Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 10 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 230
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: BREXIT-планирате ли завръщане или.....

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Абе и аз като теб мислех преди, докато не си потроших дебелата балканска кратуна и не осъзнах че трябва човек да може да се нагажда и да се научи да използва възможностите които ей такива ситуации му предоставят.
    И че ако имаш добра квалификация и търсена професия - вместо дъ се нервиш какво ти предлагат / не ти предлагат - да се научиш да се договаряш.

Като пример ще ти дам болницата в Берлин където от 8 месеца правя дежурства и където се съобразяват с моите желания за дни и часове работа просто защото 1. Имат нужда от специалисти и няма кой да шм бачка 2. Вече знаят че могат да разчитат на мен , макар и не толкоз често , но пък в дългосрочен план + 3. Досега всичко от двете страни е коректно

Тяхното предложение в началото беше съвсем друго
    Аз лично няма от какво да се притеснявам...НО МНОГО МЕ Е ЯД НА ТАЗИ МРЪСНА АНГЛИЙСКА НАГЛОСТ И ЛИЦЕМЕРИЕ, имиграция та имиграция та имиграция та имиграция. Пълни ниско образовани тъпунгери са си англичаните нема кво се лъжем. Дано един ден докарат така страната им да останат само те заградени със ограда на малкият им остров....но няма да стане те цял живот са изпълнявали ролята на кърлежи върху шията на света. Какво им беше виновен обикновеният емигрант какво ?Не виждат ,че са нация от полуграмотни надменни селтаци ами и във гърдите се бият. Какво произвежда Англия да са измислили нещо умно Аз не знам .Къде е Япония, Китай, Германия, Швеция, Индия, дори Русия.....Те имали финансови продукти на маика..им пу...тк...ата имат. Извинявам се
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Под "вземат парите" имам в предвид ,че ща наложат някакви условия които няма да са изгодни за нас или ще са непосилни и ние докато се чудиме на къде да хванем и какво да правим нали ще живеем в УК през това време и ще си харчим нашите пари тук ! Аз не мисля ,че например ако днес кажат всички ЕУ вън ако не отговарят на някакви условия или нямат еди кой си документ всеки ще си каже - ооо аз не отговарям на тези условия тръгвам си със спестените пари . Според мен 100 % хората ще започнат да се приспособяват към тези условия както и да търсят вратички за започване на работа което може да отнеме доста време и например 6 месеца и с тези примерни 5000 паунда и надежда да останеш в УК ти започваш да се опиташ да се приспособиш докато накрая осъзнаваш ,че нема да стане ,а и парите малко по малко намаляват и хващаш пътя откакто са си "взели" спестените ти пари . Така ги мисля аз нещата ,че ще станат пък ще видим . Например вече като ти дават договор или те викат по интервюта за работа искат Бритиш паспорт или бърд сертификат - нещо което допреди 6 месеца не го бях виждал никъде . Като кажат - дай тези документи за да ти дадем договор и ти ги немаш какво правим ? Това ми е гледната точка !
    Много разсъждаваш. Ще могат да останат само тия които са плащали осигуровки, примерно три, четири години. Например тия които са работили и не са плащали нищо , те ще си тръгнат автоматично, например разни работници на автомивка, тия които разнасят рекламни брошурки по къщите и т.н

3. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Напреднал Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    Не съм чул за преуспял милионер българин поляк или румънец дори черен във Англия. .
    Защото са от другата страна на оградата.Аз знам няколко българи,чернички колкото искаш,поляци и румънци не познавам,но съм сигурен че има.Ако въобще това е критерий...

Post Thanks / Like

Интересно мислиш има логика. Я ми разясни малко повече как мислиш че ще ни вземат парите. Интересно ми е твоята гледна точка.
    С бой на границата(или на ферибота в зависимост от случая),знак с нажежено желязо някъде по тялото,снимка в цял ръст и Айде бакалъм към по-добри места.Това може да се спре само с революция,революция кървава и всеобхватна,и най-вече изпреварваща,да оберем банките и да се превърнем в ......банкери!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По-вероятно в България да ви вземат париците като се върнете. Ето днес вече ни изпратиха реактора за АЕЦ Белене, койо най-вероятно ще бъде монтиран някъде пред НДК да олицетворява паметник на скопените и продажни български държавници.

7. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

англичаните тъпи и прости и zatova владяха половината свят...

от тях определено да се научиш какво значи да си дипломатичен И да си гледаш интересите

относно това колко българи били станали милионери... абе ганьовско мислене....

вие забравяте че българите сме млади емигрант И тепърва ще се утвърждаваме като такива.

индийците колко поколения са слугували на англичаните преди да започнат децата им да им завършват университетите И да се вграждат като част от обществото там?

я се погледнете - всичките сме ПЪРВО поколение емигранти и точно това е поколението което най-много се гърчи докато децата ни вече тръгват от съвсем различна позиция предвид това че ще учат в съответната държава И говорят езика като майчин.

погледнете нещата реалистично няма как народа които едва преди 20 години започна да емигрира, да постигне мега резултати даже пак добре че намазахме 10 годинки покрай ЕС, че с тия визи И ограничения и непризнаването на дипломите ни преди.... стига сте мрънкали И ползвали тъпи критерии за "успех"
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

9. ХАРЕСВАМ! jhoro, krasi_sot, steve liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

от тях определено да се научиш какво значи да си дипломатичен И да си гледаш интересите

вие забравяте че българите сме млади емигрант И тепърва ще се утвърждаваме като такива.

индийците колко поколения са слугували на англичаните преди да започнат децата им да им завършват университетите И да се вграждат като част от обществото там?

я се погледнете - всичките сме ПЪРВО поколение емигранти и точно това е поколението което най-много се гърчи докато децата ни вече тръгват от съвсем различна позиция предвид това че ще учат в съответната държава И говорят езика като майчин.

погледнете нещата реалистично няма как народа които едва преди 20 години започна да емигрира, да постигне мега резултати даже пак добре че намазахме 10 годинки покрай ЕС, че с тия визи И ограничения и непризнаването на дипломите ни преди.... стига сте мрънкали И ползвали тъпи критерии за "успех"

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Жоровците и далавераджиите ще бъдат отстранени по естествен път.

Професионалистите и почтените работници ще останат тук.

“I want us to be a country where it doesn't matter where you were born, who your parents are, where you went to school, what your accent sounds like, what God you worship, whether you are a man or a woman, gay or straight, black or white.

All that should matter is the talent you have and how hard you're prepared to work.”

– Theresa May

Старо куче
    Post Thanks / Like

Хайде моля ти се. И дядо ми навремето е бил 3,5 години във Коми след това 4 във Либия......но баща ми не е второ поколение имигрант, и не само дядо ми доста са били като него. Не се знае знаели се...утре да запукат във Европа и съм сигурен, че ще забравиш дори във коя държава си била. Ние имигрантите сме като конските мухи където видим нещо по прясничко и му се налепваме. Когато човек е кадърен навсякъде се оправя.....така че....
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението

Меитче...Батко ти Жоро него мисли .Аз не живея във Англия въпреки, че още съм имигрант но се интересувам от Англето, и им се възхищавам колко са подли и долни същества.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

сори ама твойта рода е ходила да побачка тук-таме за по 2-3 годинки И да се прибере

аз говоря не за гъстарбайтъри като тях, а за реална емиграция - тоталното преселване в друга държава при което И ставаш постоянен жител.
    аз това направих, не съм тръгнала да гурбетчийствам, поради което децата ми са 2-ро поколение емигранти.

a това да имаш за цел спечелването на 1 million като критерий за успех е тъпоумно

Старо куче
    Post Thanks / Like

сори ама твойта рода е ходила да побачка тук-таме за по 2-3 годинки И да се прибере

аз говоря не за гъстарбайтъри като тях, а за реална емиграция - тоталното преселване в друга държава при което И ставаш постоянен жител.
    аз това направих, не съм тръгнала да гурбетчийствам, поради което децата ми са 2-ро поколение емигранти.

a това да имаш за цел спечелването на 1 million като критерий за успех е тъпоумно
    Къде трябваше да се гордеем тук и къде трябваше да ръкопляскаме...? Ми да човека е направил голяма 4 етажа къща във Пловдив и то на 200 метра от центъра отделно е изучил децата си във престижни Вузове да речем като военната академия и двамата му сина са Полковници вече пенсионери имам на предвид баща ми и брат му. Надали ти това си го постигнала където и да си по света.

Post Thanks / Like

Хайде моля ти се. И дядо ми навремето е бил 3,5 години във Коми след това 4 във Либия......но баща ми не е второ поколение имигрант, и не само дядо ми доста са били като него. Не се знае знаели се...утре да запукат във Европа и съм сигурен, че ще забравиш дори във коя държава си била. Ние имигрантите сме като конските мухи където видим нещо по прясничко и му се налепваме. Когато човек е кадърен навсякъде се оправя.....така че....
    Бил е на гурбет,а баба ти чакаше ли го до портичката?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Бил е на гурбет,а баба ти чакаше ли го до портичката?
    Баба ми беше със него мед.сестра...Ама хората биле умни та рано се усетили да палят цървулите и да се махат. Тези който останаха няма помен от тях. Бог да го Прости дядо ми ако беше жив можеше да ви разкаже за емиграцията.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

децата ми не са на такива години още че да сравняваме НО ти говориш за гурбетчии аз говоря за емигрант разликата е от земята до небето

19. ХАРЕСВАМ! tentcho liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

децата ми не са на такива години още че да сравняваме НО ти говориш за гурбетчии аз говоря за емигрант разликата е от земята до небето
    Не ме разбирай погрешно не се заяждам. Искам да ти кажа, че човешката логика е настроена така, че да следва изгодата. Искам и желая колкото се може повече хора да осъзнаят себе си. Сега има изгода от Европа всички сме тук утре ще има изгода от Китай всички сме там. Според мангизите нали знаеш, днес съм Капитан на Шведско Фери утре съм на Китайско. Абе сложен живот.

21. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Имам две дъщери и един син. Двете ми дъщери са на 14 и 18 синът ми е на 2 г .И двете ми дъщери учеха във УК близо 6 години, в момента нито една от двете е във УК .Учат и работят във Швеция ,,затова продадох къщата си във УК. Искам да кажа, че човек е там където го отвее вятъра. Правих планове да останем във УК но те казаха НЕ,НЕ,НЕ.....? Аз ли съм причината кажете ми.

Post Thanks / Like

Бог да го Прости дядо ми ако беше жив можеше да ви разкаже за емиграцията.
    И за правописа.

24. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    И за правописа.
    Не си интересен бе човече.. Я отивай да бачкаш за на някой мечтите.

26. ХАРЕСВАМ! dobri39 liked this post
    Post Thanks / Like

Не си интересен бе човече.. Я отивай да бачкаш за на някой мечтите.
    Ще внимавам вече,когато се кача на ферибот,мислех че капитаните са минали някакъв специален тест.

Post Thanks / Like

И къде е разликата?, разликата май само ти си я намираш, за немеца и англичанина си чужденец, който е избягал от родината си. То тогава бежанците и тях трябва да ги сложим в твоята група и при тях има доктори, адвокати, дори някои говорят перфектно два, три езика

29. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сега, за да си отвориш банкова сметка искат за доказателство на адрес: сметка за ток, вода или газ. НЕ важи както досега NIN или шофьорска книжка...
    Като знам как се дават квартири, колко от новодошлите и дори тези който си
    сменят квартирата ще имат такава сметка..... Мисля че намериха едно от слабите места на евроемигрантите...
    Всъщност те не ни гонят....много е грубо...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mGalio Виж мнението
    Сега, за да си отвориш банкова сметка искат за доказателство на адрес: сметка за ток, вода или газ. НЕ важи както досега NIN или шофьорска книжка...
    сменят квартирата ще имат такава сметка..... Мисля че намериха едно от слабите места на евроемигрантите...
    Зависи,аз съм си наемал апартамент, като на предишната квартира нищо не се водеше на мен

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mGalio Виж мнението
    До колкото съм запознат, винаги е било така със намирането на квартирите, дори искаха 2 или 3 месеца пейслипове. Ще намерят по болезнен начин да гонят хората ....но да видим, къде ще му излезе края. Не мога ги разбера тези англичани ДА ИСКАШ ДА СИ ГОНИШ КЛИЕНТИТЕ.....няма по голяма простотия от това. Винаги съм казвал, че хората, който живеем във УК сме клиенти но не и свободни граждани. Та такива ти му работи.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да така е но не съм чул до сега някой да чисти и гледа деца на англичани. Всички те им клиенти са Църни.....е все пак англичани. Англичанин пари за чистене и гледане на деца НЕ дава.
    Това, че не си чул, че ТИ НЕ СИ ЧУЛ, за нещо може да означава 2 неща:
    - че нещото не съществува, или,
    - че ти имаш проблем. Със слуха ли - ушите, или със това, между ушите??? Не знам.

И друго - поста ти намирисва, не - направо смърди на расизъм и етническа нетолерантност.

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    За „далавераджиите“ ми е ясно, но какво искаш за кажеш, визирайки „Жоровците“???
    И то... всичките???

Ако не обясниш или не се извиниш - те предизвиквам на дуел. Оръжието... ще го уточним допълнително - може замеряне с кюфтета.

Хайде моля ти се. И дядо ми навремето е бил 3,5 години във Коми след това 4 във Либия......но баща ми не е второ поколение имигрант, и не само дядо ми доста са били като него...
    Ти правиш ли разлика между е/имигрант и гастарбайтер??? Явно НЕ.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 2 от 10 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Разлика след Brexit-a
    От katapult4o във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 63
    Последно мнение: 17-01-2017, 21:24
  2. Разлика след Brexit-a
    От katapult4o във форум Общ форум
    Отговори: 61
    Последно мнение: 27-10-2016, 21:31
  3. Какво ще се случи със EU студентите ако има Brexit ?
    От Unilad във форум Образование в UK
    Отговори: 60
    Последно мнение: 27-06-2016, 21:17
  4. Планирате ли завръщане в България?
    От lordm във форум Анкети за сайта.
    Отговори: 40
    Последно мнение: 06-05-2013, 18:12
  5. Отговори: 12
    Последно мнение: 19-04-2006, 20:57

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми