Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 45 от общо 45
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Самонаетите ще плащат повече такси покрай новия бюджет!

Ооо, не се съмнявай, че не разбрах какво си написала, много добре разбрах какво имаш в предвид и от никакъв контекст не съм си извадил изводите, само не знам дали оставалите са наясно как деликатно ги обиждаш що се отнася до селфовете. Хубаво е и ти да беше се придържала само към обясненията за осигуровките, аз тук аргументи за кой е "лежал и кой е пърдял" не видях ...
    Иначе напълно съм наясно и разбрах какво имаш в предвид за осигуровките, различията при отчитането на допълнителните разходи при двата типа осигуряващи, както и привилегиите за едни да им се зачитат болничните и платените отпуски и в последствие за равнопоставеността за получаване на пенсия....
    Счетоводната отчетност не е по различна в различните държави, тук също има тези отчетности при различните видове осигуряващи се, не си мисли че всички "индивиди" както се изрази трева пасат па макар и да не живеят в UK.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 10-03-2017 на 14:14
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    само пропускате колко доходи прикриват самонаетите, на които пък не плащат НИЩО. 90% от тях не декларират реалният си доход.
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    мадлена, какви пари ще се укрият? от чистене на къщи ? това е малко смешно, сериозните пари минават през банки тях не можеш да скриеш
    може и да бъркам не съм счетоводител ти си по навътре с материята
    Не е въпроса колко пари има за укриване, а ... защо Мадлена приема по дефолт, че ВСИЧКИ укриват???
    Не ми се рови британското законодателство, но по българското намирисва на набедяване.
    Или докажи и докладвай, или... f*** off... if you please!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не е въпроса колко пари има за укриване, а ... защо Мадлена приема по дефолт, че ВСИЧКИ укриват???
    Не ми се рови британското законодателство, но по българското намирисва на набедяване.
    Или докажи и докладвай, или... f*** off... if you please!
    Защото е така. Мадлена казва самата истина колкото и да не се харесва на повечето СЕ. Докато Е ги облагат с данъци за всяка стотинка то при СЕ ги облагат на това какво пишат счетоводителите. Укриването на доходи или преувеличаването на разходи по един или друг начин е масова практика при СЕ. Дори аз самия съм го правил преди години когато съм бил СЕ. Всеки гледа за пролуки да плати по-малко данъци в края на година, няма какво да се самозалъгваме. От над 10 години съм Е и не познавам дори 1 СЕ които да е плащал поне 50% данъци в сравнение с това което аз плащам при един и същ доход.

5. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Защото е така. Мадлена казва самата истина колкото и да не се харесва на повечето СЕ. Докато Е ги облагат с данъци за всяка стотинка то при СЕ ги облагат на това какво пишат счетоводителите. Укриването на доходи или преувеличаването на разходи по един или друг начин е масова практика при СЕ. Дори аз самия съм го правил преди години когато съм бил СЕ. Всеки гледа за пролуки да плати по-малко данъци в края на година, няма какво да се самозалъгваме. От над 10 години съм Е и не познавам дори 1 СЕ които да е плащал поне 50% данъци в сравнение с това което аз плащам при един и същ доход.
    СЕ не е противник на Е,тъй както Е не е на СЕ.Дяволът е на друго място.

7. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, RNOH, tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    СЕ не е противник на Е,тъй както Е не е на СЕ.Дяволът е на друго място.
    Тук не говорим за конкуренция, а кое е правилно и неправилно. Аз като Е плащам по 350 паунда НИ на месец и ако евентуално доживея до пенсия ще взимам същата пенсия и ще имам достъп до същите здравни услуги като някои които са плащали само 10-15 паунда на месец. Така че това увеличение е жълти стотинки, а "потърпевшите" вместо да се циганят за няколко паунда по добре да се фокусират на това как да си увеличат доходите.

9. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Тук не говорим за конкуренция, а кое е правилно и неправилно. Аз като Е плащам по 350 паунда НИ на месец и ако евентуално доживея до пенсия ще взимам същата пенсия и ще имам достъп до същите здравни услуги като някои които са плащали само 10-15 паунда на месец. Така че това увеличение е жълти стотинки, а "потърпевшите" вместо да се циганят за няколко паунда по добре да се фокусират на това как да си увеличат доходите.
    Много от СЕ могат да си мечтаят за доход като твоя,без да са помирисвали платени отпуски,болнични,командировки или производствен банкет.Какво те бърка кой колко ще взима при евентуално пенсиониране?

11. ХАРЕСВАМ! deijei, RNOH liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

това е другия според мен по голям проблем
    The Conservative manifesto in 2015 promised there would be no increase in National Insurance.
    http://home.bt.com/news/uk-news/nati...11364163181071
    почват да си нарушават обещанията и да шикалкавят
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Много от СЕ могат да си мечтаят за доход като твоя,без да са помирисвали платени отпуски,болнични,командировки или производствен банкет.Какво те бърка кой колко ще взима при евентуално пенсиониране?
    Защо си мислиш че като си Е ти се падат платени отпуски, болнични или командировки? Има много Е който не получават платени болнични, други които ако получават ще е нещо минимално. Също така не можеш да излезеш болнични когато си поискаш поради куп ограничения от работодателя. В много случаи се налага да си използваш отпуската за болнични заради тези ограничения,а да не говорим и за ограниченията кога да се взима платената отпуска. Познавам бол Е който ако имат възможност биха се върнали като СЕ заради по-малкото данъци, осигуровки и свобода да правят каквото си искат.

Разбира се че ме бърка кой колко ще взима. За тукашните стандарти пенсия от 150 паунда на седмица се сравнява с БГ пенсията по Българските стандарти, а много малко хора могат да си позволят частна пенсия. Може би е редно след като предлагаха увеличение на НИ да увеличат и тавана на пенсиите.

14. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Защо си мислиш че като си Е ти се падат платени отпуски, болнични или командировки? Има много Е който не получават платени болнични, други които ако получават ще е нещо минимално. Също така не можеш да излезеш болнични когато си поискаш поради куп ограничения от работодателя. В много случаи се налага да си използваш отпуската за болнични заради тези ограничения,а да не говорим и за ограниченията кога да се взима платената отпуска. Познавам бол Е който ако имат възможност биха се върнали като СЕ заради по-малкото данъци, осигуровки и свобода да правят каквото си искат.

Разбира се че ме бърка кой колко ще взима. За тукашните стандарти пенсия от 150 паунда на седмица се сравнява с БГ пенсията по Българските стандарти, а много малко хора могат да си позволят частна пенсия. Може би е редно след като предлагаха увеличение на НИ да увеличат и тавана на пенсиите.
    я си погледни пейслипа би трябвало да имаш удръжки за втора пенсия мисля че това се прие мин. година и важи за всички които получават над 800 паунда месечно. половината ти плащаш др. половина rabotodatelq
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

я си погледни пейслипа би трябвало да имаш удръжки за втора пенсия мисля че това се прие мин. година и важи за всички които получават над 800 паунда месечно. половината ти плащаш др. половина rabotodatelq
    Работодателя плаща, твоята вноска е по желание.

17. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

При много познати удръжките за 2ра пенсия са нещо от сорта на 10-20 паунда на месец. Така че колкото и да дава работодателя накрая сумата пак ще излезе смешна.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Болничния при емплоий е : първите три дена не се заплащат, след третия ден SSP което е около 80 лири на СЕДМИЦА, 7 дена не ти трябва бележка от лекар...

има компании който плащат company sick pay , но е manager's discretion.

20. БЛАГОДАРЯ Tralala, deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Спомням си когато бях на английски договор преди около 8 години емплой. Нямах ме никакви предимства, само платен годишен отпуск и той беше 25 дни + банк холидея. Никакви сик пeи нямаше. Наложи ми се да си взема 10 дни патърнити лиив за синът ми платиха ми ги 120 паунда на седмица при положение, че заплатата ми е много над 4К. Сега сме на белгийски договори, 13 заплата сик пеу,чаилд валчери, храна бонуси и мн други. Искам да ви кажа, че Англия не е никак социална държава. Ама караай важното е, че на английски си говорите.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Болничния при емплоий е : първите три дена не се заплащат, след третия ден SSP което е около 80 лири на СЕДМИЦА, 7 дена не ти трябва бележка от лекар...

има компании който плащат company sick pay , но е manager's discretion.
    Явно зависи от работодателя. Като пример давам приятел електричар в голяма строителна фирма не му се плаща първата седмица болнични. После нещо от сорта на 100 и няколко на седмица. Когато е работил за същата фирма като СЕ е взимал минимум 20% по голяма заплата но е бил задължен да се прехвърли като Е за да си запази работата. Има причина да не е happy като Е.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    Спомням си когато бях на английски договор преди около 8 години емплой. Нямах ме никакви предимства, само платен годишен отпуск и той беше 25 дни + банк холидея. Никакви сик пeи нямаше. Наложи ми се да си взема 10 дни патърнити лиив за синът ми платиха ми ги 120 паунда на седмица при положение, че заплатата ми е много над 4К. Сега сме на белгийски договори, 13 заплата сик пеу,чаилд валчери, храна бонуси и мн други. Искам да ви кажа, че Англия не е никак социална държава. Ама караай важното е, че на английски си говорите.
    Пак казвам зависи от работодателя и какво работиш. Аз имам пълна заплата sick pay от ден 1, 37 дена с bank холидеите платена отпуска, 2ра (final salary + 6х от работодателя) пенсия, paternity leave на пълна заплата първите 6 месеца после на половин, child care ваучери и какво ли още не. За сметка на това обаче работя unsociable hours и отпуската не си я взимам когато си пожелая.

24. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Само аз ли се затруднявам да чета постовете на Мадлена??

Моите са 25+7 банкови почивки.Има и бая ограничения...Много се мръщят на болнични...Абе и СЕ не е много цветущо...

Post Thanks / Like

Както казах преди много постове,не мога да разбера защо се противопоставят едните на другите.Аз като СЕ си плащам данъците и всичко останало,Тралала също.Един ден като остареем,можем да седнем някъде на чаша вино и да играем табла.Моята пенсия няма да зависи от неговата сегашна вноска,нито неговата от моята.Защо трябва да му гледам в паничката сега!

27. БЛАГОДАРЯ Tralala, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, steve, Мила, jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Това значи ли,че промяната в моите данъци,такси или каквито и да е задължения ще се отрази на бъдещата ти пенсия?

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Както казах преди много постове,не мога да разбера защо се противопоставят едните на другите.Аз като СЕ си плащам данъците и всичко останало,Тралала също.Един ден като остареем,можем да седнем някъде на чаша вино и да играем табла.Моята пенсия няма да зависи от неговата сегашна вноска,нито неговата от моята.Защо трябва да му гледам в паничката сега!
    Предпочитам шах. Това не е спор, просто изказвам мнение. Както СЕ така и Е си има плюсове и минуси като всичко е строго индивидуално до професия и работодател. Редно е да има консенсус и всички да си плащат НИ според доходите както е при Е. Затова смятам че е правилно увеличението на НИ за СЕ, даже бих казал че е прекалено малко и пак неправилно формулирано. В момента наистина системата не е fair. Ако Е плаща примерно 10% НИ и сумата се калкулира на основа месечен или годишен доход то при СЕ НИ е определена седмична такса без да има разлика какви са приходите. Така при някои хора излиза че НИ им излиза по-малко от 1%. Както казах смятам че ако има увеличение (понеже May mай е сложила блокаж в момента) то тогава е редно да има и вдигане на тавана на пенсиите което не вярвам да стане.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Това значи ли,че промяната в моите данъци,такси или каквито и да е задължения ще се отрази на бъдещата ти пенсия?
    А дано, ама надали! Дай боже да стигнем до там ще трябва да сме навършили 68 години за да се пенсионираме според последните пенсионни промени важещи за набори 79+. Аз смятам да съм приключил с гърба-нето до 55-60.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 31-12-2013, 17:42
  2. Отговори: 14
    Последно мнение: 18-09-2012, 22:51
  3. Някой така покрай Ealing да се намира ;)
    От Jickarnik във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-04-2010, 19:33
  4. знае ли някой какви такси се плащат при теглене на пари в бг.от банкомат
    От diamonde във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-05-2009, 19:33
  5. Отговори: 7
    Последно мнение: 20-02-2008, 21:28

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми