Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 29 от общо 29
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо EU няма бъдеще

Иде следващият "черен лебед" - събитие, което ще даде начало на следващата световна финансова криза. Най-вероятно е кризата да започне през 2018, най-късно 2019.
    Това ще бъде истинското предизвикателство за ЕС - когато Италия, Испания, Гърция, Ирландия фалират и ЕС ще трябва да ги съживява - хич няма да е лесно.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Иде следващият "черен лебед" - събитие, което ще даде начало на следващата световна финансова криза. Най-вероятно е кризата да започне през 2018, най-късно 2019.
    Това ще бъде истинското предизвикателство за ЕС - когато Италия, Испания, Гърция, Ирландия фалират и ЕС ще трябва да ги съживява - хич няма да е лесно.
    И от други го чувам това и го чета... мислех си - Гърция е ясна, четох неотдавна, бе по принцип е било голяма грешка да я приемат в ЕС, защото никой не е попитал за уверения, че това, което разправят за икономиката (че е процъфтяваща), е било истина - и не само че не са дали уверения, ами не е било и истина. За другите не знам, но се чудя защо тези страни ще фалират, а такива като България и Румъния, които ние си мислим, че са много по-зле не ги слагаш в списъка на фалиралите? Имам предположение, но не съм веща в тази област и предпочитам да питам.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    а такива като България и Румъния, които ние си мислим, че са много по-зле не ги слагаш в списъка на фалиралите? Имам предположение, но не съм веща в тази област и предпочитам да питам.
    За начало: https://www.statista.com/statistics/...c-product-gdp/

Проблемът когато си длъжник е, че ако кредит рейтинга ти пада то се качва лихвеният процент по обслужването на дълговете ти.
    България има сравнително малък дълг и рейтинга ни и сега не е идеален така или иначе. Дори и да падне още, то държавата ще поеме обслужването му (все пак сме във валутен борд от 1998-ма вече и се справяме). При големите държави дори 0.1% по-висока ставка означава милиарди евро изхвърлени.

Принципно и ЮК е с голям дълг, но я спасява контролът над собвтвената валута. А Франция и Германия са със силни икономики, но ще пострадат ако трябва да спасяват Еврото.

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    За начало: https://www.statista.com/statistics/...c-product-gdp/

Проблемът когато си длъжник е, че ако кредит рейтинга ти пада то се качва лихвеният процент по обслужването на дълговете ти.
    България има сравнително малък дълг и рейтинга ни и сега не е идеален така или иначе. Дори и да падне още, то държавата ще поеме обслужването му (все пак сме във валутен борд от 1998-ма вече и се справяме). При големите държави дори 0.1% по-висока ставка означава милиарди евро изхвърлени.

Принципно и ЮК е с голям дълг, но я спасява контролът над собвтвената валута. А Франция и Германия са със силни икономики, но ще пострадат ако трябва да спасяват Еврото.
    Благодаря, и аз си мислех, че е заради дълга, но не слагах в сметката процентите. Гледам, Белгия е по-нагоре от Испания - един от еврокомисарите беше плюл по Белгия по вестниците - че не можели да оправят тяхната си икономика, пък техен представител щял да оправя ЕС?
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо няма да протестирам
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 21-06-2013, 21:42
  2. Всички са ядосани на банките, но защо няма улични протести?
    От Мила във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-06-2011, 12:20
  3. Защо няма форум за бащата???
    От alesta във форум С мама на кафе
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-02-2011, 18:45
  4. Защо няма депресирани мъже?
    От david_bg във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 32
    Последно мнение: 03-09-2010, 16:39
  5. Защо няма да гласувам на 05/07/2009?
    От Rumi69 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 182
    Последно мнение: 30-08-2009, 14:49

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker