Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Рецепти за гювечета!

Споделете интересни-вкусни рецепти за гювечета. Имаме си едни български такива, но нещо не ги използваме често.
    Иска ми се да събера малко интересни рецепти и да готвим в гювечетата по-често.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Рецепти за гювечета!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Споделете интересни-вкусни рецепти за гювечета. Имаме си едни български такива, но нещо не ги използваме често.
    Иска ми се да събера малко интересни рецепти и да готвим в гювечетата по-често.
    Хаха, вчера се присетих, та вкусно се получиха Спомням си един познат ми беше казал "Гюведжето е.......... почисти хладилник ястие, пред заплата примерно, гледаш там чушка, там малко парче салам, месо от вчерашната манджа, 2 картофа се търкалят, глава лук, 2 домата и няколко гъби са изостанали. кашкавал има колкото за сандвич, сандвич и половина.".
    Та това е моята рецепта, каквото ми хареса из хладилника ( или каквото има) и подправки на вкус и 40 - 50 мин във фурната

П.П. наденичките и те бяха изостанали, ама нещо не ми се връзваха как да ги пъхна в гюведжето
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 17148906_10212388266808719_1187820665_o.jpg  

3. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Нарязваш лук, чушка, домати и чоризо. Може и малко шунка. Добавяш малко кашкавал и бяло сирене, отгоре разбиваш яйце и запичаш за 20-30 мин.
    Иначе да - слагаш каквото е останало в хладилника. Важното е сирене/кашкавал да добавиш.

5. БЛАГОДАРЯ mate, lordm, Мила thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

нарязано на гребен парченце бабек (или филийка дядичко)
    в краен случай луканчица
    чорицото също ще е добре дааа

прияде ми се дядичко с хляб...ставам аз...
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

7. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Аз ги правя по следния начин...
    На дъното масло,после бяло сирене(примерно от това на Арла от 1.50 в теско,но може и другаде да го има) 200г,отгоре лук,после некви мръвки(суджуци,наденици,шунка,салами),отгоре поливам с домати и слагам подправки,а също така и някоя люта чушка,накрая настърган мек чедър и моцарела(има такъв микс в Морисън)...печа и като е готово ги вадя,чуквам по едно яйце и обратно в фурната за 5 мин...иначе един път вместо суджуци сложих некво пушено месо и пак стана добре.

ПС Не наденици от английските(тая шитава подправка която им слагат ги прави ужасни),ами от бг магазина примерно лионска или македонска Предполагам,че и чоризо ще е ок.

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Рецепти за гювечета!

Аз слагам малко нарязан зелен лук, съвсем малко доматен сок (иначе става кисело), кашкавал нарязан на кубчета обаче, сирене, няколко маслини и кисели краставички на колелца, аз ги правя без месо, но който обича може да сложи от луканка, наденички, шунка до кюфтенца , после може малко пържени картофи (или варени по-здравословния вариант) и пека 15-20 минути, после чуквам едно яйце отгоре и запичам.
    Сирене по шопски също е в гювечета. Малко масло, нарязан на филии домати, отгоре се наръсва сирене (или на плоча) и се запича. Накрая пак се чуква 1-2 яйца. Може и да се добави люто, който обича.
    Wild is the wind

11. БЛАГОДАРЯ Мила, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Carlsberg liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Рецепти за гювечета!

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Аз слагам малко нарязан зелен лук, съвсем малко доматен сок (иначе става кисело), кашкавал нарязан на кубчета обаче, сирене, няколко маслини и кисели краставички на колелца, аз ги правя без месо, но който обича може да сложи от луканка, наденички, шунка до кюфтенца , после може малко пържени картофи (или варени по-здравословния вариант) и пека 15-20 минути, после чуквам едно яйце отгоре и запичам.
    Сирене по шопски също е в гювечета. Малко масло, нарязан на филии домати, отгоре се наръсва сирене (или на плоча) и се запича. Накрая пак се чуква 1-2 яйца. Може и да се добави люто, който обича.
    Ние в шоплъка сиренето по шопски го правим по следния начин: масло,отгоре 300-400 грама бяло сирене(аз си падам по овчето),домати,люти чушки,яко магданоз и яйце.Като добавка поне в нашето семейство слагахме и 2 средно дебели филийки балкански кашкавал.Чудно.

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, Charlotte, lordm liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Рецепта за гювечета?
    От kumana във форум Развлечения и хобита
    Отговори: 5
    Последно мнение: 15-12-2013, 14:26
  2. Тюрлю гювеч от ...
    От GalyaR във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 5
    Последно мнение: 12-09-2012, 22:15
  3. Гювеч.вицове
    От Чудомир във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 18