Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 45
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Самонаетите ще плащат повече такси покрай новия бюджет!

Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Самонаетите ще плащат повече такси покрай новия бюджет!

Е, 60р на седмица повече,какво толкова....

3. ХАРЕСВАМ! steve, merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Кефи ме "логиката" на Хамънд: Самонаетите плащат много по-малко NIC от наетите а пък ползват същите обществени услуги.
    Алоо, ами болничните и отпуските на самонаетите кой им ги плаща? Или вече ще са платени?

5. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, anix, RNOH, valeria_north, King and 2 others liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    2% повече NIC. 60р е някакво супер минимално усреднено

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Самонаетите ще плащат повече такси покрай новия бюджет!

Е то за едно малко, за друго и се сабира накрая на годината доста...
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

32.4 паунда повече на година
    Което не е проблем , само че то така се започва...
    Аааа, ма вие не плащате достатъчно за не знам си кво си, айде догодина пак 50 кинта тук - 50 кинта там....
    И така до безкрай....

А иначе освен че никой не ти плаща болничен като самонает, ди плащаш като поп за различни професионални застраховки и доста други неща (хората които са редовни и не бачкат със скрит имплоймънт)
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

9. ХАРЕСВАМ! steve, valeria_north, zmei4o_pk liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

само пропускате колко доходи прикриват самонаетите, на които пък не плащат НИЩО. 90% от тях не декларират реалният си доход.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

11. ХАРЕСВАМ! mate, Charlotte, musi, merry liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Самонаетите ще плащат повече такси покрай новия бюджет!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Е то за едно малко, за друго и се сабира накрая на годината доста...
    Ако черпят опит от швейцарците може накрая и данък религия да въведат
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    32.4 паунда повече на година
    Което не е проблем , само че то така се започва...
    Аааа, ма вие не плащате достатъчно за не знам си кво си, айде догодина пак 50 кинта тук - 50 кинта там....
    И така до безкрай....

А иначе освен че никой не ти плаща болничен като самонает, ди плащаш като поп за различни професионални застраховки и доста други неща (хората които са редовни и не бачкат със скрит имплоймънт)
    не знам как го смятате ама вече втори път го срещам
    The NICs hike, which will cost 2.5 million self-employed people an average £240 a year
    http://home.bt.com/news/uk-news/nati...11364163181071

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    само пропускате колко доходи прикриват самонаетите, на които пък не плащат НИЩО. 90% от тях не декларират реалният си доход.
    мадлена, какви пари ще се укрият? от чистене на къщи ? това е малко смешно, сериозните пари минават през банки тях не можеш да скриеш
    може и да бъркам не съм счетоводител ти си по навътре с материята
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

а пък и друго нещо. когато клас 4 стана 9 % от 8% никой не мрънкаше. просто многохсехдраматизират нещата от политиците и вие сляпо им подражавате на драмите.
    нали разцирате че тозихкойто е емпройд с 20000 заплата плаща данък плюс 12 %осижуровки. а селфа плаща данък плюс 10% осигуровки на дохода който ПОЖЕЛАЕ Юда декларира и накрая и единият и друтият взима една и съща пенсия.

просто негодувате подети от популистки политически комунтари без дефащто да вкарвате познаване на материята и всъщност да негодувате срещу доста по сериозни промени а не процент на клас 4 осигуровки

15. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Post Thanks / Like

Плюс бенефитите, не забравяй.

17. ХАРЕСВАМ! musi, merry liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    The NICs hike, which will cost 2.5 million self-employed people an average £240 a year

мадлена, какви пари ще се укрият? от чистене на къщи ? това е малко смешно, сериозните пари минават през банки тях не можеш да скриеш
    ами да ....от чистене на къщи....защо ти се струва невероятно?

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Аз с толкова много извънредни не мога да си схвана заплатата...сега от Такс офиса са наредили на счетоводителите да ми сменят класа и да не ми взимат данъци за да коригират надплатеното...ама аз съм емплойд и да искам няма къде да бягам по тъч линията и да скрия някой лев(разбирай лира).

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Бати тъпотиите...дреме ми на гъ.zaза някакви стотинки ...някой счети може ли да изчисли колко момента не ми пука за нищо в една финансова година

Старо куче
    Post Thanks / Like

ами да ....от чистене на къщи....защо ти се струва невероятно?
    имам усещането че ако минат необлагаемия минимум като доход то ще е нещо минимално. не говоря за скрития имплойд но пък при него всичко минава по банка така че ще го отнесат истинския селф
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

сериозните пари не са от селф емплойд бизнес. хора печелещи сериозни пари ги декларират по различен начин, който е давъчно по изгоден от селф емплоймент. а и сериозните печелещи 250 лири няма да ги свлекат. освенптовахсериозно печелещите плащат по ниска ставка нин клас 4 която не е променена. на сериозно високите доходи тази промяна не влияе.

за да си избиеш увеличението на осигуровките трябва да прикриеш 1000 лири доход. смея да твърдя че няма такъв селф емплойд, който да не прикрива поне 1000 лири от годишният си доход.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

сериозните пари не са от селф емплойд бизнес. хора печелещи сериозни пари ги декларират по различен начин, който е давъчно по изгоден от селф емплоймент. а и сериозните печелещи 250 лири няма да ги свлекат. освенптовахсериозно печелещите плащат по ниска ставка нин клас 4 която не е променена. на сериозно високите доходи тази промяна не влияе.

