Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Голяма дилема с 15 годишен ... Моля за съвет !!!!

Привет . Лятото ни предстой местене в района на Манчестър от България . С нас ще идва и 15 годишният ни син . По информация която събрахме ще го запишат в 11 клас . До колкото знаем след завършване на 11 клас в Англия се държат GCSE (General Certificate of Secondary Educaion) изпити който са доста тежки . Съмнявам се да успеем за 1 година да наваксаме и да се справим с тях . ! Това е единственото което страшно много ни тревожи . Може ли съвет от ЗНАЕЩИТЕ или от хора който са били в подобно на нашето положение . Благодаря преваително !!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Голяма дилема с 15 годишен ... Моля за съвет !!!!

Цитирай Първоначално написано от mafffff Виж мнението
    Привет . Лятото ни предстой местене в района на Манчестър от България . С нас ще идва и 15 годишният ни син . По информация която събрахме ще го запишат в 11 клас . До колкото знаем след завършване на 11 клас в Англия се държат GCSE (General Certificate of Secondary Educaion) изпити който са доста тежки . Съмнявам се да успеем за 1 година да наваксаме и да се справим с тях . ! Това е единственото което страшно много ни тревожи . Може ли съвет от ЗНАЕЩИТЕ или от хора който са били в подобно на нашето положение . Благодаря преваително !!!
    Едни познати имаха подобен случай и решиха да запишат сина си с година назад за да може да има време и да свикне.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Голяма дилема с 15 годишен ... Моля за съвет !!!!

Имах една учителка по английски (работи в Британскоро посолство), която навремето когато е идвала към УК, е решила да остави големите си синове да завършат гимназия в БЪлгария, за да не изпускат години напразно тук. Взе ги (помогна им да кандидатстват и пристигнат), направо, за да влязат направо в университети. Зависи какви резултати гоните. Тук не можете да постигнете успех, който можете в България ако не сте минали през местната образователна система. Винаги има един момент на напасване към местното образование. Аз само за една година в университет едва се съвзех докато разбера каква огромна пропаст има между образованието в България и тук, а вече бях професионалист.

5. БЛАГОДАРЯ Мила, zhb, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Charlotte, deijei, krasi_sot, jhoro liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

еми подреди си приоритетите,muff...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Имах една учителка по английски (работи в Британскоро посолство), която навремето когато е идвала към УК, е решила да остави големите си синове да завършат гимназия в БЪлгария, за да не изпускат години напразно тук. Взе ги (помогна им да кандидатстват и пристигнат), направо, за да влязат направо в университети. Зависи какви резултати гоните. Тук не можете да постигнете успех, който можете в България ако не сте минали през местната образователна система. Винаги има един момент на напасване към местното образование. Аз само за една година в университет едва се съвзех докато разбера каква огромна пропаст има между образованието в България и тук, а вече бях професионалист.
    да де ама смееш ли да оставиш 15 годишен хлапак без надзор в бг? от една страна по добре да завърши в бг ама от друга...
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

8. ХАРЕСВАМ! dimitriana, lordm liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Адашке , хубавите унирситети, където иама добри преподаватели от които можеш да научиш нещо си струват пари. Например при нас има един университет, пълна скръб, учат разни чуждестранни студенти от Китай,които немогат да си отворят банкова сметка и идват с преводачи в банката, ама какво да правиш, ако не са те, университета ще го затворят. Не съм гледал рейтинга на университета, но като гледам какви ги приемат...
    Последно редактирано от dimi_m : 08-02-2017 на 01:53

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Адашке , хубавите унирситети, където иама добри преподаватели от които можеш да научиш нещо си струват пари. Например при нас има един университет, пълна скръб, учат разни чуждестранни студенти от Китай,които немогат да си отворят банкова сметка и идват с преводачи в банката, ама какво да правиш, ако не са те, университета ще го затворят. Не съм гледал рейтинга на университета, но като гледам какви ги приемат...
    Образованието в УК е търговска марка или направо една отделна икономическа ниша. Всички университети струват пари, но и всички се стремят да имат висок рейтинг така че подобряват качеството всеки ден. Все пак университетът е една възможност да се саморазвиеш проефесионално, докато училището е просто сито за оценяване на по-упоритите от по-малко упоритите.
    Моето мнение е че с българското образование, което е добро като качество, е доста по-лесно да се ориентира човек тук, отколкото с английски университет в България. А на азиатците не им се смей, те не са глупави, просто имат ужасен проблем с научаването на езика, защото е много далечен от техния.
    Те са изключителни студенти - методични, упорити и доста интелектуални. За съжаление тук образованието е малко по-творческо и опитващо се да мотивира самоизявата и самоизграждането, а липсата на конкретна методология много ги затруднява.

11. ХАРЕСВАМ! deijei, zhb, Мила, jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да де ама смееш ли да оставиш 15 годишен хлапак без надзор в бг? от една страна по добре да завърши в бг ама от друга...
    Ами аз имах такива познати (те не се познаваха помежду си) в пубертета - родителите им живееха в малки градчета и ги бяха оставили сами да живеят в София доакто са в гимназията. Разбира се, родителите им бяха доста заможни и те имаха собствени апартаменти (единия живееше на Руски паметник). Единият беше програмист на 15, а другия кандидатства и влезе право. Познай дали правеха купони в тях като знаят че трябва сами да си чистят и поправят после апартаментите. И двамата ми познати станаха много отговорни мъже, съпрузи и бащи и изобщо не са келеши като някои мамини синчета...
    Трудностите изграждат големи хора, но е и въпрос на възпитание и умерено делегиране на отговорности.
    Последно редактирано от dimitriana : 08-02-2017 на 10:47

13. ХАРЕСВАМ! deijei, krasi_sot, zhb, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами аз имах такива познати (те не се познаваха помежду си) в пубертета - родителите им живееха в малки градчета и ги бяха оставили сами да живеят в София доакто са в гимназията. Разбира се, родителите им бяха доста заможни и те имаха собствени апартаменти (единия живееше на Руски паметник). Единият беше програмист на 15, а другия кандидатства и влезе право. Познай дали правеха купони в тях като знаят че трябва сами да си чистят и поправят после апартаментите. И двамата ми познати станаха много отговорни мъже, съпрузи и бащи и изобщо не са келеши като някои мамини синчета...
    Трудностите изграждат големи хора, но е и въпрос на възпитание и умерено делегиране на отговорности.
    +1
    абсолютно
    предполагам това е било преди години? много зависи в каква компания попадат това е може би най голямата опасност
    Последно редактирано от deijei : 08-02-2017 на 12:36

15. ХАРЕСВАМ! dimitriana, Мила liked this post
    Recommend dimitriana recommended this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

как са оценките на детето ви в БГ? в каквохучилище учи там и принципно какви сапму амбициите?
    като цяло добро и послушно дете ли е и има ли нариант да изпуснете юздите ако е безпвас в БГ?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

17. ХАРЕСВАМ! deijei, dimitriana, zhb liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ами аз като гледам дилемата не е много голяма. Ако аз трябва да направя избор , ще го оставя в БГ да завърши. За една година тук няма да навакса толкова бързо, че да е на една позиция с местните , а резултатите от матурите са си важни.

Старо куче
    Post Thanks / Like

GCSC-курса е 2 години и както разбирам той трябва да влезе направо във втората година, това е катастрофа за детето, защото преди курса се избират и предметите които той ще учи и броя им, а 5 от тях са задължителни ,за да отиде в следващото ниво, A-LEVEL ,където се избират от детето 3-4 предмета, трябва да има и добро представяне на GCSE,освен това оценките от GCSE,се имат предвид при кандидатстване в университет. Моят съвет е най-добре за детето е да завърши така нареченото по мое време средно образование и да дойде тук направо за университет противен случай то няма да се представи добре тук по много причини и ще объркате детето си,още повече, ако то е добре в училище и иска да учи нагоре.

20. БЛАГОДАРЯ Zara, dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

принципно си прав но.... зависи също от нивото му на английски и както казах по нагоре колко може да се разчита на 15 годишно хлапе без надзор в бг. има и вариант да не завърши в бг или да вземе много кофти оценки всичко е според зависи

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Голяма дилема с 15 годишен ... Моля за съвет !!!!

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Едни познати имаха подобен случай и решиха да запишат сина си с година назад за да може да има време и да свикне.
    Това мнение го бях пропуснала. Ако има тази възможност да го запишете година назад, има шанс за тези две години 10 и 11 клас да се справи успешно с английската образователна система.
    Всички писали до тук са прави, но аз съм в България... Дете което да живее само тук 4 години до дипломиране? Никой не може да каже как ще се развият нещата. Това са и едни от най-важните му години/независимо колко е отговорно детето/. Бих предпочела да върви една година назад и да я изгуби, отколкото да го оставим сам. Вие на ново място, ще има и за вас там проблеми, остава и за това да мислите. Каквото и да говорим, до 18 години се водят малолетни. Лично мнение. Съобразено с действителността в момента тук. Изключвам варианта, че в България ще е в частно училище, тип пансион и ще има там все пак някакъв контрол.

23. ХАРЕСВАМ! deijei, dimitriana liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

И кой измисли тази глупост,че може да си записвате децата, когато си искате,това да не е България да прави всеки каквото му хрумне.Тук институциите няма да позволят това.Образованието до 16 години е задължително и държавата има ангажимент и отговорност да 16-тата година и тя стриктно следи за това,то по тази логика може да го върнете и в първи клас.

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    И кой измисли тази глупост,че може да си записвате децата, когато си искате,това да не е България да прави всеки каквото му хрумне.Тук институциите няма да позволят това.Образованието до 16 години е задължително и държавата има ангажимент и отговорност да 16-тата година и тя стриктно следи за това,то по тази логика може да го върнете и в първи клас.
    Образованието тук е задължително до 18г. вече.
    http://www.bbc.co.uk/schools/parents...after_16/print

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Това да си даскал в Англия е голяма тръпка. Като ти натресат девет нови ученика от девет различни държави и едно от шопско,ходи им преподавай на английски, ще те гледат като телета
    Последно редактирано от dimi_m : 09-02-2017 на 13:15

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Учим в строителен техникум . сега сме 2-и курс . С английския сме на средно ниво . Надеждата ми е да се молим да го запишат в 10 а не в 11 клас за да има наистина 2 години преди изпитите и в оставащото време до заминаването имам идея да го натисна основно на аглииска подготовка .......

Post Thanks / Like

Учим в строителен техникум . сега сме 2-и курс . С английския сме на средно ниво . Надеждата ми е да се молим да го запишат в 10 а не в 11 клас за да има наистина 2 години преди изпитите и в оставащото време до заминаването имам идея да го натисна основно на аглииска подготовка .......
    Ако стане, сподели с нас. Ще бъде полезно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не може да направите това,както искате вие да го запишете,правилата произтичат от системата, не от вашето желание,тук просто не може да се прави концерт по желание.Годината преди GCSE се избират предметите по който ще се държи GCSE,ако детето няма да учи в университет може да дойде и започне,когато си иска,но ако ще учи по нагоре е катастрофа,отделих много време,за да ви помогна,струва ми се вие не искате да разберете,че системите на обучение в България и тук са различни.И как ще го натисните с английска подготовка,то не е само езика,те учат и английска литература,пишат есета и така нататък и така нататък.......

30. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не може да направите това,както искате вие да го запишете,правилата произтичат от системата, не от вашето желание,тук просто не може да се прави концерт по желание.Годината преди GCSE се избират предметите по който ще се държи GCSE,ако детето няма да учи в университет може да дойде и започне,когато си иска,но ако ще учи по нагоре е катастрофа,отделих много време,за да ви помогна,струва ми се вие не искате да разберете,че системите на обучение в България и тук са различни.И как ще го натисните с английска подготовка,то не е само езика,те учат и английска литература,пишат есета и така нататък и така нататък.......

Разбирам те и принципно си права, тук има правила и се спазват от всички. Обаче вероятно без да искаш заблуждаваш човека. Не е вярно, че предметите за GCSE's се избират годината преди самите изпити. Във всяко училище може да е различно, но в повечето 5-те предмета се избират в year 9 а самите изпити са в year 11. Има много случаи на деца, които поради езикови затруднения са върнати 1 год. назад. В случаят обаче проблемът е ,че детето няма да МОЖЕ да избира 5 избираеми предмета, дори и да бъде върнато година назад. Ще му бъдат назначени служебно. Освен това, ако то остане и завърши в БГ, каква гаранция има, че след Брексит ще има достъп тук....ДА, ЩЕ Е МНОГО ТРУДНО.....НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО да се справи добре. Моят съвет е в случай,че изберат детето да дойде....частни уроци по английски и математика от учители, които работят в тукашни училища и редовна практика на GCSE тестове и есета. Успех!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilianaL Виж мнението
    Разбирам те и принципно си права, тук има правила и се спазват от всички. Обаче вероятно без да искаш заблуждаваш човека. Не е вярно, че предметите за GCSE's се избират годината преди самите изпити. Във всяко училище може да е различно, но в повечето 5-те предмета се избират в year 9 а самите изпити са в year 11. Има много случаи на деца, които поради езикови затруднения са върнати 1 год. назад. В случаят обаче проблемът е ,че детето няма да МОЖЕ да избира 5 избираеми предмета, дори и да бъде върнато година назад. Ще му бъдат назначени служебно. Освен това, ако то остане и завърши в БГ, каква гаранция има, че след Брексит ще има достъп тук....ДА, ЩЕ Е МНОГО ТРУДНО.....НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО да се справи добре. Моят съвет е в случай,че изберат детето да дойде....частни уроци по английски и математика от учители, които работят в тукашни училища и редовна практика на GCSE тестове и есета. Успех!
    Повече няма да коментирам,дори и да допуснем,че го върнат, в което се съмнявам си представям, каква ще бъде подготовката на това дете върнато една година назад,а и откъде приценихте,че точно една година ще му е нужна,а за цената на евентуалните уроци няма да коментирам,сина ми завършва А-левел тази година,та съм доста наясно с материята,а и една подробност не е и все едно в кой университет ще отидеш.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не видях никъде майката да споменава, дали стремежът всъщност е детето да учи в университет след завършването на училище или просто да завърши с добри оценки и може би да има добър занаят, все пак учи в строителен техникум. Може би е добре това да се уточни.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не видях никъде майката да споменава, дали стремежът всъщност е детето да учи в университет след завършването на училище или просто да завърши с добри оценки и може би да има добър занаят, все пак учи в строителен техникум. Може би е добре това да се уточни.
    Ами почти няма значение дали ще ходи на университет,защото и да нарежда рафтовете в магазина се иска минимум GCSE резултат по английски и математика.

35. ХАРЕСВАМ! katiogi liked this post
    Post Thanks / Like

Повече няма да коментирам,дори и да допуснем,че го върнат, в което се съмнявам си представям, каква ще бъде подготовката на това дете върнато една година назад,а и откъде приценихте,че точно една година ще му е нужна,а за цената на евентуалните уроци няма да коментирам,сина ми завършва А-левел тази година,та съм доста наясно с материята,а и една подробност не е и все едно в кой университет ще отидеш.
    Е и аз не си ги пиша едно към гьотере и аз съм наясно и моята дъщеря завършва А -левъл тази година а и не по случайност а нарочно- работя в училище. И както казах всяко училище има различни изисквания.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 01-12-2016, 22:12
  2. Голяма глоба за паркиране - съвет?
    От Кипарс във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 11
    Последно мнение: 02-12-2013, 19:27
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 05-11-2012, 00:57
  4. Голяма дилема : UCL vs Cass
    От seychellboy във форум Образование в UK
    Отговори: 9