Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 91
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо EU няма бъдеще

Иде следващият "черен лебед" - събитие, което ще даде начало на следващата световна финансова криза. Най-вероятно е кризата да започне през 2018, най-късно 2019.
    Това ще бъде истинското предизвикателство за ЕС - когато Италия, Испания, Гърция, Ирландия фалират и ЕС ще трябва да ги съживява - хич няма да е лесно.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Иде следващият "черен лебед" - събитие, което ще даде начало на следващата световна финансова криза. Най-вероятно е кризата да започне през 2018, най-късно 2019.
    Това ще бъде истинското предизвикателство за ЕС - когато Италия, Испания, Гърция, Ирландия фалират и ЕС ще трябва да ги съживява - хич няма да е лесно.
    И от други го чувам това и го чета... мислех си - Гърция е ясна, четох неотдавна, бе по принцип е било голяма грешка да я приемат в ЕС, защото никой не е попитал за уверения, че това, което разправят за икономиката (че е процъфтяваща), е било истина - и не само че не са дали уверения, ами не е било и истина. За другите не знам, но се чудя защо тези страни ще фалират, а такива като България и Румъния, които ние си мислим, че са много по-зле не ги слагаш в списъка на фалиралите? Имам предположение, но не съм веща в тази област и предпочитам да питам.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    а такива като България и Румъния, които ние си мислим, че са много по-зле не ги слагаш в списъка на фалиралите? Имам предположение, но не съм веща в тази област и предпочитам да питам.
    За начало: https://www.statista.com/statistics/...c-product-gdp/

Проблемът когато си длъжник е, че ако кредит рейтинга ти пада то се качва лихвеният процент по обслужването на дълговете ти.
    България има сравнително малък дълг и рейтинга ни и сега не е идеален така или иначе. Дори и да падне още, то държавата ще поеме обслужването му (все пак сме във валутен борд от 1998-ма вече и се справяме). При големите държави дори 0.1% по-висока ставка означава милиарди евро изхвърлени.

Принципно и ЮК е с голям дълг, но я спасява контролът над собвтвената валута. А Франция и Германия са със силни икономики, но ще пострадат ако трябва да спасяват Еврото.

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    За начало: https://www.statista.com/statistics/...c-product-gdp/

Проблемът когато си длъжник е, че ако кредит рейтинга ти пада то се качва лихвеният процент по обслужването на дълговете ти.
    България има сравнително малък дълг и рейтинга ни и сега не е идеален така или иначе. Дори и да падне още, то държавата ще поеме обслужването му (все пак сме във валутен борд от 1998-ма вече и се справяме). При големите държави дори 0.1% по-висока ставка означава милиарди евро изхвърлени.

Принципно и ЮК е с голям дълг, но я спасява контролът над собвтвената валута. А Франция и Германия са със силни икономики, но ще пострадат ако трябва да спасяват Еврото.
    Благодаря, и аз си мислех, че е заради дълга, но не слагах в сметката процентите. Гледам, Белгия е по-нагоре от Испания - един от еврокомисарите беше плюл по Белгия по вестниците - че не можели да оправят тяхната си икономика, пък техен представител щял да оправя ЕС?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

https://www.poundsterlinglive.com/eu...organ-strategy . Купувайте евро продавайте паунди съветват топ американски банкери

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    https://www.poundsterlinglive.com/eu...organ-strategy . Купувайте евро продавайте паунди съветват топ американски банкери
    Ти като си се прецакал дай и другите да прецакаш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Ти като си се прецакал дай и другите да прецакаш
    Ти си се прецакал защото ще стоиш в тази скапана страна още дълго време ..Защото нямаш друг избор

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Ти си се прецакал защото ще стоиш в тази скапана страна още дълго време ..Защото нямаш друг избор
    Кажи му,даже 2-3 земетресения имаше в последните дни,всичко отива на провал!Добре че, ти си се махнал,ако всички имахме твоето шесто чувство!!!

10. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Най добре е да се инвестират парите в имоти, вместо да обменяш паундите и да купуваш евро, говоря ако имаш над 100000, а не някакви 1000 или 2000
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Най добре е да се инвестират парите в имоти, вместо да обменяш паундите и да купуваш евро, говоря ако имаш над 100000, а не някакви 1000 или 2000
    Цените на имотите в момента в българия и света са супер надути . един имот е изгоден когато струва 12 годишни наема . Пример едностаен в софия струва 60 000 евро . значи наема трябва да му е 5000 евро на година за да е изгоден за купуване

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Само паламудите сменят паундите в евро......от различни источници чувам че Джордж Сорос щял да срива еврото!!!!!!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цените на имотите в момента в българия и света са супер надути . един имот е изгоден когато струва 12 годишни наема . Пример едностаен в софия струва 60 000 евро . значи наема трябва да му е 5000 евро на година за да е изгоден за купуване
    Еврейското правило е 8

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Само паламудите сменят паундите в евро......от различни источници чувам че Джордж Сорос щял да срива еврото!!!!!!
    от 2.75 януари 2016 преди да се знаеше за референдума паунда падна на 2.20 . При твърд брексит паунда ще падне на 1.95 . Аз го смених на 2.48 закъснях . Трябваше да ги сменя на 2.65 когато разбрах че ще има референдум

Старо куче
    Post Thanks / Like

И кво сега? Това ли е началото на края?
    https://m.dir.bg/dnes/svyat/chehiya-...a-viktor-orban

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

ЕС тъкмо беше почнал да ми харесва с позициите си в последно време и сега се из*ака на метеното с тази процедура против Унгария. Що за глупост е това? Унгария пренебрегнала човешките права и демокрацията? Тези хора били ли са в Будапеща някога, да видят как живеят хората там? И били ли са в Българската провинция? Като идат, тогава да говорят за корупция. Единствените, които пренебрегват основополагащите ценности на ЕС в конкретния случай, са бюрократите тръгнали да наказват Унгария.

По темата: Великобритания постигна целта си - разделяне на ЕС на лагери. А сега накъде?

18. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Защо EU няма бъдеще

мммм не съм съгласен по повод унгария, все едно ми казваш в момемнта че съдебната система в в бг е на 6 . видя ли кои от бг евродупетатите са гласували против санкциите срещу унгария ?
    а по темата хмм близо са, да видим отговора на ес какъв ще бъде

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    ЕС тъкмо беше почнал да ми харесва с позициите си в последно време и сега се из*ака на метеното с тази процедура против Унгария. Що за глупост е това? Унгария пренебрегнала човешките права и демокрацията? Тези хора били ли са в Будапеща някога, да видят как живеят хората там? И били ли са в Българската провинция? Като идат, тогава да говорят за корупция. Единствените, които пренебрегват основополагащите ценности на ЕС в конкретния случай, са бюрократите тръгнали да наказват Унгария.

По темата: Великобритания постигна целта си - разделяне на ЕС на лагери. А сега накъде?
    Английските тарикати няма да могат да разделят ЕУ . До ноември или ще клекнат пред условията на ЕУ или от 29 март митници опашки полупразни супермаркети . А първите уволнени от работа ще са тези с източноевропейски имена . Паунда ще е 1.95 минимум . Малко им остана да се правят на тарикати . УК нямало да платят 40 милиарда диворс бил . Еми , а дано да не платят де . ще стане супер ..Тъкмо да ги ядосат хубаво
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-09-2018 на 06:04

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Пак пишеш глупости. В една бедна България, магазините са пълни до дупка, камо ли тук. И защо да уволнят източноевропейците? Каква е логиката според теб? Нима англичаните ще се хванат на кофти работа, срещу минималното заплащане? Всичко при теб е злоба, направо те изяжда отвътре.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Английските тарикати няма да могат да разделят ЕУ . До ноември или ще клекнат пред условията на ЕУ или от 29 март митници опашки полупразни супермаркети . А първите уволнени от работа ще са тези с източноевропейски имена . Паунда ще е 1.95 минимум . Малко им остана да се правят на тарикати . УК нямало да платят 40 милиарда диворс бил . Еми , а дано да не платят де . ще стане супер ..Тъкмо да ги ядосат хубаво
    Радвам се за теб,че ако не си щастлив поне ще се чувстваш,като такъв.
    Не разбирам защо продължаваш да дискутираш темата .Вече си сменил лирите на хубав курс,предполага се,че не си в UK защото тук нищо не ти харесва и се чака апокалипсис-т.е. ти си някъде е ЕС или в България.Напиши как е там сега.
    Ако все още си тук си противоречиш с всички твои писания.
    Ако съм толкова зле настроена към всичко и всички тук отдавна да съм си събрала куфарите.
    Аз не смятам ,че ЕС има бъдеще.С тази политика,която се води от страна на Германия и Франция няма да да се постигне нищо добро.Бежанците,опрощаване на дълговете на Гърция,приемане на “куцо и сакато”в ЕС (Бг е в това число)с цел да се показва голямо обединение ,диктатура спрямо по малките и слаби членове на съюза,налагане ма решения,които противоречат на бита и народопсихологията на другите страни и т.н.Ами това подчинение на паричната валута-евро за всички страни.Без носталгия,но всяка страна си има идентичност и самостоятелност,която ЕС се стреми да заличи.Политиката е съвсем прозрачна-политика на банкер-на ти малко,ама ти ще ми работиш както аз кажа и ще ми върнеш двойно.Ако не можеш,не се притеснявай,деца и внуци ще ми плащат.
    Не исках да стане така,не мислех преди 10 години,че ще се стигне до тук.
    За някои страни,както е може би Бг с корупцията във всяка област и буксуване на едно място е добре да си е ЕС сателитка.Но друго държави,като Унгария,Полша не искат да са такива.Рано или късно ще се постигне желанието ма Меркел-един друг “силен”ЕС с 5-6 страни и всичко друго в орбитата около тях-Сатурн

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

23. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Да не забравяме, че Полша, Унгария и т.н са нови членове на ЕС, няма как да не ни третират като орбитални станции , еле па с тая корупция, корупция има и в Полша и в Унгария, дори и тук.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението

Защо смяташ, че това, което става, е "постигната цел" на Великобритания?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Да не забравяме, че Полша, Унгария и т.н са нови членове на ЕС, няма как да не ни третират като орбитални станции , еле па с тая корупция, корупция има и в Полша и в Унгария, дори и тук.
    проблема в момента не е корупцията а върховенството на закона, мисля че ес са прави да наложат санкции на унгария даже много закъсняха, друг е въпроса че няма да успеят, полша бг румъния и другите с неолиберална диктатура ще блокират това. ако погледнете кои са най големите бенефициенти от фондовете на ес в унгария ще се изясни картинката защо орбан провежда такава политика, играе си с чувствата на хората/ не на мигрантите/ а същевременно свлича милиони от фондовете за него и кръга около него. за съжаление целия источен блок е тръгнал в тази посока от което нищо хубаво няма да излезе.

27. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Не знам кой болен мозък вкарва комунистически страни в ЕС - 50 години комунизъм са 50 поколения комунистическо мислене което ще изчезне след 100 години ! Имам приятел на моите години на който баба му е яко комуняга . Децата и и той също е такъв ,а е на 30 . Неговите деца и те ще са . По мои сметки след 100 години може и да се отървем от това мислене . Тогава вече ще може да си ходим спокойно из София и да гледаме педали хванати за ръка както е в Лондон !

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    проблема в момента не е корупцията а върховенството на закона, мисля че ес са прави да наложат санкции на унгария даже много закъсняха, друг е въпроса че няма да успеят, полша бг румъния и другите с неолиберална диктатура ще блокират това. ако погледнете кои са най големите бенефициенти от фондовете на ес в унгария ще се изясни картинката защо орбан провежда такава политика, играе си с чувствата на хората/ не на мигрантите/ а същевременно свлича милиони от фондовете за него и кръга около него. за съжаление целия источен блок е тръгнал в тази посока от което нищо хубаво няма да излезе.
    За да те третират еквивалентно някъде трябва и ти да докажеш, че си еквивалентен, да си заслужиш уважение, а това изисква много усилия и време, това имах в предвид, а иначе законодателството и прилагането на закона, държавничеството ни куцат много, то за това има и корупция.

30. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Не знам кой болен мозък вкарва комунистически страни в ЕС - 50 години комунизъм са 50 поколения комунистическо мислене което ще изчезне след 100 години ! Имам приятел на моите години на който баба му е яко комуняга . Децата и и той също е такъв ,а е на 30 . Неговите деца и те ще са . По мои сметки след 100 години може и да се отървем от това мислене . Тогава вече ще може да си ходим спокойно из София и да гледаме педали хванати за ръка както е в Лондон !
    Аз пък нямам комунистическо мислене, то и баща ми и дядо ми бяха, ама кво от това, всички които работеха в определен сфери трябваше да бъдат. Някой умове се обработват , някой не. Тук в ЮК се натъквам ежедневно на брейн уош. Няма значение къде живееш, а зависи как са те възпитали.

32. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо няма да протестирам
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 21-06-2013, 21:42
  2. Всички са ядосани на банките, но защо няма улични протести?
    От Мила във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-06-2011, 12:20
  3. Защо няма форум за бащата???
    От alesta във форум С мама на кафе
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-02-2011, 17:45
  4. Защо няма депресирани мъже?
    От david_bg във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 32
    Последно мнение: 03-09-2010, 16:39
  5. Защо няма да гласувам на 05/07/2009?
    От Rumi69 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 182
    Последно мнение: 30-08-2009, 14:49

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker