Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 49
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Катастрофа - сега какво !

Надявах се ,че никога нема да ми се наложи да пусна такава тема ама то ако ти е писано да се удавиш нема да се обесиш . Моята приятелка претърпя катастрофа днес . Някаква отзад я е натресла с доста голяма скорост в резултат на което нея я боли врат,гръб,десен крак и дясна ръка ! Мислехме да идем до болницата ,но още не знаем дали не е само уплаха с втълпяване или наистина я боли нещо . Впредвид скороста с която са я ударили (около 60км/ч) и това ,че мой приятел в БГ го беха удариxa с около 80км/ч и ходеше със шина на врата 6 месеца съм малко раздвоен ,но по-скоро съм склонен да вярвам ,че може да е нещо по-сериозно . Та да ви питам какво следва сега . Полицията е дошла на мястото и е взела данните на всички участници в движението , защото моята приятелка в следствие на силния удар е ударила този отпред който е бил . Взела са колите на платформа и са ги закарали в някакъв гараж и само това знаем за сега . От застрахователната компания са казали на моята приятелка ,че утре ще и звъннат да уточнят детайли по случая ! Както и да е ние мислим да клаимваме - сега тя нема с какво да ходи на работа , боли я гръб,кръст,крак и ръка . Някой знае ли каква е процедурата ? Ако сега някой ще ми пише - ето ги тия чакат само да клаимнат моля да си го спестите . Тая дето е направила катастрофата е някаква 90 годишна бабичка която даже не е гледала в пътя докато е карала . Моята приятелка я е видяла на огледалото как гледа отстрани на пътя и това ,че я е видяла на огледалото и е помогнало да е била готова вече за удара !

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Катастрофа - сега какво !

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Надявах се ,че никога нема да ми се наложи да пусна такава тема ама то ако ти е писано да се удавиш нема да се обесиш . Моята приятелка претърпя катастрофа днес . Някаква отзад я е натресла с доста голяма скорост в резултат на което нея я боли врат,гръб,десен крак и дясна ръка ! Мислехме да идем до болницата ,но още не знаем дали не е само уплаха с втълпяване или наистина я боли нещо . Впредвид скороста с която са я ударили (около 60км/ч) и това ,че мой приятел в БГ го беха удариxa с около 80км/ч и ходеше със шина на врата 6 месеца съм малко раздвоен ,но по-скоро съм склонен да вярвам ,че може да е нещо по-сериозно . Та да ви питам какво следва сега. Полицията е дошла на мястото и е взела данните на всички участници в движението , защото моята приятелка в следствие на силния удар е ударила този отпред който е бил . Взела са колите на платформа и са ги закарали в някакъв гараж и само това знаем за сега . От застрахователната компания са казали на моята приятелка ,че утре ще и звъннат да уточнят детайли по случая ! Както и да е ние мислим да клаимваме - сега тя нема с какво да ходи на работа , боли я гръб,кръст,крак и ръка . Някой знае ли каква е процедурата ? Ако сега някой ще ми пише - ето ги тия чакат само да клаимнат моля да си го спестите . Тая дето е направила катастрофата е някаква 90 годишна бабичка която даже не е гледала в пътя докато е карала . Моята приятелка я е видяла на огледалото как гледа отстрани на пътя и това ,че я е видяла на огледалото и е помогнало да е била готова вече за удара !
    Да отива на преглед, може и в болница, може и при джипито. Това е whiplash injury, виж и на български. Да разкаже на застрахователите както е било, какво е видяла в огледалото и какво е направила, докато е виждала колата да се приближава. Ако ударът е бил, докато колата й е била не в движение, е трябвало да има ръчна спирачка, ако колата е спряла за повече от няколко секунди, да помисли какво да каже. По принцип, при удар отзад, в огромната част от случаите застрахователите изкарват виновен този, който е ударил отзад, но за всеки случай да внимава. Ще я боли доста време, да си документира, че е потърсила лекарска помощ, защото може да не може и да работи известно време, да иска от застрахователите на другата компания да я компенсират за това, както и аз болки, уплаха, стрес и т.н. Компенсацията е сума, която се предлага извън разходите за лечение и подлежи на договаряне. Като дойде ред за това, да не се съгласява на първата предложена сума, винаги има възможност да е повече. Да обмисли до какви негативни последствия е довела катастрофата и да се пазари. Няма какво да се жалят застрахователите.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! lordm, zmei4o_pk, ilianaL liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Спряла е защото по това време на деня там има километричен трафик и искаш не искаш нема накъде ! Надявам се да е само уплаха и да и няма нищо е..л съм ги в парите . Ама да си питам за всеки случай . А колата на каква цена ще я изплатят ? На тази ли която сме писали в застраховката дето има въпрос за стойността на колата ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Колите след катастрофа обикновено го дават за скап, защото е по-ефтино направо нова, отколкото да оправят старата. Ще ви платят сумата за колата, колкото те преценят, че струва в момента подобна кола. За съжаление няма да ви дадат колкото сте се изръсили за нея, но не е сигурно.
    Задължително на доктор и си извадете медицинско. Засърахователя на бабата ще плаща като поп. Чувал съм за доказано нараняване във врата суми от порядъка на 15к. Да не дава господ такива контузии. Дано скоро се оправи мадамата! Успех и да пишеш какво е станало!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Спряла е защото по това време на деня там има километричен трафик и искаш не искаш нема накъде ! Надявам се да е само уплаха и да и няма нищо е..л съм ги в парите . Ама да си питам за всеки случай . А колата на каква цена ще я изплатят ? На тази ли която сме писали в застраховката дето има въпрос за стойността на колата ?
    Ти си ги е..л парите, но аз пък не виждам защо тя трябва да търпи материални и морални загуби, защото някой не преценил, че вече не може да шофира? Виждала съм при такива случаи болката и мъката се точат с месеци след това уж невинно малко произшествие и човек е неработоспособен през това време и кара на някакви болнични, които често са мижави. Колата обикновено се изплаща на пазарна цена към момента на произшествието, няма значение каква стойност си писал, тя е за да се определи цената на застраховката.

При whiplash injury в много случаи има болка и страдание, като не може да се докаже по медицински начин дали ги има или няма, затова има системни злоупотребяващи. Знам го, защото моя приятелка беше жертва на инсценирано такова произшествие, за да се гушне обезщетението и застрахователната компания си плати като поп. Та кажи на приятелката ти да няма скрупули и й дай да прочете тази дискусия, тя да взима решението, а не ти вместо нея, защото не знаеш нито колко е стресирана, нито колко я боли. Нито колко дълго ще я боли.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. ХАРЕСВАМ! ilianaL liked this post
    Recommend Happy idiot, ilianaL recommended this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Аз затова , като станеше някакво ненадейно задръстване пусках аварийните за няколко секунди , за предупреждение на задните коли , че следва намаляване на скоростта.Ама то не е само да въртиш геврека , трябва и с акъл да да се шофира.Щели да платят 15 хиляди.Абе тя да ходи цял живот с болки във врата и гърба пък с тия 15 хилки може да си бърше дирника

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако искаш след аварийните може и едно хоро да слезнеш да им друснеш ама те като не гледат пътя пак нема да те видат . Иначе днеска ще видим ако нема болки и всичко е наред нема да се занимаваме ама ако има болки и казах да иде на бърза помощ щото немаме личен лекар тук .

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    Аз затова , като станеше някакво ненадейно задръстване пусках аварийните за няколко секунди , за предупреждение на задните коли , че следва намаляване на скоростта.
    При последния ми пътен инцидент - един ме удари отзад, точно с включени мои „аварийни“ светлини. И то не за няколко секунди, ами поне 3-4 минути преди това. Когато го попитах - „Кво направи?“, той ми отговори - „Ами ти БЕШЕ ПУСНАЛ И ДВАТА МИГАЧА - аз не разбрах накъде ще завиваш!!!!“ Уникум... направо!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

