Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Даване на лични данни.

Здравейте.
    Преди време моят работодател е дал на трето лице без мое разрешение моите лични данни и адрес. Моля да ми отговорите имам ли право на някаква защита и каква.
    С уважение към тези които могат да ми отговорят.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Даване на лични данни.

Цитирай Първоначално написано от doktorabg Виж мнението
    Здравейте.
    Преди време моят работодател е дал на трето лице без мое разрешение моите лични данни и адрес. Моля да ми отговорите имам ли право на някаква защита и каква.
    С уважени за тези които могат да ми отговорят.
    На кого е дал личните ти данни и с каква цел? И какви са последствията?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ lordm, jhoro thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм таксиметров шофьор. Ходя по някога в едно училище да вземам деца към 15 часа. От училището ме обвиняват че с колата си съм ударил някакви бализи / нещо подобно на рампа които се прибират в земята/. Исках им видео записа но не ми го дават. Те се обадили на моят работодател без да знаят моите данни. Той за да не ги загуби като клиент им дал моите данни заедно с моя лиценз на който има и моя снимка и застрахователната ми полица. Инцидента станал на 18.01.2017 а от училището реагират на 08.02.2017. От училището пишат писмо на моя застраховател на 15.02.2017. Засега още последствия няма, но мен ме интирисува дали това е законообразно

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако работодателят е дал данните които са на лиценза - предполагам в трудовият ти контракт има точки за това. Ако е дал лична информация, която не е на лиценза ти, то това е друг въпрос.

6. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от doktorabg Виж мнението
    Аз съм таксиметров шофьор. Ходя по някога в едно училище да вземам деца към 15 часа. От училището ме обвиняват че с колата си съм ударил някакви бализи / нещо подобно на рампа които се прибират в земята/. Исках им видео записа но не ми го дават. Те се обадили на моят работодател без да знаят моите данни. Той за да не ги загуби като клиент им дал моите данни заедно с моя лиценз на който има и моя снимка и застрахователната ми полица. Инцидента станал на 18.01.2017 а от училището реагират на 08.02.2017. От училището пишат писмо на моя застраховател на 15.02.2017. Засега още последствия няма, но мен ме интирисува дали това е законообразно
    С право не са ти дали записа. Сега застрахователя ще изиска записа и дано камерата е с добра разолюция да се види че вината не е твоя. Според мен е добре да се свържеш със застрахователя и да му обясниш ситуацията. Поинтересувай се и в колко часа се е случило, може в този час да си бил на другия край на града
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

мммм предполагам че нямаш писменпдоговор с работодателя си или тия работи не са изрично описани.
    ПРЕДПОЛАГАМ също така (аз не давам компетентен правен съвет) че тукашния закон за лични данни позволява на работодатела ти да оперира с онези твои лични данни които са необходими за извършване на нормалната работа

сега дали работодателя ти разумно е предоставил твои лични данни на клиента си и дали са били наистина необходими за да се напише писмо до застрахователя ти ... трябват май подробности и... ъъъъ адвокат ��
    борбата (която губим и сигурно ще изгубим) сега е за повече директни долари в ес без посредничеството на паунда...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

това коетохси направил се нарича damage. понеже не си спрял и докладвал на собственика на това на което си направил damage се нарича criminal damage.
    работодателят ти ти е дал данните не защото го е страх да нехси изгуби договора, а защото е длъжен да го направи.

и не ти ще го съдиш, а той и училището/общината ще те съдят
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как се доказва даване на пари в брой?
    От radost_leo във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 04-12-2008, 10:16
  2. Идея за даване на лекарства на бебе
    От mirela_55 във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-06-2008, 16:37

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове