Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 8 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 187
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Не само Англия свършва, 80% от човечеството ще бъде затрито след апокалипсиса покрай Нибиру.Аз затова се прибрах .Поне да не свърша , като алчните британски задници на дъното на океана. В Чалгария има някакъв минимален шанс за оцеляване .

2. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Пиша само това, на което съм свидетел лично и в случая не говоря за Шотландия. Проверките се правят на работни места, където работят нелегални - например, автомивки. Правят хайка, проверяват едновременно всички наред. Това, че ти не си чувала за нещо, не значи, че то не съществува. Нелегалните работници не им правят нищо, но им дават този срок и са длъжни да се явят на него на апойнтмънта. Нямам намерение да те убеждавам в нищо, но в случая ти говориш измишльотини, защото нямаш и хабер от точно тези неща. Хубаво е хората да ги знаят и да не си мислят, че е ОК да се работи без документи, това не им дава никакви права и времето не им се зачита за нищо.
    А би ли пояснила как точно си свидетел на това, при положение че пишеш че не се случва в Шотландия, а ти в Шотландия живееш?
    И къде аджеба се случва това за което говориш?
    Мерси
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    Малко извън темата моля за извинение. RNOH, мисля, че от тебе би излязъл един страхотен лекар във БГ. Виж че чужбината не ти се отразява добре на моменти губиш смисъл. Не се мъчи България е една страхотна страна аз лично ти гарантирам щастие ако се прибереш.
    Вместо да се мъчиш да ми правиш категоризации , пробвай с факти. Къде ще живея и работя очевидно не е твое право да решаваш, от съвет в нази посока определено нямам нужда, благодаря.

Мила била свидетел на неща дето няма как да им е свидетел, просто щото не се били случвали в Шотландия, ама пък не казва къде се случват....

Престанете да създавате излишна паника у хората!
    Лондон , а и не само, но определено в много по-голяма степен е наблъскан с нелегални. Ако това което Мила пише беше вярно , досега цяла революция щеше да е започнала.... сомо в чайна таун половината персонал е без визи....

Айде , чакам Мила да даде повече факти и конкретни доказателства, че това за което говори действително се случва.
    Че няма как да е свидетел от Шотландия на неща които не се случват там, вече мисля че стана ясно.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    А би ли пояснила как точно си свидетел на това, при положение че пишеш че не се случва в Шотландия, а ти в Шотландия живееш?
    И къде аджеба се случва това за което говориш?
    Мерси
    Няма как да разкажа повече подробности, защото не искам да си ритна трудовата книжка, пък и не пиша в този форум, за да те убеждавам тебе в нещо, а за да дам информация на хората и който работи без документи, да си ги оправи, преди да е станало късно. Вместо да се занимаваш отново и пак с моята личност, ако имаш познати в английската полиция, просто ги попитай и ще се убедиш, че се правят такива хайки. В Шотландия нещата са много по-различни, нито хората са толкова увълчени срещу чужденците, нито мерките са толкова строги, поне засега. Не съм чула засега такива хайки да се правят в Шотландия (което не значи, че ги няма, аз просто нямам информация, пиша за това, за което имам)

Иначе, съдейки по последните новини, може последният влак вече да е заминал...

A briefing published by a barrister revealed that the Home Office acquired controversial new enforcement powers against EU citizens from 1 February.

It warns EU citizens who are not considered to have a "right of residence", including some students and spouses of UK citizens, could be deported or refused entry back into the UK if they leave if they don't have CSI*.

http://www.independent.co.uk/news/wo...-a7602191.html
    *CSI - comprehensive sickness insurance

I am not a bargaining chip
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Има едно предаване UK Border Force. https://www.youtube.com/watch?v=muDZlVnd81k
    Там представят точно такива имиграционни проверки и хайки из цяла Великобритания и въобще всякакви случаи за нелегални имигранти. Нямам представа обаче колко често се извършват, дали основно след сигнали и т.н.
    Wild is the wind

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mate, Мила, valeria_north liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А ако някой има NiN , но не е работил последните осем години в UK," изгаря" ли му правото да ходи да бачка след брекзит? За един прЕател питам