11. ХАРЕСВАМ! geleto, zmei4o_pk, dimitriana liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Ако искаш след аварийните може и едно хоро да слезнеш да им друснеш ама те като не гледат пътя пак нема да те видат . Иначе днеска ще видим ако нема болки и всичко е наред нема да се занимаваме ама ако има болки и казах да иде на бърза помощ щото немаме личен лекар тук .
    Баварец, не се ослушвайте. Вече втора вечер трябваше да бъдете в бърза помощ с болки.
    Станалото, станало, не е било желано, но не го и пропускайте.
    Преди време в друга тема /за каране на кола с бг. застр. май беше/ , разни ежачи обясняваха как щели да стават милионери, само некой сеянин да чукнел.
    Т.е. , не пострадали колкото в твоя случай, само жулнати. Сега траат, зер ти да не се нагушиш.
    Та забрави социализма, тук е диф капитализъм.
    Виж този филм http://www.imdb.com/title/tt4276820/ и тогава давай ухо на моралистите. Още в питането ти, се притесни някой да не те упрекне.
    Братята Макдоналдс, гризнаха дървото от един "моралист" и сега кел файда, че са направили филм за да разбера, че Макдоналдс не е Макдоналдс а сеянин възползвал се от дадената ситуация.
    Та мой съвет, живееш в капиталистическа държава и бъди такъв. Бегай земи некой лев.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    При последния ми пътен инцидент - един ме удари отзад, точно с включени мои „аварийни“ светлини. И то не за няколко секунди, ами поне 3-4 минути преди това. Когато го попитах - „Кво направи?“, той ми отговори - „Ами ти БЕШЕ ПУСНАЛ И ДВАТА МИГАЧА - аз не разбрах накъде ще завиваш!!!!“ Уникум... направо!
    Както винаги си прав : https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=rK5OYcfL_ds

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ние бехме в бърза помощ с болки и там ни изпратиха по живо по здраво . След въпрос от наша страна нема ли да дадат некав документ казаха ,че не се мешат между застрахователи и пострадали и ,че нашия застраховател требва да ни прати при доктор ! Интересното е ,че днеска цел ден звъниме на нашия застраховател и на другия застраховател като нашия казва - съжаляваме имаме срив в системата нищо не можем да ви кажем звъннете по-късно , а другия вика - съжалявам звъннете на вашия застраховател да се уточните с него ! Сега нито знаем какво става нито знаеме къде е колата - ще я плащат ли нема ли да я плащат , ще се опитват да я правят ли нема ли . Никой нищо ти не казва ! Даже уведомихме и двата застрахователа за болките в гърба и врата и тия се едно не чуват какво им се приказва ! Нема оправия в таа държава ! Утре звъненето продължава ! Като знам нещо по-така ще пиша !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Би ли споделил коя ти е застрахователната компания...?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако бях на твое място бих си платил за частен лекар да ми извади медицинско. И пази касовия бон.

17. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, geleto, zhb liked this post
    Recommend geleto, zhb recommended this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Влез в гугъл и си намери съвестен-акула адвокат.
    Има коментари по разни форуми, те ще те насочат.
    Разговорите, който водиш със застрахователите ги записвай. Не го афиширай, но някой ден могат да са ти от полза.
    Това което искаш да им кажеш, го прати в писменна форма, като на листа някъде напиши, че е в два екземпляра. Пусни препоръчано, и както те съветва колегата, пази разписка.
    Надявам се някой да ти е дал по добри съвети на лични.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

имало километрична опашка пък я ударили с 60 км/час. ако приятелкатахти е била stationery значи онази е карала с 60 км/час. тя на вторият етаж на трафика ли е била?

симптомите на whiplash се появяват след мин 12 -18 часа.

като сте тръгнали да лъжете поне прочетет тук там дахцнаете какво да лъжете, че на лъжата краката са къси. да не останете без обезщетение за injury
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

20. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Някой по-горе ме попита - името на компанията е More Than Smart Wheels - пълни нещастници и некадърници . Не могат да кажат какво се случва с колата ,а иначе упорито натягат ,че сме били писали много пари самоучастие и взели та изчислили ,че при еди каква си оценка на колата ние ще вземем еди колко си пари . Малко сметки без кръчмар си правят защото за 3ти път днеска им казахме ,че нема да клаимваме тех ,а застрахователя на лудата бабичка ! Общо взето не можем да ги намерим тия наще застрахователи . Самия им телефон няма желана опция и каквото и друго да натиснеш ти вдигат казват ,че не са компетентни и направо затварят телефона без предупреждение ! Много злее !

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Естествено че парите които си обявил за самоучастие ще ти ги приспаднат...
    За това се обявява най малката сума....
    Ако колата ти струва 1000 а ти си писал 500 ще вземеш 500 чисти....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да ама ако клаймваш твоята компания , а ако не си виновен за нищо естествено е другата компания да плаща затова тук не влизат тези пари за самоучастие ! Самоучастието е ако ти блъснеш твоята кола и искаш пари от застрахователя ти за да си я поправиш !

Напреднал
    Post Thanks / Like

мисля че това че си '' спестил '' пари от застрахователна нормална компания е фатално ! просто не можеш да използуваш тяхните адвокати .......
    направил си и фатална грешка - да говориш директно с ''другите страни '' в инцидента !без значение какво си говорил !
    мисля че там каквото ти платят за колата това ще е
    по-важното е нищо фатално не е станало и си извади поуки за в бъдеще

Старо куче
    Post Thanks / Like

Застрахователната компания нема интерес да търси твоя интерес . Поне не и нашата , както и да е . В понеделник или вторник ще знаем със сигурност какво следва ! Не знам дали описах инцидента възможно най-добре ,но при удара колата на моята приятелка удря таксито отпред с двама пътници . Ние в момента си комуникираме с таксиметровия и общо взето той ни дава насоки какво да правим понеже ние сме некомпетентни ! Та затова тука пиша всичко стъпка по стъпка за такива като нас !

26. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro, geleto thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

28. ХАРЕСВАМ! bmwww liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Щом твоята приятелка удря таксито отпред значи и тя е виновна.....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Вие отворихте ли клейм срещу застрахователната компания на бабичката вече? Вашата застрахователна компания явно не е много читава, но и ако вие й се обаждате, те няма какво друго да ви кажат, освен за самоучастието, за него се говори най-напред, за да ви напомнят и да се убедят, че го знаете. Ако сте отворили клейм при вашата собствена компания, кажете им да го затворят просто и си търсете правата от другия застраховател.

Когато спре за повече от няколко минути колата, независимо на светофар или в трафик, ако колата е неподвижна, трябва да се сложи ръчната спирачка. За да не я изкарат крива, трябва или колата да не е била съвсем спряла, т.е. трафикът е пълзял и се е движил по мъничко поне, или да е била спряла току-що, или да е било тръгни-спри. Иначе, ако всички са били неподвижни, ще се опитват да изкарат приятелката ти виновна, за да може всяка от двете застрахователни компании да поеме по-малка част от щетите - вашата и на шофьора на таксито, той вероятно ще клеймва не само за неговата кола, а и обезщетение за себе си и за пътниците, които са били в колата и там сметката ще е дебела. Но и приятелката ти, като е видяла бабето засилено, е трябвало да сложи ръчната спирачка. Не казвам, че това би спряло колата изцяло да не удря таксито, защото ако ударът е силен, може да бутне доста напред и кола на ръчна, но все пак тя щеше да е направила всичко, което е могла, за да предотврати произшествието да се разрастне. Във верижни произшествия всеки се опитва да изкара другите виновни, така че ако още не е дала стейтмънт на застрахователните компании, да обмисли много детайлно какво да каже, защото в тези неща всичко зависи от казаното - особено ако нямате хора, които да са странични свидетели, необвързани с участниците в произшествието.

Гугъл търсачка на форума

31. БЛАГОДАРЯ jhoro, няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Недоказуемо е, дали е спряла на достатъчно разстояние от таксито (според правилата- да се вижда основата на задните гуми на предната кола)
    Споменавате непрекъснато ръчната спирачка...
    1. Недоказуемо е дали е опъната или не.
    2. И да де опъната, на практика не върши много работа- държи слабо и то само на задните колела. При удара, задницата подскача/олеква, та голям ефект няма...

33. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Някои неща са недоказуеми наистина, затова вината се определя на база кой какво е казал. Който знае какво е най-доброто поведение от застрахователна гледна точка, понякога казва, че е направил така, дори и да не го е направил, и излиза сух от водата и с по-добри резултати. Няма значение дали мярката е дала резултат или не, при определяне на вината се гледа дали човекът е действал правилно и е изпълнил всички правила.

Гугъл търсачка на форума

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 13-10-2016, 08:32
  2. Катастрофа - сега какво следва?
    От nts във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 51
    Последно мнение: 28-04-2015, 09:43
  3. ”Какво правим сега?”
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-10-2012, 16:57
  4. И сега какво?