Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Гарантиране на право на пребиваване със семейството

Не откривам подобен казус до момента, за това пускам нова тема, ще се радвам да получа съвет.

Единия партньор в Българин има бизнес в БГ, свързан с Англия, другия е в Англия, местно лице. Връзката е от 15 години в Европа, от 7 години местния се връща в Англия, другия БГ и посещава УК грубо по седмица всеки месец.
    Официалният доход на партньора от БГ е доста над средния за УК, няма никакви планове, в който и да е момент да работи в УК или да се възползва от социалната им система.
    Плаща някакви битови сметки в УК, има банкова сметка тук.

Абсурдно е разделението, което предстои (евентуално), за това питането е за евентуални визи, сертификати, с които да се подсигури връзката. При нужда брак е опция (не е бил необходим до момента).

За какви сертификати/визи евентуално може да кандидатства БГ партньора?

П.П. Вариантът за платена помощ е опция.
    Последно редактирано от Далия : 21-03-2017 на 15:45

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Гарантиране на право на пребиваване със семейството

ако правилно разбирам вие през последните 8 години нито сте живели на един адрес, нито сте били регистрирани че уж живеете на същия адрес?
    пишете за семейство - деца има ли от тази връзка? ако не сте женени И няма деца, за кoe семейство става дума ?
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ако правилно разбирам вие през последните 8 години нито сте живели на един адрес, нито сте били регистрирани че уж живеете на същия адрес?
    пишете за семейство - деца има ли от тази връзка? ако не сте женени И няма деца, за кoe семейство става дума ?

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. БЛАГОДАРЯ Далия thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сори, опростявам го.

Единия е англичанин, работи в Англия, професор. Другия българин, работи и плаща данъци в БГ, без намерение да работи в Англия.
    Имаме къщи, плащаме такси, имаме банкови сметки.
    Деца няма, но сме заедно от 15 години, живели сме къде ли не из Европа.

Нямам идея просто какъв документ ще ми позволи да пътувам до УК, когато ми потрябва /в случай, че се объркат нещата/.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Далия Виж мнението
    Не откривам подобен казус до момента, за това пускам нова тема, ще се радвам да получа съвет.

Единия партньор в Българин има бизнес в БГ, свързан с Англия, другия е в Англия, местно лице. Връзката е от 15 години в Европа, от 7 години местния се връща в Англия, другия БГ и посещава УК грубо по седмица всеки месец.
    Официалният доход на партньора от БГ е доста над средния за УК, няма никакви планове, в който и да е момент да работи в УК или да се възползва от социалната им система.
    Плаща някакви битови сметки в УК, има банкова сметка тук.

Абсурдно е разделението, което предстои (евентуално), за това питането е за евентуални визи, сертификати, с които да се подсигури връзката. При нужда брак е опция (не е бил необходим до момента).

За какви сертификати/визи евентуално може да кандидатства БГ партньора?

П.П. Вариантът за платена помощ е опция.
    Питането не е много ясно. В момента Обединеното кралство е все още в ЕС, така че българските граждани не се нуждаят нито от визи, нито от сертификати, за пътуват или дори да живеят в Обединеното кралство. Но вие пишете, че партньорът, който е в България, няма планове да живее в Кралството. В този случая не е ясно с каква цел търсите сертификати или визи?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ Далия thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разбирам, че не не е достатъчно ясно и съжалявам. Ще опитам да пояснявам.
    Ние живеем от доста години заедно, просто не сме постоянно заедно на 100%, както се очаква.
    Единия пътува до БГ, другия до Англия, като цяло се събира около 80% взаимност /преди години е била и 100/.

Аз прекарвам минимум седмица на месец в Англия, по някога е цял месец или половин. Тенденцията е да се наложи да оставам по-често.
    В този смисъл не искам да изчаквам крайно решение, което да ме възпрепятства, а в случай, че мога да изкарам сертификат или виза до момента да го направя.

Както писах, плащани са такси, банкови сметки и посещенията са регулярни, с постоянен партньор тук. Дали е възможно и каква виза или сертификат би следвало да поискам?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Разбирам, че не съм се изразил достатъчно ясно и съжалявам. Ще опитам да пояснявам.
    Ние живеем от доста години заедно, просто не сме постоянно заедно на 100%, както се очаква.
    Единия пътува до БГ, другия до Англия, като цяло се събира около 80% взаимност /преди години е била и 100/.

Аз прекарвам минимум седмица на месец в Англия, по някога е цял месец или половин. Тенденцията е да се наложи да оставам по-често.
    В този смисъл не искам да изчаквам крайно решение, което да ме възпрепятства, а в случай, че мога да изкарам сертификат или виза до момента да го направя.

Както писах, плащани са такси, банкови сметки и посещенията са регулярни, с постоянен партньор тук. Дали е възможно и каква виза или сертификат би следвало да поискам?
    Документите, които се издават тук, са на хора, живеещи тук. Не имащи бизнес, но живеещи в други страни. След 5-години живот в Кралството с упражняване правата на граждани на ЕС, се издава Permanent Residence. На хората, които не са направили още 5 години, може да се издаде Registration Certificate - но отново трябва да живеят и работят в Кралството. Визи за българи не се издават. В момента няма създадена правна уредба, която да важи след брексит, ако това ви притеснява, затова едва ли някой в този форум, а и в тази държава, ще може да ви даде адекватен съвет. Ако нещата дойдат до визи, при това положение, не виждам да имате проблем да ги получите.

Жоро, какви са тези глупости бе? Някакъв официален линк да пуснеш, дето са обяснение тези карти? Нещо го пускаш за зелена трева човека...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ Далия thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря отново за конкретния отговор, Мила.

Ще опитам да сумаризирам:
    - Относно бизнес интересът това би важало и в обратната посока - бизнес интерес в БГ не отхвърля жизнен интерес в Кралството, от което би следвало, че не плащането на данъци в него, не е причина за неиздаване на постоянна виза?

- Хора живеещи тук - предполагам, че това попада в категорията "Жизнен интерес" използвана в БГ и други Европейски страни. Обикновено старото правило беше, къде прекарваш 181 дни от годината. В моя случай това не е нито БГ, нито УК, защото пътувам много.
    Т.е. би следвало да докажа, че жизнения ми интерес е в Кралството.
    Предвид това, че партньора ми е тук, очакваме деца в Англия, прекарвам доказуемо част от времето тук, регистриран съм със сметки - възможно ли е да се кандидатства за виза, която да подсигури връзката?

Извинявай за въпросите, знам, че е сива зона, неясно /доколкото въобще преди Брекзит/ регулирана.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

абе стана мноо сложна историята с професорите...
    накратко - нито живеете в UK, нито имате деца заедно като доказателство за сериозността на въпросната връзка без женене.

ако правилно разбирам не сте регистрирана че живеете на адреса на професора-гадже, ами си живеете в бг.
    1 седмица на месец = 25% от времето. ако сте имала някакви намерения да търсите статут, тогава трябваше да живеете в UK И да пътувате към бг 1 седмица в месеца, И да сте регистрирана И да си плащате осигуровките / застраховките на бритънския адрес.

при актуалната ситуация нямате никакви права повече от тези на всеи друг българин, който иска да ходи към UK.
    Както вече беше обяснено, за бг не се искат визи или някакви сертификати докато UK е в ЕС, И още по-малко за някой, който очевидно дори не живе там.
    очевидно няма как да се говори за семейство тук, нито има взаимни деца, нито сте женени.
    a ако нямате намерение да живеете заедно и да се местите към UK - да, за какво всъщност се задава въпроса?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Според мен питането е за максимално намаляване на спънките и бюрокрацията покрай вадене на визи и тем подобни.
    Сключването на брак в ЮК, доколкото съм чувал е мн лесно и безболезнено, но ако не живеете тук мисля, че се обезмисля...

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. БЛАГОДАРЯ Далия thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Точно за намаляване на условностите и проблемите става въпрос. Бракът е такава условност, която в случая е по-малкото зло, април ще сключим брак.
    Дано след това изваждането на виза (или каквото е) да е по-лесно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

до колкото виждам тук става въпрос за еднополова връзка. малко си ги подвел отговяращите в темата а би трябвало да почнеш с това, никой нито те знае нито познава. аз нямам идея, но колкото си по откровен толкова по точен отговор ще получиш
    Последно редактирано от deijei : 22-03-2017 на 03:10
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

17. ХАРЕСВАМ! jhoro, dimitriana liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Точно за намаляване на условностите и проблемите става въпрос. Бракът е такава условност, която в случая е по-малкото зло, април ще сключим брак.
    Дано след това изваждането на виза (или каквото е) да е по-лесно.
    Навремето и аз си мислех че е условност, но не е. Бракът е сериозен договор който дава права над имуществото (гражданстото) на партньора, за каквито не можеш да претендираш иначе. Ако не планирате да имате сериозни отношения след 15 години "заедно", моят съвет е да намериш начин да си регламентираш правото да пребиваваш в Англия по друг начин. Все още границите са отворени и можеш да извадиш нужните ти документи.

19. БЛАГОДАРЯ Далия thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, RNOH, jhoro, Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    до колкото виждам тук става въпрос за еднополова връзка. малко си ги подвел отговяращите в темата а би трябвало да почнеш с това, никой нито те знае нито познава. аз нямам идея, но колкото си по откровен толкова по точен отговор ще получиш
    Далия ако предположим,че това и е името не ми звучи като мъжко име,а на теб? Това,че не се изразява от женски род може да има 1001 обяснения.Ама може и аз да съм в грешка...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Може и две жени да са. Какво значение има?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Абе прочетох всички мнения ,ама така и не разбрах за какво става дума точно. Какви условности, какви права, визи, тинтири минтири.

двуполова, еднополова или не знам какви си там двойки , няма значение бизнес, небизнес интереси и т.н.

или живееш в УК или не, ако живееш и отговаряш на условията за резиденс ще го дадат.

23. ХАРЕСВАМ! RNOH, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря още веднъж за отговорите!

Оказва се, че не съм частен случай, но ще споделям опита си, ако това може да помогне на някой.
    В моя случай, след като не се осигурявам в ОК е необходим действително Certificate of Residence, който доказва начало на престоя. Всички съпруги - домакини в ОК, които нямат собствен доход, попадат всъщност в същата графа.

Препъни камъка, който е заложен за момента е неясно дефинираната Comprehensive Sickness Insurance, която е предпоставка за кандидатстването. Понеже наистина е сива материята, може ли някой да ми препоръча актуална застрахователна компания, към която да се обърна?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 22
    Последно мнение: 27-07-2011, 14:11
  2. Семейството ни
    От elicka във форум Общ форум
    Отговори: 143
    Последно мнение: 09-05-2011, 15:12
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 07-03-2010, 14:01
  4. Отговори: 6
    Последно мнение: 19-01-2008, 09:32

Отметки