Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Номера със смяна на авторегистрация UK за BG и после обратно в UK не върви.

Има доста нашенски тарикати които си купуват английска кола, карат я в България, сменят и номерата и после идват с нея с български номера да карат евтинко в Кралството.
    Да не плащат пътен данък и да спестяват от застраховки и да се разминава по лесно с глоби.
    Изглежда британските власти най-после са се усетили и са предприели мерки тези номера да не минават.
    Научих, че сънародник направил тази врътка при завръщането си обратно във Великобритания властите му дават ултиматум да си смени българските номера обратно на английски до една седмица.

Подобна процедура отнема няколко дни минимум и струва минимум 100 паунда държавна такса ходене за МОТ и попълване на няколко документа.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Номера със смяна на авторегистрация UK за BG и после обратно в UK не върви.

И кво?
    Тебе те е яд, че ти не можеш да го направиш ли?
    Има си 100% легален начин да караш с БГ номера тук, така, че темата ти е тролене.

администратор Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Номера със смяна на авторегистрация UK за BG и после обратно в UK не върви.

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    И кво?
    Тебе те е яд, че ти не можеш да го направиш ли?
    Има си 100% легален начин да караш с БГ номера тук, така, че темата ти е тролене.
    Не не ме е яд, просто информирам какво става. Под легалния начин имаш предид да в регистрираш на бизнес в България!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Номера със смяна на авторегистрация UK за BG и после обратно в UK не върви.

Мога да дам дори пример с прибрани коли....

5. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! dobri39 liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Не си заслужава врътката, според мен.

Ходенето до България струва сериозни пари, канселирането на тукашната застраховка струва пари, регистрирането в България струва пари, техническият преглед в България струва пари, автокаско струва пари, връщането в UK струва пари. Времето, през което не работиш, а се возиш насам- натам ти носи загуби от пропуснати надници. Толкова хиляди километри- амортизира ти се колата. И после какво? Трепериш да не те хванат, ти си мислиш, че е за 6 месеца, ама ако си резидънт тук, си длъжен незабавно да пререгистрираш, иначе чао на колата ти.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

7. ХАРЕСВАМ! lordm, dobri39, deijei, Мила, jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Не си заслужава врътката, според мен.

Ходенето до България струва сериозни пари, канселирането на тукашната застраховка струва пари, регистрирането в България струва пари, техническият преглед в България струва пари, автокаско струва пари, връщането в UK струва пари. Времето, през което не работиш, а се возиш насам- натам ти носи загуби от пропуснати надници. Толкова хиляди километри- амортизира ти се колата. И после какво? Трепериш да не те хванат, ти си мислиш, че е за 6 месеца, ама ако си резидънт тук, си длъжен незабавно да пререгистрираш, иначе чао на колата ти.
    Според теб........и според МЕН, не си заслужава...... обаче ни е сме шматки! Виж къде е далаверата:
    - тука застраховка ( примерно в Лондон), като нищо може да стъпи 1500 паунда
    - роуд такса - 300 паунда
    - да пътя до България струва пари, НО, колата ще бъде натъпкана със стока ( телевизори 32 инча, 40 + инча) купени по 20- 40, 50 кинта, аудио системи, и каквото се сетиш намерено из Фейсбук, гъмтри и т.н. Тука съм го взел за 40 паунда. Преди да съм се прибрал съм го оженил за 350 лв. Те само от тука избих 200 - 250 лв. Маратонки за 20 паунда, вече си имат собственик в България за 120 лв.
    - галимацията и документацията в БГ я стъпи 500 лв, я не т.е. 200 - 220 паунда на фона на 1800 който иначе трябва да се извадят..... е това ако не е оферта, незнам кое е.
    - след некой друг месец пак ще си отида до БЪлгария с пълен автомобил т.е. освен пътя, който ще ми излезе без пари пак ще съм напред неколкостотин лв (телевизори, моторни резачки и каквото се сетиш).

9. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В теми от този род винаги смесваме няколко вида случая и това, което може за единия, не може за другия.
    Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    Има си 100% легален начин да караш с БГ номера тук
    Какъв е начина, ако нямаш българска фирма и не си студент, просто си гражданин?

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

много просто - колата е регистрирана на някой който живее в бг И караш с пълномощно. това е което всички тарикати правят тук
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, valeria_north thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    много просто - колата е регистрирана на някой който живее в бг И караш с пълномощно. това е което всички тарикати правят тук
    Не се бях сетила за каране с пълномощно.В такъв случай само от застраховка ли спестяваш или от данък и преглед също?
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

15. БЛАГОДАРЯ valeria_north thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

от познати знам че много българи го правят този номер в германия, дали в uk минава не знам.

аз плащах много висока застраховка в началото И въпреки това от самото начало съм с тукашна застраховка.

щото ако утре действително стане нещо по-стабилно, ползвам допълнителна помощ която е включена, включително И при пътуване в чужбина.
    с бг затраховки не съм запозната И не бих рискувала въпреки по-високите такси тук.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    - след некой друг месец пак ще си отида до БЪлгария с пълен автомобил т.е. освен пътя, който ще ми излезе без пари пак ще съм напред неколкостотин лв (телевизори, моторни резачки и каквото се сетиш).
    С телевизорите как са нещата? БГ също е на цифрова телевизия, но различно кодиране, та директно телевизорите не работят.
    Сменят се тунерите или се ползват с външен диджибокс включен по AV/SCART вход?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    С телевизорите как са нещата? БГ също е на цифрова телевизия, но различно кодиране, та директно телевизорите не работят.
    Сменят се тунерите или се ползват с външен диджибокс включен по AV/SCART вход?
    някой по пресен от бг може да сподели дали се гледа ефирната цифрова тв в бг. май не е много разпространена, има 3-4 сателитни оператора + IPTV + регионалните кабелни оператори. та тв-то ще се ползва само за монитор, т.е. пазар ще се намери
    ПС
    ти па AV/SCART ,не са толкова назад почти всички боксове имат hdmi
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    някой по пресен от бг може да сподели дали се гледа ефирната цифрова тв в бг. май не е много разпространена,
    Ами май си прав, не се гледа много вече ефирна, а сат. приемниците си имат подходящи изходи.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Според теб........и според МЕН, не си заслужава...... обаче ни е сме шматки! Виж къде е далаверата:
    - тука застраховка ( примерно в Лондон), като нищо може да стъпи 1500 паунда
    - роуд такса - 300 паунда
    - да пътя до България струва пари, НО, колата ще бъде натъпкана със стока ( телевизори 32 инча, 40 + инча) купени по 20- 40, 50 кинта, аудио системи, и каквото се сетиш намерено из Фейсбук, гъмтри и т.н. Тука съм го взел за 40 паунда. Преди да съм се прибрал съм го оженил за 350 лв. Те само от тука избих 200 - 250 лв. Маратонки за 20 паунда, вече си имат собственик в България за 120 лв.
    - галимацията и документацията в БГ я стъпи 500 лв, я не т.е. 200 - 220 паунда на фона на 1800 който иначе трябва да се извадят..... е това ако не е оферта, незнам кое е.
    Живот-мечта!Като си представя и завистта в погледите на съселяните-безценно!

Sent from my iPhone using Tapatalk

21. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, RNOH liked this post
    Напреднал Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Живот-мечта!Като си представя и завистта в погледите на съселяните-безценно!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ha,ha,ha,ha.....

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на UK шофьорска книжка обратно на BG ?
    От Gost_8 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 26-09-2014, 10:01
  2. Смяна на български регистрационни номера с английски
    От vesselanka във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-02-2013, 13:26

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове