Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 232
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране BREXIT-планирате ли завръщане или.....

Здравейте българи....
    Имам едно кратко въпросче...планирате ли завръщане във родината, или смяна със друга държава след BREXIT /след задействане на арт 50/.Или ще останете да се борите за оцеляване до край, и със надежда за по добро бъдеще във UK.
    Мисля, че темата е от значение за много сънародници живеещи във UK.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: BREXIT-планирате ли завръщане или.....

мисля че е твърде рано да се задава подобен въпрос - aгличaните още не са казали кое как ще се промени за ЕC-гражданите работещи в UK.
    как смяташ че може човек да прецени дали ще е ок или не в една държава, ако не знае при какви условия ще има възможност да остане / работи там?
    като излязат промените 6te може да се коментира адекватно
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    мисля че е твърде рано да се задава подобен въпрос - aгличaните още не са казали кое как ще се промени за ЕC-гражданите работещи в UK.
    как смяташ че може човек да прецени дали ще е ок или не в една държава, ако не знае при какви условия ще има възможност да остане / работи там?
    като излязат промените 6te може да се коментира адекватно
    Англичаните ще излязат от ЕС задължително. Не знам дали си запозната, че парламента отхвърли предложението на лейбъристите за автоматично узаконяване на ЕС гражданите живеещи във УК. Това говори доста
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Напреднал
    Post Thanks / Like

Отхвърлиха го предложението и ще ни изгонят , лошото е ,че там където ми харесва (Италия) няма работа пък и наново език , квартири и т.н. не ми се иска ама .... квото дойде !

7. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

То сега тепърва с брекзит знаеш ли колко държавни проекта ще започват! Минавайте в държавния сектор и ще имате гарантирана работа поне за още 10 години!

9. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    То сега тепърва с брекзит знаеш ли колко държавни проекта ще започват! Минавайте в държавния сектор и ще имате гарантирана работа поне за още 10 години!
    Не знам колко работа ще се отвори...Но на 4.02.2017 пътувах София-Лутън ..самолета беше празен има няма 50 човека...Което никога не съм виждал.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Бих се върнал, ама жената не дава, мъж под чехъл съм

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    Здравейте българи....
    Имам едно кратко въпросче...планирате ли завръщане във родината, или смяна със друга държава след BREXIT /след задействане на арт 50/.Или ще останете да се борите за оцеляване до край, и със надежда за по добро бъдеще във UK.
    Това предполага,че сме се борили за оцеляване досега,повярвай ми-светът зад оградата е много различен!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Англичаните ще излязат от ЕС задължително. Не знам дали си запозната, че парламента отхвърли предложението на лейбъристите за автоматично узаконяване на ЕС гражданите живеещи във УК. Това говори доста
    все още няма излязли конкретни промени докато такивa излязат - можем само да спекулираме

не забравяй че Англия иска да може да продължи да ползва някои предимства в търговията с ЕС, нали не смяташ че ще пуснат ей така всички EC grajdani da си правят квото си искат при положение че EC ne sprq да обижда И заплашва UK ? ?

играта се играе на 2 фронта, И предвид бройката на англичани живеещи в EC u EC-граждани работещи в Англия - ще се постине някакво споразумение, ама до тогава ще се надиграват.
    така или иначе каквито И промени да има, няма да е в следващите 2 години, така че не си качвайте кръвното без да има нужда

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

14. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Това предполага,че сме се борили за оцеляване досега,повярвай ми-светът зад оградата е много различен!
    Нещо не те разбирам. Разбира се, че всеки се бори за оцеляване. Не съм чул за преуспял милионер българин поляк или румънец дори черен във Англия. Аз съм фериботен капитан и въпреки всичко и аз се боря за моето оцеляване. Не знам за каква ограда говориш но да, оградата на кокошките е много различна.

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! pobeda liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

все още няма излязли конкретни промени докато такивa излязат - можем само да спекулираме

не забравяй че Англия иска да може да продължи да ползва някои предимства в търговията с ЕС, нали не смяташ че ще пуснат ей така всички EC grajdani da си правят квото си искат при положение че EC ne sprq да обижда И заплашва UK ? ?

играта се играе на 2 фронта, И предвид бройката на англичани живеещи в EC u EC-граждани работещи в Англия - ще се постине някакво споразумение, ама до тогава ще се надиграват.
    така или иначе каквито И промени да има, няма да е в следващите 2 години, така че не си качвайте кръвното без да има нужда
    Оценявам и уважавам мнението на всеки. Само ще ти кажа че ще Еб.,Мама..та на всичко хубаво, което имаше Англия. Добре че продадох къщата си 2015 във Ковънтри.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами надявам се да си й взел добри пари на къщата в Ковънтри.
    ние пък заради случващото се в Европа като цяло се отказахме да взимаме заем за къща.

това да решиш да не ставаш роб на някоя банка за следващите 30 години е едно, това да тръгнеш да напускаш държавата И да захвърлиш всичко ей така е нещо съвсем друго.
    не мисля че трябва да си захвърляте мечтите И да си събирате багажа само защото нещо се променя.

И аз мразя промените, признавам си обаче сегашната ситуация с брексит няма как да я променим + докато изобщо се промени нещо - това ще бъде след 2 години.
    sorry, но си правите сами излишна буря в чаша вода. поне за следващите 2 години.
    след това един господ знае какво ще се случи...

предлагам да не се създава излишна паника И да изчакаме да видим как ще се развият преговорите между UK И ЕС

19. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Recommend steve recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

ами надявам се да си й взел добри пари на къщата в Ковънтри.
    ние пък заради случващото се в Европа като цяло се отказахме да взимаме заем за къща.

това да решиш да не ставаш роб на някоя банка за следващите 30 години е едно, това да тръгнеш да напускаш държавата И да захвърлиш всичко ей така е нещо съвсем друго.
    не мисля че трябва да си захвърляте мечтите И да си събирате багажа само защото нещо се променя.

И аз мразя промените, признавам си обаче сегашната ситуация с брексит няма как да я променим + докато изобщо се промени нещо - това ще бъде след 2 години.
    sorry, но си правите сами излишна буря в чаша вода. поне за следващите 2 години.
    след това един господ знае какво ще се случи...

предлагам да не се създава излишна паника И да изчакаме да видим как ще се развият преговорите между UK И ЕС
    Съгласявам се със теб. Но нали след задействането на арт 50 ,което ще е факт тук до няколко дни, на никой няма да му бъде приятно да слуша всяка седмица УК въвежда това онова ЕС въвежда това онова. В смисъл ЕС гражданите ще го играят като разменна монета както и УК гражданите във ЕС. Някаква тъпа и без почвена несигурност, за ,която се опасявам, че вече си струва да я търпим.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Съгласявам се със теб. Но нали след задействането на арт 50 ,което ще е факт тук до няколко дни, на никой няма да му бъде приятно да слуша всяка седмица УК въвежда това онова ЕС въвежда това онова. В смисъл ЕС гражданите ще го играят като разменна монета както и УК гражданите във ЕС. Някаква тъпа и без почвена несигурност, за ,която се опасявам, че вече си струва да я търпим.
    То е така, ама аз си мисля, че докато е несигурно и неясно какво ще става, е рано да се взимат генерални решения. Не знам защо приемаш тези преговори толкова лично.

22. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    То е така, ама аз си мисля, че докато е несигурно и неясно какво ще става, е рано да се взимат генерални решения. Не знам защо приемаш тези преговори толкова лично.
    Въобще не ги приемам лично. Но нали се сещаш, че тези преговори каквито и да са, ще рефлектират на всеки един от нас. Такси рестрикции, квоти, настроения, разходи,......да не ги изброявам всичките, познато ти е надявам се островитянското мислене на англичаните.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Точно ... първо нема да казват точно и ясно ,че ще ни изгонят ,а ще ни държат в неведение 1-2 год. за да си приберат пак обратно в държавата всички пари от емигрантите и след това ще ни изгонят . Да си не мисли некой ,че ще го пуснат с пари да си иде . То ако сметна само грубо колко емигранти има и по колко спестени пари средно да имат лошо ми става от цифрата !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Точно ... първо нема да казват точно и ясно ,че ще ни изгонят ,а ще ни държат в неведение 1-2 год. за да си приберат пак обратно в държавата всички пари от емигрантите и след това ще ни изгонят . Да си не мисли некой ,че ще го пуснат с пари да си иде . То ако сметна само грубо колко емигранти има и по колко спестени пари средно да имат лошо ми става от цифрата !
    Интересно мислиш има логика. Я ми разясни малко повече как мислиш че ще ни вземат парите. Интересно ми е твоята гледна точка.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Например една груба сметка:
    ЕС граждани живеещи във УК около 3 милиона ако всеки има да речем 5000 паунда спестени въпреки, че са повече но да приемем средно това прави 15,000 000 000 паунда. Не знам и мен неми се мисли.

