Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 47 от общо 47
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Частно Здравно осигуряване в страна различна от местоживеене-може ли ?

Не се отклонявайте от темата
    ситуацията с NHSне можем да я променим.
    според мен остават 3 възможности:
    1. Сменяте района с място което не е твърде пренаселено и гп-тата не са мега претоварени или просто с по-добър квартал
    2. Взимате частна ЮК застраховка - пакет за двамата
    3. След пенсионирането се местите в друга ЕС държава - почти навсякъде другаде е по-добре от NHS и хилядогодишните им уейтинг листи
    относно необходимостта за направление за да идеш на специалист - Германия е рай, щото само в изолирани случаи /много тясно специализирани или университетските outpatients clinics/ изобщо се изисква такова, а бг е също толкова зле колкото и юк , щото гп-тата имат направления = 4% от броя на пациентите

За други възможности не се сещам
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

2. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, valeria_north liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Частно Здравно осигуряване в страна различна от местоживеене-може ли ?

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Не се отклонявайте от темата
    ситуацията с NHSне можем да я променим.
    според мен остават 3 възможности:
    1. Сменяте района с място което не е твърде пренаселено и гп-тата не са мега претоварени или просто с по-добър квартал
    2. Взимате частна ЮК застраховка - пакет за двамата
    3. След пенсионирането се местите в друга ЕС държава - почти навсякъде другаде е по-добре от NHS и хилядогодишните им уейтинг листи
    относно необходимостта за направление за да идеш на специалист - Германия е рай, щото само в изолирани случаи /много тясно специализирани или университетските outpatients clinics/ изобщо се изисква такова, а бг е също толкова зле колкото и юк , щото гп-тата имат направления = 4% от броя на пациентите

За други възможности не се сещам
    Не съм съгласен с точка едно.Живея в най-слабо населения район на Уелс,който същевременно си е и доста голям,но чакането тук е страшно много,ако може да се вярва на колеги.Единия миналата седмица проблем с ребро и час след 4 до 6 седмици...цяла седмица ходил сутрин да види дали някой не си е отказал часа,но греда.

Баварията пише колко да не заспи.И с кое по-точно се хваля? Около 280 не е толкова много.Да бях като супервайзъра ми на 470 лири месечно данъци да кажеш,ама не е това филма.И ако един човек е чистачка или строител,дай ся да го оставяме да умира...ми тъй де човека е слейв според баварията и нищожество на който дните са му преброени и няма права.Един строител взима около 8-8.50 на час.Според калкулатора същия плаща 150 месечно данъци.Ама нека гътва щото "not enough" нали...

4. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

Преди 15 години катастрофирах с мотор в бг - леко. Удари ме странично една некадърна лелка, полетях от мотора, спала съм около 1-2 минути - колкото да се насъбере тълпа. После станах и установих, че ми няма нищо (батман хахаха), само коляното ме боли страшно много, но тъй като можех да стъпя на крака си, реших, че не е счупен. Отидох веднага на лекар в спешно, прегледа ме ортопед и ми каза - нищо ти няма - натъртено... 15 години по-късно "натъртеното" още ме боли, а една част от коляното ми е безчувствена.
    Когато живеехме в Лондон, се наложи с голямото дете да идем на лекар. Понеже беше събота - в спешен център. Чакахме 8 часа и половина. Бях бременна в деветия с малкото дете, помолих ги да ни прегледат по-скоро и да си ходим, да не взема да раждам там... Казаха ми "спокойно, госпожо, в спешното сте"
    За ГП после ми се наложи да ида - 1 седмица, докато успея да си взема час. За една седмица от болки в гърлото и леко накашляне стигнах до "едвам се влача и нямам глас". ГП-то ми каза - нищо ти няма - "ще ти предпиша нещо за смучене". Ами аз бях изпила де що има...
    Не знам на кой да вярвам - на бг или бритиш докторите.
    Мислех си и аз за някаква застраховка да си направя, но и парите не са малко и не мога да си позволя застраховка, която да покрива повечето болежки... Плащам си здравните към НХС, че да видим...
    Благодаря на Муси за полезната тема и на всички, които коментират.

6. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, zmei4o_pk, Nor4e liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valeria_north Виж мнението
    Преди 15 години катастрофирах с мотор в бг - леко. Удари ме странично една некадърна лелка, полетях от мотора, спала съм около 1-2 минути - колкото да се насъбере тълпа. После станах и установих, че ми няма нищо (батман хахаха), само коляното ме боли страшно много, но тъй като можех да стъпя на крака си, реших, че не е счупен. Отидох веднага на лекар в спешно, прегледа ме ортопед и ми каза - нищо ти няма - натъртено... 15 години по-късно "натъртеното" още ме боли, а една част от коляното ми е безчувствена.
    Когато живеехме в Лондон, се наложи с голямото дете да идем на лекар. Понеже беше събота - в спешен център. Чакахме 8 часа и половина. Бях бременна в деветия с малкото дете, помолих ги да ни прегледат по-скоро и да си ходим, да не взема да раждам там... Казаха ми "спокойно, госпожо, в спешното сте"
    За ГП после ми се наложи да ида - 1 седмица, докато успея да си взема час. За една седмица от болки в гърлото и леко накашляне стигнах до "едвам се влача и нямам глас". ГП-то ми каза - нищо ти няма - "ще ти предпиша нещо за смучене". Ами аз бях изпила де що има...
    Не знам на кой да вярвам - на бг или бритиш докторите.
    Мислех си и аз за някаква застраховка да си направя, но и парите не са малко и не мога да си позволя застраховка, която да покрива повечето болежки... Плащам си здравните към НХС, че да видим...
    Благодаря на Муси за полезната тема и на всички, които коментират.
    Аз така преди,ухм 16 години един ден стигнах до болници...3 да съм по-точен...инфекциозна,5-ти километър(явно съм си хахо кво да правиш) и пирогов(ДНХ или некво такова). Бяхяа големи драми и към 2 месеца и нещо по болници.В инфекциозна гледаха да се отърват от мен,щото от нормална стая се събуждах в ...уф как му беше името...онова по-спешното - омотан в едни кабели и чудесии,а да и някоя сестра спяща на съседното легло....следващата беше беше 5-ти километър(или некво такова)...там ме изкараха симулант или нещо от сорта...това да ти сложат маркуч на оная работа да пикаеш си ебало мамата...знаеш ли как ще симулирам...както и да е там бях за кратко...после пирогов...там прекарах около месец и нещо.Там ме оправиха и не ме наричаха симулант...абе кеф беше после да завърша седми клас без да повтарям...шоу....наще и даскалката искаха да ме оставят да повтарям...бях на поправителни по всички предмети...
    Идеята е,че никога не знаеш на какви доктори ще попаднеш.Малко си е тука има- тука нема.

8. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от denitsa_zz Виж мнението
    Ако си чистачка или строител трябва да плащаш данъци като за директор ли? Всеки си плаща данъците които трябва да плати според доходите които получава/ не става въпрос за злоупотребите и криенето на данъци/. Като знам ,че в България по-голяма част от населението се осигурява на минималната ставка за длъжността им ,независимо от заплатата която в действителност получава .

Е да де, тя Баварията точно това каза...всеки се бие в гърдите че плаща данъци, ама и много голям процент злоупотребяват.

иначе аз моето ГП нямам оплаквания, час вземам понякога за същия ден. За сина ми се е случвало на два пъти да ми дават час за след 40-50 Мин.едва успявам да стигна до клиниката. Докторите са англичани, и двамата са много добри, единия е обстоятелствен, другия по набързо обяснява.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Е да де, тя Баварията точно това каза...всеки се бие в гърдите че плаща данъци, ама и много голям процент злоупотребяват.
    Само че тя слага всички под общ знаменател.Не говори за тези които злоупотребяват,ами за всички.Що е чистачка или строител в частност.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

of stiga ste мрънкали, дайте да обсъдим какви вариантии има за да можете да получите достъп до по-добро И бързо лечение.

Муси аз честно да ти кажа колкото И да обичам Англия И да се чувствам удома си там, трябва да ти кажа че ако търсиш по-добро здравеопазване - просто трябва да смениш държавата.

Na NHS ше му видят сметката И ще има приватизации и съм на мнение че ще минат към нещо подобно на немската Система с частни болници И различни застраховки, ама всичкото това ще се влачи години И ше е като бавна смърт с предсмъртни гърчове.... другия голям проблем който според мен поне няма как да се отстрани е че англичаните са тотално фиксирани в 300-годишните си традиции т.е. ше се влачи до последно И пак ше се пробват стари методи въпреки че И преди не са били успешни.

