Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 110
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Защо EU няма бъдеще

Интересно видео (от Блумбърг ТВ) обясняващо защо проектът EU не сработи и няма бъдеще.
    Въпрос на няколко години време да се разпадне. След излизането на UK и последващото на Франция, ще остане само Германия и Холандия са изхранват още 300 милиона души.

2. БЛАГОДАРЯ tt_tt_tt, Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, tt_tt_tt, mate, Stanley9 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо EU няма бъдеще

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Интересно видео (от Блумбърг ТВ) обясняващо защо проектът EU не сработи и няма бъдеще.
    Въпрос на няколко години време да се разпадне. След излизането на UK и последващото на Франция, ще остане само Германия и Холандия са изхранват още 300 милиона души.

аз не видях нищо за ЕС, говори се за еврозоната не за ЕС
    накрая ти дават решението което е много вероятно да се случи особено след брексит
    еврото е мъртво родено и ако не се вземат мерки ще си замине доста скоро, едва ли има някой който да се съмнява в това
    Последно редактирано от deijei : 22-01-2017 на 23:05
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма как да се наложи единна фискална политика без да има централна политическа сила. А предаването на държавните суверинитети няма как да стане. Имаше вече такъв експеримент през 1939-1944 но не се получи.

5. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

що пък централна политическа сила? достатъчно е управляващите политически сили да предадът финансите на страните си на ЕЦБ. да речем това е лесно да се каже трудно да се изпълни, но пък под заплахата за фалита на цялата еврозона знае ли човек. може пък заради това да се разиграват всички тези кризи де да знам ще видиме. има още два варианта -по лесен вариант и друг по труден. трудния е всички задлъжнели/гърция, португалия испания евентуално италия/ страни да си върнат предишните валути а по лесния е германия франция и другите страни без свръх задлъжнялост да излезат от еврото. и тук вече стигаме до преструктруриране на ЕС най вероятно на две скорости както преди няколко години усилено се коментираше
    гледам си пуснал темата в секция за брексит, преполагам с това искаш да докажеш тезата ,че брексит се случи в точния момент? или?
    Последно редактирано от deijei : 22-01-2017 на 23:40

Старо куче
    Post Thanks / Like

В моментът светът е на вълната на анти-глобализма. Глобализмът е размиване на националности и етноси пред корпоративни интереси.
    Брексит, Доналд Тръмп... следват Льо Пен? Държавите гласуват за своята идентичност и независимост и измислените и изкуствени структури като ЕС ще се разпаднат много скоро. И това е добре!

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH, tt_tt_tt, mate liked this post
    Dislikes itso disliked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз не виждам голяма промяна след влизането ни в ЕС, освен че дойдоха западни компании, защото България е рай за евтина работна ръка, примери колко искаш. Така че и да се разпадне, българина пак ще си живее по същият начин, само където няма да ходят някои да берат ягоди и да чистят къщи без визи.

10. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

В моментът светът е на вълната на анти-глобализма. Глобализмът е размиване на националности и етноси пред корпоративни интереси.
    Брексит, Доналд Тръмп... следват Льо Пен? Държавите гласуват за своята идентичност и независимост и измислените и изкуствени структури като ЕС ще се разпаднат много скоро. И това е добре!

само приказки за пред хората
    политиката която тръмп обяви че ще следва няма да доведе до нищо добро. оттеглянето на ус от нато би дало повече власт на русия от което следва че балканите вероятно ще попаднат под руско влияние. и това не е най лошото някои предричат отново военен конфликт на балканите а и честно казано има вече такива индикации. и кое му е доброто? и цялото това нещо неминуемо ще се върне към ус като бумеранг след някоя година. според теб разпаднала се европа раздирана от конфликти и войни е нещо добро? ако се случи това едва ли ще мислиш така
    по повод брексит това е може би най лошия момент за ук да се случи, един път ук ще загуби много от преговорите за напускане и второ ако ес се разпадне ук ще загуби още повече от разпада на ес, а можеше много да спечели