flying Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

пич незнам какво си се паникьосал толкова и какво разбираш че ще ни ИЗГОНЯТ..да те хванат на улицата ,да ти искат паспорта и ако си EU да те качат на самолета ли...и ли край вече всички EU national в EU , всички брит в UK...англичаните не са малоумни като Доналд Тръмп...знаят си ползите..всеки ще може да стои където си иска при определени условия въпроса е САМО да ли ще ти харесват условията или не...хахаха и аз съм чел мнооого научна фантастика но get real в кой свят живееш..то ако чакат да си приберат парите то означава с моите лонове и дебтове съм доживотно тук..хах

28. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, merry liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Никой няма да изгонят, кой ще им чисти къщите на англичаните, ще им работи по строежите или ще им гледа децата за жълти стотинки.

30. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Никой няма да изгонят, кой ще им чисти къщите на англичаните, ще им работи по строежите или ще им гледа децата за жълти стотинки.
    Да така е но не съм чул до сега някой да чисти и гледа деца на англичани. Всички те им клиенти са Църни.....е все пак англичани. Англичанин пари за чистене и гледане на деца НЕ дава.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Несигурността е в главата ти
    ощенищо не се е случило и предвид бройката на чужденците бачкащи в юк- няма как да бъде толкоз драматично.

Тези , които имат реална причина за притеснение са хората, дърпащи помощи, понеже за това 100% ще врътнат кранчето.

Останалите нямаза какво да се притесняват. Имаме един близък приятел -швейцарец , който бачка в една агенция за набиране на медицински кадри за ЮК - в момента имат 7 позиции за консултант-невролог в south-east UK и врънка да съм севръщала там.
    Аз от любопитство бях гледала миналата година и сенамираха само 1-2 места и тенебяха консултантски.

Явно проблемите с липсата на висококвалифицирани кадри се задълбочават и това е добра въвможност за ЕС-граждани със съответната квалификация.

Затова хиляда пъти писах - стига сте мрънкали и шашкали безпричинно, ами използвайте момента да вземете квалификация / образование докато още дават студентски заеми и си оправете нещата преди юк да излезе.

Това което според мен ще бъде реален проблем от деня на реалното излизане СЛЕД 2 ГОДИНИ !! е че англичаните докато нямат твърди правила кое как трябва да бъде, ще създават много проблеми с документи и регистрации.

Така беше цялата година 2007, медикал кансъла как ми накъсаха нервите за простотии не беше истина...
    2008 вече нещата бяха канализирани и колегите които тогава подаваха документи за регистрация си получаваха регистрациите сравнително безпроблемно.

100% съм сигурна че този период ще се повтори, докато излязат ясни правила, което може този път да се проточи и по-дълго , в зависимост от това, как ще вървят преговорите с ЕС

Затова стига с тая паника, използвайте времето да си оправите нещата

33. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Несигурността е в главата ти
    ощенищо не се е случило и предвид бройката на чужденците бачкащи в юк- няма как да бъде толкоз драматично.

Тези , които имат реална причина за притеснение са хората, дърпащи помощи, понеже за това 100% ще врътнат кранчето.

Останалите нямаза какво да се притесняват. Имаме един близък приятел -швейцарец , който бачка в една агенция за набиране на медицински кадри за ЮК - в момента имат 7 позиции за консултант-невролог в south-east UK и врънка да съм севръщала там.
    Аз от любопитство бях гледала миналата година и сенамираха само 1-2 места и тенебяха консултантски.

Явно проблемите с липсата на висококвалифицирани кадри се задълбочават и това е добра въвможност за ЕС-граждани със съответната квалификация.

Затова хиляда пъти писах - стига сте мрънкали и шашкали безпричинно, ами използвайте момента да вземете квалификация / образование докато още дават студентски заеми и си оправете нещата преди юк да излезе.

Това което според мен ще бъде реален проблем от деня на реалното излизане СЛЕД 2 ГОДИНИ !! е че англичаните докато нямат твърди правила кое как трябва да бъде, ще създават много проблеми с документи и регистрации.

Така беше цялата година 2007, медикал кансъла как ми накъсаха нервите за простотии не беше истина...
    2008 вече нещата бяха канализирани и колегите които тогава подаваха документи за регистрация си получаваха регистрациите сравнително безпроблемно.

100% съм сигурна че този период ще се повтори, докато излязат ясни правила, което може този път да се проточи и по-дълго , в зависимост от това, как ще вървят преговорите с ЕС

Затова стига с тая паника, използвайте времето да си оправите нещата
    Абе то това хубаво където си го написала, ама не знам ЕС гражданите дали ще искат да останат във УК съмнявам се. Дори ти лично във това, което си написала посочваш две сериозни причини доста хора да си тръгнат. Не знам дали знаеш но аз не живея във УК от близо 2 години, но сериозно се вълнувам от темата Англия главно УК 10 годинки от живота ми минаха там....все пак.))))))))))))

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Абе и аз като теб мислех преди, докато не си потроших дебелата балканска кратуна и не осъзнах че трябва човек да може да се нагажда и да се научи да използва възможностите които ей такива ситуации му предоставят.
    И че ако имаш добра квалификация и търсена професия - вместо дъ се нервиш какво ти предлагат / не ти предлагат - да се научиш да се договаряш.

Като пример ще ти дам болницата в Берлин където от 8 месеца правя дежурства и където се съобразяват с моите желания за дни и часове работа просто защото 1. Имат нужда от специалисти и няма кой да шм бачка 2. Вече знаят че могат да разчитат на мен , макар и не толкоз често , но пък в дългосрочен план + 3. Досега всичко от двете страни е коректно

Тяхното предложение в началото беше съвсем друго

36. ХАРЕСВАМ! joro-joro, merry liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Под "вземат парите" имам в предвид ,че ща наложат някакви условия които няма да са изгодни за нас или ще са непосилни и ние докато се чудиме на къде да хванем и какво да правим нали ще живеем в УК през това време и ще си харчим нашите пари тук ! Аз не мисля ,че например ако днес кажат всички ЕУ вън ако не отговарят на някакви условия или нямат еди кой си документ всеки ще си каже - ооо аз не отговарям на тези условия тръгвам си със спестените пари . Според мен 100 % хората ще започнат да се приспособяват към тези условия както и да търсят вратички за започване на работа което може да отнеме доста време и например 6 месеца и с тези примерни 5000 паунда и надежда да останеш в УК ти започваш да се опиташ да се приспособиш докато накрая осъзнаваш ,че нема да стане ,а и парите малко по малко намаляват и хващаш пътя откакто са си "взели" спестените ти пари . Така ги мисля аз нещата ,че ще станат пък ще видим . Например вече като ти дават договор или те викат по интервюта за работа искат Бритиш паспорт или бърд сертификат - нещо което допреди 6 месеца не го бях виждал никъде . Като кажат - дай тези документи за да ти дадем договор и ти ги немаш какво правим ? Това ми е гледната точка !

38. ХАРЕСВАМ! joro-joro liked this post
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Разлика след Brexit-a
    От katapult4o във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 63
    Последно мнение: 17-01-2017, 21:24
  2. Разлика след Brexit-a
    От katapult4o във форум Общ форум
    Отговори: 61
    Последно мнение: 27-10-2016, 21:31
  3. Какво ще се случи със EU студентите ако има Brexit ?
    От Unilad във форум Образование в UK
    Отговори: 60
    Последно мнение: 27-06-2016, 21:17
  4. Планирате ли завръщане в България?
    От lordm във форум Анкети за сайта.
    Отговори: 40
    Последно мнение: 06-05-2013, 18:12
  5. Отговори: 12
    Последно мнение: 19-04-2006, 20:57

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми