Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Период на работа през Accession period без registration certificate. Моля за помощ

Здравейте!

Моля за помощ по въпрос, на който не намирам отговор никъде.

Простигнах в Англия през сеп. 2007, за да уча в университет. Веднага си намерих и работа. Без да знам, че ми трябва жълта карта работих до 2009-та, когато колега от естония ми спомена, че той е трябвало да се регистрира и аз подадох документи и взех жълтия сертификат в края на 2009-та. И аз и работодателя ми просто сме били наивни - нито той нито аз знаехме, че трябва и аз не съм се и сетила да проверя тъй като бяхме влезли в ЕС.

Сега попълвам EEA PR за PR карта, но ме притесниха въпрос 9.16 и 9.18 - дали съм работила без документи през периода 1.1.07 и 31.12.13 (да) и ако да - да дам данни на работодателите, за които съм работила "нелегално"

Когато видях тези въпроси реших да пусна документи с друга форма или само писмо, но за моя изненада открих, че това от две седмици насам вече не е разрешено

Тогавашния ми работодател е много свестен човек и дължа много на него и не искам да му създавам проблеми. Не искам да лъжа на формата, а и със сигурност има данни в HMRC, че съм работила и няма и смисъл да лъжа.

Моля за информация дали могат и дали е вероятно да създадат проблеми на работодателя ми от 2007ма то 2009та?

много ще съм благодарна за информация и евентуални съвети как да избегна проблеми..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Период на работа през Accession period без registration certificate. Моля за помощ

Някой знае ли какви биха могли да бъдат последствията за работодателя ми по описаната по-горе ситуация?

Знам, че ако искам карта нямам избор освен да дам всичката информация, но ако някой знае нещо по-конкретно много моля да ми каже. Надявам се, че тъй като е минало много време а и вече от отдавна няма ограничения за работа за българи, че няма да направят проблем на човека? четох, че глобите за наемане на работници без необходимите документи могат да са до 20,000 лири..

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Период на работа през Accession period без registration certificate. Моля за помощ

Цитирай Първоначално написано от maravesi Виж мнението
    Някой знае ли какви биха могли да бъдат последствията за работодателя ми по описаната по-горе ситуация?

Знам, че ако искам карта нямам избор освен да дам всичката информация, но ако някой знае нещо по-конкретно много моля да ми каже. Надявам се, че тъй като е минало много време а и вече от отдавна няма ограничения за работа за българи, че няма да направят проблем на човека? четох, че глобите за наемане на работници без необходимите документи могат да са до 20,000 лири..
    За европейци бяха 5000 глобите. Аз не мисля, че някой ще тръгне да му търси сметка за 2009-та година, но не съм специалист и не приемай думите ми като гаранция. Ако съм на твое място, не бих се притеснявала.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител Аватара на marathon
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Здравейте
    Мой приятел кандидатства за ПР . В УК е от 2011 и е работил без прекъсване . Има 5 последователни П60 форми .
    Проблема е , че няма документ accession worker authorisatioн карата за 2011-2012г.
    Във формата за ПР има въпрос от съпортващите документи да се предестави тази карта.
    Някой имал ли е подобен проблем?
    Благодаря

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marathon Виж мнението
    Здравейте
    Мой приятел кандидатства за ПР . В УК е от 2011 и е работил без прекъсване . Има 5 последователни П60 форми .
    Проблема е , че няма документ accession worker authorisatioн карата за 2011-2012г.
    Във формата за ПР има въпрос от съпортващите документи да се предестави тази карта.
    Някой имал ли е подобен проблем?
    Благодаря
    Ако е работил, без да е имал право, ще му откажат най-вероятно. Ако откажат, просто трябва да изчака, докато навърши 5-те години след този период и да се надява, че тези правила ще важат все още. Ако е бил в категория, в която картите бяха незадължителни, просто не я пише и ако желае, може да обясни отделно, че тази карта не е била задължителна, макар че те би трябвало да знаят това.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила. Коя е категорията в която картите не са били задължителни..

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marathon Виж мнението
    Благодаря Мила. Коя е категорията в която картите не са били задължителни..
    Ами например самонаетите лица. Но по-добре ти кажи как е работил приятеля ти, да ти кажем дали е била задължителна.

Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Работи като лекар в болница.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. легална работа за хора с registration certificate ( синя карта )
    От fabtomaz във форум Професии и работа
    Отговори: 8
    Последно мнение: 24-12-2011, 14:26
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 26-05-2011, 15:01
  3. Моля помогнете с инфо за registration certificate
    От hari_london във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-11-2010, 21:38
  4. работа преди Student Registration Certificate
    От stan_philly във форум Студенти
    Отговори: 0