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз не виждам голяма промяна след влизането ни в ЕС, освен че дойдоха западни компании, защото България е рай за евтина работна ръка, примери колко искаш. Така че и да се разпадне, българина пак ще си живее по същият начин, само където няма да ходят някои да берат ягоди и да чистят къщи без визи.
    недей да се изказваш неподготвен

12. ХАРЕСВАМ! никанор, jhoro liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Не само че има бъдеще , защото просто Европа няма да я има повече без подобен съюз...
    Европа е най богатият, не само в материално отношение съюз от държави и в този смисъл/най общо казано/ е притегателен център за всякакъв вид посегателства. Няма да ги изброявам, много са. И ако самите ние вътре в нея не престанем да мотивираме външните недоброжелатели с подобни "дилеми", наистина ни чакат трудни времена...
    Например... опиянени от и за власт Евротръмповци...

Благодаря за Вниманието !
    Последно редактирано от BGHelp : 23-01-2017 на 12:34 Причина: оф топик
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

14. ХАРЕСВАМ! dobri39, Amun-Ra, rozanna liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Deijei, тоест това че България е практически без армия, под диктат от Брюксел и САЩ е по-добро от Руско влияние?
    Младото ни поколение расте в чужда културна среда и постоянно ни се натякват, че трябва да приемем някакви си евро атлантически ценности, без дори никой да обясни как същите се вписват в нашата етнология.

А помисли си сега, ей така за фантазия, какво ще направи НАТО ако утре ни нападне Русия или Турция?
    САЩ дали ще посмеят да атакуват свой съдружник или ядрена държава? Или ще ни защитават до последният български войник? Мислете малко.

16. ХАРЕСВАМ! RNOH, tt_tt_tt, Stanley9 liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

изчезването на отделните държави като форма на обществена организация е неизбежно и е само въпрос на време.
    това ще бъде логичното следствие на все по лесните и бързи комуникации и транспорт.
    това което се случва в момента е само реакция и последен напън на тези които не могат да се адаптират към промените и се плашат от бъдещето.
    национализма е философия на лузерите които нямат лични постижения и се опитват да си вдигнат самочувствието на базата на това че се е случило да са се родили в някакъв геогравски раион.

18. ХАРЕСВАМ! deijei, dobri39, steve liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Deijei, тоест това че България е практически без армия, под диктат от Брюксел и САЩ е по-добро от Руско влияние?
    мисля че е по добре по простата причина че в тези държави има демокрация в русия е диктатура и русия ще си осребри влиянието на балканите както винаги го прави, не съм много сигурен че искаш да си под диктат на диктатура
    Младото ни поколение расте в чужда културна среда и постоянно ни се натякват, че трябва да приемем някакви си евро атлантически ценности, без дори никой да обясни как същите се вписват в нашата етнология.
    това няма нищо общо с чуждите влиания, такива политици си избираме и такова получаваме, поне малко ако си попрочел имаш идея една от главните причини защо липсват инвестиции в бг? липса на кадри от ден на ден образованието в бг се влошава а това рефлектира във всички сфери
    А помисли си сега, ей така за фантазия, какво ще направи НАТО ако утре ни нападне Русия или Турция?
    САЩ дали ще посмеят да атакуват свой съдружник или ядрена държава? Или ще ни защитават до последният български войник? Мислете малко.
    нямам идея какво евентуално би се случило нали идеята на каквото и да е обединение хората да работят заедно за да преодолеят трудностите и все си мисля че сме надраснали всички тия етнически дрязги. представи си че в европа няма никакви граници дори и етнически за какво им е тогава да водят войни ? или някой като тръмп се появява на небосклона и почва да всява раздори за да постигне някаква си негова цел. за мен това, са псевдо патриоти харизматични подчинени на някаква собствена идея скрита от останалите. имаше една максима - разделяй и владей , нещо по различно да прави тръмп? и тази икономическа програма която е заложил тръм няма да проработи май за него е по лесно да смаже европа за да си оправдае неуспехите после същински биби
    ти ги виждаш по един начин нещата аз по друг истината може да е някъде другаде но пък да се радваш че в комшиите ти къщата гори ми се струва недалновидно, ако там гори много вероятно и твойта да изгори

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    изчезването на отделните държави като форма на обществена организация е неизбежно и е само въпрос на време.
    това ще бъде логичното следствие на все по лесните и бързи комуникации и транспорт.
    това което се случва в момента е само реакция и последен напън на тези които не могат да се адаптират към промените и се плашат от бъдещето.
    национализма е философия на лузерите които нямат лични постижения и се опитват да си вдигнат самочувствието на базата на това че се е случило да са се родили в някакъв геогравски раион.
    Да, това искат глобалистите да мислим. Не родина а географски регион, не родолюбзи а лузери и т.н.
    Утре в един напълно глобализиран свят, корпорацията Х ще реши, че българите не сме "добър материял" и трябва да бъдем затрити за да не разваляме глобалният геном. Върпос на време както казваш.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

живеем на една планета тъпо е да има значение в коя точно държава живеем ...интернет телефони,евтини пътувания ..то и сега е горе долу така за тези които имат достатъчно пари ..аз съм за глобализма всеки да ходи където му харесва не на ДЪРЖАВИТЕ!!!..държавните граници са отживелица живеем в несправедлив свят в който ни налагат култура поведение и ценностна система ...

22. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei, itso liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Темата ти е много интересна, интересен е и погледът, който предлагаш, благодаря. Това, което съм подчертала, ме накара да се замисля... И аз бих искала младите българи да израстват с определена българска идентичност, но не ми стана ясно защо виждаш конфликт между "нашата етнология" и "някакви си евроатлантически ценности". В какво се изразява този конфликт, къде е противоречието? Да си призная, за мен това са фрази, които звучат патриотарски, но не са изпълнени с конкретно съдържание - но може би ти имаш нещо конкретно предвид?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

24. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Мила,

Какво сплотява дадено общество в едно цяло? За да съществува една група хора като националност им трябва най-вече единна ценностна система. Ценностната система се изгражда с векове на основата на религията, държавността, културата и темперамента на даден народ, който се формира от географското местоположение. Например в западният свят (англосакси) всичко в живота се опира на материалното. Материалните придобивки - къщи, коли, дрехи са все неща които са видими. Успехът се измерва във видими придобивки. Духовността също трябва да е видима - колективни молитви, парадно ходене на църква и т.н. На изток акцентът е повече в духовното - най-вече защото материалните придобивки са недостъпни.
    Южните народи са по-темпераментни и отворени от северните, но и по-мързеливи.

А сега да погледнем какво е това евро атлантически ценности и защо нашата система от ценности в България е толкова зле, че е нужно да я сменяме?

Евроатлантизмът е геополитическа философия за политическо, икономическо и военно сближаване на Северна Америка (в частност САЩ и в по-малка степен Канада) и Западна Европа в рамките на общите ценности на "демокрацията, индивидуалната свобода и върховенство на закона".

В основата на евроатлантизма е Атлантическата харта от времето на Втората световна война (виж САЩ във Втората световна война). Разцвета на геополитическата философия настъпва в края на Втората световна война и по-специално с началото на Студената война, като противопоставяне на Съветския съюз с неговата комунистическа идеология и болшевизъм.

Теоретичен основоположник на евроатлантизма е английския географ Халфорд Макиндер, който го въвежда в геополитиката. На основата на тази идеология започва плана "Маршал" през 1949 г. и се формира военно-политическия блок на НАТО, чиято цел е да предотврати разпространението на съветското влияние в Западна Европа.
    Тези евро атлантически ценности не са никакви ценности - това е изкуствена философия с единствена цел да се противопостави на СССР. Не казвам на болшевизма или комунизма а точно срещу Русия.
    В Русия вече отдавна няма комунизъм. В Китай има, но никой не се противопоставя на Китай?
    Защо съществува НАТО например? Нали СССР се разпадна и комунизмът се изпари? Всичко е много просто: Русия остава ЕДИНСТВЕНАТА държава която може да унищожи САЩ. Никоя друга страна не може да се справи с американската военна машина. Затова върви с пълна сила демонизацията на Русия, разширяването на НАТО и размиването на идентичността на източна европа.

Ние сме само една карта в голямата геополитическа игра за тотално господство на САЩ. Евроатлантическите ценности затриват идентичността на малките страни като нашата и превръщат народностите в една биомаса. Това е и тъмната игра на глобализма.
    Тук не става въпрос за затваряне на географските граници, а за запазаване на националната идентичност и собствените ценности. Не ни трябват чужди, при това фалшиви.

26. БЛАГОДАРЯ Мила, RNOH, Stanley9 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum, tt_tt_tt, rozanna, Stanley9 liked this post
    Recommend RNOH, tt_tt_tt, Stanley9 recommended this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила,

Какво сплотява дадено общество в едно цяло? За да съществува една група хора като националност им трябва най-вече единна ценностна система. Ценностната система се изгражда с векове на основата на религията, държавността, културата и темперамента на даден народ, който се формира от географското местоположение. Например в западният свят (англосакси) всичко в живота се опира на материалното. Материалните придобивки - къщи, коли, дрехи са все неща които са видими. Успехът се измерва във видими придобивки. Духовността също трябва да е видима - колективни молитви, парадно ходене на църква и т.н. На изток акцентът е повече в духовното - най-вече защото материалните придобивки са недостъпни.
    Благодаря ти за отговора. Мисля, обаче, че по въпроса на противопоставянето "материално-духовно", това, което описваш, е вече отминал етап. Научно е установено, че материалните придобивки подобряват усещането за щастие, но до определен размер, мисля, че за доходите ставаше дума до около 70 000 долара заплащане годишно (изследването е правено в Щатите), оттам нататък, след като са задоволени нуждите до тази степен, увеличаването на заплащането не увеличава усещането за щастие - т.е. аз съм съгласна с теб, но когато разглеждаме хора с доходи оттам нагоре. За тези, които не са достигнали този праг, е съвсем нормално да искат повече материални неща и няма нищо лошо, ако могат да работят и да ги постигнат.

Защо смяташ, че духовността на Запад "трябва да е видима" - нямам представа. Тук, където живея, не съм виждала колективни молитви, освен в църква, а пък е отчетено, че ходещите редовно на църква като цяло намаляват - но не намаляват хората, които имат духовни търсения, те пък се увеличават. Говоря за западния свят, не ми е известно да са правени такива изследвания в Източна Европа, например. Източната психология действително е по-различна, но аз пък не смятам, че психологията на българина е особено близка до тази на японеца или на китаеца, например?

А сега да погледнем какво е това евро атлантически ценности и защо нашата система от ценности в България е толкова зле, че е нужно да я сменяме?

Тези евро атлантически ценности не са никакви ценности - това е изкуствена философия с единствена цел да се противопостави на СССР. Не казвам на болшевизма или комунизма а точно срещу Русия.
    В Русия вече отдавна няма комунизъм. В Китай има, но никой не се противопоставя на Китай?
    Защо съществува НАТО например? Нали СССР се разпадна и комунизмът се изпари? Всичко е много просто: Русия остава ЕДИНСТВЕНАТА държава която може да унищожи САЩ. Никоя друга страна не може да се справи с американската военна машина. Затова върви с пълна сила демонизацията на Русия, разширяването на НАТО и размиването на идентичността на източна европа.

Ние сме само една карта в голямата геополитическа игра за тотално господство на САЩ. Евроатлантическите ценности затриват идентичността на малките страни като нашата и превръщат народностите в една биомаса. Това е и тъмната игра на глобализма.
    Тук не става въпрос за затваряне на географските граници, а за запазаване на националната идентичност и собствените ценности. Не ни трябват чужди, при това фалшиви.
    Не мога да коментирам това, което си написал, защото не ми става ясно какво разбираш под "евроатлантически ценности". Мислиш ли, че българите имат една обща единна система от ценности? Малко утопична ми се вижда тая идея... Основните човешки ценности, струва ми се, са доста универсални - или ти мислиш различно?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

28. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

В този си вид и с такива еврейски решения,наистина няма бъдеще:https://news.bg/world/ek-predprie-pr...igrantite.html

Post Thanks / Like

Имало и друго,още по-добро:
    https://news.bg/world/bezhantsite-is...dat-na-es.html
    Положението е по-лошо и от Америка,без ЕС-лошо,с ЕС още по-лошо!

