при PAYG няма много варианти. Питах за договор, прехвърлиха ме там и ми предложиха този договор - и аз го взех, дължината е 1 г., та ако нещо не ми хареса, мога да го сменя скоро.
    С картите на 3, дори и PAYG, с която бях преди, тарифите в Европа бяха същите, както и в UK, сега просто е станало при всички оператори и всички планове.

За geleto, дето питаше за името на плана, погледнах в приложението на 3 на телефона ми - планът ми се казва Three Advanced Sim 12 GB data 600 minutes - 12 months.
    Плащам 13 паунда на месец.
    Отдолу на разбивката гледам, пише - mininum term end date
    Your allowances
    - 14 GB of data
    - 2329 Three to Three minutes
    - 699 voice minutes
    - all you can eat text messages
    Зачудих се защо ми броят отделно минутите от 3 до 3, аз изобщо не знам с кого говоря на 3, в семейството ми другите имат други оператори, ама... на харизан кон зъбите не се гледат, дори повече са ми дали, отколкото съм искала. Не че мога да ги стигна де.

Гугъл търсачка на форума

18. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Безплатен роуминг

Вече месец откакто (уж) роуминга в ЕС е безплатен. Винаги ми е звучало твърде хубаво за да е вярно (ако няма ситен шрифт някъде). Приятел си замина преди седмица и не можеше да ми се обади, глас казвал, че кода е грешен...(не знам на кой оператор е)Оказало се, че тел е заключен от UK. Звънял да му дадат отключващ код, но казали, че е на план, който не позволява позвънявания...всичко това адски нелогично. Съобщенията обаче вървяха в двете посоки, все още не знам безплатни или не.
    Понеже другият месец ще си ходя в БГ, реших да изясня нещата. Цялото семейство сме на ЕЕ и планове SIM only, включващи безплатни SMS, някакви безплатни разговори и някакви Mobile Data.
    Отидох в офис на ЕЕ и ми казаха че м/у две UK SIM, безплатно е само от Европа към UK, обратното е международен разговор, защото се ползвала чужда мрежа, мобилните данни в плана не могат да се използват. Пътьом питах как са принципно нещата в един маг. на Водафон и един Уеърхаус- голямо мрънкане, усукване- зависи на кой оператор, какъв план, стар или нов е плана...нищо конкретно не научих.
    В същото време синът ми е звънял на ЕЕ в почивката си и му казали същото- Европа-UK безплатно, обратното международен разговор.
    Неясното мънкане и анти логиката ме озадачи (и в двата случая ползваш и чужда мрежа) и в къщи направих текстов чат на живо с ЕЕ.
    Ето Чаsт от чата, оператора е Simran:

Me: I would like to ask you about free roaming

Simran: Sure, I will help you with that.

Simran: The plan you are on, can use your minutes and texts from EU to EU and back to the UK and can use 500mb whilst EU and all the roamag features for you now is activated

Me: Example; I am here, my wife is on trip in Europe. She has the same UK SIM. 1. What if I call her? 2. What if she calls me?

Simran: If she will call you, it will be free.

Simran: If you will call her, it will be free.

Simran: But if you will call from the UK to any EU number, it will be chargeable and will count as international calls and texts.

Me: I thought the same, but somebody from Bristol EE office told me If I call her, will be international call as well...

Simran: If she is using the UK sim card, you will not be charged as you are calling a UK number and you do not know where the user of that UK number is.

Me: I think the same but they confused me.... Yes she is with UK SIM.

Simran: You can call her But calling an EU number from the UK is international calling andll charge you.

Me:: I know, that call is not roaming it's international

Simran: Thank you.

Me: Thank you very much, no more questions

И така, тук твърдението е друго, т.е. както аз го разбирам и е логично. Чата ми го изпратиха на имейл и е все пак някакво доказателство, докато казаното из магазините е недоказуемо...знае се, че там често работят новобранци, неподготвени, а англичаните имат една особеност- не обичат да казват Не знам (защото работата им е да знаят) и винаги дават някакъв уклонничав отговор, който може да не е верен...

Хайде споделете вашите виждания и евентуален опит до сега.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Безплатен роуминг

Значи аз съм забелязъл на моя Андроид, че когато съм в чужбина за да мога да звъня на някой който е от Англиия , не може да му се обадя ако е 077... примерно става ако телефона е запазен +4477... или 004477...

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Безплатен роуминг

Както са ти казали в този чат е вярното. Другото инфо което са ти дали е грешно, дали поради тяхно незнание или ти не си обяснил правилно. Като гледам чата обаче, ти добре се справяш, навярно те не са разбрали или хабер си нямат.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Вече месец откакто (уж) роуминга в ЕС е безплатен. Винаги ми е звучало твърде хубаво за да е вярно (ако няма ситен шрифт някъде). Приятел си замина преди седмица и не можеше да ми се обади, глас казвал, че кода е грешен...(не знам на кой оператор е)Оказало се, че тел е заключен от UK. Звънял да му дадат отключващ код, но казали, че е на план, който не позволява позвънявания...всичко това адски нелогично. Съобщенията обаче вървяха в двете посоки, все още не знам безплатни или не.
    Понеже другият месец ще си ходя в БГ, реших да изясня нещата. Цялото семейство сме на ЕЕ и планове SIM only, включващи безплатни SMS, някакви безплатни разговори и някакви Mobile Data.
    Отидох в офис на ЕЕ и ми казаха че м/у две UK SIM, безплатно е само от Европа към UK, обратното е международен разговор, защото се ползвала чужда мрежа, мобилните данни в плана не могат да се използват. Пътьом питах как са принципно нещата в един маг. на Водафон и един Уеърхаус- голямо мрънкане, усукване- зависи на кой оператор, какъв план, стар или нов е плана...нищо конкретно не научих.
    В същото време синът ми е звънял на ЕЕ в почивката си и му казали същото- Европа-UK безплатно, обратното международен разговор.
    Неясното мънкане и анти логиката ме озадачи (и в двата случая ползваш и чужда мрежа) и в къщи направих текстов чат на живо с ЕЕ.

Simran: The plan you are on, can use your minutes and texts from EU to EU and back to the UK and can use 500mb whilst EU and all the roamag features for you now is activated

Me: Example; I am here, my wife is on trip in Europe. She has the same UK SIM. 1. What if I call her? 2. What if she calls me?

Simran: But if you will call from the UK to any EU number, it will be chargeable and will count as international calls and texts.

Me: I thought the same, but somebody from Bristol EE office told me If I call her, will be international call as well...

Simran: If she is using the UK sim card, you will not be charged as you are calling a UK number and you do not know where the user of that UK number is.

Simran: You can call her But calling an EU number from the UK is international calling andll charge you.

И така, тук твърдението е друго, т.е. както аз го разбирам и е логично. Чата ми го изпратиха на имейл и е все пак някакво доказателство, докато казаното из магазините е недоказуемо...знае се, че там често работят новобранци, неподготвени, а англичаните имат една особеност- не обичат да казват Не знам (защото работата им е да знаят) и винаги дават някакъв уклонничав отговор, който може да не е верен...

като бях в бг при мен се случи същото , от бг нямаше как да избера ук номер /грешен номер/. смени само префикса вместо "0" сложи "+44" и няма да имаш проблеми .
    скоро имаше подобна тема za rouminga

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

като бях в бг при мен се случи същото , от бг нямаше как да избера ук номер /грешен номер/. смени само префикса вместо "0" сложи "+44" и няма да имаш проблеми .
    скоро имаше подобна тема za rouminga
    Това беше първото за което се сетих, но и в двата телефона е запазено с +44... Това го правя винаги, защото някои програми са чувствителни към това...май вайбъра, но не съм сигурен.
    Дай линк за тая тема, ако е имало, не трябва ли да е в този раздел...

Старо куче
    Post Thanks / Like

опитах да я намеря темата ама явно е в друг раздел

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

опитах да я намеря темата ама явно е в друг раздел
    В този раздел и е мястото, аз проверих преди да пусна нова тема...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Аз бях 2 пъти през юни и се обаждах до UK.Използвах и Интернет.
    Нямам промяна в DD- нищо не съм платила отгоре.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

В този раздел и е мястото, аз проверих преди да пусна нова тема...