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Eдин протоколен въпрос - имам NIN от преди коледа, смених си и книжката. Трябва ли да си извадя residence permit, за да си наема къща? Питам, защото започнах да звъня по агенции, за да ги питам какви документи да подготвя и един приятел ми спомена, че искат и residence permit.
    Благодаря!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Няма как да разкажа повече подробности, защото не искам да си ритна трудовата книжка, пък и не пиша в този форум, за да те убеждавам тебе в нещо, а за да дам информация на хората и който работи без документи, да си ги оправи, преди да е станало късно. Вместо да се занимаваш отново и пак с моята личност, ако имаш познати в английската полиция, просто ги попитай и ще се убедиш, че се правят такива хайки. В Шотландия нещата са много по-различни, нито хората са толкова увълчени срещу чужденците, нито мерките са толкова строги, поне засега. Не съм чула засега такива хайки да се правят в Шотландия (което не значи, че ги няма, аз просто нямам информация, пиша за това, за което имам)

Това да разбирам ли, че е прието и е в сила? Какво ще правят студентите? Моля, включете се с мнения.....

Не се е копирал цитатът на Мила за решението от 01.02.2017

Предстои ми пътуване от 23 до 30 март. Отивам на гости. Какво да нося като документи при пътуването?

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

много съжалявам Мила, но при положение че не си в състояние да дадеш конкретно доказателство в полза на твърденията си, това което пишеш си остава същото - излишно създаване на паника.
    в крайна сметка никoй не те пита къде бачкаш И ти самата какво правиш.

Така или иначе след като си в Шотландия, а тези неща не стават в Шотландия, определено няма как да си им станала свидетел. Останалото е просто спекулация.

Преди време и dailymail писа за няква проверка в China town. Това не значи че се случва всеки ден, решили веднъж на година да направят проверка И вече ше плашиме всичко живо с това...

няма нужда да си намесваш личността - никъде не съм я коментирала.
    Или имаш факти за това което говориш или ги нямаш. очевидно ги нямаш.

Другата седмица летя към Манчестър за 2 дни, ще пиша ако ми направи нещо впечатление.
    НО UK не е излязла от ЕС И НЯМА КАК да спрат свободното движение на хора от EC PREDI da са напуснали съюза!

12. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Има едно предаване UK Border Force. https://www.youtube.com/watch?v=muDZlVnd81k
    Там представят точно такива имиграционни проверки и хайки из цяла Великобритания и въобще всякакви случаи за нелегални имигранти. Нямам представа обаче колко често се извършват, дали основно след сигнали и т.н.
    Гледал съм го предаването, наистина са действителни случаи. Аз също съм ставал свидетел на подобна хайка в един индийски takeaway на миля от нас през 2014г.
    Изгорях тогава с една поръчка (беше pre-order), но после май ми ги възстановиха от Just Eat. Интересното е, че въпросния ресторант не работи за няколко денонощия, след което отвори отново врати, но с нови собственици. Иначе името му, менюто, цените и т.н. останаха същите.

14. БЛАГОДАРЯ valeria_north thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Гледал съм го предаването, наистина са действителни случаи. Аз също съм ставал свидетел на подобна хайка в един индийски takeaway на миля от нас през 2014г.
    Изгорях тогава с една поръчка (беше pre-order), но после май ми ги възстановиха от Just Eat. Интересното е, че въпросния ресторант не работи за няколко денонощия, след което отвори отново врати, но с нови собственици. Иначе името му, менюто, цените и т.н. останаха същите.
    Докато бях в Нюкасъл помня един колега каза,че до тях полиция и некви цивиларки избомбили всичко що е заведение.Ама сега за какво са проверявали не знам.Това 2015г.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Обикновено проверяват за дейност отвъд ресторантьорството /разбирай нелегална или полулегална/, както и за работници без документи или с изтекли визи.
    Мила може и да не е чула, но това определено не значи, че го няма. Мога да дам дори подробности с имена на заведението, дати и т.н. Просто пазя мейла, който написах, за да си получа refund за това, че не успях да си взема поръчката.