Нов потребител Аватара на Stanley9
    Post Thanks / Like

Мила,

В този ред на мисли може би това видео ще помогне на те тези който още им е трудно да схванат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е това винаги ме е удивявало, как хората милеят за някаква особена душевност на Изтока, и страданията от т.н. "евро-атлантически ценности" (аз не знам какво е това).
    Досега никой не е успял да отговори на въпроса ми, защо като е толкова "душевно" на Изток, всеки драпа на Запад!?
    Включвам тук всички руски милиардери и милионери, които пращат децата си в "бездуховния" Запад, пък и самите те нямат нищо против да прекарват по-голяма част от времето си в Лондон и други "ужасни" места.
    Според мен, ревът за някаква особена душевност е носталгия по патриархалното общество, с корени още от родово-общинния и по-късно феодалния строй. Става въпрос не за душевност, а за културна и икономическа изостаналост.
    Душевност!? Това сериозно ли!?
    Май трябва да ви напомня, че единственото "душевно" нещо на Изтока е особеното усърдие в косенето на собственото си население - става въпрос за милиони през XX-ти век.
    Някой от вас живял ли е в Съветския Съюз? Щото аз съм. Преди 25 години. Не си спомням за душевност, спомням си, че като излезеш от столицата на 50 километра, и попадаш в средновековието - мрак и изостаналост.
    Религия!? Дето хората още бягат за светена вода, и се лекуват с нея!? Дето неотдавна излязоха снимки на руския патриарх, почивайки си на луксозна яхта. (То и в България, през 70-те години на село ходеха на "баялки" и "правилци". А и сега има ТВ предавания с гадалки)

To be continued...
    Продължението следва....

33. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    ...
    Изглежда не си бил в Wales да видиш мрак и мизерия.
    А по темата - не разчитах всеки да разбере това което написах, в крайна сметка всеки сам си живее живота както реши - някои цял живот гонят хляба и салама и нямат време за размисли.

35. ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сега, продължение по тази тема:
    "Защо съществува НАТО например? Нали СССР се разпадна и комунизмът се изпари? Всичко е много просто: Русия остава
    ЕДИНСТВЕНАТА държава която може да унищожи САЩ. Никоя друга страна не може да се справи с американската военна машина. Затова върви с пълна сила демонизацията на Русия, разширяването на НАТО и размиването на идентичността на източна европа."

Демонизация на Русия!? Сериозно? А те са едни бели, пухкави и невинни?
    Хайде да се върнем малко назад, в XX-век, и да отворим картата и да видим кои са съседите на Съветския Съюз/Русия, и какво става с тях. Започваме от северозапад:
    - Финландия. 2 войни 1939-1944-та. Чопната финландска територия.
    Оттогава в политиката съществува термина "финландизация" - как да съществуваш редом с голям и агресивен съсед;
    - Тръгваме надолу/на юг. 3-те прибалтийски републики. "Прибрани" в Съветския Съюз "по желание" на трудещите се. И се чудят сега, защо естонци, литовци и латвийци не ги харесват;
    - Още по на юг. Полша. Поделена 1939-та по "братски" с нацитата;
    - По на юг. Румъния. "Прибрали" Буковина от нея;
    - На юг. Турция. Е вадят късмет, щото почва 2-та световна. А иначе е имало планове и за Турция.
    - Продължаваме по южната граница. Имало някаква република Тува - прибрали я.
    Война с японците в Монголия, Китай.
    ----------------
    Т.е - нямат комшия, който да не е бил "одарен" с тяхното миролюбие последните 80 години.
    След 2-та световна, участие в около 50 въоръжени конфликта по целия свят, Унгария, Полша, Чехия.
    От 1993-та - Приднестровието, 2008-ма Грузия, 2014 до сега - Украйна.

Според мен това са сериозни основания, де що имат комшия, да е сериозно обезпокоен.
    ...Ето и линк за военните разходи по държави. Като се сортират по процент от ГДП, се вижда кое как е;

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_expenditures

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Сега, продължение по тази тема:
    "Защо съществува НАТО например? Нали СССР се разпадна и комунизмът се изпари? Всичко е много просто: Русия остава
    ЕДИНСТВЕНАТА държава която може да унищожи САЩ. Никоя друга страна не може да се справи с американската военна машина. Затова върви с пълна сила демонизацията на Русия, разширяването на НАТО и размиването на идентичността на източна европа."

Демонизация на Русия!? Сериозно? А те са едни бели, пухкави и невинни?
    Хайде да се върнем малко назад, в XX-век, и да отворим картата и да видим кои са съседите на Съветския Съюз/Русия, и какво става с тях. Започваме от северозапад:
    - Финландия. 2 войни 1939-1944-та. Чопната финландска територия.
    Оттогава в политиката съществува термина "финландизация" - как да съществуваш редом с голям и агресивен съсед;
    - Тръгваме надолу/на юг. 3-те прибалтийски републики. "Прибрани" в Съветския Съюз "по желание" на трудещите се. И се чудят сега, защо естонци, литовци и латвийци не ги харесват;
    - Още по на юг. Полша. Поделена 1939-та по "братски" с нацитата;
    - По на юг. Румъния. "Прибрали" Буковина от нея;
    - На юг. Турция. Е вадят късмет, щото почва 2-та световна. А иначе е имало планове и за Турция.
    - Продължаваме по южната граница. Имало някаква република Тува - прибрали я.
    Война с японците в Монголия, Китай.
    ----------------
    Т.е - нямат комшия, който да не е бил "одарен" с тяхното миролюбие последните 80 години.
    След 2-та световна, участие в около 50 въоръжени конфликта по целия свят, Унгария, Полша, Чехия.
    От 1993-та - Приднестровието, 2008-ма Грузия, 2014 до сега - Украйна.

Според мен това са сериозни основания, де що имат комшия, да е сериозно обезпокоен.
    ...Ето и линк за военните разходи по държави. Като се сортират по процент от ГДП, се вижда кое как е;

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_expenditures
    Това важи с пълна сила за всяка една от бившите и настоящи империи,просто едната е по-малкото зло в момента.Когато си малък и не си Швейцария,си зависим от по-големите,така е било и така ще бъде.

38. ХАРЕСВАМ! Stanley9, zhb liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

More Europeans than ever say they feel like citizens of the EU

As Britain heads towards the exit door the rest of the continent feels more positive about European identity than ever, with a solid 68 per cent of the population telling the regular Eurobarometer poll that they “feel they are a citizen of the EU”.

както се казва без коментар

http://www.independent.co.uk/news/uk...-a7872916.html

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    More Europeans than ever say they feel like citizens of the EU

As Britain heads towards the exit door the rest of the continent feels more positive about European identity than ever, with a solid 68 per cent of the population telling the regular Eurobarometer poll that they “feel they are a citizen of the EU”.

както се казва без коментар

http://www.independent.co.uk/news/uk...-a7872916.html
    UK много помогнаха за това. Повечето, които само роптаеха, малко се замислиха какви са и ползите от EU. Според мен събитията в кралството спомогнаха за обединението в съюза. Всеки сам преценя според неговото положение. Бъдещето е пред нас и ще видим кой е прав и кой е крив.....

41. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо няма да протестирам
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 38
    Последно мнение: 21-06-2013, 21:42
  2. Всички са ядосани на банките, но защо няма улични протести?
    От Мила във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-06-2011, 12:20
  3. Защо няма форум за бащата???
    От alesta във форум С мама на кафе
    Отговори: 14
    Последно мнение: 03-02-2011, 17:45
  4. Защо няма депресирани мъже?
    От david_bg във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 32
    Последно мнение: 03-09-2010, 16:39
  5. Защо няма да гласувам на 05/07/2009?
    От Rumi69 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 182
    Последно мнение: 30-08-2009, 14:49

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker