Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бременна с 3 деца в България, чакам UTR - на какви помощи имам право?

Здравейте! Имам нужда от съвет за ситуацията, в която съм в момента. Тя е следната: разведена съм и имам 3деца, които са присъдени на мен,но в момента са в Бг с родителите ми,надявам се скоро да мога да ги взема тук. Аз съм в страната от 21/10/2016,имам NINo и чакам UTR. Чакам бебе този месец,ще се роди тук, а партньора ми е тук от 15/03/2016 и също сега чака за UTR и да си плати таксите. Живеем в шерната къща без тенанси агриймънт. Въпросите ми са много, но най вече на какви benefits имаме право и откъде да започна най-лесно? Благодаря предварително.

2. Dislikes wallaby disliked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременна с 3 деца в България, чакам UTR - на какви помощи имам право?

Цитирай Първоначално написано от NinkataD Виж мнението
    Здравейте! Имам нужда от съвет за ситуацията, в която съм в момента. Тя е следната: разведена съм и имам 3деца, които са присъдени на мен,но в момента са в Бг с родителите ми,надявам се скоро да мога да ги взема тук. Аз съм в страната от 21/10/2016,имам NINo и чакам UTR. Чакам бебе този месец,ще се роди тук, а партньора ми е тук от 15/03/2016 и също сега чака за UTR и да си плати таксите. Живеем в шерната къща без тенанси агриймънт. Въпросите ми са много, но най вече на какви benefits имаме право и откъде да започна най-лесно? Благодаря предварително.
    Ами иди до най-близкия ти citizen advice и те ще ти кажат, но не знам дали имаш право на много видове помощи ако не работиш. Мисля че условието за европейски граждани е да работиш, за да ти плащат помощи. За детските, децата трябва да са записани в училище и да имаш доказателство за адреса, на който живеят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременна с 3 деца в България, чакам UTR - на какви помощи имам право?

Благодаря за отделеното време. Бях до най- близкото citizen advice бюро, бяха доста нелюбезни и ми дадоха един лист с номер на когото мога да задавам въпроси, но така и не се обадих....знам, че трябва да съм работила затова съм в процес на регистрация като self-employed.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

От сарказма Ви разбирам, че си мислите,че искам да живея на помощи тук. Истината обаче е , че от 18 годишна не съм спирала да работя -първо в Бг, а през последните 5 години в Испания на трудов договор. Пристигнах тук заради партньора ми и заради факта, че когато бебето поотрастне аз ще работя тук, но дотогава мисля,че като Европейски гражданин имам права

Нов потребител
    Post Thanks / Like

От сарказма Ви разбирам, че си мислите,че искам да живея на помощи тук. Истината обаче е , че от 18 годишна не съм спирала да работя -първо в Бг, а през последните 5 години в Испания на трудов договор. Пристигнах тук заради партньора ми и заради факта, че когато бебето поотрастне аз ще работя тук, но дотогава мисля,че като Европейски гражданин имам права
    Не съм много запозната,но ще ти напиша това което знам . Полагат се детски на децата ,предполагам че ще се класирате и за чайлд такс кредит,но не съм сигурна дали за всичките деца . Предполагам ,че всички документи трябва да подадеш след като децата вече са тук. Може би в училище ще им се полага и безплатна храна ,но за това трябва да отидете в общината . Само за това се сещам ,мисля че е най-добре да попиташ органите занимаващи се с това.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

of, айде да си спестим излишните драпаници

въздържах се да пиша щото И аз не искам да критикувам, може пък да има логична причина защо някой би си оставил 3-те деца в бг И решава да ражда 4-тото дете в държава която изобщо не познава И след като явно не може да се погрижи И за предните 3.
    просто гледам такива случаи като пациенти - децата на родители котио са ги оставили по този начин И това е причината да ми е трудно да нямам негативни емоции като ви чета постингаа.

но това са си ваши неща, предлагам да не влизаме в излишни спорове.

затова престанете И вие да давате обяснения за неща които са си ваши и лични, ами си вдигнете задника и идете до citizen advice bureau , както вече са ви посъветвали, И там ще ви обяснят на какво имате или нямате право.

просто сте от много скоро в UK, има-няма 2-3 месеца, нямаме идея партньора ви какво работи И как ви осигурява, просто няма смисъл да спорим.
    отидете за съвет do citizen advice bureau И там ще ви дадат необходимата информация предвид вашата ситуация.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

8. БЛАГОДАРЯ Zara, Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

В този форум има 3-ма човека които биха ти дали адекватен съвет за каквото и да било особенно в твоята ситуация. Това са Zara, Мила и Мадлена. Гледам никой от тях не се е включил в темата и това те подлага на безсмислените и натрапващи вина за нищо коментари на останалите от които ти няма да научиш нищо. Затова, ако от citizen advice са били неучтиви и са те отпратили с нищо потърси съдействие от някой български счетоводител примерно който се занимава с това. Ако нямаш такъв ми пиши на лични и ще ти изпратя някои контакти на хора които ще ти помогнат.

10. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! NinkataD liked this post
    Dislikes mate disliked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей, всички възможности за получаване на помощи опират най-напред до това, дали упражнявате правата си като европейски граждани в UK - а това значи можете ли да докажете, че сте в една от четирите групи, от това, което си казала дотук, вие ще работите, вероятно self-employed. Накратко казано, ако сте българи, ти или партньорът ти трябва да работи доказуемо и да има доходи над минималния, който изисква страната, за да имате право на помощи. Ако работещият спре работа, губите право на всички помощи. Ако се регистрира в бюрото по труда, запазва статута си на работещ до 3 месеца, но губи правото да получава housing benefit, например. Също така имай предвид, че тази информация, която ти даваме, е на основание на все още съществуващите разпоредби от времето, когато UK е в Европейския съюз. Очакваме в края на март тази година да започне процесът по излизането на Обединеното кралство от ЕС, какво ще стане тогава с правото на емигрантите да получават помощи, още никой не знае.

Сега конкретно за сега съществуващото положение:
    Ще ти цитирам едно изказване на Мадлена отпреди време:
    Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    за да получавате детски или каквито и да е длуги помощи, поне единият от вас трябва да е работил минимум 3 месеца и да е печелил минимум 156 лири на седмица и да може да го докаже.
    ако мъжът ти работи като селф и има доказателство за това (плащания в банката, клиенти, фактури и тн) можете да ги приложите и ще ви одобрят дори да не е регистриран. <...> тоест липсата на регистрация не е фатална стига да може да докаже, че имa genuine business с горните условия.
    За детски надбавки виж тази тема.

Аз съм скептична за възможността да получаваш детски надбавки за децата, които не са в UK, въпреки че теоретично все още уж съществува тази възможност, но напоследък не съм чула да са ги отпуснали за деца извън страната. Преди проверяваха по служебен път дали детето получава детски надбавки в България (писмената кореспонденция се точеше с месеци), и ако получат отговор от тамошните социални служби, че никой не получава детски надбавки за това дете, отпускаха, но сега ги орязаха, според мен, с вътрешни техни наредби. Може някой и да се промъква, не знам.

Виж още и тези теми:
    Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Housing benefit

Както и другите теми от раздела "Помощи - Benefits"

В някои части от страната вместо всичките тези помощи, се подава за една обща - Universal credit, ако стигнеш дотам, тогава ще го нищим. За британците има и други помощи, но ние нямаме достъп до тях, така че май е това, ако нещо съм пропуснала, други ще ме допълнят. Ако се справяте прилично с английския, според мен, нямате нужда от счетоводители, защото услугите им не са безплатни. Ако не... молбите са дълги, трябва някой да ги попълва, пращат по няколко една след друга, някои са по 20-тина страници. В Citizens Advice Bureau (CAB) могат да помогнат с попълването на молбите, но както ти си установила, някои не гледат с добро око на емигранти, които са дошли наскоро и искат вече помощи. В Шотландия, където живея, има едни други кантори за съвети, advice shop им казват и са към различни организации, там са много по-дружелюбни и дори имат възможност да ангажират преводач, за да може съветникът да се оправи с молбите по-бързо, но ти май си в Англия, там не знам дали има друга помощ, освен CAB.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. БЛАГОДАРЯ NinkataD, lordm, King thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! katiogi, lordm, musi, няма liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Бременна с 3 деца в България, чакам UTR - на какви помощи имам право?

Бях до най- близкото citizen advice бюро, бяха доста нелюбезни и ми дадоха един лист с номер на когото мога да задавам въпроси, но така и не се обадих....знам, че трябва да съм работила затова съм в процес на регистрация като self-employed.
    Сигурно вече им е писнало от подобни въпроси...
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

14. ХАРЕСВАМ! mate, RNOH liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Липсващи пръсти, имам ли право на помощи?
    От Mironsky във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 18
    Последно мнение: 11-12-2016, 23:58
  2. Отговори: 10
    Последно мнение: 13-11-2013, 17:16
  3. имам ли право на помощи?
    От naca_vt във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 16
    Последно мнение: 29-10-2013, 09:05
  4. Временно нетрудоспособен, имам ли право на помощи?
    От sir.angich във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 18
    Последно мнение: 17-11-2012, 22:18
  5. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops