Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 51
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Cool По-добри шофьори - мъжете или жените?

Както знаете широко известни са твърденията на мъжете, че те са по-добрите шофьори от жените. Но пък от друга страна, повечето проучвания показват, че жените шофират по-безопасно и мъжете имат двойно повече ПТП, изчислено на база изминати километри.
    Е кажете тогава, не сме ли по-добрите ние?
    Wild is the wind

.
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: По-добри шофьори - мъжете или жените?

Провокаторка, а?

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte
    Както знаете широко известни са твърденията на мъжете, че те са по-добрите шофьори от жените. Но пък от друга страна, повечето проучвания показват, че жените шофират по-безопасно и мъжете имат двойно повече ПТП, изчислено на база изминати километри.
    Е кажете тогава, не сме ли по-добрите ние?
    A на база перпендикулярни паркирания? или каквито и да е маневри.
    Също така какво е отношението на мъже:към жени за средно пропътувано разстояние от да ре4ем 10000 км? Показателя е много немеродавен.

Всеизвестен е и фактът, 4е жените са по-безопасни в сложни ситуации заради по-широко поле на зрение, но пък са много зле при ориентация в пространството.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulboy
    A на база перпендикулярни паркирания? или каквито и да е маневри.
    .
    да нямаш предвид: ТОВА
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulboy
    Всеизвестен е и фактът, 4е жените са по-безопасни в сложни ситуации заради по-широко поле на зрение, но пък са много зле при ориентация в пространството.
    А кое е по-важното безопасността или правилното паркиране /в смисъл заемането на повече място, а не пречещо на движението/. Ако отговорът е първото, значи пак ние се водим по-добрите шофьори, защото шофираме по-безопасно.
    Wild is the wind

.
    Post Thanks / Like

Линка е върха, интересно ми е колко ли време е карала бедната женица, преди да се усети че влачи нещо тежко ?:D
    Една баба при чийто дъщеря бях за няколко дни на работа преди време ме кара до гарата на малко селце че щях да изпусна влака, а следващия след 1 час и кара като на рали, сигурно имаше над 82-83 години бабето, но не ме принуди да натискам моите спирачки нито веднъж и не престана да ми повтаря "you are not going to be late dear, don't worry"
    И от двата пола ги има всякакви, китайците пък са феноменални.
    За ориентацията само тренинг на следващия инструкциите му е майката - като хванеш какво значи "сега накъде? - нанататък" и си готов

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

С риск да стана предателка към себеподобния пол,смятам ,че мъжете по-ги бива в тая работа-шофирането. Карат по-рисково,но реагират по-бързо на дадена ситуация.Аз лично се "самоспрях" от шофиране.След като забърсах над 7 странични огледала за 7дена,си казах-Не!Като си пооправя преценката за пространство и габарити,пак скачам на волана.Но засега само се возя.

Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alxambra
    С риск да стана предателка към себеподобния пол,смятам ,че мъжете по-ги бива в тая работа-шофирането. Карат по-рисково,но реагират по-бързо на дадена ситуация.Аз лично се "самоспрях" от шофиране.След като забърсах над 7 странични огледала за 7дена,си казах-Не!Като си пооправя преценката за пространство и габарити,пак скачам на волана.Но засега само се возя.
    Pozdravlenija! Ako naistina e taka, zaslujava6 4ovek da ti celune ruka!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според мен няма по-добри и по-лоши шофьори-това е ТАЛАНТ! Или го можеш или не.Шофирането е като изкуството.Аз лично познавам мьже шофьори с 20 год.стаж,които са под всякаква критика и жени ,на които свалям шапка.

Напреднал Аватара на sunrise
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alxambra
    Аз лично се "самоспрях" от шофиране.След като забърсах над 7 странични огледала за 7дена,си казах-Не!Като си пооправя преценката за пространство и габарити,пак скачам на волана.Но засега само се возя.

Аз изпитах голям страх когато ме скъсаха на изпита за шофьор.
    Казах си че от мен шофьор няма да стане.
    Измина цяла година докато се реша да се явя отново и взех книжка.
    И така от тогава 10 годинки без нито едно ПТП.
    Не се оставяй страха да те превземе,и помни,че колкото повече отлагаш,вероятноста да шофираш отново намалява,защото вече губиш навиците и бързината на реагиране зад волана.

Град
    Post Thanks / Like

Моят инструктор пък ми беше казал, че според неговите наблюдения по-трудно се научавали да шофират хората на изкуството, отколкото тези, занимаващи се с точни науки. И също в началото ме попита следните въпроси:
    Добре ли си с математиката?
    В семейството ти има ли добър шофьор?
    Возила ли си се често като дете и сега с кола?
    Ако отговорите са Да, значи имате данни за добър шофьор.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

За мъж шофьор признавам само баща си.Кара бързо но и внимателно.
    Професионален шофьор е от 25 години.Понякога като сече на завой и аз му правя забележка защо кара така,той ми казва това аз да не го правя като шофирам хе-хе...
    Мъжете обичат риска.

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sunrise
    Аз изпитах голям страх когато ме скъсаха на изпита за шофьор.
    Казах си че от мен шофьор няма да стане.
    Измина цяла година докато се реша да се явя отново и взех книжка.
    И така от тогава 10 годинки без нито едно ПТП.
    Не се оставяй страха да те превземе,и помни,че колкото повече отлагаш,вероятноста да шофираш отново намалява,защото вече губиш навиците и бързината на реагиране зад волана.
    Sunrise,то като не става-не става!Имам книжка от 10 години и от тогава "помлях" 2 коли и един джип Хем искам да карам,защото това ми дава независимост,хем ме е шубе.То май найстина се иска талант за това.Не съм "пляса",просто не си вярвам.Много ме кефят нахалните шофьори.Искам и аз да съм такава...

Post Thanks / Like

Щом не си изгубила желание е добре.Хайде сядай и започвай да шофираш.Не талант а повече стаж трябва.Другото го приемаш от смешната страна,че те и мъжете правят грешки,ами така е.Пък и на всяка жена може да се случи.Не увесвай нос!!!
    И като започнеш пак да караш да ми се обадиш и да ме повозиш.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

От цветнокожите по-калпави шофьори няма, това да паркира на средата на улицата и да влезе у чикен шопа, у-турн на фулхам паласе роад, с тъмните очила в 2 часа през ноща само те могат..пък им отива да им се не види :d

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

Спомням се, че когато се явявах за книжка, и теорията, и практиката ги взех от първия път като на теорията нямах нито една наказателна. Обаче-изпитващия на практикта беше някакъв тъп женомразец, обичащ да унижава зависещите от него и още като тръгнах, започна да вика и да ме обижда. Незнам как издържах, но за срамотите ме разплака /макар че не разбра/... Въпреки това, не ме скъса, но каза, че катастрофите едва ли не ще ме съпътстват цял живот. Досега /вече 8 години/ нямам нито едно ПТП /да чукам на дърво/ и карам в Лондон от близо година всекидневно на дълги разстояния. Сега вече се готвя да положа изпити за Uk книжка и дано да стане бързо... Е, постинга ми не беше за сравнение с мъжете, де...

Напреднал
    Post Thanks / Like

не знам това с разсъдното каране при жените. Помня преди две години щях да помагам на една тук позната особа да се "учи" да кара. Повярвайте съжалих 100 пъти, като натисна газта, никакъв страх, а за пръв път зад волана! Та после се отказах от уроците, живота си е мил де:d

Post Thanks / Like

4ovek zaslujava uvajenie i po4it, i admiracii, kogato umee da gubi, da priznava gre6kite si, i t.n. Zatova moga samo da celuna ruka /i drugi raboti de)/ na jeni, koito si priznajat, 4e JENITE sa KALPAVI 6ofyori. Za smetka na tova te sa po-dobri ot mujete puk v drugi ne6ta, no za driving-a - NE, vupreki izklyu4enijata! Li4no az poznavam 1 momi4e v BG si e, kojato e 99,9 % dobra zad volana, kolkoto sum i az. Naistina ne e za vjarvane, no e po4ti perfektna. A gadjeto i e pod vsjakakva kritika kato zastane zad volana. No tova sa redki izkly4enija. driving license na jeni az ne bih izdaval nikoga, ako imam tazi vazmojnost. Kakto i gotvarski ketapi na majete nikoga ne bih izdal!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от qpr
    Kakto i gotvarski ketapi na majete nikoga ne bih izdal!
    ако не се издават кетапи на мъже готвачи повечето от топ хотелите и високо категорийните ресторанти ще останат без главни готвачи ми се струва.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

ако не се издават кетапи на мъже готвачи повечето от топ хотелите и високо категорийните ресторанти ще останат без главни готвачи ми се струва.
    mi zna4i jenite i za tva ne stavate

Град
    Post Thanks / Like

mi zna4i jenite i za tva ne stavate
    за главни готвачи може и да не ставаме, но по-важното е, че зад всеки велик мъж стои жена. така че изглежда, че все за нещо ставаме в крайна сметка.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

за главни готвачи може и да не ставаме, но по-важното е, че зад всеки велик мъж стои жена. така че изглежда, че все за нещо ставаме в крайна сметка.
    naposleduk zad vseki velik muj po4na da stoi po 1 .... muj...

P.S. Obojavam jenite, nezavisimo dali sa krasivi vun6no, ili sa s dobur harakter. oba4e ne im haresvam kogato prekaljat s kaprizite si, ne se use6tat. Ina4e jenite stavate za mnogo ne6ta v kraina smetka, ne samo za 1 kakto kazva6.

Град
    Post Thanks / Like

naposleduk zad vseki velik muj po4na da stoi po 1 .... muj...

P.S. Obojavam jenite, nezavisimo dali sa krasivi vun6no, ili sa s dobur harakter. oba4e ne im haresvam kogato prekaljat s kaprizite si, ne se use6tat. Ina4e jenite stavate za mnogo ne6ta v kraina smetka, ne samo za 1 kakto kazva6.
    хехе, аз точно да кажа, че ставаме само за едно нещо? :D бъркаш се, само ти припомних причина зад колко велики неща сме, но ти реши отново да изместиш фокуса.

иначе да, бива ни в много неща, смятай щом и жена във Ф1 от тази година ще има /англичанка/ ...
    Последно редактирано от Charlotte : 10-02-2006 на 15:14
    Wild is the wind

hugger-mugger Аватара на Sister
    Post Thanks / Like

Аз съжалявам, ама пак ще ви върна на темата за шофъорите...

нямам книжка и отказвам да карам шофъорски курсове... но-голяма част от приятелите ми (мъже), които карат доста добре - уверено и изглеждащи много сигурни на пътя и като се возя при тях през пет минути ми обясняват "Никога не прави така..." или "мога да те науча как да не караш, но не и как да караш"... Много обичам когато се возя, шофъора да кара бързо и т.н., ама това ли е признак, че си "супер-шофъор"?
    The severity of the itch is proportional of the reach.

Напреднал Аватара на kpanchev
    Град
    Farnborough, Hampshire
    Post Thanks / Like

Не може да се разграничават шофьорите на добри и лоши по това какво имат в гащите си. Всеки може да се научи да кара добре, някои за седмица две, на други цял живот им трябва, но това е силно индивидуално. Проблема на жените е, че нямат самочувствие и вяра в себе си, защото мъжете вечно им обясняват че от тях нищо не става, вместо да се опитат да им помогнат да се научат. Всеизвестно е, че поради различията във физиката мъжете и жените имат леки разлики във възприятията и ориентировката (жените по принцип по-трудно се научават да карат на заден, от тук и проблемите с паркирането, а мъжете имат проблеми с реалната преценка на скоростта, също и с поддържането на имидж и т.н.), но това са дребни проблеми, повече практика и се превъзмогват. А най-се дразня, когато някои почне да се бие в гърдите и да обяснява как другите карали "почти толкова добре като него..." Не е важно колко добре си мислиш че ти караш, а какво казват тези, които се возят при тебе.
    Четенето му е майката.....

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Официално - жените са по-добри шофьори
    От Мила във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 10
    Последно мнение: 11-11-2012, 14:01
  2. Жените в ЕС печелят 16,4 % по-малко от мъжете
    От vladur1 във форум Други новини
    Отговори: 4
    Последно мнение: 18-03-2012, 14:20
  3. Колко струва Щастието на Жените и Мъжете
    От Spånga във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 18