за да си избиеш увеличението на осигуровките трябва да прикриеш 1000 лири доход. смея да твърдя че няма такъв селф емплойд, който да не прикрива поне 1000 лири от годишният си доход.

24. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

всички като се пенсионират ще получат basic state pension базирана на тези класове осигуровки която винаги ще е 155 лири на седмица. само че емплойд ще са плащали на 20000 лири 12% осигуровки за сумата над 8060 а селфа за същатахсума ще са платили 145.60 плюс 9% за сумата над 8060. и като приклият 5000 от тия 20000 ще те оставя сам да сметнеш.
    и проблема на селф е че вече е все по трудно да работиш като селф точно поради тази причина а не че осигуровките им се увеличили с 1 %

26. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Слушах по радиото коментари по този въпрос вчера. Говори се, че трябва да се изравнят осигуровките на емплойд и селф имплойд и се развяват като байрак пенсиите, обаче само с половин уста се говори, че СЕ нямат право да ползват платени болнични и отпуски, както имплойд и "we will look into it", което ми звучи като "трай коньо за зелена трева". Ако не се изравнят и тези условия, ми се вижда несправедливо да се изравняват осигуровките, макар и след време.

Отделно, аргументът "СЕ винаги укриват приходи" е несериозен, когато се обмисля увеличение на някакъв налог или такса в национален мащаб. Всички знаем, че по-високите данъци и осигуровки водят до по-висока степен на укриване, а не обратното. Плюс това, този аргумент е от типа "честните трябва да плащат повече, щото нечестните крадат".

Друго искам да питам, един от защитниците на увеличените осигуровки каза, че сметките, които се пускали по медиите, не били верни, защото се пропускал факта, че както се увеличава клас 4 осигуровки, така и се премахва клас 2 осигуровки, така че на практика, според него, с по-малко пари щели да остават само тези, които са с по-големи доходи, не запомних от колко нагоре, като при тях общото увеличение на осигуровките било с 1 процент. Не мога да преценя дали това е така. По мои спомени, от едно известно време не плащам отделно клас 2 осигуровки, както беше преди, но дали си го прибираха по друг начин, нямам представа, могат да обяснят дали това е така счетоводителите, предполагам.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

сравнение с бочничен е теуместно. емплоии взима ssp селф взима esa.
    дори когато клас 4 стане 11 % пак е по малко от 12% на емплоии. а и когато стане 11% няма да има клас2 за селф, тоест нещатахсе уравновесяват и селфа все плаща по малко с 2 %.

на мен ми сехструва че много шум за нищо. нехси спомням такъв шум когато клас 4 се промени от 8 на 9%. просто политическата обстановка е такавапче се търси подпвора теле

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

сравнение с бочничен е теуместно. емплоии взима ssp селф взима esa.
    дори когато клас 4 стане 11 % пак е по малко от 12% на емплоии. а и когато стане 11% няма да има клас2 за селф, тоест нещатахсе уравновесяват и селфа все плаща по малко с 2 %.

на мен ми сехструва че много шум за нищо. нехси спомням такъв шум когато клас 4 се промени от 8 на 9%. просто политическата обстановка е такавапче се търси подпвора теле

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

също не дабравяйте че едно емплоии плаща данък и осигуровкихнапвсяко пени. а селф примерно си сваля оо облагаемиятхдоход да речем транспорта. и дветехлица ходят на работа ама едните на плащат осигуровки и данъци за паритехкоито харчат да идат до работа а другите плащат.

абсолютно не приемам нито един аргументхна селф. емплоиис имат много повече аргументи защо да плащат по високи осигуровси

особено с new state pension е radiculous.
    някой цял живот лежал и пърдял взима същата пенсия като някой плащал 12% осигуровки на доходите си

31. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Като чета за 12% с които ви се покриват и здравните и социалните осигуровки , ми иде да се изсмея с пълен глас (Мадлена , не на тебе а на процента)
    Тук толкоз ми е само пенсионната осигуровка, здравните са отделно.....

Май и двете страни няма за кво да мрънкат , да ви имам данъците....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

...
    някой цял живот лежал и пърдял взима същата пенсия като някой плащал 12% осигуровки на доходите си

Мадлена да разбираме ли, че тези селф понеже плащат по-малък процент осигуровки според теб са мързеливите "само лежали и пърдели", а тези емплойд понеже плащат по-голям процент осигуровки са работливите-не ти разбрах логиката - този път не можах да се стърпя и да не коментирам, знам че те имат за голям капацитет във форума...
    Би било по правилно, че пенсиите не се изчисляват според внесените осигуровки, а не че работещите са по работливи или мързеливи.
    Аз също работя в сферата на счетоводството и понякога просто от любопитство се зачитам как стоят въпросите свързани със счетоводство в Англия, но наистина този път се изумих от умозаключението
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 10-03-2017 на 11:11
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

хубаво е да не вадиш заключенията ми от контекста а да се научиш да аргументираш написаното като цяло а не отделни думи от него.

отхпоста ти разбирам, че не практикуваш в Англия и нямам никакво намерение и време дахсехобяснявам на индивиди, които изобщо и нямат идея какво съм написала

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 31-12-2013, 17:42
  2. Отговори: 14
    Последно мнение: 18-09-2012, 22:51
  3. Някой така покрай Ealing да се намира ;)
    От Jickarnik във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-04-2010, 19:33
  4. знае ли някой какви такси се плащат при теглене на пари в бг.от банкомат
    От diamonde във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-05-2009, 19:33
  5. Отговори: 7
    Последно мнение: 20-02-2008, 21:28

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми