Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 184
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Ъъъъъ....идвайте на талази....майната им кво мислят британците....НЕКА ЗАВЛАДЕЕМ И ТАЗИ СТРАНАБЪЛГАРИТЕ ДА ВЛАДЕЕМ СВЕТА!!!!
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки IMG_20170311_180437.JPG  
    Последно редактирано от steve : 11-03-2017 на 19:25

2. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Мисля, че е напуснал перона.
    Онзи ден спорих с мой познат, че няма начин да няма начин. Има договор за наем за 3 месеца за стая в Лийдс. Само с него е обикалял банките из града и навсякуде са му отказали.
    Не повярвах, преди три години само с такъв хвърчащ договор, без дори едно "Ама" в Барклейс-Манчестър, на третия ден след пристигането ми си отворих сметка, нямах още и писмо–покана за НИН.
    Та вчера, с него ги обиколих и аз. Въртях, суках, та НИН, та УК шоф.книжка и др. не стана. Ня наколко месата, по сговорчиви ми казаха, че от известно време отказват на всички с предишните "минаващи" документи. Сега само сметка на твое име. Само в една имахме пробив, като съветът им бе да си плати ТВ лиценз и него да представи.
    Цитирах и разни скорошни европейски директиви, където уж всеки само с паспорт навсякъде може да открива.
    Те английско любезни, да така е, но не го правим.
    Та тези който ще идвате, питайте по темите за актуално положение, тези който по са запознати, за да не се озовете в ситуация като моя познат.
    Във Нюкасъл беше същото още 2015 Дори тоя паспорт акаунт с такса при HSBC или както им беше ми го отказаха...казаха,че просто не го предлагат Всичките банки ми отказаха тогава с договор за наем Даже в един Лойдс ми отказаха и със сметка за вода,защото беше само с фамилията ми,и ти да видиш то много хора можело да имат тая фамия...все пак със същата сметка си направих акаунт в друг Лойдс клон.Мацката там се обади,провери и после стана.
    Авно е според много зависи....или аз съм бил калитко или града е такъв или и аз не знам.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Мисля, че е напуснал перона.
    Онзи ден спорих с мой познат, че няма начин да няма начин. Има договор за наем за 3 месеца за стая в Лийдс. Само с него е обикалял банките из града и навсякуде са му отказали.
    Не повярвах, преди три години само с такъв хвърчащ договор, без дори едно "Ама" в Барклейс-Манчестър, на третия ден след пристигането ми си отворих сметка, нямах още и писмо–покана за НИН.
    Та вчера, с него ги обиколих и аз. Въртях, суках, та НИН, та УК шоф.книжка и др. не стана. Ня наколко месата, по сговорчиви ми казаха, че от известно време отказват на всички с предишните "минаващи" документи. Сега само сметка на твое име. Само в една имахме пробив, като съветът им бе да си плати ТВ лиценз и него да представи.
    Цитирах и разни скорошни европейски директиви, където уж всеки само с паспорт навсякъде може да открива.
    Те английско любезни, да така е, но не го правим.
    Та тези който ще идвате, питайте по темите за актуално положение, тези който по са запознати, за да не се озовете в ситуация като моя познат.
    предполагам искат някакъв платен бил както беше преди години а тоя ТВ лиценз никъде не го признават. от това което си изброил преди признаваха шоф. книжка нищо друго
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Има открити сметки с писмото за НИН, прясно получено, без сметки и договор за наем.
    Минало, бешело, след 14 март, сигурно ще намират мотиви и да ги закриват.
    Прими ил ностри. Първо нашите, с този девиз наемат на работа в Италия и италианска Швейцария.
    Говорящите с акцент са все още добре дошли в баровете и кафетата.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В тази страна здравеопазването не е пряко свързано с осигуровките, както е в България, правото да го ползваш е свързано с местоживеенето ти, дали живееш в тази страна или не. Обаче гражданите на ЕС имат право на пребиваване, (right to reside), само ако са в една от четирите категории -

2 икономически активни - employee, self employed
    2 икономически неактивни - student, self-sufficient

За икономически активните не се иска нищо друго, освен да работят или ако загубят работата си временно, да се регистрират в Джобцентъра, статутът им на работник с е запазва, мисля, до 6 месеца. Т.е. ако ти работиш, този въпрос за тази SCI не те вълнува.

За икономически неактивните - трябва да плащат SCI, за да имат право на пребиваване. Иначе пак могат (можеха) да си живеят, но не се водят легално пребиваващи, нямат право на помощи, това време не им се зачита за легален престой при евентуално по-късно искане на ПР или гражданство. Съпругите или партньорките уж можеха да се закачат за съпрузите и така да вземат ПР, обаче сега не нещата се размътват в тази посока.
    Мила престани да говориш глупости. В България да ползваш ЗО не нужно да работиш и да плащаш някакви осигуровки към НОИ , просто трябва да си платиш на здравната каса месечната такса, която е 10/20лв на месец и си здравно осигурен, без значение да ли работиш или не, никой това не го интересува.Може и на 2000 да се осигоряваш и на 500, таксата за всички е една и никой не те пита какъв ти е месечният доход.
    Последно редактирано от dimi_m : 12-03-2017 на 14:37

Старо куче
    Post Thanks / Like

10 - 20 лв е вноската за безработни за работещите е % от заплатата

8. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    10 - 20 лв е вноската за безработни за работещите е % от заплатата
    Таксата е една, само,че ако работиш те автоматично ти ги взимат от заплатата.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мисля че бъркаш

11. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Друго е дебилното в нашата държава...данъците...
    заплата 400 лева? Данъци 20%...заплата 800? пак 20%....5000? пак 20%...ебаси криворазбраната цивилизация...850 брутна,а взимаш 650...

И от чий зор го таковам трябва да плащам с години назад здравни за да ми се възстановят правата? Все едно тук да бачкаш и да ти взимат НИН,НО да нямаш право да ползваш NHS 3 години...ако пък искаш плащай няколко години назад...нема такава логика...
    Аз като не съм ползвал примерно доктор 10 години щото съм бил примерно в чужбина,и като се прибера какво? Трябва да плащам няколко години назад за да съм здравно осигурен...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Подаваш декларация в НЗОК че работиш извън бг за да не ти търсят тези пари и да не ти висят като задължение

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Мила престани да говориш глупости. В България да ползваш ЗО не нужно да работиш и да плащаш някакви осигуровки към НОИ , просто трябва да си платиш на здравната каса месечната такса, която е 10/20лв на месец и си здравно осигурен, без значение да ли работиш или не, никой това не го интересува.Може и на 2000 да се осигоряваш и на 500, таксата за всички е една и никой не те пита какъв ти е месечният доход.
    Я пак, я пак - но този път добре помисли, кой говори глупости!!!
    Но първо попрочети тук - Закон за здравното осигуряване, Здравно осигуряване и т.н.
    Ще ти цитирам само от Закона
    § 1. По смисъла на този закон:
    5. "Здравноосигурителна вноска" е сумата, която физическо или юридическо лице внася за задължително здравно осигуряване, образувана като процент върху осигурителния доход, определен в този закон.
    Така, че - не е "просто някаква вноска"!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Подаваш декларация в НЗОК че работиш извън бг за да не ти търсят тези пари и да не ти висят като задължение
    Да, подаваш декларация и си извън системата.
    За да влезеш отново - или 6 чесеца плащаш и не ползваш, или 12 месечни вноски накуп!!!
    Или доказват, че са били осигурени в другата държава-членка на ЕС.
    http://www.nap.bg/page?id=352
    Последно редактирано от jhoro : 12-03-2017 на 17:57
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

17. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Дими, глупостите ги говориш ти - и се излагаш с невежеството си. Ако си мълчиш, никой няма да го подозира.
    Ако под ЗО разбираш здравни услуги, за тях се плаща не просто някаква такса, а здравна осигуровка. Ако работиш при работодател, тя е процент от заплатата , която плащате ти и работодателят ти и никой не се интересува дали искаш или не искаш да я плащаш, отчисляват ти я от заплатата като поп. Ако си самоосигуряващо се лице, плащаш самичък пак същия процент върху осигурителния си доход. Ако не работиш, плащаш сам определена от държавата сума.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei, treven liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Дими, глупостите ги говориш ти - и се излагаш с невежеството си. Ако си мълчиш, никой няма да го подозира.
    Ако под ЗО разбираш здравни услуги, за тях се плаща не просто някаква такса, а здравна осигуровка. Ако работиш при работодател, тя е процент от заплатата , която плащате ти и работодателят ти и никой не се интересува дали искаш или не искаш да я плащаш, отчисляват ти я от заплатата като поп. Ако си самоосигуряващо се лице, плащаш самичък пак същия процент върху осигурителния си доход. Ако не работиш, плащаш сам определена от държавата сума.
    то процента може да е същия/не си спомням вече/ но в/у две минимални заплати

21. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

то процента може да е същия/не си спомням вече/ но в/у две минимални заплати
    Минималният месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица ... е 460 лв.
    По-подробно - http://www.nap.bg/page?id=567

23. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Минималният месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица ... е 460 лв.
    По-подробно - http://www.nap.bg/page?id=567
    променили са го значи. преди години беше в/у 2 мин. работни заплати
    сигурен ли си? аз съм плащал в/у 600-700лв

ПП
    мдааа променили са го
    Последно редактирано от deijei : 12-03-2017 на 19:29

25. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Жоро и Мила са прави в Бг ЗО за работещи е 8% върху дохода, който се осигуряваш.
    Безработните плащат е 1/2 от МРЗ за страната, която в момента 460лв. пак 8%.
    За безработни за 2017г ЗО се увеличи в момента е 18,40лв.Плащат и се проверяват в НАП. Здравната каса отговаря за болниците.
    За работещите 60% /от 8% / плаща работодателя, а 40% /от тези 8%/-работника или съответно 4,8% плаща работодателя и 3.2% работника върху дохода върху който се осигуряват.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 12-03-2017 на 19:39
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

27. БЛАГОДАРЯ jhoro, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tt_tt_tt Виж мнението
    Жоро и Мила са прави в Бг ЗО за работещи е 8% върху дохода, който се осигуряваш.
    Безработните плащат е 1/2 от МРЗ за страната, която в момента 460лв. пак 8%.
    За безработни за 2017г ЗО се увеличи в момента е 18,40лв.Плащат се към НОИ, а задълженията се проверяват в НАП. Здравната каса отговаря за болниците.
    За работещите 60% /от 8% / плаща работодателя, а 40% /от тези 8%/-работника или съответно 4,8% плаща работодателя и 3.2% работника върху дохода върху който се осигуряват.
    почвам да се обиждам аз не съм ли прав

29. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

като чета май дими нещо друго искаше да каже, ма не се разбрахте

в UK се плаща НИ-contributions, които покривaт И здравната И социалната осигуровки.

в бг това са 2 различни И несвързани една с друга осигуровки.
    здравната за да я имаш не е задължително да работиш.
    социалната от забравих вече колко години, не може да се плаща по желание И може да се плаща само ако работиш. или ако трябва да се изкажем пасващо на ситуацията в бг - ако се водиш че бачкаш при някой на договор...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

31. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

почвам да се обиждам аз не съм ли прав
    Прав си за това, че подаваш декларация за да те отпишат от системата за задължение на ЗО, ако плащаш осигуровки в др.държава, но не към НЗОК, а към НАП.
    Дори и да не си подал декларация към НАП за отписване от задължението за ЗО с документ Е101 май беше подаваш в НАП, че си плащал тези осигуровки в др. държава и си възстановяваш здравните права в Бг.
    И да допълня, ако си безработен пак подаваш декларация за да си платиш и ти се водят като задължение, ако не ги плащаш. Ако не подадеш декларация 7 за безработни никой не те дърпа да плащаш ЗО, само в последствие трябва да си плащаш при ходенето на лекар. Ако не боледуваш често и си безработен може би по-добрия вариант да не подаваш декларация 7 и да си платиш на частно за лекар. И да допълня, ако не платиш до 3 месеца до 25число на следващия месец ЗО губиш здравните си права.

Другите осигуровки за пенсия, общо заболяване и майчинство, безработица и т.н. имат само работещите без право на избор дали да плащат или не, за 2017г за работещите съотношението на осигуровките са същите както при ЗО - 60% плаща работодателя и 40%работника от съответния процент осигуровка върху дохода който ги осигуряват по ТД, не по нисък от МРЗ.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 12-03-2017 на 20:52

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

33. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Post Thanks / Like

P.S. Губиш здравните си права в Бг, ако не платиш 3 месеца ЗО за последните 36месеца назад за живеещите в Бг. Да се поправя за да се отпишеш от задължението да плащаш ЗО се подава не декларация, а заявление в офисите на НАП.

Освобождаване от здравноосигурителни вноски в България на българите в чужбина и как се възстановяват здравноосигурителните права при завръщане в България?
    http://www.nap.bg/page?id=352
    Жоро вече ви го е пуснал линка веднъж.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 12-03-2017 на 21:31

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    като чета май дими нещо друго искаше да каже, ма не се разбрахте
    Кво има да се разбираме, той твърди, че това, което се плаща, за да си здравно осигурен не са осигуровки и че са 10-20 лева на месец, независимо дали работиш и без да има значение доходът:

В тази страна здравеопазването не е пряко свързано с осигуровките, както е в България, правото да го ползваш е свързано с местоживеенето ти, дали живееш в тази страна или не.
    Мила престани да говориш глупости. В България да ползваш ЗОне нужно] да работиш и да плащаш някакви осигуровки към НОИ , просто трябва да си платиш на здравната каса месечната такса, която е 10/20лв на месец и си здравно осигурен, без значение да ли работиш или не, никой това не го интересува.Може и на 2000 да се осигоряваш и на 500, таксата за всички е една и никой не те пита какъв ти е месечният доход.
    Затова хората му обясняват. Ако е искал да напише друго, да го е написал, а не да пише, че ние говорим глупости.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

За там привличат важни преродени с цел блокиране на все поп тежки увреждания на природата. Мой познат замина там август с цел блокаж на изригване на вулкан в Исландия ..Успя несъзнателно..
    ОПитват се да ме привлекат и мен.Наркомани там са принудили милиони водачи на МПС да увреждат трайно земята с включени скенери денем.Белите ксенонови ,лед и лазерни са активирали вече над два милиона и триста хиляди аномални зони само на острова.Има специфично бучене долавяно ясно при телефонни разговори.

37. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Ако сте решили да идвате, изчакайте още няколко дена.
    За утре е предвидено да обявят официално брекзита, до края на седмицата и другата, количествените натрупвания, ще доведат до качествени промени и ще се разбере има ли смисъл за насам.
    Днес паунд -2,23 , утре само Сорос знае
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

39. ХАРЕСВАМ! RNOH, zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Съветвам ви ....НЕ ИДВАЙТЕ КЪМ УК.......Страшно е положението тук. Цените растат на всичко всеки час заплатите падат, няма работа, безработица голяма. До края на седмицата прогноза 1 паунд 1,60 лв.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Важно запитване за лечение във Великобритания скоро?
    От BlackSun във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 15-04-2013, 21:07
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 24-03-2008, 16:15
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 08-08-2006, 09:50
  4. Последния шемет който познавах.
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 17
    Последно мнение: 25-06-2006, 13:08

Отметки