вие поне скоро се пенсионирате, я се огледайте И се преместете някъде където И времето е по-хубаво И здравеопазването е по-качествено Имате си бритънски паспорти, имате си и бг - за престо в EU след като англичаните излязат - няма да имате проблеми

баси, що не бях аз в пенсионна възраст след 5 години... багажа И да ни няма някъде където има слънце топло е И хората са любезни....

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

12. БЛАГОДАРЯ musi, valeria_north thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, valeria_north liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

of stiga ste мрънкали, дайте да обсъдим какви вариантии има за да можете да получите достъп до по-добро И бързо лечение.

Муси аз честно да ти кажа колкото И да обичам Англия И да се чувствам удома си там, трябва да ти кажа че ако търсиш по-добро здравеопазване - просто трябва да смениш държавата.

Na NHS ше му видят сметката И ще има приватизации и съм на мнение че ще минат към нещо подобно на немската Система с частни болници И различни застраховки, ама всичкото това ще се влачи години И ше е като бавна смърт с предсмъртни гърчове.... другия голям проблем който според мен поне няма как да се отстрани е че англичаните са тотално фиксирани в 300-годишните си традиции т.е. ше се влачи до последно И пак ше се пробват стари методи въпреки че И преди не са били успешни.

вие поне скоро се пенсионирате, я се огледайте И се преместете някъде където И времето е по-хубаво И здравеопазването е по-качествено Имате си бритънски паспорти, имате си и бг - за престо в EU след като англичаните излязат - няма да имате проблеми

баси, що не бях аз в пенсионна възраст след 5 години... багажа И да ни няма някъде където има слънце топло е И хората са любезни....

14. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, musi liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ейййй,що те обичам толкова??Щото си споделям болежките...или....щото си доктор,а аз ви уважавам
    Много имам още-9 години до пенсия(съпруга 5)но сериозно мисля за всичко,което казваш.
    Брагодаря ти ,всичко,което казваш го приемам,като най-добър съвет.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

16. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Старо куче Аватара на valeria_north
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Ейййй,що те обичам толкова??Щото си споделям болежките...или....щото си доктор,а аз ви уважавам
    Много имам още-9 години до пенсия(съпруга 5)но сериозно мисля за всичко,което казваш.
    Брагодаря ти ,всичко,което казваш го приемам,като най-добър съвет.
    Не съм Rhon, но сериозно подкрепям думите й! Действайте и успех! И много слънце ви желая!
    (сега си представям как сте се пенсионирали двамата и си джиткате по някое плажче с някое кокер-шпаньолче...

18. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Чудя се дали тези от Парламента не четат нашият форум(няколко пъти се случва
    ВВС говорят от вчера за NHS :
    https://www.google.co.uk/amp/www.bbc...?client=safari
    https://www.google.co.uk/amp/www.bbc...?client=safari

"The UK spends a lower proportion on health than other EU countries"?????
    Не е лошо някой,който пише позитиви и ни критикува за нашето мнение да си пусне TV /радиото и да види това,което ние тук говорим и негодуваме спрямо NHS/GP

20. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Просто ме убихте в тая тема с това чакане за час при ГП и другите неща. То вярно, че Шотландия и Англия имат различно здравеопазване, а и си зависи от отделния health board, но при нас е доста различно. Ние не ходим често на лекар, но когато се е налагало, ако е спешно, ВИНАГИ имаме час за същия ден, ако се обадим в 8:30 сутринта. Такова нещо, да споделя оплаквания, да кажа какво съм правила дотук и да ми кажат "нищо ви няма" и да ни отпратят с парацетамол, никога не ми се е случвало. Когато кажа, че съм притеснена за нещо, обикновено ме питат от какво се опасявам и ме пращат за по-нататъшни изследвания, дори без аз да споменавам, обикновено винаги се започва с кръв и урина. Направило ми е впечатление, че джипито не ме отпраща, докато не види, че съм съгласна с това, което ми предлага като изследване, лечение или ми обяснява, ако съм обезпокоена. Знам, че имат по 10-15 минути на пациент, но не съм усетила да бързат или да ни претупват. Не знам какво е времето за чакане за специалист, защото имаме частна здравна застраховка и там до седмица ни преглеждат, но и от ГП-тата нямам оплаквания. Знам, че има много чакане в някои райони за физиотерапевт, но при нас не беше чак толкова дълго, а след счупване беше веднага, без да се чака. Не мисля, че сменят стави само след 70-год. възраст, защото познавам хора със сменени стави, които мисля, че са преди тази възраст. Нямам опит с профилактични прегледи, аз не ги търся, това си е моя философия за живота, но когато мъжът ми се опасяваше за нещо, лекарят погледна кога последно са му правени по-пълни изследвания и понеже беше минало доста време, му пусна пълни изследвания за всичко, просто за да не се изпусне нещо.

Това мнение го пиша не за да се хваля, а просто за да кажа, че И здравеопазването вероятно силно варира в зависимост от района, в който човек живее. Успех на тези, които търсят по-добро здравеопазване за себе си, смятам, че е много важно да усещаш, че може да разчиташ на медицината, в случай че ти се наложи.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk liked this post
    Post Thanks / Like

Дето вика съпруга ми"Германия си е Германия":
    http://www.bbc.co.uk/news/health-38925528

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Германия, Германия, ама питай колко са им данъците и колко осигуровките !
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Германия, Германия, ама питай колко са им данъците и колко осигуровките !
    и колко са им заплатите и пенсиите ....

http://www.bbc.co.uk/news/health-38899811

Post Thanks / Like

Значи, ако заплатата ти преди такси е 2000 паунда трябва да платиш 7% осигуровки! И сега ми кажи колко българи и други, които са селф емплойд плащат 7% осигуровки? В Германия независимо дали си селф или не, си плащаш като поп, докато тук има големи скатавки! И аз бях селф доста години, но нямам спомен да платя 7% . ;-)

Post Thanks / Like

Германия
    Nine out of 10 Germans pay 7% of their pre-tax salary into statutory health insurance, matched by their employers
    Pensioners and the short-term unemployed also contribute, children are covered by their parents and the federal government compensates for the rest
    The highest earners, civil servants and the self-employed have private insurance but use it to access the same doctors and hospitals
    There are more hospital beds, and doctors per patients than in the UK, and you can go directly to see a specialist based in the community
    Germans also pay a smaller amount into long-term care insurance, but families have to pay a significant amount for social care

УК
    In every part of the UK, the NHS is paid for out of general taxation and the proportion of public money allocated to it is a matter of policy for each of the devolved governments
    Patients have direct access to a GP, but have to be referred to see a specialist, who mainly work in hospitals, with the exception of some specialities like psychiatry
    There are waiting targets, but for some routine operations patients can face waits of many months
    Social care is means tested and access is increasingly restricted to those with the highest level of need. There is no insurance to cover for old age care

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Кажи ся като нает как мога да крия данъци,че нещо ми е чудно.Ония акаунтърите само фишче ми пращат всяка седмица какво взимам и какво давам.Абе кофти е.Ако си мислиш,че с кеф си плащам,то жестоко се лъжеш.Ама няма пълна хубост.А като премина 7ч оувъртайм данъците стават страшни(до 7ч при нас е 50% отгоре,а над седем двойна ставка).Преди коледа си работех по 7 дни в седмицата,и като се сетя кви данъци бяха...

Доколкото знам в Германия ако си сингъл без чавета данъците са страшни.Ама я кажи един талибан с 8 деца и жена какви данъци плаща?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте
    Искам да попитам някой запознат ли е как се взима европейска пенсия ?
    Един приятел каза, че са го уредили да взима европейска пенсия от Дания, намерих няколко обяви в интернет за европейски пенсии, моля ако има някой запознат да каже.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Значи, ако заплатата ти преди такси е 2000 паунда трябва да платиш 7% осигуровки! И сега ми кажи колко българи и други, които са селф емплойд плащат 7% осигуровки? В Германия независимо дали си селф или не, си плащаш като поп, докато тук има големи скатавки! И аз бях селф доста години, но нямам спомен да платя 7% . ;-)
    За другите не знам,но до февруари моят NI ,който съм платила е 3200 лири.Отделно са ми Tax

Между другото напредвам с търсенето-сега само с частно здравно осигуряване в UK.Цената,която дават е около 120 на човек на месец

Цитирай Първоначално написано от anispaseva Виж мнението
    Здравейте
    Искам да попитам някой запознат ли е как се взима европейска пенсия ?
    Един приятел каза, че са го уредили да взима европейска пенсия от Дания, намерих няколко обяви в интернет за европейски пенсии, моля ако има някой запознат да каже.
    Работиш и взимаш.Не може да се "уреди"да вземеш пенсия някъде

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

виж, здравните застраховки сключени в друга държава винаги поемат само спешните случаи когато не си в държавата за която са валидни т.е. от такава застраховка (чужда) няма как да профитираш ако ще я ползваш в UK.
    единственият начин да имаш полза от чужда застраховка е да се лекуваш в съответната държава.
    ако искаш да живееш в UK и да имаш по-добър вариант за лечение, остава UK-ска частна застраховка. снощи гледах по ITV реклама на Nuffield Health - вижте как изглеждат нещата и там.

еми 120 паунда на месец не е зле, ти ако в германия плащаше за застраховка си на Минимум 160 евро на месец + както съм споменавала в преден постинг - се доплаща за леглоден и извън болницата има доплащане за различните типове лечения.

няма смисъл да сравнявате системите на здравеопазване в Германия и Англия.
    Тук се плащат луди пари за здравни застраховки. здравната застраховка е общо 15% от заплатата, като уж половината се поема от работодателя.
    На мен ми хвърчат 600 кинта на месец само за здравната застраховка.

с изключение на университетските клиники, всички други болници тук са частни и в момента има навсякъде огромни проблеми заради промяна в политиката на Management на болниците - в момента правя дежурствo в една огромна болница в Къолн, град с един от най-големите университети, т.е. няма недостиг на кадри, НО заради лошите условия на работа (умишлено се наема по-малко personal, щото по-евтино и ги сбъркват от бачкане и дежурства), народа устисква няколко месеца и се маха.
    последните години нещата в тази посока се влошиха, поради което немските лекари се изнасят или правят като мен - практичката че по-спокойно и дежурства като локум, които се плащат двойно, без да са те надупили да им бачкаш по 100 часа на седмица.
    От 3-4 години насам вече започнаха да затварят по-малките болници, така че след около още 5 години нещата и в Германия ще изглеждат много по-различно.

То вече се забелязва в спешното, че бройката на пациентите които идват сериозно нарастна последните години.

ситуацията в UK за лекарите според мен е по-кофти, просто защото са мега прeeбани с тая малоумна система за специализации, която практически позволява да бъдат използвани до дупка и Минимум по 10 години, докато успеят да докопат специалност (моя колежка и отне 12 години за кардиология).

това е причината в UK да няма достатъчно специалисти - има достатъчно лекари, НО биват влачени по 1001 години докато вземат специалност. и понеже англичаните-лекари не напускат страната толкоз често, биват използвани до дупка докато евентуално вземат специалност, което може да се влачи и 15+ години.
    това е и причината поради която не съм на мнение че нещата в UK ще се оправят скоро.
    Системата за специализации няма да се промени, щото иначе персонала става много скъп, а така ги ползват по Minimum 10 години на заплатата на специализанти. Докато разпарчетисат и NHS-а ще минат 100 години, и още толкоз докато решат каква ще им е новата система на работа....

32. БЛАГОДАРЯ musi, mate thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    За другите не знам,но до февруари моят NI ,който съм платила е 3200 лири.Отделно са ми Tax

Между другото напредвам с търсенето-сега само с частно здравно осигуряване в UK.Цената,която дават е около 120 на човек на месец

Работиш и взимаш.Не може да се "уреди"да вземеш пенсия някъде
    3200...бау.Ти си друга бира.Аз се мръща,че ми спират едни 70-на лири седмично за данъци(нин и тах) на нормалните ми часове(когато няма овъртайм),а ти с тия...ем така е - трябва все пак някой да издържа бенефит уориърите и талибаните. Предполагам,че с тия 120 месечно на калпак няма да фалирате,и реално погледнато каквото съм чул от колеги е все "и дано не ти се наложи да стигнеш до доктор"...даже на черен хумор го удрят.На мен ми звучи страшно.Ся аз съм бедна душа и 120 ще ми е зор дори и да го закъсам здравословно,ама ти по-добре да си опечеш работите щом можеш да си го позволиш.Аз на около 60 ако мога да си го позволя хич няма да се замисля.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Здравно осигуряване
    От olymp във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-03-2015, 10:03
  2. Здравно осигуряване
    От albatros във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-01-2014, 21:59
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 07-01-2010, 20:24
  4. Отговори: 0