намерих я
    http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...BD%D0%B8%D1%8F

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Прочетох я, накрая горе-долу е ясно, но из темата има много неверни мнения, например как някой бил из Европа и говорил с който си поиска в коя да е държава в ЕС и нищо допълнително не платил. Че то ако е така понятието "Международен разговор" ще отпадне. Ако този частен случай е действителен, най-вероятно става дума за някакъв скъп план с много екстри, включващ безплатни международни минути освен местните, което го заблуждава в изводите.
    Друго- навсякъде главно се коментира разговора от къде до къде е, а се изпуска от каква до каква SIM е...

Дали може да се направи общ извод, че:
    Когато двете SIM са от една държава и се ползват в коя да е държава от ЕС, било двете карти в една държава или различни държави, то имаме безплатен роуминг включен в плана.
    Когато двете карти са различни, вече зависи в кои държави става и тогава може да е международен или платен роуминг разговор.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Два номера от UK говорят един с друг в Европа по плана който имат в Uk
    Обаждане от Англия до номер в EU който е английски пак е според плана и включените мин. И важи и за входящи.
    Интернета е според плана също но не повече от 12 Gb.
    Като включиш тел в държавата в която си те ти пращат СМС.....просто го четете и ще разберете колко, какво и как
    Един пример.....2 седмици в Испания, интернет 24/7 и обаждания до UK номера във Испания и в Ук и входящи обаждания от UK и Бг и в момента ми показва 0:00 паунда
    Имам и едно обаждане до рентакара на испански номер не го знам мобилен ли е или стационарен но и за него не ме таксуваха.....така, че ръчкай смело
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Прочетох я, накрая горе-долу е ясно, но из темата има много неверни мнения, например как някой бил из Европа и говорил с който си поиска в коя да е държава в ЕС и нищо допълнително не платил. Че то ако е така понятието "Международен разговор" ще отпадне. Ако този частен случай е действителен, най-вероятно става дума за някакъв скъп план с много екстри, включващ безплатни международни минути освен местните, което го заблуждава в изводите.[/B]
    Така е, ако си в Европа с британска СИМ-карта, разговорите до други британски СИМ-карти, независимо дали са в ЮК или в Европа, е за сметка на безплатните ти минути или ако си на предплатена услуга, те са на цената на разговорите ти в ЮК. Същото е за обаждане до телефони в европейската страна, в която си или в други европейски страни. Втората половина на юни и юли бях в Европа, в 6 страни, едната от които - Швейцария, всичко е точно така. Не мисля, че зависи от оператора или от плана. От тях разлика има само в ползването на интернет, някои оператори налагат ограничения в обема на интернета, ама е май до 12 ГБ (ако имаш повече), други - не. Едната от СИМ-картите, които ползвам, е нов договор с Three, първоначално не можех да ползвам картата нормално, но след чат с техен оператор се оказа, че съм поискала да ми e capped, т.е. когато съм била ЮК, не съм искала да надхвърлям безплатните си минути и безплатния си интернет, но това ме е спирало да ги ползвам в чужбина. Махнаха ограничението и всичко си тръгна нормално. В семейството имаме договор и на ЕЕ, както и предплатени карти на 02 и Three, всичко си вървеше както в ЮК. Единствено, че на картата на Three нямах 4G, не знам защо, ама не ми е било проблем, на картата на ЕЕ от време на време се появяваше, ама не много често.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Прочетох я, накрая горе-долу е ясно, но из темата има много неверни мнения, например как някой бил из Европа и говорил с който си поиска в коя да е държава в ЕС и нищо допълнително не платил. Че то ако е така понятието "Международен разговор" ще отпадне.
    Международен разговор и роуминг са две различни понятия.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Международен разговор и роуминг са две различни понятия.
    Точно така. Ако съм с UK сим-карта и отида във Франция, мога да звъня до Франция, ЮК, България и т.н. на цената на британски разговор.

Обаче ако се обаждам от UK от същия телефон до тези страни, тогава провеждам международен разговор и ще ме издръстят с цени за такъв.

Гугъл търсачка на форума

Страница 3 от 6 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. парламентарни избори 2017 26-03-2017
    От lordm във форум Политика
    Отговори: 66
    Последно мнение: 07-04-2017, 19:54
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 12-08-2016, 11:18
  3. Безплатен роуминг в България
    От lordm във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-05-2015, 00:09
  4. 6 месеца безплатен хостинг и безплатен домейн,