Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 182
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кой ще работи ниско платените работи във Великобритания след Брексит и как ще изглежда Кралството!?

Stupid ass...точно за ямайката се говореше, че ако успее да докаже, че е изнасилена....

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кой ще работи ниско платените работи във Великобритания след Брексит и как ще изглежда Кралството!?

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    С павета или не да ми падне тая мацурана , хич няма да я бавя със секиша
    тя мацураната боб дръпа за тебе, да знаеш. и ако съм с павета, да не отнесеш едно мжду крачетата.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

3. ХАРЕСВАМ! jhoro, Carlsberg liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    С павета или не да ми падне тая мацурана , хич няма да я бавя със секиша
    Пак си пийен...

5. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Пак си пийен...
    Да беше само това - с мед да го намажеш!!! Че и да го калайдикаш!!!

Мирише ми, че и белото има участие, или некои апове...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ок примаме излиза Великобритания - Hard Брексит... на източно европейците им се забранява да идват и работят така.
    Паунда се сгомнясва още повече, на източно европейците и да не им се забранява, те не искат за жълти стотинки да им бачкат, плюс, ако няма и бенефити никакви да допълват си казват зарежи.

Британаци забрави да въращ работата.
    Великобритания ще внася работници... ок ама ако не са източно европейци кои ще са!? Индийци! Китайци!? Турци!?

Които и да са не искам да си преставям , как ще се промени кралството...особено ако тези новите са и от някоя по фанатична религия и си докарат и църкви и обичаи и всичко си.

Иначе съм забелязал от опита ми до сега, че по ресторанти-заведения когато ме обслужват източно европейци примерно съм много доволен от сервиза.
    Не мога да кажа същото за британци и други нации.
    Вече свърши тая по младото поколение да идва тук, за да събира съчки и да намира пръчки на минималната надница, говоря за тия които сега са абитуриенти. Лорде Англия е непревликателна държава, стига става смешен с тия теми

8. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Вече свърши тая по младото поколение да идва тук, за да събира съчки и да намира пръчки на минималната надница, говоря за тия които сега са абитуриенти. Лорде Англия е непревликателна държава, стига става смешен с тия теми
    Без да се включвам в тая категория- абитуриент, мога да потвърдя, че и на мен не ми е оферта ЮК и то от 2016 година още...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Без да съм 100% точна:

Заплата в Стара Загора/Търговище/Трън...и други по малки населени места в Бг ...с вазелин и преувеличаване- 400/500 лева
    В Англия
    Минимална работна заплата 7.50 лири х2= 15 лв на час х 8 часа на ден= 120 лева на ден
    22 работни дни по 120 лева = 2640 лева
    От тях 500 такси и ще останат окло 2000 лева
    Кой българин би отказал да работи за тази заплата
    Това е разликата м/у Бг и УК
    Много са зле,ама по добе да си тук отколкото в Бг

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

11. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Без да съм 100% точна:

Заплата в Стара Загора/Търговище/Трън...и други по малки населени места в Бг ...с вазелин и преувеличаване- 400/500 лева
    В Англия
    Минимална работна заплата 7.50 лири х2= 15 лв на час х 8 часа на ден= 120 лева на ден
    Е хайде да продължиш:
    - 1000лв за наем
    - 200лв за транспорт
    - 200 за сметки
    - 400 за храна
    остават ти 200 лв за спестяване, при това няма да излизаш на кръчми, кафета и природа а ще живееш като куче.

13. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, treven, Nor4e liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Е хайде да продължиш:
    - 1000лв за наем
    - 200лв за транспорт
    - 200 за сметки
    - 400 за храна
    остават ти 200 лв за спестяване, при това няма да излизаш на кръчми, кафета и природа а ще живееш като куче.
    именно. щото разходите навън не са като у нас. моят нем е 1400 лева хахахаха. Храната... за 400 лева мога да изкарам десет дена макс. 200 евро баси заминават точно за дин седмичен пазар и през седмицата мляко и такив анеща. Ела пък като дойдат две екскурзи от даскало за по 400-600 евро.

15. ХАРЕСВАМ! няма, jhoro, Nor4e liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Без да съм 100% точна:

В Англия
    Няма как да сравняваш тукашна с БГ заплата....стандарта на живот е много различен.

17. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, jhoro, merry, treven, Nor4e liked this post
    Recommend няма, treven recommended this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз нищо не спестявам. Харча си ги с кеф. Стигат ми. Изобщо не ги мисля. Пазарувам си на воля, сипвам си бензин догоре, отоплението на макс, душ 3 пъти на ден. Уроци по пиано,кино, ресторант, ваканции в чужбина- никакъв проблем.
    Вярно, че работя като вол, но и в България работех здраво. Там 20 години напразно се мъчих да свържа двата края.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

19. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, jhoro, musi, Nor4e liked this post
    Recommend няма recommended this post
    batristio
    Guest

Без да съм 100% точна:

В Англия
    Изобщо не ти е вярна, уж бакалската сметка...
    Още на първия ти пост ми стана ясно, за какво иде реч при вашето семейство, но защо си мислиш че това е валидно за всички!?
    Моя милост със заплата около 1200-1500 в България си позволява и живее в пъти по добре отколкото със заплата 1600-1800 паунда в юк...
    Ама си е частен случай и не е меродавно, аз това го знам и разбирам..
    Та дай да не се убеждаваме къде и как, щото всичката информация е пречупена през призмата на всеки един от нас и няма как да е валидно за другите..

21. БЛАГОДАРЯ Virginblack, Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

Още на първия ти пост ми стана ясно, за какво иде реч при вашето семейство, но защо си мислиш че това е валидно за всички!?
    Моя милост със заплата около 1200-1500 в България си позволява и живее в пъти по добре отколкото със заплата 1600-1800 паунда в юк...
    Ама си е частен случай и не е меродавно, аз това го знам и разбирам..
    Та дай да не се убеждаваме къде и как, щото всичката информация е пречупена през призмата на всеки един от нас и няма как да е валидно за другите..
    Бе хората свикват, пускат корени, изтръгват корени от други места. Зариват мост след мост. И странно, всички са много добре навън. Браво на успелите. Просто се питам що се потят да пишат на кирилица. Отдавна съм казала, че това не е форум на българите в УК, а форум на българите, които мразят страната си (в по-глямата си част) и нищо чудно, че и България не ги долюбва. Ми въведете офицален език англисийки тук. Тогава ще е много интересно.

23. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Recommend Stanley9 recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Бе хората свикват, пускат корени, изтръгват корени от други места. Зариват мост след мост. И странно, всички са много добре навън. Браво на успелите. Просто се питам що се потят да пишат на кирилица. Отдавна съм казала, че това не е форум на българите в УК, а форум на българите, които мразят страната си (в по-глямата си част) и нищо чудно, че и България не ги долюбва. Ми въведете офицален език англисийки тук. Тогава ще е много интересно.
    Кво му е интересното?! Просто форума ще умре...
    http://www.slovo.bg/showwork.php3?Au...D=4867&Level=1

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Аз нищо не спестявам. Харча си ги с кеф. Стигат ми. Изобщо не ги мисля. Пазарувам си на воля, сипвам си бензин догоре, отоплението на макс, душ 3 пъти на ден. Уроци по пиано,кино, ресторант, ваканции в чужбина- никакъв проблем.
    Вярно, че работя като вол, но и в България работех здраво. Там 20 години напразно се мъчих да свържа двата края.
    Ти по добре не се връщай в България, че пак ще мреш от глад.

26. БЛАГОДАРЯ Happy idiot thanked for this post
    Post Thanks / Like

Кво му е интересното?! Просто форума ще умре...
    http://www.slovo.bg/showwork.php3?Au...D=4867&Level=1
    имаше лека саркастична нотка

28. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Без да съм 100% точна:

В Англия
    Значи - не 100%, ами и 50% не ти е вярно.
    В БГ - без вазелин и изобщо без напъване (не броя напъването да си държа очите отворени) - 650-700 чисто си се взимат. И то за работа, дето - и да осера нещо ми е през оная работа. Мозъка само си го разнасям и го ползвам колкото да сметна - колко и какви монети ми трябват за кафе-автомата.
    Е хайде да продължиш:
    - 1000лв за наем
    - 200лв за транспорт
    - 200 за сметки
    - 400 за храна
    Може и да е така, ама хайде да смятаме за 1 човек в ... не-единична квартира? Ок?
    1000 лева или 500 паунда наем - че ти целия апартамент, само за себе си ли наемаШ???
    Сметки - виж предишното.

Излизането в природата по принцип е безплатно - екстрите са си башка!!!

Естествено, че не е!!! Има един израз... добре е да го запомните!

ДОМАШНИТЕ СМЕТКИ... на пазара не излизат!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

30. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Може и да е така, ама хайде да смятаме за 1 човек в ... не-единична квартира? Ок?
    1000 лева или 500 паунда наем - че ти целия апартамент, само за себе си ли наемаШ???
    Сметки - виж предишното.
    Излизането в природата по принцип е безплатно - екстрите са си башка!!!

Да, самостоятелно жилище - стая в Лондон и апартамент в някое ЮК село. А ти в България също ли в стая живееш?
    Едно излизане на "природа" от Лондон е най-малко £50.

Сравнението ми беше за сравнително еднакъв стил на живот в ЮК и БГ. Изводът е, че тук на мин заплата ще живееш като псе.

32. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да, самостоятелно жилище - стая в Лондон и апартамент в някое ЮК село. А ти в България също ли в стая живееш?
    Едно излизане на "природа" от Лондон е най-малко £50.

Сравнението ми беше за сравнително еднакъв стил на живот в ЮК и БГ. Изводът е, че тук на мин заплата ще живееш като псе.
    Що са праиш на луд - само това не мога да разбера?
    Нито в България, нито в ЮК съм живял (но не сам - а със семейството ми) в стая. А в самостоятелен апартамент, с поне 2 спални.
    Но - когато работят двама или трима, а наема за жилището е един, сметките - са едни (ток, газ, вода, кенсъл гакс ...) математиката е съвсем различна.
    За храната пък ... изобщо да не говорим. Ако искаш еднакъв стил на живот. В България почти всичко (без алкохола) е на двойни цени!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В БГ - без вазелин и изобщо без напъване (не броя напъването да си държа очите отворени) - 650-700 чисто си се взимат. И то за работа, дето - и да осера нещо ми е през оная работа. Мозъка само си го разнасям и го ползвам колкото да сметна - колко и какви монети ми трябват за кафе-автомата.
    Не знам какво работиш в БГ, но аз се запознах с една много мила жена, социален работник и в социалната сфера истината е следната - цифрите са БРУТО:
    Социалните работници в специализирани институции получават средно между 420 и 620 лв. на месец. Медицинските сестри вземат между 480 лв. и 580 лв., а лекарите между 600 лв. и 680 лв. Възнагражденията на психолозите и педагозите в социалните заведения се движат между 520 лв. и 600 лв., а на санитарите и хигиенистите между 420 и 440 лв.
    http://www.economic.bg/bg/news/7/kak...tsi-u-nas.html
    Та викам, да не обобщаваме наедро...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

35. ХАРЕСВАМ! musi, geleto liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Тук съм напълно съгласен с теб мила котарано. И аз имах период , в който ми се повръщаше от Чалгария и затова избягах в Скотско . Сега , като се прибрах е обратното - мразя британските г*** ве , а с тях и всички , които блъскат там за минимални надници , живеят по- зле отколкото в България сврени в една стая , ама стоят щото като напише у фейсбука , че е в Лондон , цялото село да цъка с език от възхита , а реалността е съвсем друга. Става да стиснеш зъби за 2-5 години и да спестиш пари за жилище примерно в България .Постоянното убежище с такива доходи и разходи е безсмислено и обречено на провал. Който ми каже , че е успял в чужбина да ходи да се прегледа при първия психиатър.

37. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не знам какво работиш в БГ, но аз се запознах с една много мила жена, социален работник и в социалната сфера истината е следната - цифрите са БРУТО:

Та викам, да не обобщаваме наедро...
    Ами недей...Първо минималната заплата в момента, все още е 460 лв. та на 420 как работят, вие си знаете там с милата женица..
    Второ тези симпатяги, моите уважения, но в социалните заведения- "домовете" имаш предвид явно, та там най- големите специалисти работят то е всеизвестно това.
    Трето, на който не му стигат парите, да си търси друга работа и професия, аман от мрънкачи..
    И на английските баби не им е по вкуса циганията по българските села, ама като си сметнат чейнджа в левчета и си натискат парцалките..
    Поне не мрънкат...За разлика от някои от нашите тук , а и в България...

39. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Значи - не 100%, ами и 50% не ти е вярно.
    ![/B]
    Някой иска да работи,а не да "осира"нещата.
    Да работи това за което е учил.
    Аз вярвам на колегите си с които говоря,аз вярвам приятелите ми в Бг,вярвам на роднините,на които се опитвам да помогна.
    А ето и това:
    https://m.vesti.bg/bulgaria/obshtest...500-lv-6069474
    А в провинцията...просто нямам думи.
    Бащата на зет ми на 62 години го съкратиха-шофьор цял живот е работил и е от София.
    Нито за пенсия време,нито работа можа да намери.
    В бюрото по труда едно момче,което е работил там му казало:"Жал ми е за теб,не идвай да се подписваш,ще ти даваме помощите.
    Но за работа не се надявай,никой не наема на твоята възраст."
    Та бащата на зет ми си има и мозък...
    И само да добавя-заплатата тук и там не може да се сравнява,но цените на стоките са същитее,а и понякога по високи в Бг.
    Последно редактирано от musi : 24-05-2017 на 19:53

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

41. БЛАГОДАРЯ jhoro, zhb, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    batristio
    Guest

Някой иска да работи,а не да "осира"нещата.
    Да работи това за което е учил.
    Аз вярвам на колегите си с които говоря,аз вярвам приятелите ми в Бг,вярвам на роднините,на които се опитвам да помогна.
    А ето и това:
    https://m.vesti.bg/bulgaria/obshtest...500-lv-6069474
    А в провинцията...просто нямам думи.
    Бащата на зет ми на 62 години го съкратиха-шофьор цял живот е работил и е от София.
    Нито за пенсия време,нито работа можа да намери.
    В бюрото по труда едно момче,което е работил там му казало:"Жал ми е за теб,не идвай да се подписваш,ще ти даваме помощите.
    Но за работа не се надявай,никой не наема на твоята възраст."
    Та бащата на зет ми си има и мозък...
    Па ние си нямаме ич...Така ли да те разбираме?!
    Защо не може да се пречупиш, че не всички сме шофьори в пред пенсионна възраст?!
    На вас Англия ви дава възможност/и за "достойно" по вашите критерии съществуване, на мен нищо особено, на трети взима всичко и т.н. ..

43. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами недей...Първо минималната заплата в момента, все още е 460 лв. та на 420 как работят, вие си знаете там с милата женица..
    Да беше видял линка, дето съм го пуснала, от миналата година е, че не намерих по-нов, но не мисля, че има огромно увеличение. Жената не ми е казвала заплатата си, работи в средноголям град и не в такова заведение, но на бас се хващам, че с всичките си образования не се прибира с повече от 500 чисто. Кой какъв специалист е, не мисля, че имаме мегдан ние с тебе да обсъждаме.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

45. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Великобритания с най-ниско качество на живота
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 34
    Последно мнение: 10-08-2017, 04:00
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 31-10-2006, 19:13

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове