Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за здравна застраховка

В апликейшъна за ПР има въпрос дали си бил студент или във вокейшънал трейнинг.
    Аз съм изкарала няколко парт-тайм курса, през което време или съм работила или съм била селф-емплойд.
    Следващия въпрос е:
    How did you meet the requirement to hold comprehensive sickness insurance while you were a student or self-sufficient person during the relevant period? (Required)
    Това, че съм работила не е ли от значение?
    Не разбирам.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за здравна застраховка

В този формуляр питат за начините, по които си упражнявала правата си като гражданин на ЕС. Ако си работила, това ще запишеш. Тук не се интересуват от образованието ти, а от статута, който ползваш, за да докажеш, че имаш право на ПР.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В този формуляр питат за начините, по които си упражнявала правата си като гражданин на ЕС. Ако си работила, това ще запишеш. Тук не се интересуват от образованието ти, а от статута, който ползваш, за да докажеш, че имаш право на ПР.
    Благодаря Мила
    Има въпрос обаче: Have you been a student or done vocational training since entering the UK?
    Ако отговоря с 'не', не е точно вярно и се яритеснявам, че ще ме обвинят, че давам невярна информация.
    Освен това получих синя карта на базата на жълта карта( като студент), въпреки че това беше преди 7-8 години и преди тези 5 години, с които доказвам трийти райтс.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Разрови се във форума да видиш точно кога тези застраховки станаха задължителни, защото не бяха.Явно когато си взела картата, все още не са били задължителни.

Доколкото си спомням във формата за постоянно местожителство имаше една таблица за попълване- откога- докога си бил еди какво си.

Започни тази таблица оттогава, откогато смяташ, че няма за какво да се заядат.Ако все пак решиш да пишеш от самото начало, вместо здравна застраховка пиши, че си имала Европейска здравна карта. Ако поискат да им я пратиш- съжаляваш, но не я пазиш защото и е изтекъл срока.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Разрови се във форума да видиш точно кога тези застраховки станаха задължителни, защото не бяха.Явно когато си взела картата, все още не са били задължителни.

Доколкото си спомням във формата за постоянно местожителство имаше една таблица за попълване- откога- докога си бил еди какво си.

Започни тази таблица оттогава, откогато смяташ, че няма за какво да се заядат.Ако все пак решиш да пишеш от самото начало, вместо здравна застраховка пиши, че си имала Европейска здравна карта. Ако поискат да им я пратиш- съжаляваш, но не я пазиш защото и е изтекъл срока.
    е това ще сработи ли?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря много.
    Аз попълвам онлайн формата( вече няколко месеца :/) и вчера исках вече да платя и приключа, когата се оказа, че е променена и освен личните ми данни, всичко друго не е запазено. Започнах отначало.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз получих ПР, писах, че не съм имала здравна застраховка и в допълнителна информация написах, че всички курсове са били парт-тайм и успоредно с тях съм работила.

8. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jkaterina Виж мнението
    Благодаря много.
    Аз попълвам онлайн формата( вече няколко месеца :/) и вчера исках вече да платя и приключа, когата се оказа, че е променена и освен личните ми данни, всичко друго не е запазено. Започнах отначало.
    Един съвет ли, идея ли ... към всички бъдещи кандидати, пък защо не - за всички подобни случаи. Когато попълвате онлайн някаква форма - направете си offline копие (чернова). Така хем ако нещо се затрие - само ще извадите черновата, хем - ако на друго място ви поискат същото инфо - то наистина ще е същото.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

10. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk liked this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Къде има инфо кога тези застраховки станаха задължителни, налага ми се да проверя нещо... А не намирам специална тема по въпроса.
    Не поглеждай с гняв назад.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Къде има инфо кога тези застраховки станаха задължителни, налага ми се да проверя нещо... А не намирам специална тема по въпроса.
    Доколкото успях да изровя малко инфо от стари теми, промяната е била на 20.06.11- ново изискване в БР формата. Иначе тази застраховка винаги си е била нужна, но ние не сме знаели, нито пък те са го прилагали.

13. ХАРЕСВАМ! Arthur's Sword EXCALIBUR liked this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Доколкото успях да изровя малко инфо от стари теми, промяната е била на 20.06.11- ново изискване в БР формата. Иначе тази застраховка винаги си е била нужна, но ние не сме знаели, нито пък те са го прилагали.
    А тази промяна от 2011 къде мога да я видя?

Post Thanks / Like

А тази промяна от 2011 къде мога да я видя?
    https://descartessolicitor.wordpress...licy-guidance/

16. ХАРЕСВАМ! Arthur's Sword EXCALIBUR liked this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Ако си дошъл в УК преди 9 години със здравна карта за период от 1 година и впоследствие имаш само английски такива, има ли причина да се иска да имаш и други български карти? Ако нито учиш, нито живееш, нито работиш в България?

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Линкът от тази страница не е активен, сигурно защото е невалиден вече.

Post Thanks / Like

Линкът от тази страница не е активен, сигурно защото е невалиден вече.
    « New versions of EEA application formsRevocation of Tier 4 sponsor licence »
    New BR1 application form and policy Guidance
    June 22, 2011 by Descartes Solicitors
    The UK Border Agency has published updated versions of the BR1 application form and policy guidance which concerns authorisation to work in the United Kingdom for Bulgarian and Romanian nationals. It is hoped the updated versions will clarify the types of documentary evidence required for self –employed persons and students. It should be noted that a new requirement to provide evidence of having comprehensive sickness insurance has been included.

The revised form and published guidance is to be used for all applications on or after 20 June 2011.

Post Thanks / Like

Ако си дошъл в УК преди 9 години със здравна карта за период от 1 година и впоследствие имаш само английски такива, има ли причина да се иска да имаш и други български карти? Ако нито учиш, нито живееш, нито работиш в България?
    Сега ще потърся, но с очите си го прочетох в някакъв вестник, че има опрощаване на това изискване за минали периоди.

...

Няма опрощаване, не съм чела внимателно, съжалявам.Просто Home Офице са омекнали малко и са спрели да наричат престоя без застраховка нелегален. Няма да има депортиране,но пък и престоят няма да се зачита за придобиване на постоянно жителство.
    Последно редактирано от zmei4o_pk : 25-10-2017 на 20:39

21. ХАРЕСВАМ! Arthur's Sword EXCALIBUR liked this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Сега ще потърся, но с очите си го прочетох в някакъв вестник, че има опрощаване на това изискване за минали периоди.

...

Няма опрощаване, не съм чела внимателно, съжалявам.Просто Home Офице са омекнали малко и са спрели да наричат престоя без застраховка нелегален. Няма да има депортиране,но пък и престоят няма да се зачита за придобиване на постоянно жителство.
    не разбрах, ако не учиш, работиш и прочее в БГ, на какво основание оттам трябва да имаш карти? Първата карта покрива едногодишен престой в УК, след това лицето си живее в УК, има английски карти, защо му трябва и българска?

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

и за какъв период става въпрос? 5 години? 10 години?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

не разбрах, ако не учиш, работиш и прочее в БГ, на какво основание оттам трябва да имаш карти? Първата карта покрива едногодишен престой в УК, след това лицето си живее в УК, има английски карти, защо му трябва и българска?
    Ако не работиш в Кралството, не плащаш осигуровки. Те затова искат да плащаш comprehensive sickness insurance в Кралството, демек частна пълна здравна застраховка - един вид, за да не тежиш на британската здравна система (макар че може да я ползваш). Понеже някои категории граждани се осигуряват безплатно от държавата, от която идват - например българските студенти до 26 години, те могат да представят и въпросната здравноосигурителна карта (или заместващ я документ) ОТ БЪЛГАРИЯ или друга европейска страна, но не и от Кралството. И ако човекът е избрал да се осигурява в България, в този случай също. Той не се осигурява в Кралството, защото ако е икономически неактивен, не плаща осигуровки.

За какъв период? Ами за квалифициращия период, който се описва в молбата за ПР, за тази част от него, в която лицето е било икономически активно.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

25. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 30-03-2013, 07:05
  2. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 7
    Последно мнение: 10-03-2013, 15:23
  3. Здравна Застраховка
    От Модератор във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 0