Така че - няма Англия, няма Шотландия, border control-a важи за цялото кралство. Тези полицейски акции са общонационални, а не английски.

17. БЛАГОДАРЯ Мила, ruhl thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Това да разбирам ли, че е прието и е в сила? Какво ще правят студентите? Моля, включете се с мнения.....

Не се е копирал цитатът на Мила за решението от 01.02.2017

Предстои ми пътуване от 23 до 30 март. Отивам на гости. Какво да нося като документи при пътуването?
    Още нищо няма обявено за "прието" и влязло в сила. Статията по-горе, която постнах, е "изтекла" информация и мнението на юристите - кои са по-уязвими - очевидно, това са хората, които не работят и не плащат CSI. Дадох я за превод и ще я има и на български скоро. Аз поне не знам да има решение, когато има - ще го пускаме в темата с новините за брексит. Студентите засега са ОК, трябва да имат CSI, ако искат да им се зачете времето за легален престой при смятането на години за ПР или гражданство, и това не е от днес и от вчера, винаги е било така, друг е въпросът, че много от тях май не знаят това.

Цитирай Първоначално написано от chefolino Виж мнението
    А ако някой има NiN , но не е работил последните осем години в UK," изгаря" ли му правото да ходи да бачка след брекзит? За един прЕател питам

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk
    Правото да бачка не се пораждаше от НИН-а, а от това, че България е в ЕС. Когато UK излезе от ЕС, ще може да решава еднолично кой ще има право да работи, кой - не и по какъв ред ще става това. Засега се говори за 5-годишни визи за работа, които да НЕ дават право за постоянно жителство след това, т.е. да не водят до settlement, съответно - гражданство. Но това са коментари, не съм чула за решение.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Още нищо няма обявено за "прието" и влязло в сила. Статията по-горе, която постнах, е "изтекла" информация и мнението на юристите - кои са по-уязвими - очевидно, това са хората, които не работят и не плащат CSI. Дадох я за превод и ще я има и на български скоро. Аз поне не знам да има решение, когато има - ще го пускаме в темата с новините за брексит. Студентите засега са ОК, трябва да имат CSI, ако искат да им се зачете времето за легален престой при смятането на години за ПР или гражданство, и това не е от днес и от вчера, винаги е било така, друг е въпросът, че много от тях май не знаят това.

Правото да бачка не се пораждаше от НИН-а, а от това, че България е в ЕС. Когато UK излезе от ЕС, ще може да решава еднолично кой ще има право да работи, кой - не и по какъв ред ще става това. Засега се говори за 5-годишни визи за работа, които да НЕ дават право за постоянно жителство след това, т.е. да не водят до settlement, съответно - гражданство. Но това са коментари, не съм чула за решение.
    “Theresa May has got no credibility among EU citizens, because she’s using us as bargaining chips and she’s not considering the human life behind the numbers. She’s just seeing three million people as one big number with which she can negotiate Brexit.”

Ето на това вярвам, ще ни използва за разменна монета за преговорите. Донякъде са прави за иншурънса, защото и в БГ трябва да плащаш, обаче ако го върне със задна дата, ще е доста подло.

20. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Донякъде са прави за иншурънса, защото и в БГ трябва да плащаш, обаче ако го върне със задна дата, ще е доста подло.
    В България здравеопазването е свързано пряко с осигуровките, които се плащат, но тук не е така.

22. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

В България здравеопазването е свързано пряко с осигуровките, които се плащат, но тук не е така.
    Честно си казвам, не ми е ясно какво е това. Значи аз работя тук и освен осигуровките трябва да си направя и тоя иншурънс ли?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Честно си казвам, не ми е ясно какво е това. Значи аз работя тук и освен осигуровките трябва да си направя и тоя иншурънс ли?
    В тази страна здравеопазването не е пряко свързано с осигуровките, както е в България, правото да го ползваш е свързано с местоживеенето ти, дали живееш в тази страна или не. Обаче гражданите на ЕС имат право на пребиваване, (right to reside), само ако са в една от четирите категории -

2 икономически активни - employee, self employed
    2 икономически неактивни - student, self-sufficient

За икономически активните не се иска нищо друго, освен да работят или ако загубят работата си временно, да се регистрират в Джобцентъра, статутът им на работник с е запазва, мисля, до 6 месеца. Т.е. ако ти работиш, този въпрос за тази SCI не те вълнува.

За икономически неактивните - трябва да плащат SCI, за да имат право на пребиваване. Иначе пак могат (можеха) да си живеят, но не се водят легално пребиваващи, нямат право на помощи, това време не им се зачита за легален престой при евентуално по-късно искане на ПР или гражданство. Съпругите или партньорките уж можеха да се закачат за съпрузите и така да вземат ПР, обаче сега не нещата се размътват в тази посока.

25. БЛАГОДАРЯ Sarah, ruhl thanked for this post
    Post Thanks / Like

В тази страна здравеопазването не е пряко свързано с осигуровките, както е в България, правото да го ползваш е свързано с местоживеенето ти, дали живееш в тази страна или не. Обаче гражданите на ЕС имат право на пребиваване, (right to reside), само ако са в една от четирите категории -

2 икономически активни - employee, self employed
    2 икономически неактивни - student, self-sufficient

За икономически активните не се иска нищо друго, освен да работят или ако загубят работата си временно, да се регистрират в Джобцентъра, статутът им на работник с е запазва, мисля, до 6 месеца. Т.е. ако ти работиш, този въпрос за тази SCI не те вълнува.

За икономически неактивните - трябва да плащат SCI, за да имат право на пребиваване. Иначе пак могат (можеха) да си живеят, но не се водят легално пребиваващи, нямат право на помощи, това време не им се зачита за легален престой при евентуално по-късно искане на ПР или гражданство. Съпругите или партньорките уж можеха да се закачат за съпрузите и така да вземат ПР, обаче сега не нещата се размътват в тази посока.
    Ами аз нямам за всичките ми години неактивен майчинско-съпружески престой . Абе нали няма засега нещо официално?
    Ами четох някъде из нета, някаква полска студентка 9 години в ЮК иска да кандидатсва за ПР, липсват години заради този иншурънс, и някой я попита дали си е плащала в Полша осигуровки. Това важи ли и за нас, дали ако сме си плащали осигуровки в БГ незавсимо дали сме тук , дали е еквивалентно. И дали може да се платят със задна дата примерно тук...ео още един начи да ни измъкнат някой друг паунд.
    Последно редактирано от Sarah : 28-02-2017 на 23:50

27. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Пиша само това, на което съм свидетел лично и в случая не говоря за Шотландия. Проверките се правят на работни места, където работят нелегални - например, автомивки. Правят хайка, проверяват едновременно всички наред. Това, че ти не си чувала за нещо, не значи, че то не съществува. Нелегалните работници не им правят нищо, но им дават този срок и са длъжни да се явят на него на апойнтмънта. Нямам намерение да те убеждавам в нищо, но в случая ти говориш измишльотини, защото нямаш и хабер от точно тези неща. Хубаво е хората да ги знаят и да не си мислят, че е ОК да се работи без документи, това не им дава никакви права и времето не им се зачита за нищо.
    Ако разнасям рекламни брошури или пица деливъри със собствен автомобил, как ще ме хванат. В момента изобщо немогат да те депортират, защото УК е в ЕС, трябва да си направил някакво престъпление, за да те депортират.

29. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Recommend steve recommended this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    В момента изобщо немогат да те депортират, защото УК е в ЕС, трябва да си направил някакво престъпление, за да те депортират.
    Правилната думата за гражданите на ЕС е "извеждане от страната"(removing from the country) - за лицата, които не упражняват правата си като граждани от ЕС и са тежест за социалната система, т.е. живеят незаконно, нарушават имиграционните правила. При извеждането от страната лицето обикновено подписва документ, че няма право да се връща във Великобритания определен срок от време, често няколко години. В много случаи наричат това "доброволно напускане", но на практика изобщо не е доброволно.

Reality Check verdict: Existing EU rules allow states to deport citizens from other EU countries if they have become a burden on the welfare system of the state. UK law suggests this occurs after six months of unsuccessfully looking for work, but it is not clear how many people have been removed from the UK on this basis. The UK will have no additional powers in this area as a result of David Cameron's EU deal in February.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politic...endum-36449974
    Това не е новина всъщност, правят го и други европейски страни, например, по този механизъм Франция преди време изведе от страната си над 90 души циганско население, което се беше самонастанило в катуни. France sends Roma Gypsies back to Romania

От Ситизънс Адвайс Бюро:
    If you’ve broken the immigration rules, for example by living in the UK illegally, the Home Office can make you leave. Most people call this being deported, but it’s technically called administrative removal.

You’ll get a chance to provide evidence that you should be able to stay in the UK.
    https://www.citizensadvice.org.uk/im...d-from-the-uk/
    Твоите лични обстоятелства не мога, пък и не искам да ги коментирам, ти си знаеш най-добре дали и доколко си уязвим.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Споко бе Sarah то ще има революции ако тая тъпа пuTка ни разиграва ..и британци и мангали сме прeeбани.....не могат да ми казват къде искам да живея.........същото важи и за другите хора ..

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    Не само Англия свършва, 80% от човечеството ще бъде затрито след апокалипсиса покрай Нибиру.Аз затова се прибрах .Поне да не свърша , като алчните британски задници на дъното на океана. В Чалгария има някакъв минимален шанс за оцеляване .
    кво друсаш бе човече звучиш жизнерадостно

33. ХАРЕСВАМ! Carlsberg, valeria_north liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Хайде, кога ще ги почват работните визи за ЕУропейците? Тегли се една черта - ако работиш и имаш доход ти се вади работна виза - селф емплойд - двугодишна, постоянна заетост - петгодишна виза. Останалите на бенефити и без работа - на самолета/автобуса и вкъщи! Искаш пак да додйеш - няма проблеми - към визовият център, взимаш виза и идваш. Стига с това свободно предвижване на цигани и безделници!
    Ще вдигнат ли надниците ако имаш виза, миза, карта, марта. Разсъждаваш като комунист "които не е съгласен със мен е срещу мен" Та и англичаните са същите. Ето моят личен зъболекар при когото ходя вече си е във България...нещо да кажеш по темата. Англия не е целият свят и светът не е Англия.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Когато съм в лошо настроение или просто някой ме е ядосал - отварям някой новинарски български сайт,и моментално настроението ми се е пооправило...

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

За: Ако сте решили да идвате във Великобритания-не изпускайте последния влак, който скоро тръгва!

Мисля, че е напуснал перона.
    Онзи ден спорих с мой познат, че няма начин да няма начин. Има договор за наем за 3 месеца за стая в Лийдс. Само с него е обикалял банките из града и навсякуде са му отказали.
    Не повярвах, преди три години само с такъв хвърчащ договор, без дори едно "Ама" в Барклейс-Манчестър, на третия ден след пристигането ми си отворих сметка, нямах още и писмо–покана за НИН.
    Та вчера, с него ги обиколих и аз. Въртях, суках, та НИН, та УК шоф.книжка и др. не стана. Ня наколко месата, по сговорчиви ми казаха, че от известно време отказват на всички с предишните "минаващи" документи. Сега само сметка на твое име. Само в една имахме пробив, като съветът им бе да си плати ТВ лиценз и него да представи.
    Цитирах и разни скорошни европейски директиви, където уж всеки само с паспорт навсякъде може да открива.
    Те английско любезни, да така е, но не го правим.
    Та тези който ще идвате, питайте по темите за актуално положение, тези който по са запознати, за да не се озовете в ситуация като моя познат.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

37. БЛАГОДАРЯ valeria_north thanked for this post
Страница 2 от 8 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Важно запитване за лечение във Великобритания скоро?
    От BlackSun във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 15-04-2013, 21:07
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 24-03-2008, 17:15
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 08-08-2006, 09:50
  4. Последния шемет който познавах.
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 17
    Последно мнение: 25-06-2006, 13:08

Отметки